Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az embereknek mért...

Nem értem az embereknek mért nem jó a menhelyi kutya?!

Figyelt kérdés
Oké megvesznek egy bizonyos fajtát, mert a fajta szerelmesei , és kiállításokra akarnak járni vele stb...de a kiállítás mértjó a kutyának? annak csak a gazdi örül..meg hogy a border az aglity királya...én ebben nem is kételkedem. de keverék is tud olyan ügyes lenni mint egy border. Én nem aztmondom , hogy ne vegyenek az emberek tenyésztőtöl kutyát..csak ha már van nekik egy fajtatiszta akkor mért akarnak mellé mégegy ugyanolyat pl? mértnem mennek be menhelyre egy régóta bent lévő , szomorú kiskutyáért?szegény a rácsok mögött éli le az életét..nagyon is megtehetném , hogy 100 ezres kutyát vegyek..és bizony van olyan fajta amiért oda-vissza vagyok....mégis inkább menhelyről fogadtam be , immár a negyedik kutyámat...amit tenyésztőnél költöttem volna 1 !! KÖLYÖKRE , abbol 1 évig eltudom látni a menhelyes kutyáimat. Mindenki felvan háborodva a menhelyeken , de segíteni azt már nem.Meg jajj olyan szomorú vagyok ha egy sintéres kutyát látok ilyen hirdetéssel: még 2 hét az élet , fogadj örökbe kérlek ! és másnap elmegy , vesz 100 ezerért egy kutyát..de azért ő jajjde szomorú..én 3 kutyát mentettem meg altatás elől, a 4. pedig agresszív és kezelhetetlen volt amikor hozzámkerült , mert a gazdája ütötte verte a láncon...ma már úgyszeret engem , ahogy egy tenyésztőtől vett kölyök sosem szeretne. Miért nem éri meg nektek a menhelyi kutya?
2010. nov. 20. 18:24
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/187 A kérdező kommentje:
hát én pedig kihoztam egy kifejezetten ROSSZ természetű kutyát..( aki ma már gyerekekkel játszik)mint írtam megcincálta az alkarom..de ezzel számoltam , hogy bekövetkezhet..viszont hazajöttem a korházból ,és a második nap márcsak azt láttam , hogy nyalogatni akarja a kötést...egy kutya sem rossz természetű !alapvetően jóindulatúak...egy tenyésztői kutyából is tudsz nevelni rossz természetűt, és akkor azis megy a menhelyre.
2010. nov. 20. 22:46
 72/187 A kérdező kommentje:
nem mondtam , hogy mindenkinek menhelyről kéne kutyát vinni ! én aztmondtam ha már van egy kutyája , akkor ha szeretne másodikat, otthoni szeretgetésre megfelel a menhelyi is..igény szerint mutatnak neki kutyákat..de ha valaki annyira fajtatisztát akar a másik fajtatiszta kutyája mellé , azis van menhelyen, körül lehet nézni..
2010. nov. 20. 22:49
 73/187 anonim ***** válasza:
86%
Ha egy tenyésztő tudomást szerez róla, hogy egy kutyája menhelyre került, akkor azonnal rohan érte és kihozza onnan, mert számára presztizskérdés, hogy nem kerülhetnek a kutyái menhelyre. Éppen ezért biztosítanank maguknak az adásvételi szerződésben elővásárlási jogot. Ha valaki meg akar szabadulni a kutyától, akkor azt hivatalosan csak a tenyésztő tudtával teheti meg.
2010. nov. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/187 A kérdező kommentje:
például a staffomnak a csodájára járnak. kék színe van , és csuda izmos kis jószág.
2010. nov. 20. 22:51
 75/187 A kérdező kommentje:
jajajajajajjajajajajajajjaja. a saját adataival nemadhatja le a kutyát menhelyen , mert akkor a tenyésztő tudmást szerezhet róla..de szerinted nem oldaná meg? odaadja valamelyik rokonnak , hogy adja le a menhelyen..törzskönyv a kukába aztán csókolom.
2010. nov. 20. 22:53
 76/187 anonim ***** válasza:
37%

Aki tenyészteni ( nem szaporítani ) akar, az nem fog a fajtatiszta kutya mellé vinni egy keveréket.

Akkor hogyan lehetne hogyan tudná fenn tartani nemesíteni az adott fajtát???

2010. nov. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/187 zsopega ***** válasza:
83%
Valahol megértelek, hiszen én is menhelyről hoztam ki éppen holnap lesz 6 hete a kiskutyámat. Szerelem volt első látásra. :) Szombat éjjel láttam meg a képét véletlenül a neten, vasárnap reggel robogtam érte Budapestről Székesfehérvárra. Imádja az egész család! De nem gondoltam volna magamról. Fiatalabb koromban is volt kutyám, de szigorúan fajtiszta, tk-vel ellátva. Nem hittem sosem, hogy egy 8 hetes keverék (tacskó, vizsla, németjuhász és még ki tudja...) lesz álmaim netovábbja. De megláttam és egyből beleszerettem. De őszintén a hideg kiráz, amikor az állatorvosnál a várakozás közben egy-egy "gazdi" közli, hogy 400.000 Ft (!!!) volt a kis buldog... Én meg ülök, az ölemben a világ legszebb és legtüneményesebb "koktéljával", akit megmentettem magamnak, magunknak. :)
2010. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/187 anonim ***** válasza:
86%
Chip van a kutyában, azonnal tudják értesíteni a tenyésztőt. Ha jól emlékszem, 2005 óta minden törzskönyvezett kutya chipes! Előtte meg tetovált volt. Tehát tökmindegy, hogy az illető leadja, vagy elkóborol a kutya és úgy kerül menhelyre, ki lehet deríteni a tulajdonost és a tenyésztőt is. De mégegyszer mondom, normális embernek nem érdeke menhelyre adni a tenyésztőtől vásárolt kutyáját, mert a tenyésztő visszaveszi és keres neki másik gazdit.
2010. nov. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/187 anonim ***** válasza:
84%

Ez a hozzáállás, hogy azért nem kell menhelyi kutya, mert a szaporítókat támogatjuk ez kicsit túlzás... A szaporítókat azzal támogatód, ha tőle veszel, attól nem lesz kevesebb szaporító ha nem fogadsz be menhelyes kutyát, a kettő nincs összefüggésben...

Csak szerencsétlen kutyák járnának rosszul, mert mivel nem hozz ki senki kutyát így befogni se tudnak, de az utcára folyamatosan kerülnek ki kutyák, ergo több kutyát ütnek el, falkába verődve kóborolnak, beteg elméjű emberek morbid játékszerei lesznek még többen...

Nem szabad ekkora szakadékot húzni menhelyes és tenyésztőtől való kutya között, mind kettőnek szeretetre van szüksége, és ezt csak tőlünk, emberektől kaphatják meg...

Nem szabad így egymásnak esnetek és egymás pénztárcájában turkálni... addig nincs gond míg valaki tenyésztőtől vesz kutyát, sőt akkor lenne tökéletes a világ ha az emberek csak tenyésztőtől szerezhetne kutyát...

2010. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/187 anonim ***** válasza:
80%

23:03-nak.

Nem túlzás amit mondok.Csak gondolj bele egy kicsit.

:


Van egy szaporító aki sorra termeli a keverék kutyákat, csak mert annyira szép és okos az ő kutyája, és egyszer úgy is szülnie kell.

Elajándékozza a kölyköket oltás féregtelenítés és CYIP nélkül. Nem tudja kihez kerül, itt általában nem írnak szerződést ( tenyésztőnél igen ). Új gazdinál megnő a kutya, teherré lesz és vagy leadják a menhelyre, sintér telepre, vagy kib...a az utcára.

Na és itt jöttök ti.

Ám nem biztos hogy a kutya felnőttként kerül be.

Van olyan eset is amikor egyenesen bedobják a kerítésen keresztül a kölyköket.


Szal nem értem miért is kellene őket támogatni?

Mert bár nem közvetlen a szaporítótól van, de a szaporítók által van tele a gyepi...

2010. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!