Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az embereknek mért...

Nem értem az embereknek mért nem jó a menhelyi kutya?!

Figyelt kérdés
Oké megvesznek egy bizonyos fajtát, mert a fajta szerelmesei , és kiállításokra akarnak járni vele stb...de a kiállítás mértjó a kutyának? annak csak a gazdi örül..meg hogy a border az aglity királya...én ebben nem is kételkedem. de keverék is tud olyan ügyes lenni mint egy border. Én nem aztmondom , hogy ne vegyenek az emberek tenyésztőtöl kutyát..csak ha már van nekik egy fajtatiszta akkor mért akarnak mellé mégegy ugyanolyat pl? mértnem mennek be menhelyre egy régóta bent lévő , szomorú kiskutyáért?szegény a rácsok mögött éli le az életét..nagyon is megtehetném , hogy 100 ezres kutyát vegyek..és bizony van olyan fajta amiért oda-vissza vagyok....mégis inkább menhelyről fogadtam be , immár a negyedik kutyámat...amit tenyésztőnél költöttem volna 1 !! KÖLYÖKRE , abbol 1 évig eltudom látni a menhelyes kutyáimat. Mindenki felvan háborodva a menhelyeken , de segíteni azt már nem.Meg jajj olyan szomorú vagyok ha egy sintéres kutyát látok ilyen hirdetéssel: még 2 hét az élet , fogadj örökbe kérlek ! és másnap elmegy , vesz 100 ezerért egy kutyát..de azért ő jajjde szomorú..én 3 kutyát mentettem meg altatás elől, a 4. pedig agresszív és kezelhetetlen volt amikor hozzámkerült , mert a gazdája ütötte verte a láncon...ma már úgyszeret engem , ahogy egy tenyésztőtől vett kölyök sosem szeretne. Miért nem éri meg nektek a menhelyi kutya?
2010. nov. 20. 18:24
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/187 anonim ***** válasza:
77%
De ha nem hozz SENKI ki kutyát, akkor szerinted nem lesz több becsúszott alom, v tervezett alom ...akikből pár egyed utcára kerül?
2010. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/187 A kérdező kommentje:
istenem ez akkora hülye..akkor azok a szerencsétlen kutyák maradjanak életük végéig rácsok mögött azért mert a mocskos szaporító miatt a világra jöttek?te így gondolkodsz...nem kérték az életet. KAPTÁK. ha kihozod onnét, már nem a szaporítót támogatod, mivel neki abból már nincs anyagi haszna..viszont egy életet megmentesz.
2010. nov. 20. 23:32
 83/187 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem lenne szaporítás akkor le lehetne nyomozni hogy honnan való kié a kutya.

De hamarosan el jön az az idő is, mert kötelezővé tették a chipet. És van olyan sintér telep ahol csak azzal adják ki a kutyákat.


Na és szerinted akkor az a legjobb ha mindenki egy menhelyi kutyát vinne haza aminek ki tudja milyen volt az elő élete? A szaporítók meg csak termeljék nyugodtan a kutyákat?


Szerinted egy szaporító csak és kizárólag a menhelyre adja le a maradékot???

Mint írtad az nem éri meg neki.

Ám minden féle papírok nélkül adja el az első jött mentnek. Kideríthetetlen hogy hová milyen körülmények közé viszik! Ott ha ráunnak több mint valószínű, hogy az utcán landol. Ha csak nem a lánc végén végzi...

AKKOR EZ ÍGY HELYES? ÉS EZT MÉG TÁMOGASSAM IS???

2010. nov. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/187 anonim ***** válasza:
85%

Senki nem kéri az életet.

Ám az ember azért ember mert gondolkodik mielött cselekszik. Az a legnagyobb baj, hogy sokan ezt fordítva csinálják, mindenféle leki furdalás nélkül.

2010. nov. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/187 A kérdező kommentje:

és szerinted akkor az a legjobb ha mindenki egy menhelyi kutyát vinne haza aminek ki tudja milyen volt az elő élete? A szaporítók meg csak termeljék nyugodtan a kutyákat?



A SZAPORÍTÓK AKKOR IS TERMELNI FOGJÁÁK A KUTYÁKAT , HA TE EGYETSE HOZOL KI A MENHELYRŐL.


az a kutya már bekerült, azt a kutyát kikell hozni. te most komolyan...megtetszene neked egy menhelyi kutya..beleszeretnél teljesen...megkérdeznéd mitlehet tudni az életéről..megmondaná neked a menhelyes illető, hogy a kutyát egy szaporító telepről mentették, de állatorvos szerint egészséges. na?? akkor nemvinnéd haza??? csak azért mert szaporított? mert én bizony hazavinném. ezzel már nem a mocskos szaporítót támogatom , hanem végre jobb életet biztosítok annak a szegény kutyának. fogdmárfel baz*meg..

2010. nov. 20. 23:50
 86/187 anonim ***** válasza:
59%

Te tényleg nem értesz engem és valószínűleg az utolsó soraim el sem jutottak hozzád...

Figyelj én nagyon szeretem a kutyákat, de az embereket már kevésbé...

én írtam h senki te erre jöttél a mindenkivel... nem én nem azt mondom h mindenkinek menhelyes kutyája legyen, csak azt h sajnos nincs összefüggésben a szaporítók száma és a menhelyről kihozott kutyák száma, mert attól nem lesz kevesebb szaporító, hogy megtagadjuk a kidobott kutyáktól az esélyt egy boldog élete lehessen egy családnál, aki megelégszik egy nem tk kutyával.

Én amellett állok, hogy kötelező legyen a kutyák ivartalanítása, az olyanoké akik nem tenyészthetők tovább...

Nekem Magyar Vizslám van, nem tk-s mivel menhelyről van, de ha egyszer eljutnánk oda, h nincs vizsla utcán menhelyen, csak tenyésztőnél, nálam boldogabb ember nem lenne a földön...

2010. nov. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/187 anonim ***** válasza:
37%

.megtetszene neked egy menhelyi kutya..beleszeretnél teljesen...megkérdeznéd mitlehet tudni az életéről..megmondaná neked a menhelyes illető, hogy a kutyát egy szaporító telepről mentették, de állatorvos szerint egészséges. na?? akkor nemvinnéd haza??? csak azért mert szaporított? mert én bizony hazavinném. ezzel már nem a mocskos szaporítót támogatom ,


Ba..d meg! Te teljesen másról beszélsz!

Figyelj már oda amit írok!!!!!


NEM azt írtam, hogy ha megtetszik valamelyik akkor haza vinném e!!!!!!


Én azt írtam, hogy termelik a kölyköket, mert van rá kereslet. NEM ÉRTED??????


Van két három szukája befedezteti a kölyköket eladja. Mert ócsóé el tudja adni. Mindeféle papír és hozzávaló nélkül!!!!!

Az a kutya fog bekerülni a gyepire, mert nem lehet tudni honnan jött és ki arakta ki!!!


Leírjam lassabban BA....MEG!!!!!!!

2010. nov. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/187 anonim ***** válasza:
20%

Ez a beszélgetés már nagyon elcsúszott valahol! A kérdés egyszerű volt és érthető! Engem nem érdekelnek a szaporítok és én elvből nem adok pénzt egy kutyáért, amíg tele van az utca kóborokkal és a menhely kivégzésre váró szerencsétlenekkel, addig én onnan hozok(macskát is, nemcsak kutyát)! Ez a kérdés az én fejemben is régóta motoszkál és most, hogy a kérdező kiírta rájöttem a válaszra is, ti adtátok meg és a válasz megint csak mellébeszélés , felesleges magyarázkodás!

Egy dolog azért van amit nem hagynék szó nélkül, az érvek amiket itt olvastam elkeserítő: a menhelyi kutya , nem okos, nem jó munkakutya, nem ül le parancsra..stb

Azt is cáfolnám, hogy nem hálásabbak a meggyötört kutyák! Én 20 éve foglalkozom ilyen állatokkal és mondhatom, hogy okosak és mindenre megtaníthatóak, sőt sok mindent könnyebben tanulnak mint a fajtatiszta társaik. Versenyre nem járnak , hiszen "csúnyák" de ez is relatív, mert személy szerint nekem van pár olyan fajta a pedigrés kutyákból amelyik nem tetszik. A másik, hogy a menhelyről én hoztam haza egy törzskönyves német juhászt is és nem szaladt érte a szaporító, hogy megmentse, pedig szóltak neki. Ő már felesleges volt mert leromlott állapotú , pszichésen meggyötört állat volt, akit ivartalanítottak és a tenyésztő megkérdezte , hogy így mit csináljon vele, már nem hasznos neki! Nagyon sok pénzem és munkám megy el ezekre az állatokra, sokat megyek a menhelyre segíteni és pénzt gyűjteni, van aki azt írta nem oda megy a pénz, hát én őt szívesen látom , jöjjön el nézze meg a könyvelést, hogy milyen kevés pénz jön össze és milyen körülmények vannak a pénztelenség miatt! A pénz ott van ahol kell , csak nem elég, soha nem elég! Az a baj, hogy itt sokan arról mondanak véleményt amit nem is ismernek, nem tudják mi , hogy zajlik! Nem támogatom a szaporítókat, nem támogatom az otthoni fedeztetőket (mert belőlük is van jó pár, akik az otthoni fajkutyájukat szaporítják anyagi haszon reményében és azok a kutyák nagyon nagy %ban landolnak az utcán! Nincs papír, "hibás" lett a kutya , nem kell ...stb!)én csak a szegény szerencsétlen állatokat támogatom ahogy tudom!

Azt tudjátok, hogy egyes menhelyen vannak önkéntesek akik simogatnak? Ők azért vannak, hogy az állatok lelke picit melegedjen, bejönnek pár órára és csak simogatják őket! Na akkor nézzétek meg a szemüket és utána várom a kommenteket!

Nem tudtok ti semmit a kóbor állatok nyomorúságos életéről úgyhogy a véleményetek hiteltelen!

2010. nov. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/187 A kérdező kommentje:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:41


TELJES MÉRTÉKBEN IGAZAD VAN !!!!!!!!!!!!!!


ezek itt próbálják bizonygatni, hogy egy tenyésztőtől vett kutya is ugyanúgy szeret...HÁT NEM !és már leírtam hogy miért..tök természetesnek veszi, hogy jóvilága van...a menhelyes kutya ismeri az élet árny oldalát, és amikor te megmutatod neki , hogy az élet nem olyan rossz, mint amiben eddig volt része, mindent ezerszer megköszön !a tenyésztőtől származó kutyának természetes , hogy kap enni...a menhelyi kutya , aki hetekig kóborolt mert kidobták teszemazt egy autóbol és éhezett, annak nem ! és még az ételért is hálás..a jóvilágban nevelkedett kutya elé odateszed a kaját, megeszi, és elmegy aludni. nekem mind a 4 menhelyi kutyám , evés után az ölembe fekszik !na vajon mért....?

2010. nov. 21. 07:58
 90/187 A kérdező kommentje:
ja és ha aztmondjátok nemjók semmire , akkor nézzétek animal planetet !! van egy szervezet , akik menhelyre járnak, és ott keresnek kutyát TERÁPIÁS CÉLOKRA. és eddig amit láttam,mind elsajátította amit megkellett tanulni ! ti vagytok a buták nem a menhelyes kutyák...
2010. nov. 21. 08:02
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!