Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az embereknek mért...

Nem értem az embereknek mért nem jó a menhelyi kutya?!

Figyelt kérdés
Oké megvesznek egy bizonyos fajtát, mert a fajta szerelmesei , és kiállításokra akarnak járni vele stb...de a kiállítás mértjó a kutyának? annak csak a gazdi örül..meg hogy a border az aglity királya...én ebben nem is kételkedem. de keverék is tud olyan ügyes lenni mint egy border. Én nem aztmondom , hogy ne vegyenek az emberek tenyésztőtöl kutyát..csak ha már van nekik egy fajtatiszta akkor mért akarnak mellé mégegy ugyanolyat pl? mértnem mennek be menhelyre egy régóta bent lévő , szomorú kiskutyáért?szegény a rácsok mögött éli le az életét..nagyon is megtehetném , hogy 100 ezres kutyát vegyek..és bizony van olyan fajta amiért oda-vissza vagyok....mégis inkább menhelyről fogadtam be , immár a negyedik kutyámat...amit tenyésztőnél költöttem volna 1 !! KÖLYÖKRE , abbol 1 évig eltudom látni a menhelyes kutyáimat. Mindenki felvan háborodva a menhelyeken , de segíteni azt már nem.Meg jajj olyan szomorú vagyok ha egy sintéres kutyát látok ilyen hirdetéssel: még 2 hét az élet , fogadj örökbe kérlek ! és másnap elmegy , vesz 100 ezerért egy kutyát..de azért ő jajjde szomorú..én 3 kutyát mentettem meg altatás elől, a 4. pedig agresszív és kezelhetetlen volt amikor hozzámkerült , mert a gazdája ütötte verte a láncon...ma már úgyszeret engem , ahogy egy tenyésztőtől vett kölyök sosem szeretne. Miért nem éri meg nektek a menhelyi kutya?
2010. nov. 20. 18:24
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/187 anonim ***** válasza:
19%
Ez így van, ahogy írod !Én azokat akik bizonygatják, hogy nincs különbség egy családban nevelt és egy menhelyi állat között, 1 hétre összezárnám őket a menhelyi kutyákkal, ott abban a környezetben és talán akkor megértenék a különbséget és megértenék a KÉRDÉSED IGAZI MONDANIVALÓJÁT, mert így csak tapogatóznak a sötétben!
2010. nov. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/187 anonim ***** válasza:
16%

És a válasz meg is van a kérdésedre, azért nem jó a menhelyi kutya mert az embereket nem érdekli, bedugják a fejüket a homokba és csak villognak a fajta kutyájukkal és azt mondják az ő lelkiismeretük tiszta, ők nem dobtak ki állatot , de a helyzet az, hogy nem is tesznek értük semmit, nem is értik mit is akarsz ezzel! Magyarázat és indok mindig van! Van aki azt írta, hogy a kérdés nem érthető, NEKI NEM , mert nem is akarja érteni, kit érdekel az sok csúnya kutya, el vannak azok ott, nem az ő dolguk és az ő pénzük , azt csinálnak vele amit akarnak! Istenem, annyira messze járnak a kérdésedtől!! És az a tenyésztő kontra menhely vita is tiszta meddő, nem is értem miért lovagolnak rajta, nem ez a lényeg!!!

Igazán nagy dolog lenne ha mindenki azt mondaná, van egy fajta kutyám, mert ehhez a fajtához ragaszkodom és most megmentek egy korcsot is, adok egy esélyt, hogy megismerjem, adok egy esélyt neki, hogy éljen, mert SZERETEM AZ ÁLLATOKAT és valamit tehetek értük én is!!! Vagy csak azt mondaná az emberek 50 %, hogy kellene egy kutya, megnézem milyenek vannak és hozok haza a menhelyről! De nézd csak meg, hogy a kutya mára divat lett! Vannak az ölebek a cica babáknak, vannak a pitbullok a fukszosoknak, vannak a kifejezett gyereke kutyák és még sorolhatnám! És egy cica baba soha nem fog bevinni egy korcsot a kis Gucci táskájában a plázába, mert az nem trendi!! Sajnos akinek fajta kutyája van, csak nagyon kevés közülük aki a menhelyest is befogadná, mert neki nem kell korcs!Tisztelet a kivételnek, mert vannak azok is , sajnos kevesen és sajnos azok is kevesen vannak akik meg fogják érteni a kérdésed igazi lényegét, ezért van a menhely zsúfolásig megtelve!!

2010. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/187 anonim ***** válasza:
22%

Van még egy "jó sztorim"!

Az egyik ismerősöm (falun él) és volt 10 éve egy korcs kutyája, szóltak neki, hogy a megunt, már kényelmetlenné vált nagytestű fajtiszta kutya , aki kicsinek aranyos volt de hát megnőtt és így már a gyereknek nem kell, mehetne hozzájuk! Az ismerős nagyon boldog lett, hogy huuuu egy igazi törzskönyves drága elit kutya lehet az övé, amit ő úgysem tudna megfizetni, milyen irigyek lesznek a faluban, megköszönte szépen és az Ő addig nevelt 10 éves korcs kutyája már másnap az utcán volt. Az a kedves ember ugyanis elvitte kocsival a szomszéd faluba és ott szélnek eresztette!! Hát ennyit a erről és ez a sztori nem egyedülálló!!!!!!

Erre is biztos van magyarázat ugye??

2010. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/187 anonim ***** válasza:
27%
Ja, és a magyarázata annyi volt, hogy majd úgyis befogadják mert aranyos! Igen, befogadják az ilyenek mint mi és ezért a minimum, hogy annyit elvárunk, hogy megértenek bennünket, ha már mást nem tudnak tenni!
2010. nov. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/187 anonim ***** válasza:
86%

Tegnap 23:50-nek---

""A SZAPORÍTÓK AKKOR IS TERMELNI FOGJÁÁK A KUTYÁKAT , HA TE EGYETSE HOZOL KI A MENHELYRŐL.""--irod!!

Akkor minek vigyek ki egyet??Hogy ne legyen helye annak amit szivesen választanák és nem könyörületből??Hülyének azért ne gondoljál!!Nem gondolod hogy erre a problémára nem ez fog lenni a megoldás?Akinek a menhelyi kutya megfelel az tegye azt!

Nekem bizonyos elvárásom van a kutyámmal szemben és annak egy menhelyi kutya nem biztos hogy megfelel!

Ez az egész kérdésfeszegetés egy nagy figyelemelterelés arról ,hogy valaki csalódott az emberekben(vagy perverz?)és kutyákkal,macskákkal veszi körbe magát,mert a szeretetet betegesen szomjazza és az emberektől nem kapja meg!!Pótcselekvés!!!!Itt az állatos hozzászólások közt sajnos sok van, ami már beteges állatszeretetet mutat,és azokat én fönntartással tudom kezelni.

2010. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/187 anonim ***** válasza:
13%

Kedves előző! Döbbenet amit írsz és ahogy írsz, fenntartásaim nekem is vannak az ilyen emberekkel szemben mint te! Perverz dolog amit csinálunk és szeretet éhségünk van? Képzeld most kielégítem azt a perverz fantáziádat mert a mi okunk egyszerű csak segítünk és semmi több. Van férjem aki szeret, van gyerekem aki szeret, van családom, munkám otthonom teljes életet élek és van 5 macskám és 2 kutyám és azon fáradozok, hogy minél több állatot helyezzek el hasonló "perverz" családoknál!


TE BETEG VAGY ez nem vitás!

2010. nov. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/187 anonim ***** válasza:
13%

10.21! Te szeretetről ne is beszélj, fel sem ismered azt! Könyörület neked valami csúnya elítélendő szó, gyakorolhatnád és esélyed lenne arra, hogy jó ember váljék belőled! Nagyon örülök, hogy az ilyen emberek elkerülik a menhelyeket mert azoknak a kutyáknak az ilyen emberek nem megfelelőek!!

Mit akarsz tulajdonképpen és , hogy mersz bennünket perverznek nevezni!Mit képzelsz te magadról?

Vegyél vissza kicsit az arcból és foglalkozz életeddel és ne próbálj meg analizálni, ahhoz te túl egyszerű!

2010. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/187 anonim ***** válasza:
10%
vagy!
2010. nov. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/187 anonim ***** válasza:
18%

10.21!

Hánynom kell tőled!!!!

2010. nov. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/187 anonim ***** válasza:
16%
Egyszerűen nem térek magamhoz, milyen beteges "állat" nevezi az állatbarátokat, lelki szegényeknek, perverznek ,azért mert megmentenek sok állatot a nyomortól , a haláltól, miért nem ismeri fel, hogy a lelki szegény ő maga!
2010. nov. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!