Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az embereknek mért...

Nem értem az embereknek mért nem jó a menhelyi kutya?!

Figyelt kérdés
Oké megvesznek egy bizonyos fajtát, mert a fajta szerelmesei , és kiállításokra akarnak járni vele stb...de a kiállítás mértjó a kutyának? annak csak a gazdi örül..meg hogy a border az aglity királya...én ebben nem is kételkedem. de keverék is tud olyan ügyes lenni mint egy border. Én nem aztmondom , hogy ne vegyenek az emberek tenyésztőtöl kutyát..csak ha már van nekik egy fajtatiszta akkor mért akarnak mellé mégegy ugyanolyat pl? mértnem mennek be menhelyre egy régóta bent lévő , szomorú kiskutyáért?szegény a rácsok mögött éli le az életét..nagyon is megtehetném , hogy 100 ezres kutyát vegyek..és bizony van olyan fajta amiért oda-vissza vagyok....mégis inkább menhelyről fogadtam be , immár a negyedik kutyámat...amit tenyésztőnél költöttem volna 1 !! KÖLYÖKRE , abbol 1 évig eltudom látni a menhelyes kutyáimat. Mindenki felvan háborodva a menhelyeken , de segíteni azt már nem.Meg jajj olyan szomorú vagyok ha egy sintéres kutyát látok ilyen hirdetéssel: még 2 hét az élet , fogadj örökbe kérlek ! és másnap elmegy , vesz 100 ezerért egy kutyát..de azért ő jajjde szomorú..én 3 kutyát mentettem meg altatás elől, a 4. pedig agresszív és kezelhetetlen volt amikor hozzámkerült , mert a gazdája ütötte verte a láncon...ma már úgyszeret engem , ahogy egy tenyésztőtől vett kölyök sosem szeretne. Miért nem éri meg nektek a menhelyi kutya?
2010. nov. 20. 18:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/187 anonim ***** válasza:
83%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:16


Mentsd a kutyákat, ki mondta, hogy nem?? ÉN IS AZT TESZEM, mindamellett, hogy tenyészteni is szeretnék!! Képzeld, mentettem már macskákat is, sintértelepről, nem kevés pénzt és időt áldozva rá, hogy összekalapáljam és gazdához adjam őket!! És ki franc mondta, hogy a keverékek nem okosak? Mert én ugyan nem!! De nem a tenyésztőktől jut az a sok kutya a sintértelepekre!! Ezt értsétek már meg!! És ne a tenyésztőkkel legyetek annyira elfoglalva, mert addig amíg a sok ostoba ember feszt szaporítja vagy szaporodni hagyja a keverékeket, nem lesz kevesebb kutya a menhelyeken!! Ne minket szekáljatok, hanem menjetek és magyarázzátok el az embereknek, hogy miért is kell ivartalanítani (megjegyzem, úgy ahogy én szoktam)!!

2010. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/187 anonim ***** válasza:
18%
19.28! Dönteni dönthetsz de ne ítélkezz! Különben meg a menhelyi kutya ugyan úgy képes mindenre és őrizni is tudja a házat és a "jószágokat" ahogy te írtad, nevetséges, hogy azt hiszed a menhelyi kutya egy buta haszontalan jószág! Látszik , hogy nem ismered őket!
2010. nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/187 anonim ***** válasza:
7%

Te láttál már mikrobuszt amiben a te kedves tenyésztőid hordják a kölyköket a húspiacra? A tenyésztőket sem az állat érdekli hanem a haszon és sokan nagyon rossz körülmények között hordják Hollandiából, összezárva, bezsúfolva, víz nélkül , hidegben. A saját szememmel láttam!

Te csak ne oktass engem! Mellesleg te akkor hordtál haza kóbor vagy menhelyi állatot amikor én piros kutyát! Mi fanatikusok megismerjük a fajtánkat és megismerjük a korcsokat is!

2010. nov. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/187 anonim ***** válasza:
85%
Piszkosul kevered a szezont a fazonnal!! Az nem tenyésztő!! Azt úgy hívják, hogy szaporító!! Tenyésztő addig tartja a kutyát, amíg megfelelő gazdát nem talál a számára, mert ez neki egy drága hobbi, egy szerelem, nem pedig megélhetés!!!
2010. nov. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/187 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező! Vezettél már fel kutyát kiállításon?

Nem mondom hogy minden kutya élvezi.

Ám az én ,, elkényeztetett ,, kutyám igen is élvezte ahogy megnézik. Nem állítgattam nagyon a lábait, kihúzta magát és felemelt fővel futott a ringben.


Mond csak miért kéne minden embernek a szaporítok oldalára állni?

Miért a szaporítók által menhelyre került állatokat kéne mindenkinek hazavinni? Hogy még több szaporító legyen?

Én meg ezt nem értem!

Várom a válaszod!

2010. nov. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/187 anonim ***** válasza:
20%
Vajon a kínai kopasz kutya élete olyan csodás? Az emberek azért tenyésztették ilyenre, hogy utána ráadják a csini ruhákat a saját örömükre! Undorító, hogy istennek képzelik magukat!
2010. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/187 anonim ***** válasza:
23%
Keverném? Akkor válaszolj kik tenyésztik a kopasz kutyákat, macskákat és kinek az érdekében! Vagy a harci kutyákat kinek hozzák létre? A tenyésztő sem jobb. Csak más élőlény kárára játsszák az istent! Ők a tenyésztők?
2010. nov. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/187 anonim ***** válasza:
13%
A kutya élvezte ahogy megnézik? És ezt ő mondta neked? Gondolom a kérdező nem jár versenyekre, mert neki nem az a fontos, hogy megnézzék és elismerjék a kutyáját! Ő elismeri és a kutya elismeri őt és ez elég!
2010. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/187 anonim ***** válasza:
91%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:38-nek!


Igyekeztem nem itélkezni,ha neked ez jött át akkor sajnálom mert nem annak szántam!Arra próbáltam utalni hogy megnézem a kutya szüleit,én választom ki a kölyköt és én nevelem föl.Nem több,nem kevesebb.Ahogy egyik hozzászóló irta:minek fölösleges hangsúlyozom FÖLÖSLEGES kockátatot bevállalni.Vagy csak az a tisztességes ember aki kóborkutyának lessz a gazdája,az nem aki tiszta és korrekt helyről választ magának?Az anyagi része nem játszik jelentős szerepet!

A kisállatmentő közösség nem az a csoport mint a felelős állattartók és nem is az akik a minél nagyobb haszon reményében egyszerű lelketlen kutyaszaporitók:Ne keverjük vagy mossuk össze a határokat!

Ja és még egy nagyon népes és szánalmas állatkinzó csoport, aki státuszszinbólum gyanánt tart kutyát!Na-látod azokat elitélem és azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül!!

2010. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/187 anonim ***** válasza:
87%

Az a helyzet, hogy ha nem léteznének SZAPORÍTÓK, akkor kevesebb lenne a probléma ezen a téren. Attól még lennének menhelyi kutyák ugyanúgy, csak lehet, hogy kevesebb lenne. Sajnos fajtakutyákat is vannak, akik megunnak, akik meggondolatlanul vesznek vagy akiknek a szülei meggondolatlanul ajándékoznak kutyát, nem gondolnak bele, mivel jár egy kutya tartása, idővel elmúlik a kezdeti lelkesedés, a kutya meg utcára, menhelyre, jobb esetben felelősebb ismerőshöz kerül (de ez utóbbi ritka).

Anyukámnak gyerekkorában volt egy gyönyörű fajtatiszta kutyája, a csodájára jártak mindenhonnan, kirakatba is kitették a kutya fotóját, a szomszéd megmérgezte... Hogy miért, az mai napig rejtély.

Ha a szaporítókat meg lehetne állítani, meg azokat, akik úgy állnak hozzá, hogy "csak egyszer hadd legyen kölyke", akkor sokkal jobb lenne a helyzet és kevesebb lenne az ellentét.

Nekem nincs kutyám, madaraim vannak, nimfákat tenyésztek, szövetségi tag is vagyok, akárkinek nem adok fiókát, és akad, hogy később is rákérdezek az újdonsült gazdira, mert szeretném tudni, hogy a pici jó helyre került-e, de volt már, hogy az újdonsült gazdi keresett fel, és mesélte lelkesen, mennyire jól érzi magát a fióka (és egy videót is mellékelt hozzá, hogy játszik a madár és a kisiskolás gyerkőc).

2010. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!