Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az embereknek mért...

Nem értem az embereknek mért nem jó a menhelyi kutya?!

Figyelt kérdés
Oké megvesznek egy bizonyos fajtát, mert a fajta szerelmesei , és kiállításokra akarnak járni vele stb...de a kiállítás mértjó a kutyának? annak csak a gazdi örül..meg hogy a border az aglity királya...én ebben nem is kételkedem. de keverék is tud olyan ügyes lenni mint egy border. Én nem aztmondom , hogy ne vegyenek az emberek tenyésztőtöl kutyát..csak ha már van nekik egy fajtatiszta akkor mért akarnak mellé mégegy ugyanolyat pl? mértnem mennek be menhelyre egy régóta bent lévő , szomorú kiskutyáért?szegény a rácsok mögött éli le az életét..nagyon is megtehetném , hogy 100 ezres kutyát vegyek..és bizony van olyan fajta amiért oda-vissza vagyok....mégis inkább menhelyről fogadtam be , immár a negyedik kutyámat...amit tenyésztőnél költöttem volna 1 !! KÖLYÖKRE , abbol 1 évig eltudom látni a menhelyes kutyáimat. Mindenki felvan háborodva a menhelyeken , de segíteni azt már nem.Meg jajj olyan szomorú vagyok ha egy sintéres kutyát látok ilyen hirdetéssel: még 2 hét az élet , fogadj örökbe kérlek ! és másnap elmegy , vesz 100 ezerért egy kutyát..de azért ő jajjde szomorú..én 3 kutyát mentettem meg altatás elől, a 4. pedig agresszív és kezelhetetlen volt amikor hozzámkerült , mert a gazdája ütötte verte a láncon...ma már úgyszeret engem , ahogy egy tenyésztőtől vett kölyök sosem szeretne. Miért nem éri meg nektek a menhelyi kutya?
2010. nov. 20. 18:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/187 anonim ***** válasza:
100%

19:56-nak.


Ha te nem érted a kutyád nyelvét akkor nem vagy jó gazda.


Igen, teljesen másképpen tartja magát. Nem lógatja a fejét futás vagy séta közben a ringben. Otthon egy egyszerű sétánál nem ilyen a tartása.

2010. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/187 A kérdező kommentje:
azthiszed tenyésztőtöl nemkerült még kutya menhelyre?:Dmegveszik tőle a kutyát, a lelkére köti az új gazdinak , hogy tartsák a kapcsolatot..aztán max egyszer felhívja a gazdit hogy miújság, és elvan felejtve...ismimnek tenyésztőtöl vett rotweilere van..a tenyésztő felhívta 3 héttel azután , miután elvitte a kutyát..azóta nem !és én láttam már olyan menhelyes hirdetést hogy a kutyát leadták, pedig törzskönyves fajtatiszta eb volt !!!!a tenyésztő sem tudja , hogy mi történik az általa eladott kutyákkal X évvel később. választ vártál , ittvan tessék.
2010. nov. 20. 20:04
 43/187 A kérdező kommentje:
vagy pedig a drága tenyésztőtől vett kutya, befedezi a szomszéd keveréket , és máris újabb nemkívánt szaporulat...akkor a tenyésztő keze is közrejátszott a dologban nem?MERT A TENYÉSZTŐK NEM IVARTALANÍTVA ADJÁK KI A KUTYÁIKAT. némelyiknél kifejezetten felvan tüntetve, hogy TENYÉSZTHETŐ. a menhelyen legalább ivartalanítva vannak..erről ennyit.
2010. nov. 20. 20:09
 44/187 anonim ***** válasza:
75%

Tenyésztők között is van külömbség, mint hogy a kutya vásárlók között is. ( egy normális tenyésztő visszaveszi a tőle származó kutyát )

DE ÉN NEM EZT KÉRDEZTEM!!!


Miért támogassam a SZAPORÍTOKAT AKIK A MENHELYRE SINTÉR TELEPRE termelik a kölyköket???

2010. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/187 A kérdező kommentje:
öcséém....te veszélyesen buta vagy:D:Dki mondta neked ,hogy támogasd a szaporítókat?:D én ítélem el a legjobban őket.de ha egy kutya menhelyre kerül szaporítók miatt és te hazaviszed, akkor már nem támogatod a szaporítót , hanem életet mentesz..vagy ha nemértettem normálisan a kérdésed akkor fogalmazd meg mégegyszer legyél olyan szíves.
2010. nov. 20. 20:21
 46/187 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nekem van egy amstaff tenyesztotol es 4 hete fogadtam orokbe melle egy kis tacsit a tappancs tanyarol. Jol kijonnek es imadom oket.. a szobastisztasag is alakul most mar. konnyen ossze szoktak. sajnos az egy helyere amit mi kohoztunk 3 masik kerult :(

2010. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/187 A kérdező kommentje:
azt elhiszem hogy imádod mindkettőt:)a staff maga a csoda !:)én is úgy szeretem , hogy csak na. nagyon alkalmazkodó, bármilyen kutyával eljátszik...bezzeg a kezdetekben..ment mindegyikre amelyik mozgott...53 kilós nő vagyok...gondolhatod , hogy rángatta a pórázt ez a kis 30 kiló tömény izomgolyó:D és örülök, hogy menhelyről fogadtál be a fajtatiszta kutyád mellé:) sok örömben legyen részed mellettük !:)
2010. nov. 20. 20:25
 48/187 anonim ***** válasza:
86%

,,vagy pedig a drága tenyésztőtől vett kutya, befedezi a szomszéd keveréket , és máris újabb nemkívánt szaporulat...akkor a tenyésztő keze is közrejátszott a dologban nem?,,


Jézusom, hogy mekkora hülyeséget írtál!!!


Most beszélgessünk akkor az állat tartás szabályairól???


A kutyát úgy kell tartani, hogy az utcára vagy a szomszédba ne jusson ki!

Ha ez megtörténik akkor keményen büntetnek!!! ( 30 000 ft )

Akinek keverék szukája van annak neki kellene gondoskodnia hogy ne tüzeljen! Tehát NEM a tenyésztő hibája akinél a fajtatiszta kan kutya született!!!

2010. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/187 A kérdező kommentje:
oké vegyük akkor példának az amstaffot. helyből átugorja a másfél métert..(tehát neki nem akadály a kerítés)a tenyésztő kiad egy szukát, úgy hogy nincs ivartalanítva..a drága gazdi nemfogja ivartalanítani mert HAD ELLJEN EGYSZER legalább visszajön az ára..fogja magát, átmegy a kerítésen a keverék kanhoz..hopp.
2010. nov. 20. 20:30
 50/187 anonim ***** válasza:
86%

,,öcséém....te veszélyesen buta vagy:D:Dki mondta neked ,hogy támogasd a szaporítókat?:D én ítélem el a legjobban őket.de ha egy kutya menhelyre kerül szaporítók miatt és te hazaviszed, akkor már nem támogatod a szaporítót , hanem életet mentesz,,


DE!

Sajnos pont azzal támogatom. Mert mindenki haza visz egy kutyát mondván hogy megmentem.

Szaporító meg: úgy is megsajnálja valaki és mind gazdára talál egyszer. Szal nem baj ha megmarad a kölyök ( fajtatiszta vagy sem ) majd leadja a sintérnek, és jöhet az újjabb párosítás másmilyen fajtával. Vagy egy aranyosabb kinézetű keverékkel....


Érted már?

2010. nov. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!