Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az embereknek mért...

Nem értem az embereknek mért nem jó a menhelyi kutya?!

Figyelt kérdés
Oké megvesznek egy bizonyos fajtát, mert a fajta szerelmesei , és kiállításokra akarnak járni vele stb...de a kiállítás mértjó a kutyának? annak csak a gazdi örül..meg hogy a border az aglity királya...én ebben nem is kételkedem. de keverék is tud olyan ügyes lenni mint egy border. Én nem aztmondom , hogy ne vegyenek az emberek tenyésztőtöl kutyát..csak ha már van nekik egy fajtatiszta akkor mért akarnak mellé mégegy ugyanolyat pl? mértnem mennek be menhelyre egy régóta bent lévő , szomorú kiskutyáért?szegény a rácsok mögött éli le az életét..nagyon is megtehetném , hogy 100 ezres kutyát vegyek..és bizony van olyan fajta amiért oda-vissza vagyok....mégis inkább menhelyről fogadtam be , immár a negyedik kutyámat...amit tenyésztőnél költöttem volna 1 !! KÖLYÖKRE , abbol 1 évig eltudom látni a menhelyes kutyáimat. Mindenki felvan háborodva a menhelyeken , de segíteni azt már nem.Meg jajj olyan szomorú vagyok ha egy sintéres kutyát látok ilyen hirdetéssel: még 2 hét az élet , fogadj örökbe kérlek ! és másnap elmegy , vesz 100 ezerért egy kutyát..de azért ő jajjde szomorú..én 3 kutyát mentettem meg altatás elől, a 4. pedig agresszív és kezelhetetlen volt amikor hozzámkerült , mert a gazdája ütötte verte a láncon...ma már úgyszeret engem , ahogy egy tenyésztőtől vett kölyök sosem szeretne. Miért nem éri meg nektek a menhelyi kutya?
2010. nov. 20. 18:24
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/187 A kérdező kommentje:
a tenyésztőknek IVARTALANÍTVA kellene kiadniuk a kutyáikat én aztmondom. mert sokan megveszik drága pénzért, utána meg had legyen kölyke..(amiről a tenyésztő persze nemtud)nemkell több tenyésztő ! vannak elegen. ők értenek hozzá, igenis ivartalanítva kéne kiadniuk a kutyáikat !
2010. nov. 20. 20:32
 52/187 A kérdező kommentje:
igen értem mitmondasz..egy szaporító valahogy így gondolkodik...bár ők nemszokták leadni menhelyre a kutyáikat legtöbb esetben agyoncsapják őket, ha nemtudja eladni !aki pedig a "had elljen egyszer " féle tipusú szaporító(nem hoz létre szaporító telepet, csak ellet egyszer) azmeg leadja igen...de hát ezmár más téma..
2010. nov. 20. 20:35
 53/187 anonim ***** válasza:
5%
Igaza van a kérdezőnek teljesen! És aki azt írta, hogy mi van azokkal akik a tenyésztőtől vesznek a karácsonyi ajándékot a gyereknek és január elsején már az utcán landol! Igen, az a kutya is a menhelyre kerül és a tenyésztő (aki szerelemből tenyészt, nem az anyagi okok miatt) vajon tudja? Érdekli? Utána jár, hogy mi lett a sorsa a kutyájának? NEM!!!
2010. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/187 anonim ***** válasza:
67%

oké vegyük akkor példának az amstaffot. helyből átugorja a másfél métert..(tehát neki nem akadály a kerítés)a tenyésztő kiad egy szukát, úgy hogy nincs ivartalanítva..a drága gazdi nemfogja ivartalanítani mert HAD ELLJEN EGYSZER legalább visszajön az ára..fogja magát, átmegy a kerítésen a keverék kanhoz..hopp.


Ezt hívják úgy hogy felelőtlen szaporítás ,, HAD ELLJEN EGYSZER legalább visszajön az ára.,,


Vehetünk példának egy nj. is aki átmegy a két méteren is.

Erre mondtam én az állat tartás szabályait.

A tulajnak kell akkor ezt megakadályozni. Akkor meg KELL magasítania a kerítését, máskülönben mebüntetik.

Vagyis ha hozzám átjárkálna a szomszéd kutya, először a szomszéddal beszélnék. Ha ez nem hat akkor viszont felnyomom. És akkor keményen büntetnek.

Egy kutya NEM mehet ki a portáról.


De amúgy meg az ilyen esetekre van kitalálva az esemény utáni amit max. 72 óráig lehet beadni a szukának.

2010. nov. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/187 A kérdező kommentje:

ja. na de eltértünk a kérdéstől...akinek 2, vagy esetleg több fajtatiszta kutyája van 100 ezres kategóriábol, annak most mutatnék valamit: [link]



MÉG MINDIG BÍZIK AZ EMBEREKBEN A TÖRTÉNTEK UTÁN IS.


én csak azt szeretném akinek már van egy fajtatiszta drága kutyája, és szeretne mégegyet , az hozzon menhelyről:( elég egy fajtatiszta szerintem..

2010. nov. 20. 21:04
 56/187 A kérdező kommentje:
lehet , hogy nem a legszebb, és nemfogja mindenki dícsérni , hogy milyen cuki...de annyi szeretetet fog adni valakinek, amit egy csillivilli kennelben nevelkedett kutya soha sem fog !
2010. nov. 20. 21:06
 57/187 anonim ***** válasza:
89%

kérdező!

Akár hiszed akár nem, egy kutya képes szeretni legyen az tenyésztőtől vagy sem! Mind ugyanúgy fog szeretni és hálálkodni.

2010. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/187 anonim ***** válasza:
90%

igen, így van

egy állat, amelyiknek rossz volt a sorsa nem fog jobban szeretni attól, hogy nagyobb élettapasztalata van, mint egy kiskorától jól szocializált állatnak

nem tudom hogy ennek az ellenkezőjét honnan szedted

2010. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/187 anonim ***** válasza:
91%

most olvasom csak kérdező a soraidat

te mekkora hülye vagy már ne is haragudj

a tenyésztőknek ivartalanítva kellene kiadniuk a kutyáikat???

akkor pár éven belül kihalna az összes fajtának az összes jó géneket örökítő példánya

illetve fölöslegessé válna a kiállítás, tenyésztés is megszűnne, és csak az esztelen, szaporítás maradna csak és kizárólag hibás genetikájú állatokkal

2010. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/187 anonim ***** válasza:
90%

Hogy mondhatsz ilyet hogy egy tenyésztőtől vett kutya nem szerethet úgy mint egy menhelyi?Sértő és általánosító vagy!


Azért vettük a kutyát mert olyat szerettünk volna.Kérlek add meg a lehetőséget ha valaki nagyon szeretne egy fajta tiszta kutyát akkor hadd válasszon olyat:)


Remélem nem kérek túl sokat.:))

2010. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!