Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből jöhetek rá, hogyha...

Miből jöhetek rá, hogyha valaki szaporító?

Figyelt kérdés

Pl amik expresszen vannak hirdetések, azoknak kb hány százaléka ilyen?

mert ha nem adja feltűnően olcsón, és a kiskutya is egészségesnek tűnik akkor hogyan tovább? :D


2011. febr. 25. 10:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
2011. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 A kérdező kommentje:
köszi
2011. febr. 25. 11:10
 13/68 anonim ***** válasza:
100%
Pekingi jellegű keverék gyakran vannak a menhelyeken. Nem szeretnélek rábeszélni, hogy keveréket vegyél én egy kicsit nagytestűbb kutyát vettem és annál a fajtánál azért fontos, hogy fajtiszta. Én egyszer amikor kőbányán voltam üzleti ügyben befogadtam az utcáról egy kis pekingi és az állatdoki szerint hosszú szőrű chihuahua keveréket.Az apósom egyből lenyúlta, olyan szinten jó kutya, hogy mindenhova magával viszi (ezt értsd szó szerint). Az állatorvos szerint sokkal jobb természetű és egészségesebb mint a fajtiszta pekingi. Már kölyöknek is nagyon erős, és mozgékony volt. Szerintem kinézetre szebb is.
2011. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:

Normális kennelből egy pekingi 60-100 ezerért mozog.

Ha írsz valamelyik tenyésztőnek e-mailt, akkor előbb a fentieket kérdezd meg, írj egy kis bemutatkozást, de ne rögtön kérdezz az árra. Egy igazi tenyésztő nem szereti, ha az ár a legfontosabb kérdés, hiszen a kutyára élete során ennek többszörösét fogod elkölteni. Ha már minden kérdésedre választ kaptál és Te is bemutattad, ki vagy, akkor megkérdezheted az árat is. Ha hobbi célra kell a kutyus, akkor olcsóbban megkapod kennelből is, de akkor valószínűleg ivartalanítási kötelezettség lesz a szerződésben. Sok tenyésztő csinálja ma már, ha a gazdi ivartalaníttatja a kiskutyát, akkor a műtét árát visszaadja.

2011. febr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
14%

Azért a tenyésztőmaffia is egy érdekes banda, de az tetszik bennük, hogy védik az érdekeiket és ez a mai üzleti életben nagyon fontos dolog.

Volt olyan a ember a történelemben aki ellenezte volna, hogy pl.: én egy jó kis színes nővel összejöjjek. Nem lehet, hogy a génhibákat inkább a tenyésztők generálják és a szűrés ára meg a dokinak jó lóvé.

2011. febr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
Te a retrospektíve vagy nem? Neked a rögeszméd ez a tenyésztőmaffia duma. Hagyjad már magadat! Ha nem vagy tisztában valamivel, inkább hallgass! Ostoba!
2011. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

igen a keverékeken is elszoktam gondolkozni, ők általában nehezebben is betegszenek meg. Az ivartalanítás itt nem szükségszerű, mert kizárt hogy kiszökjön az udvarból.

(házból-udvarba, udvarból házba úgy menne ki/be ahogy kedve tartja)

2011. febr. 25. 12:21
 18/68 anonim ***** válasza:

A keverékek maximum annyiban szívósabbak, hogy köztünk nincsen beltenyésztettség, ezért színesebb a génállomány. Tudniillik minden fajtatiszta kutya beltenyésztett, hiszen egy fajtában lévő populáció vonalainak száma ugye véges és minden egyed visszavezethető néhány ősre, amelyek minden egyednél ugyanazok!

DE! A keverékeknél is léteznek genetikai betegségek, amiket akár fajtákból, akár össze nem illő génekből hozhatnak. Pl. az én keverék kutyám patellaficamos, ami az esetek döntő többségében genetikai eredetű...

2011. febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 A kérdező kommentje:

köszi :)

(végre egy kérdés ahol normális válaszokat adnak)

2011. febr. 25. 12:45
 20/68 anonim ***** válasza:
100%

Az expresszen csak szaporítót találsz. Nagyon ügyesen tudják a hozzá nem értőket átvágni. Ha az olcsóság szempont, akkor menhelyről válassz magadnak egyet.

Az igazi tenyésztőnél az ár nem alku tárgya, és elvárja, hogy a kutya életét tedd követhetővé számára.

Vannak még más jelek is, ezeket megtalálod ha visszakeresed őket itt a fórumon. Nagyon sokszor volt már ilyen kérdés!

2011. febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!