Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből jöhetek rá, hogyha...

Miből jöhetek rá, hogyha valaki szaporító?

Figyelt kérdés

Pl amik expresszen vannak hirdetések, azoknak kb hány százaléka ilyen?

mert ha nem adja feltűnően olcsón, és a kiskutya is egészségesnek tűnik akkor hogyan tovább? :D


2011. febr. 25. 10:41
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

a sok válaszból azt (is) szűrtem le, hogy attól, hogy egy kutya törzskönyvezett stb, attól még lehet ugyan olyan betegsége mint egy nem törzskönyvesnek.

Akkor inkább a körülményeket és a tenyésztő/szaporító (már nem tudom hogy mikor hogy kell hívni :D) (hátsó) szándékait?

2011. febr. 26. 17:50
 42/68 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem teljesen így van h ugyanannyira lehet beteg. A törzskönyvesnek is lehet örökletes betegsége. DE!!!, arányaiban egyáltalán nem annyi mint a szaporított kutyák között. És ez a fontos. Számomra mindenki szaporító, aki hozzáértés nélkül, a jövőre nézve felelőtlenül csinálja amit csinál.
2011. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:

[link]


Mondjuk ez a leírást is olvasva egy kifejezetten undorító, unszimpatikus ember.

2011. febr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Utolsó ez szerintem is gusztustalan
2011. febr. 26. 19:42
 45/68 anonim ***** válasza:

annyira röhelyes néhány vélemény...

1.egy "utcagyőztes" is lehet egészséges

2.fajtatiszta kutyát vettem,annyi baja van hogy nincs tk-ja....és xpressz.hu-n

2011. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 A kérdező kommentje:
szóval akkor nem minden "olcsóbb" kutya van szaporítótól stb?
2011. ápr. 3. 16:42
 47/68 anonim ***** válasza:

A szaporító nem fog adni tk.-et, nem fog adni szerződést, és oltási könyvet.

Minden tenyésztő csak is szerződéssel ad el kutyát. A szerződés téged is véd és Őt is.

Ha valami örökletes betegség adódik a kölyöknél ( mert ritkán ugyan, de előfordul ) és ez bizonyítható, akkor lehet reklamálni a tenyésztőnél, főleg ha kiállításra vették, vagy nagyon sok pénzbe kerül az orvosi költség.

2011. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 A kérdező kommentje:
ennyi?
2011. ápr. 3. 18:31
 49/68 Tyler913 ***** válasza:

Ijj,ez a 43%-os emberke tenyleg nagyon sotet,ehelyutt nem is foglalkozok vele.


Kedves Kerdezo!

Megprobalom egyben osszefoglalni a dolgot.En a "kolyokkutyakat kinalo emberek" harom tipusat kulonboztetem meg.Minosegi sorrendben visszafele haladva:


1."Profi szaporito"

Ot mindenkeppen keruld el!O az,aki "puppy mill"-t uzemeltet,akar tobb fajtat is tart egyutt,egyaltalan nem torodik a kutyaival,csupan a penztermelo forrast latja bennuk.Az ilyen ember kizsigereli a kutyait,meltatlan korlmenyek kozott tartja oket,es ott veri at a vevot,ahol tudja.Ha ilyen helyrol vasarolsz kolykot,

a., mivel a parositasok teljesen veletlenszeruek es a tartasi korulmenyek alt. roszak,nagyon jo esellyel problemas,beteg kutyusod lesz

b.,Siman elofordulhat,hogy atvernek,es olyan kolykot soznak Rad,ami megcsak nem is olyan fajtaju,mint amilyet keresel.

c.,A penzeddel tisztessegtelen allatkinzokat tamogatsz


2."Hobbi" szaporito

O mar egy picit jobb kategoria.Az otthon,sajat kutyaikat leelleto emberkek tartoznak ide,akik jo esetben szeretik a kutyaikat,es jo korulmenyek kozott tartjak oket,de sok esetben semmi szakertelmuk nincs,igy a kutyak genetikai hattere szinten teljes lutri,hiszen itt is az tortenik,hogy osszeraknak ket hasonlo kutyat es lesz ami lesz.Ha ilyen helyrol veszel kutyat,az meg mindig sokkal jobb,mint a szaporito,de ahogy mondtam,tovabbra is nagy a kockazata annak,hogy a kutyad felnove nem lesz fajtajellegu,ill. kulonbozo genetikai eredetu betegsegektol fog szenvedni.


3.TENYESZTO

Azert irtam nagybetuvel,mert itt az IGAZI tenyesztorol fogok irni,es nem a szaporitorol,aki ad torzskonyvet (van ilyen is).Az igazi tenyeszto a kutyait nem penzforraskent kezeli,hanem szenvedelykent tekint a tenyesztesre.Megvan a szukseges szakertelme es hattere ahhoz,hogy jo minosegu almokat hozzon le.Nem sporol a kiadasokon: tenyesszemle,szurovizsgalatok,kiallitasok,oltasok,fereghajtas,tap,stb.Ezert kerulnek nala a kolykok also hangon 80-100 e Ft-ba,es nem azert,mert keresni akar rajtad.

A mar emlitett honlapon nezz korul,tobb menupont is van,ahol irnak a tenyesztok es szaporitok kozotti kulonbsegekrol ( [link]

A linkelt cikk jol peldazza a felfogasbeli kulonbsegeket,igy nem irom le kulon meg egyszer.Annyit azonban javaslok,hogy tajekozodj korbe,szerezz be minel tobb informaciot,hogy okosan tudj donteni.

Ne feledd,kutyat 10-12 evre veszel,es ebbol a tavlatbol 100 e Ft nem tunik soknak.Ha megsem vagy hajlando ennyit kiadni,illetve nem vagy "finnyas",erdemes korulnezni a fajtamentoknel,ott szinten sokat tudnak segiteni a temaban.

2011. ápr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 Tyler913 ***** válasza:

"1.egy "utcagyőztes" is lehet egészséges

2.fajtatiszta kutyát vettem,annyi baja van hogy nincs tk-ja....és xpressz.hu-n"


1.Igen,lehet.Csak epp joval kisebb esellyel.En nem olyan kutyat akarok,ami "egeszseges lehet",hanem ami az es pont.

2.Ha a kutyadnak nincs torzskonyve,akkor nem fajtatiszta.Ennyi.

2011. ápr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!