Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből jöhetek rá, hogyha...

Miből jöhetek rá, hogyha valaki szaporító?

Figyelt kérdés

Pl amik expresszen vannak hirdetések, azoknak kb hány százaléka ilyen?

mert ha nem adja feltűnően olcsón, és a kiskutya is egészségesnek tűnik akkor hogyan tovább? :D


2011. febr. 25. 10:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
2011. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
0%

És te mióta tudsz pároztatni egy 2 hónapos kutyát? :D


Nem tudsz olvasni'


A többi válaszodban te magad írtad le, hogy lutri az egész. Magyar embertől még nem láttam pént visszaadni!


A másik, hogy ha odafigyeltél volna gimnázium 4. biológia órán tudhatnád, hogy az öröklött tulajdonságok nagy része 2. generációtól kapja az egyed. Ami azt jelenti, hogy a nagyszülőket kellene nézned.


A ló tartással kapcsolatban tényleg van különbség és azt úgy hívják, hogy tisztesség.


A kérdezőnek:oltva, vegyél 30 körül, oltva féregtelenítve, egy pincsit és tartsd jól, vagy hozz egy kis fiatalt a menhelyről. A szemét nézd meg, nem e nagyon csipás, vagy piros, mert az lehet egy komolyabb gond is.

2011. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésre válaszoljak, az expresszes hirdetések 98%-a szaporítós történet. Én csak azért szoktam néha felmenni, hogy szörnyülködjek.

Az, hogy egy kutya egészségesnek tűnik, az nem jelent semmit.

Leírták már előttem páran hogy mi az ami feltétlenül legyen meg: A szülők törzskönyve, a fajtára jellemző egészségügyi szűrések, tenyésztői garancia,megfelelő környezet, szimpatikus tenyésztő. A kölyöknek ugye 8 hetes koráig két oltás, folyamatos féreghajtás.

Ha ezek közül bármelyik nem valósul meg, akkor nem kell az illető "tenyésztővel" szóba állni.

2011. febr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
Igen, láttam már olyat, hogy visszaadták a pénzt a gazdinak, mert a kutya heréje nem szállt le és eredetileg tenyésztésre szánták. Ez a kutya azonban nem is az expresszről lett véve és nem is 30 ezer forintba került. De volt érte garancia és a tenyésztő is tisztességes volt.
2011. febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:26


Nézd, rengeteg szimpatikus dolog van abban amit írtál. Alapvetően a nagy körítés zavar. Nyilván szükség van tenyésztőkre.

Nézzünk egy konkrét példát:

[link]

Ez a család aki árulja a bébiket, teljesen jó egzisztenciájúnak tűnik. Nyilván jók a körülmények. Én pl. ha kis házi kedvencnek vennék pekingit, biztos elmennék megnézni az almot és a szülőket. Nem látok semmi olyan körülményt ami miatt ez a kis állatka nem érdemelne meg egy jó gazdit és szerintem a leendő gazdit se fogja semmilyen hátrány érni. Nem kell semmilyen betegségre gondolni és akkor nem következik be. Ivartalanítani kell és foglalkozni vele, rendszeresen állatorvoshoz vinni. Nyilván nem kötelező megvenni, ha odamegy az ember, bár elismerem, hogy ilyenkor az érzelmek döntenek.

2011. febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a betegségek, nem úgy jönnek mennek, hogy gondolunk-e rájuk vagy sem...
2011. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
49%
Milyen fajtát tenyésztesz?
2011. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:

Törzskönyv nélkül azt sem bizonyítja semmi, hogy a szülők tényleg azok-e, akik valójában.

Ha 15.000 forintért ad egy kölyköt, vajon egy ilyen kiskutya milyen ellátást kaphatott? Egy kölyöknek legalább 8 hetes korig az anyja mellett a helye. Ez idő alatt 2 azaz KETTŐ oltást meg kell kapnia, többszöri féreghajtást, plusz a minőségi táp, ez mind még egy kis termetű kutya esetében is többe kerül, mint 15.000 forint. Tehát itt valamit nem kaptak meg a kicsik, valami hiányzik, amin lespórolnak.

A törzskönyv kiváltása 5.500 forint, nem ettől lesz drága egy kiskutya.

Az öröklődő betegségeket te pedig kívülről nem feltétlen látod. Vannak hordozó kutyák, akik makkegészségesnek látszanak, viszont ha két hordozót párosítasz, akkor 50 % a beteg utódok születésének az esélye. A betegség nyilván látszik, de hogy hordozó-e vagy mentes, azt csak genetikai szűréssel, laboratóriumban lehet kideríteni. Ez pedig bármennyire is fáj neked, nem olcsó mulatság, viszont egy felelősségteljes embernek megér annyit a leendő kutyája egészsége és a saját nyugalma, hogy ennek az árát megfizesse. Az igazolt származással együtt, nem csak úgy, hogy odavisznek elé egy kant és egy szukát, rájuk bökve, hogy ők a szülők, de ezt mégsem bizonyítja semmi.

2011. febr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
54%

Ezen sokak most röhögni fognak, de ajánlom mindenki figyelmébe a Titok című könyvet és hogyan alkalmazzuk a vonzás tv-ét! Minden fejben dől el, te magad vonzod a dolgokat az életedben még a rosszakat is! Nekem bejött, többször is, nehéz megcsinálni, de nem lehetetlen!


Így igazat adok annak aki azt írta nem kell a betegségeire gondolni az állatbak, hogy lesznek, lehetnek-e , teljesen igaza van!


A tenyésztők között is van nagyon sok jó, becsületes, aki szereti, élvezi is azt amit csinál, de sajnos több az olyan aki ennek az fordítottja! Egy tenyésztő nem fogja soha beismerni, h vannak ilyen tenyésztők, mert nyilván akkor a saját piacát is rontaná!

2011. febr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
48%
Azt a linket 3 véletlenszerűen kiválasztott hirdetésből választottam ki. Valószínűleg, ha ellátogatnánk az eladókhoz, egy rendezett családot látnánk akinek van 2 pincsije akik természetesen szaporodtak. Valószínűleg imádják a kutyáikat és nem hiszem, hogy keresni akarnak a kölykökön. 15000Ft-ért adják, akkor valószínűleg 0-ra fognak kijönni a buliból (esetleg adnak egyet ingyen a szomszéd kislánynak). Nem hiszem, hogy mindenkiről azt kellene feltételezni, hogy eltitkolják, hogy kik a szülők és stb. Ezek csak rosszindulatú feltételezések. Az érdekvédelem eszközei. Mondok egy példát. Én búvárkodok, amikor egy klubhoz bemegy egy ember, az oktatók versengenek érte, mert a tanítás nekik pénz. A második fokozat után lehet túravezetőnek vizsgázni. Na ilyenkor jön az, hogy csak az atyaúristen lehet túravezető, vagy oktató, de te soha nem lehetsz és ők is csak véletlen lettek. Ha fel tennék itt egy kérdést, hogy golden retrievert szeretnék tenyészteni, hogy kezdjek hozzá. A válaszok ilyesmik lennének látatlanul is. Az nagyon sok pénzbe kerül, nem éri meg, soha nem fogsz hozzá érteni. Vagy esetleg valaki, olyan összegeket írna fel amivel esetleg úgy gondolja elrémítene. Nem kell félreérteni én is eddig mindenkit lebeszéltem aki a szakmámat akarná választani és érveim is vannak, amik teljesen jogosak. Viszont ebben az ügyben nem hiszem, hogy bizonyos tenyésztőknek Czeizel Endrének vagy esetleg Istennek kellene képzelni magukat, minimális tudás birtokában. Meg kellene vizsgálni, hogy pontosan milyen irányba megy ma a kutyatenyésztés, mi a célja? Van e köze a természetes kiválasztáshoz(mivel tudjuk, hogy a kutyafélék falkákban éltek). Mi értelme van a kutyaszépségversenyeknek, ahol bizonyos csoportok önkényesen a saját elképzelésükhöz és egyre szűkebb paraméterekhez formálják az állatokat. Régen erről szólt a tenyésztés? Én úgy tudom bizonyos célokra tenyésztettek ki kutyákat, pl nyájterelés. Itt jöhet egy kérdés, miért tenyészt ma valaki Magyarországon pl.: border collie-t? Minél jobb terelőkutyát szeretne? Minek? Ahhoz a sok nyájhoz ami ebbe az országban van. Nem, azért mert szép a szőre, ezért most divat, tehát pénzért.
2011. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!