Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozni kutyát...

Menhelyről elhozni kutyát egyszerűnek tűnik, de?

Figyelt kérdés

Mégis kicsit szerintem túl "bonyolult", mert azt írják hogy ez meg ez a kutya keres gazdát, amikor kinéztem egyet, az pont nem volt meg (és ez még kb 5x megismétlődött) de ajánlottak helyette 6 másikat amik "Karakószörcsögön" voltak épp kint családnál, esély nem volt arra hogy azonnal megnézzem, és utána is még úgy mondták hogy majd egyszer összefutunk hogy megnézzem, meg a kutya is engem, aztán majd ők a menhelyről eljönnek megnézni hogy hol lakom (na persze szivesen beengedek akárkit) aztán egy hétig nálam lehet a kutya és ha a kutyának is úgy tetszik meg a menhelyeseknek is, akkor majd talán megtarthatom, de előfordulhat hogy bizonyos időközönként kijönnek hozzánk (!!!) ellenőrizni... plusz ha még nincs neki akkor időkorláttal ivartalanítási szerződést kell aláírni... kinek kell ennyi procedúra?... és csodálkoznak hogy tömve vannak a menhelyek...

Miért nincsenek olyan helyek ahova besétálsz, ott vannak kennelekben a leadott megunt stb kutyák, ráböksz hogy azt kérem és megkapod?... lehet gyorsabban menne az ügyintézés...


2011. ápr. 27. 09:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/234 anonim ***** válasza:
73%

Ha feltűnt volna, a mehelyi dolgozóknak nem is az a legfőbb célja, hogy elpasszolják a kutyákat.

Hanem az, hogy felvilágosítsák az embereket, népszerűsítsék az ivartalanítást, iskolákba járjanak oktatni a jövő nemzedékét, és megakadályozzák az iszonyatos mennyiségű felesleges szaporulat létrejöttét.


Ezt pl. ma posztolta a Noé a Facebookon: Mai napi pozitív mérleg: 5 darab néhány napos kiskacsa és 2 db kb. 2 hónapos nyuszi - szeretlek Húsvét! :( Valamint megszámlálhatatlan bejelentés kölyök kutyákról és cicákról, akiket ha megfeszülünk sem tudunk fogadni. Ha valakinek van kölyök állatokat kapacitása ideiglenes befogadóként ne tartsa vissza magát! Repesve várjuk a jelentkezését! :)


Nem hinnám, hogy ilyen helyzetben olyan baromi bonyolult lenne kutyát szerezni.

De továbbra is nagyon érdekel, hogy melyik az a menhely, amelyik így a bögyödben van.

2011. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/234 A kérdező kommentje:

Több menhely is volt aminek az örökbefogadási dolgait megnéztem, konkrétan nem tudom már melyik, de mint bp-i volt... nyílván mert nem akartam messze menni... őket így direktbe fel se hívtam, egyiket sem, csak amikor a hírdetések között bukkantam aranyos kutyusra, akkor hívtam fel mert azt hittem magánszemély, persze nem az volt és lökte a süket szövegét hogy jaj ez a kutya miért nem megtekinthető de itt van a Süti a Maci a Lulu meg a Pisti akik viszont igen és épp csak tök másmilyenek voltak mint XY ami iránt én érdeklődtem és már leírtam még mik voltak... véletlenül felhívtam vagy 5x ugyanazt a csajt mindig más kutyáért ő meg tökre örült hogy jaj mennyi érdeklődő van ma... (hát nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek vagy visítva röhögjek...) - több telefonról hívtam meg többen próbálkoztunk szal neki nem tünhetett fel a dolog, de érdekes mert ő is több számon hirdetett, aztán egy idő után felismertem és nem hívtam többet XD...


De lényeg a lényeg hogy többször hallottam egymás után a sablon szöveget az örökbeadás menetéről és eléggé felment a pumpa, míg a végén utoljára már amikor meghallottam a hangját rátettem a telefont... -.-" ...


Hát ez volt...

2011. ápr. 27. 12:22
 43/234 anonim ***** válasza:
80%
Tehát úgy állítod, hogy nem lehet kimenni a menhelyre és elhozni a kutyát, hogy meg se próbáltl kimenni a menhelyre, és elhozni a kutyát....
2011. ápr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/234 anonim ***** válasza:
és akkor most majd jól elhozol egy szaporított valamilyen kutyát az expresszről, hogy megmutasd a gonosz menhelyeseknek...?
2011. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/234 A kérdező kommentje:

,,Tehát úgy állítod, hogy nem lehet kimenni a menhelyre és elhozni a kutyát, hogy meg se próbáltl kimenni a menhelyre, és elhozni a kutyát...."


Nem gondolod hogy ha már nála csörgött ki a telefon nem kérdeztem meg??... végülis azért hívtam fel, mert tetszett a kutya a hirdetésben, meg akartam nézni! ... Meg is kérdeztem, nem lehetett!... Nem kell minden egyes nem 1000X körülírt és kimagyarázott mondatba belekötni hátha találtok valami fogást rajtam!


Figyi, nekem volt már a családban tk-es díjnyertes szülőktől is, és utolsó kis korcs is, és őszintén szólva sokkal jobban szeretem a véletlen becsúszott kutyát... és igen, lehet hogy inkább egyszerűbben elhoznék valakitől egy olyan kutyát, aki véletlenül lett valahol, mint ezer kört fussak a menhellyel, hogy elhozzak onnan egy kutyát, aki véletlenül lett valahol, épp csak őt leadták...és miért?... a sok felesleges cécó miatt...

2011. ápr. 27. 13:19
 46/234 A kérdező kommentje:

ha ugyanolyan keveréket és véletlenül született kutyát megkaphatok X erőfeszítésért, nem fogok egy dettó keverék és véletlenül született kutya miatt 10000X erőt befeccölni... nem logikus?...

/amúgy ha még erre jár kíváncsi lennék a tenyésztő hogyan bizonyította be hogy a vevők megszegték a szerződést.../

2011. ápr. 27. 13:21
 47/234 anonim ***** válasza:
15%
kedves kérdező, én egyetértek veled. nem hiszem, hogy ahhoz kellene alkalmazkodnom, hogy idegenek mit gondolnak rólam, hogy mennyire vagyok nekik szimpatikus, hogy nyaljam a feneküket, csak azért, hogy hajlandóak legyenek kutyát adni... ráadásul ha nálam lenne egy kutyus, és közben tudnám, hogy egy hét múlva meggondolhatják magukat és visszavehetik, akkor vagy félnék megszeretni, mert félnék, hogy elveszik tőlem, és akkor mennyire rossz lesz elválni tőle - vagy meg sem próbálnám, pont azért, hogy ne csalódjak. Viszont sajnos tényleg nagyon sok olyan kutya van, akinek jobb gazdi kellene, és fent vannak az expresszen, hogy meg akarnak tőle szabadulni, és el kell csak hozni - belőlük is bőven lehet válogatni. A menhelyesek meg úgyis olyanok, mint egy szekta - hacsak nem küldesz nekik állandóan e-mailt, képet, már rossz gazdi vagy. Hát bocs, én nem új barátnőket keresek a menhelyesek személyében, nem is egy új főnököt, hanem egy kutyát, akit szerethetek, nevelhetek - talán ezt kellene a menhelyeseknek is figyelembe venni, nem azt, hogy ki az, aki az ő megítélésük szerint jó fej és emiatt jó gazdi lesz.
2011. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/234 anonim ***** válasza:
100%
Képtelen voltam az utolsó két oldalt elolvasni, így előre is bocsi ha olyat írnék, amiről már szó volt. Valamilyen szinten egyetértek a kérdezővel, viszont jogosnak találom azt, hogy a menhelyek ilyen feltételeket szabnak. Nekem két kutyusom van, egy tenyésztőtől vásárolt, és egy szaporítótól kapott. A tenyésztő felhívta rá azonnal a figyelmünket hogy csak is olyan gazdinak adja oda a kutyát, aki megbízhatónak tűnik, több embert is elküldtek emiatt. Mi is másfél órán keresztül beszélgettünk a fajtáról, a kutya igényeiről, arról hogy mivel is fog járni. Első kutyások voltunk, ők biztosra akartak menni, mi is... hazajöttünk két-három napig gondolkoztunk hogy biztosan szeretnénk-e, ők is gondolkoztak hogy odaadják-e majd rábólintottunk mindkét oldalról, és mi is szerződéssel kaptuk meg. Ez 6 éve volt, a tenyésztőkkel még mindig jó kapcsolatot ápolunk, érdeklődnek hogy hogy van a kutya, mit csinál, együtt aggódtak velünk, amikor beteg volt, és ha felénk járnak megállnak akárcsak kerítésen keresztül megnézik, persze ha itthon vannak be is engedjük őket, miért ne? Nincs rejtegetni valónk, nem három fogásos vacsorára és bájcsevelyre érkeztek, csak megnézik a kutyust majd elmennek. A másik kutyussal ugyanez van. A szaporító is szólt, hogy szeretné néha látni, mi belementünk, akkor nézi meg amikor akarja, kint vannak az udvaron, így a házba be sem kell jönnie senkinek, azt meg hogy kitől vettük tudjuk, nem ismeretlenek, be merjük őket engedni. Szerintem ez természetes, és helyes hozzáállás. Aki felelősséget érez a kutyájáért, az megérti ezt az egészet szerintem... Nem kell palotában élned hogy kutyát kaphass, nem azt fogják nézni mekkora vagyonod van, csak hogy látszólag mennyit törődsz vele, milyen helye van a kutyának, mennyire van "becsben tartva". Egy putriban is lehet becsben tartani egy kutyát, ahogy te is mondtad...
2011. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/234 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező! Abba gondolj bele, hogy azok a kutyák akik menhelyeken élnek, mennyi szenvedésen mehettek keresztül. Nyilvánvaló, hogy a menhelyeken a lehető legjobb gazdát szeretnék az egyes kutyáknak és a gondos gazdaválasztás ellenére is előfordul, hogy egy kutya visszakerül (jobb esetben). Az, hogy neked ez a procedúra kellemetlen, végső soron érthető, de te is értsd meg, hogy ez nem véletlenül van így. Nyilván a sok negatív tapasztalat alakította ezt ki. Az, hogy te egy pár perces találkozó alkalmával jó gazdának mutatod magad, még nem jelenti azt, hogy az is vagy, vagy nem csak szaporítani szeretnél, vagy "mittudomén"...

Teljesen mértékben meg tudom érteni, hogy nem akarnak kockáztatni, hogy egy kutya, amely már oly sok mindenen ment keresztül, újra szemét környezetbe kerüljön.

Meg valami. Az a nyálverés, amit az utóbbi hozzászólásaidban véghezvittél elég visszataszító. Lehet őket "szektázni", lehet hőbörögni, viszont lehetne egy kicsit gondolkodni is.

2011. ápr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/234 anonim ***** válasza:
100%

"A menhelyesek meg úgyis olyanok, mint egy szekta - hacsak nem küldesz nekik állandóan e-mailt, képet, már rossz gazdi vagy. Hát bocs, én nem új barátnőket keresek a menhelyesek személyében, nem is egy új főnököt, hanem egy kutyát, akit szerethetek, nevelhetek "


Tudod, nem kell "állandóan emaileket küldözgetni", csak tudod, egyesekben van olyan hogy "emberség". Ő mentette meg annak az állatnak az életét, igazából nagyrészt neki köszönhetem hogy hozzám kerülhetett. Mivel ő mentette meg, és bizonyos ideig ő nevelgette, szerette, ezért jól esik neki a tudat hogy jó helyen van az állat, jól esik neki hallani, olvasni róla pár sort. Tudod, nekem nem olyan nagy megerőltetés félévente elküldeni pár sort és pár fényképet (ami kb 5-10 percembe telik), hogy örömet okozzak annak az embertársamnak, akinek a szerett állatom életét köszönhetem.

Nem kell teadálutánokra, és baráti traccspartikra összejárni, de ha évi kb 20 percet sajnálsz ilyesmire, akkor te iszonyat önző, és figyelmetlen ember lehetsz...

2011. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!