Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények az ebadóról?

Vélemények az ebadóról?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó ötlet ha újra bevezetik, vagy ennek hatására még több kutya kerül utcára?
2011. máj. 23. 20:15
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/151 anonim ***** válasza:
77%
Az enyém is chippezve van és én se fogom ivartalanítani!
2011. máj. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/151 anonim ***** válasza:
100%
Betenném a tervezetbe,hogy a folyton láncon lévő kutyák után DUPLA pénzt kelljen fizetni.
2011. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/151 anonim ***** válasza:
80%

Bocs, de kicsit felbosszantott ami írtok, szóval akinek nem inge, ne vegye magára, a többiek meg lepontozhatnak.

Megértem, hogy vannak öreg kutyák, akiknek tényleg para lenne egy altatás, megértem, hogy van akinek nem telik az ivartalanításra, és a csipeztetésre, mert ez tényleg 30+ezer forint körüli összeg egyszerre.

De azt nem értem meg, aki prémium táppal etet, tenyésszemlére, kiállításra viszi a kutyáját, beadatja nem csak a kötelező, de az ajánlott oltásokat is, és azon rinyál, hogy 3000 forintot be kell fizetnie ebadó címén, mert az már nem fér bele a büdzsébe. De ha 15 ezerről lenne szó, akkor is. Ti tényleg úgy éltek, hogy 3 hónap alatt valahogy összekuporgattok 3000 forintot a prémiumtáp, az oltások, meg a saját kajátok/szükségleteitek mellett, és utána meg mondjátok, hogy "Hú, végre megvan az indulás ára a kiállításon, majd kérünk kölcsön buszra a szomszédtól"? És akkor utána meg hazamentek 0 forinttal? Mert azt ne mondja nekem senki, hogy ez egy olcsó mulatság, nem az, szállítani, ellátni, versenyekre benevezni, ezek nem olcsó dolgok, és nem is szükségesek egy kutyának feltétlenül. Azt persze megértem, ha vkinek ez az élete, de ha nincs meg a megfelelő anyagi fedezet, (és itt most nem arra gondolok, hogy éppen meg tudtok venni neki minden felsőkategóriás dolgot a hónapban), akkor sajnos lehet hogy el kellene gondolkozni rajta, hogy befejezd a kiállításokra járást, vagy csak a felére menj el mondjuk. Tényleg, ha mondjuk a már leírtak szerint, jön egy betegség, toklász, felszakadt tappancs? Akkor mi lesz? Persze, ezek egyszeri alkalmak, de mondjuk tegyük fel 15 évig él egy kutya. 45000 forintról beszélünk, ÖSSZESEN. Egy komolyabb műtét ára simán meghaladhatja ezt, nem beszélve az utána lévő rehabról, gyógyszerekről. Szóval ha ez az életed, hogy kiállításokra vidd a kutyád, akkor vagy teremtsd elő az anyagi hátteret, hogy az ebadót is be tudd fizetni, vagy pedig oldd meg az eddigi plussz kiadásaid leredukálásával, hogy meglegyen rá a pénz. De aki ilyen plusszokat vállal (ami ne mondja, hogy MUSZÁJ egy normális kutyának), az semmiképp se rinyáljon 3000 forintért.

2011. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/151 anonim ***** válasza:
88%

1kan. Azzal egyetértek, hogy jó lenne, ha nem csak a felét fordítanák vissza az llatvédelembe, hanem az egészet.


Szerintem ha arra használják, amire fizetjük, akkor teljesen jogos. Én például kishíján agyvérzést kaptam, amikor majdnem elütöttem egy fajtatiszta bullterriert, és égen földön nem tudtam keríteni egy állatorvost, közterületfelügyelőt, állatvédőt, hogy legalább egy chipet nézzen benne. Saját domináns kanom a kocsimban, segítségem nem volt, nem tudtam megkockáztatni, hogy berakom a kocsiba a sajátom mellé az ivaros kan bullterriert, elhozom 100 km-el odébb, és majd itt megnézetem. Hülyeség is lett volna.


Ha infrastruktúrába, chipezésbe ,ivartalanításba, menhely támogatásba, gyepmesteri telepek jobb színvonalára költik a befolyt összeget, akkor nagyon szívesen adok akár évi 6 ezer forintot is, de lehet, hogy 12-t is.

Mert én meg úgy vagyok vele, hogy nem csak sajátmagamért, hanem a környezetemrt, a kutyás társadalomért is felelős vagyok.

2011. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/151 anonim ***** válasza:
74%
De rinyálok 3000 ft-ért, mert AZ EBADÓ BENNE VAN A VESZETTSÉG ELLENI OLTÁS ÁRÁBA. Ennyi. Akkor oltsák be ingyen és fizetem az adót évente. Vagy-vagy. De hogy mindkettőt. Itt 3000 ott 3000 azért nekem számít. Inkább annyival többet veszek a kutyának. ÉN nem pedig állambácsi. Csináljon kutyafuttatót az önkormányzat...akkor is szívesen befizetem az "ebadót". Csak lássam mit csinálnak a pénzemből. Ja, hogy a szaporítók kölykeit ivartalanítják!!! Elnézést kérek.
2011. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/151 anonim ***** válasza:
100%

Erre tudnál valami hivatkozást, forrást mutatni? Mert én nem tudok róla, hogy bármilyen adó lenne az árában.


Egyébként a benzinért is fizetsz jövedéki adót is, meg még áfát is.

Sőt TB-t is fizetsz, aztán mégis magán nőgyógyászhoz, meg magánfogorvoshoz mész. Sőt a mankót is neked kell megvenned magadnak.


Szerintem is óriás gázok vannak ebben az országban, de ez az ebadó dolog ÁLLATVÉDELMI szempontból szerintem kifogástalan, sőt már réges régen meg kellett volna lépni.

2011. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/151 anonim ***** válasza:
100%

"Dr. Fisi István, az állatorvosi kamara megyei elnöke szerint átlagosan 3000 forintot kérnek egy oltásért, de ez az összeg változhat attól, hogy milyen oltóanyagot használ az orvos, és tartalmazza-e a féregtelenítést és az államnak kifizetett ebenkénti 260 forintos illetéket, vagyis ebadót is. Az utóbbiból befolyt összeget egyébként feltehetően a rókák veszettség elleni védelmére fordítják, mondta a szakember."


Forrás: [link]


Kutakodok még a témában, de több oldalon írták már fórumozók.

2011. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/151 anonim ***** válasza:
100%
Megint megismétlem magamat: Nem a 3000 Ft nagysága miatt "sírok" mert ki tudom fizetni, hanem amiatt hogy ez megint csak egy lehúzás amitől semmi sem lesz jobb.Írták bárhol is hogy ebből a pénzből támogatnak menhelyeket , állatvédő szervezeteket , vagy esetleg vesznek fel közterületeseket hogy vidéken is legyen ? Nem erről 1 szó sem esett.Annyit írtak hogy az ivartalanításra fordítják , de eddig is voltak akciók valaogyan meg tudták oldani adó nélkül is a támogatást.
2011. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/151 anonim ***** válasza:
100%

Így néz ki az összegekről szóló bekezdés egészben:


"A tervezetben szereplő ebrendészeti hozzájárulás összeghatára 2000-3500 forint, mérsékelt ebrendészeti hozzájárulás esetén 500-1000 forint. Ez azt jelenti, hogy a legmagasabb mértékű ebrendészeti hozzájárulás kiszabásakor is havonta kevesebb, mint 300 forintot kell annak az ebtartónak fizetnie, aki nem kutyája megjelölésével vagy ivartalanításával, hanem az ebrendészeti feladatokat végző önkormányzat anyagi támogatásával kíván hozzájárulni a rendezett helyi ebtartási viszonyok kialakulásához. Amennyiben a gazda egyszeri alkalommal 5 ezer forintot áldoz állata megjelölésére és regisztrálására, ez a teher havonta maximum 84 forint lehet, így a chipezésbe fektetett összeg – a helyi paraméterektől függően 2-5 év alatt – megtérül. Emellett az önkormányzat a bevételből chipezési és ivartalanítási akciókat szervez, aminek következtében a piaci árnál olcsóbban vagy akár díjmentesen végeztethetők el a szükséges – a későbbiekben az éves hozzájárulás mértékében kedvezményt eredményező – beavatkozások. Az ebrendészeti hozzájárulás lépcsőzetes kialakításának köszönhetőn a kutyatartók vélhetően megállapítják, hogy hosszú távon megéri megjelöltetni ebüket. Ez akár százezres nagyságrendű chipbeültetést és regisztrációt jelenthet. A regisztrációból befolyt összegből a Magyar Állatorvosi Kamara rendszere is nyereségesen üzemeltethető, az igényeknek megfelelően fejleszthető lesz.

Ha egy 12-15 ezer lakossal rendelkező kisvárosban mintegy 3 ezer, 4 hónaposnál idősebb ebet tartanak, az ebek 5%-a chipezett, 5%-a ivartalanított, és 5%-a mindkét beavatkozáson átesett, valamint a város a meghatározott összeghatárok átlagát veti ki (2750ft, illetve 750ft), úgy az önkormányzat 7.237.500 forintot szedhet be ebrendészeti hozzájárulás címén a bevezetést követő első évben, melynek felét (3.618.750ft) köteles a megelőző beavatkozások elvégzésének támogatására fordítani. Amennyiben a város a ráfordítandó összeg felét a chipezés, felét az ivartalanítás 100%-os támogatására költi, úgy mintegy 120 eb kerülhet díjmentesen ivartalanításra, és több mint 350 megjelölésre és regisztrálásra. A beszedett összeg – a kívánatos beavatkozásokon átesett állatok arányának növekedésével – valamelyest évről évre csökken, ugyanakkor a fennálló probléma is fokozatosan mérséklődik"

2011. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/151 anonim ***** válasza:
100%
Úgy legyen.
2011. máj. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!