Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények az ebadóról?

Vélemények az ebadóról?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó ötlet ha újra bevezetik, vagy ennek hatására még több kutya kerül utcára?
2011. máj. 23. 20:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/151 anonim ***** válasza:
100%
Az adó elvileg a chip és az ivartalanítás árának megfelelő összeg lenne kb. Amit évente kéne fizetni kivéve ha a kutyád chipes és ivartalanított, akkor NEM KELL
2011. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/151 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég konkrét szerintem: 2 oldal:

"4. Minden egyéb, 6 hónapnál idősebb kutya után fizetendő éves ebadó díja megegyezik a Magyar Állatorvosi Kamara által ajánlott közepes termetű nőstény kutyák ivartalanítási díjával - így motiválandó a gazdát, hogy inkább egyszer fizesse be az összeget a műtétre, mint évente ebadóként."


Forrás: www.maosz.hu/csatolt/javaslat1.doc


Mennyi a díj? Még nem kerestem meg.

2011. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/151 anonim ***** válasza:
100%
Köszi akkor így volt pontosan, na ez kb mennyi lehet 15-20 ezer???? Szerintem fair. Aki felelősen tart állatot, az nem fogja bánni, mert nyilván nem nulla ft-ra vállalt be állatot is, aki meg ennyit sem akar/tud kifizetni ne tartson állatot!
2011. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/151 A kérdező kommentje:

Akkor tulajdon képpen évente be kell fizetni a 15 20 ezer forintott kutyánként.

Ez csak az ivaros kutyákra vonatkozik?


Amúgy ma este már bemondta a híradó, szal hamarosan még a fűszálak között is kóbór kutya lesz.

2011. máj. 24. 22:19
 45/151 anonim ***** válasza:
100%
Igen csak az ivaros kutyákra :D
2011. máj. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/151 anonim ***** válasza:
30%

Légyszi olvassátok már el ezt a cikket mielőtt ennyire kiakadtok! [link]


Konkrétan évi max 3000 forintról beszélgetünk! Sajnáltok ennyi pénzt a kutyátokra? Gondoljátok már át egy kicsit, mielőtt fröcsögtök! Teljesen normális az elképzelés szerintem.

A betartatásáról meg annyit, hogy chip is kell a gazdát cserélő kutyába, mégis hány kutya cserél gazdát chip nélkül...

Fegyvert is csak akkor tarthatsz ha van engedélyed, mégis sokan tartanak fegyvert, csak aki lebukik az megszívja.

2011. máj. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/151 anonim ***** válasza:
76%

Már ne haragudj de én 1000 ft-ért is fröcsögök. Mert ezzel a felelős kutyatartókat BÜNTETIK. Már elnézést, de jön itt mindenki az EU-s színvonallal. Nálunk pl még kutyafuttató sincs. És nehogy már én fizessek amikor az én kutyám megkap mindent.


Azért mindennek van határa. Mondom van még 2 teknősöm, azután is vessenek ki adód. JA ÉS BÜNTESSÉK MEG AZ ÁLLATKÍNZÓKAT!!!!!

2011. máj. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/151 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy közepes termetű nőstény kutya ivartalanítása elvileg 3000 ft? Akkor mi 7 évvel ezelőtt mire adtunk ki 25000-t?
2011. máj. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/151 anonim ***** válasza:
69%
Igen, sajnos valakinek azt is meg kell nézni mire költi! Abból a 3 ezer Ft-ból pont tudnék venni egy kutyaiskola bérletet, befizetni a Meoe tagság egy részét vagy benevezni egy versenyre! Amik szerintem sokkal fontosabbak mint az ebadó, mert ezektől jól él a kutyám, de attól hogy valaki befizetni még ugyanúgy sz*rhat rá a többi 364 napon...
2011. máj. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/151 anonim ***** válasza:
65%

A befolyt összeg feléből ivartalanítást és chipezést támogatnak, valamint azzal ha ivartalaníttatod és chipezteted, elkerülheted az ebadót. Tehát ez normális esetben mindenkit arra motivál, hogy ivartalaníttasson, chipeztessen, menhelyről fogadjon be.

Ha minden nap félreteszel 8 forintot, már ki is jön egy évre az ebadó. Havi 250 forintról beszélünk, Ennyit elköltesz tök felesleges denta stixre, vagy akármire. Kevesebb, mint egy fél doboz cigi, annyi mint egy doboz olcsó sör, vagy olcsó energiaital. Ennél sokkal több pénzt költ el mindenki feleslegesen.


Nekem pl. van autóm, jól tartom, ápolt, szép kocsi, benzint is kap (az is meg van adóztatva) mégis fizetem a gépjárműadót, meg a súlyadót.

Félrene értsetek, ha valaki utálja a kormányt a húzásaiért, az én vagyok, de ez az állatvédelmi törvény végre állatvédelmi célokat szolgál, és nem olyanok találták ki, akik még kutyát se láttak közelről.

2011. máj. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!