Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények az ebadóról?

Vélemények az ebadóról?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó ötlet ha újra bevezetik, vagy ennek hatására még több kutya kerül utcára?
2011. máj. 23. 20:15
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/151 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz úgy.

Ezt is ellopják a politikusok.

2011. máj. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/151 anonim ***** válasza:
31%

Ne ríjatok már itt! Nagyon unalmas. Persze h nem fogják az egészet visszaforgatni, mert tudjátok mindennek ára van, pl az adminisztrációnak, az adminisztrációt végző embereknek van fizetése, stb. stb. Akinek nincs pénze, ne tartson állatot. Fölösleges. Sajnos gyerekeknél ezt nem lehet megtiltani, pedig nem ártana. Mindenki annyi kutyát és gyereket és macskát és hörcsögöt és teknőst és lovat és ki tudja mit tartson, amennyit megengedhet magának. Aztán ne sírjon már havi kétszázvalahány forinton.


ÉS: AZ IDŐS KUTYÁKAT BIZTOS NEM KELL IVARTALANÍTTATNI MERT ORVOSILAG ELLNJAVALLOT, ÉS AZ EGÉSZSÉGÜGYI DOLGOKAT FIGYELEMBE VESZIK!!!! És aki nem akar ivartalanítani és fiatal kutyája van annak kemény 1500HUF-ot kell fizetnie. Fú de durva gyerekek, lehet már nem futja a reggeli kávéra.


A kormányt meg lehet utálni, de nem elvakultan. Én inkább örülök, h van egy jó ötletük.

2011. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/151 anonim ***** válasza:
69%
Akkor örülj! Van minek gondolom.
2011. máj. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/151 A kérdező kommentje:

Bár most nem tudtok lepontozni, max. a kérdést töröltetni, de nekem is az a véleményem, hogy miért én fizessem a szaporítók termékének a dolgait ( iavartalanítás oltások chip az állatvédelemben )?

És miért tömjem az amúgy is vastag pénztárcájukat?


Amúgy meg mi sajnos pont úgy élünk, hogy van mikor a küszöböt rágjuk, és uti költségre is alig futja ( van hogy meg kell játszanom hogy a pénztárcám a munka helyen maradt, és akkor megszán a kaller ).

Nem dohányzok, nem kv.-ok, nem iszok, még energia italt se, lemondtam a kiállításokról, és sajnos a kutya iskoláról is, mert nem futja.

A kutyák nem esznek prémium tápot, hanem tesco gazdaságost ( mármint ami a tescoban van ), és azt egészítem ki kanyhai cuccal, meg főzök nekik.

De ezen én már nem tok szorítani. A munkahelyem nem fizet sokat, de már annak is úgy örülök, mint a majom a farkának, hogy van hol dolgoznom.

Ha a kutyákról le kell mondjak akkor oda az állásom is. Két nagy testű kutyát muszáj tartanom, a harmadik meg csak ki lett mentve egy tulajtól, mert nem jól bántak vele.

És nem azért a pár ezerért, de én még egy fillért is sajnálok állambácsinak adni. Az meg hogy kit támogatok, melyik állatvédős alapítványt, hadd legyen már egyéni szoc problémám.

Lehet innentől kezdve, luxus lesz beadatni az oltásokat a kutyáimnak, és le kell mondjak róla.


( lassan ócsóbb lesz lovat tartani mint kutyát )

2011. máj. 25. 15:39
 75/151 anonim ***** válasza:
100%

10:31 nem, persze a normális kutyának boldog élete van ha rohangálhat 15 évig a kertben és adnak neki enni. Hát komolyan, micsoda élvezet lehet nekik! Szerintem igenis mindegyik normális kutyának szüksége lenne kutyaiskolára és ehhez hasonló dolgokra. A gyerekek iskoláztatása, hogy társaságban legyenek és tanuljanak sem luxus...

Azon kívül egy szóval sem mondtam hogy nem tudom kifizetni meg hogy szűkösen jövünk ki, csupán azt hogy meg kell nézni mire költünk. És ki tudok fizetni 3000 ft-ot de egyrészt nem akarok másrészt továbbra is hiszem, hogy nem lesz ilyen kevés! Ilyen formán senki se tartson állatot, mert mi van ha még x dolgot hozzá kell tenni amire már nem jutna? Mindig lesz egy nagyobb dolog amit hozzá lehetne tenni. Nekünk jut mindenre de ettől még nem vagyunk gazdagok hogy ne érdekeljen még egy plusz adó.

Bezzeg kutyafuttató az nincs, a kutya rohadjon a póráz végén 15 évig, mert az nem állatkínzás... De ha luxuskörülmények között levégják a fülét akkor az igen... És még sorolhatnám mennyi sérelem és atrocitásért amiért kutyáim vannak. Akkor még adózzak is nekik? Érdekesen gondolkoznak itt emberek. Nekem továbbra is az a véleményem, hogy alapok nélkül akarnak megtenni hirtelen egy ilyen dolgot és nem fog menni. Először az állatokhoz való hozzállást kéne megváltoztatni.

2011. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/151 anonim ***** válasza:
31%
Olyan k.rva könnyen tudják egyesek mondani hogy mé nem veszel normális (Acana meg Orijen) tápot a kutyádnak, mivan nincs pééénzed?? ígí jártál! akkor minek van kutyád he'?!!! Ok. Most ne tessenek pattogni azért mert még 2ft-ot kell perkálni a kutyus miatt, ha nincs már rá keret? hm. Így jártál!!! minek neked kutya!?
2011. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/151 anonim ***** válasza:
26%
Mondhatnám h megértem a problémáitokat, de NEM. Ha kutyát vállalsz köteles vagy az anyagi vonzatát átgondolni. Ha éppen annyi pénzed van h tescos tápot vegyél neki, akkor vegyél inkább egy nyulat azt olcsóbb fenntartani, de ha azt is csak moslékkal etetnéd, akkor nevelj tevét a neten.
2011. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/151 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit vagytok úgy oda ezzel a táp kérdéssel , állandóan lehordjátok aki nem normális táppal etet , de egyik az hogy semmi közötök hozzá ki mivel eteti a kutyáját , a másik dolog meg hogy vígan elél azzal a táppal is a kutya 15 évig.Az előző kutyánk chappyt kapott egész életében , 14 évesen ment el , a szomszédban ugyancsak hasonló tápot kap a kutya aki már 19 éves , és még sorolhatnám.

Persze jobb lenne ha jó minőségű tápot ehetne minden kutya , de nem engedheti meg mindenki ezt , és ettől még lehet jó élete a kutyának.

2011. máj. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/151 anonim ***** válasza:
100%
épp erről beszélek! hogy sokan akik chappyt meg Friskiest vagy Tescos tápot vesznek mert csak, az le van hurrogva hogy mivan nincs pénzed minek neked akkor kutya stb stb! És pont ugyan ezek az emberek akik ugy odavannak attól hogy milyen tápokat vesznek pattognak hogy nem tudják kinyögni az ebadót! Nincs rá pénzed? Így jártál, magas ívben teszek rá, majd kap a te kutyád is Friskiest!
2011. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/151 anonim ***** válasza:
100%
16:15 féléknek szólt
2011. máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!