Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények az ebadóról?

Vélemények az ebadóról?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó ötlet ha újra bevezetik, vagy ennek hatására még több kutya kerül utcára?
2011. máj. 23. 20:15
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/151 anonim ***** válasza:
30%
tessék akkor most kinyögni pár ezerrel többet! ne pattogjanak hogy nincs keret! különben is, mind nagyon nyomja az ivartalanítást és a chipet! akkor titeket elvileg nem érint vagy mivan ivaros a kutyátok??! enyémnek mindkettő van
2011. máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/151 A kérdező kommentje:

16:15!


Ha a nyúl legalább 65 cm magas lenne, és még embert is tudna fogni meg jelezni éjjel a telepen ha bejön valaki akkor igen tartanék nyulat, és nem kéne még főzni se neki!

2011. máj. 25. 16:40
 83/151 anonim ***** válasza:
0%
Tehát neked a kutya tulajdonképpen az alkalmazottad. Van egy biztonsgi őröd, aki után nem kell TB-t meg mindenféle egyéb hülye járulékot fizetni, viszont megőrzi a vagyonod, vigyáz az értékeidre. És még egy minimálbérre be sem jelentett ember fizetésének is csak a töredékére lenne szüksége, hogy mindene meg legyen, de te nem adod meg neki...
2011. máj. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/151 anonim ***** válasza:
74%
Aki meg tudja venni a chapit ami nem olcsó annyira, annak nem okozhat gondot havi 250 ft. Amúgy mindenki azzal etet amivel csak akar, de remélem, ő maga is parizeren él, csakhogy érezze ugyanazt a törődést amit az állatának biztosít! Ez így fair.
2011. máj. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/151 A kérdező kommentje:

Igen sajnos nálunk még kenyérre is úgy szedjük össze a pénzt, a parízer ha van rákeret akkor meg tudjuk venni. Ha nem akkor marad a zsíros, vagy a vajas kenyír.

A kutya után ugyan nem kell TB. fizetni, de kell oltásokat, uti költégeket, és egyebeket fizetni. Ha közbe jön valami sérülés betegség akkor azokat is, és az állatorvosi ellátáson felül nincsen TB. támogatás a gyógyszerekre.

Most pl. a telepen a fiúnak bele ment a fülébe a toklász, másnap meg a lány szétvágta a lábát. Persze ez egyéni probléma, de ezeket a dolgokat senki nem fogja kifizetni. Még az uti költségekbe se száll bele a főnököm, és az is sokat számítana.

Tulajdon képpen az őrkutyák is munka kutyák, mert ugyan azt a feladatot végzik el mint a rendőrségen a járőr kutyák. Csak ugye civil kezében van.

Viszont a rendőrségen lévő járőr kutya után nem kell majd adózni, de a civil embernél levő kutya után meg igen. Szal ez se fayr.

2011. máj. 25. 16:58
 86/151 A kérdező kommentje:

16:45.

Nem, nem az én alkalmazottam a kutyám.

Az alkalmazott én vagyok, a kutya meg a társam, munka társam, kollégám. Ha nincs kutya, akkor állás sincs. Együtt keressük a kenyérre valót.

Ám amit lehet megadok nekik. Minden nap betömöm a szájukat kajával, jó nem full extra prémium táppal,( a táp kényelmi kaja ) de nem éheznek és nem is fognak. Mert inkább én nem eszek, de nkik lesz kaja a táljukba.

Van játékuk is, és szoktunk játszani is, de addig nem kapnak másikat amíg a meglévőt szét nem rágták.

Fogtisztítós denta akármire soha nem költöttem, mert a fogkefe sokkal szebben tartja a fogakat.

2011. máj. 25. 17:08
 87/151 anonim ***** válasza:
54%
Nem, ez tényleg nem fair, de ezért már írtam vkinek akinek hasonló jellegű fair-ségi problémája volt, és igaza is volt, hogy keresse meg a megfelelő fórumot. Mert pl. a te esetedet nem biztos h azért nem írták bele, mert neked nem járna a kedvezmény, hanem azért mert nem is gondoltak rá. Ez csak egy tervezet. Csak keresd meg a megfelelő helyet ahova írhatsz e tekintetben.
2011. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/151 A kérdező kommentje:
Hát igen ha bevezetik ezt az ebadót, akkor fogok is írni valahová. Aztán lehet elküldenek a p...csába. :-D
2011. máj. 25. 17:32
 89/151 anonim ***** válasza:
58%
Semmi közöd hozzá hogy én mit eszek és a kutyának még a Chappy is "túl jó" te meg ha kifizeted az Acanára a 10ezret akkor köhögd ki az ebadót is ha nem ivartalanítod a kutyádat és chippelteted, és egyél te parizert a kutyád meg a 6 halat ha ilyen idióta vagy!
2011. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/151 anonim ***** válasza:
76%
Na h ki az idióta " a kutyámnak még a chapi is túl jó" után arról vitatkozhatnánk barátom! Remélem az ilyenektől tényleg elveszik, és keresnek nekik valami normális gazdát. Megértem ha valakinek nincs pénze, és chappit vesz de h akkora idióta legyen h ne tudja h a dog chow sokkal jobb és kb ugyanannyiba kerül, na arra nincs mentség.
2011. máj. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!