Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények az ebadóról?

Vélemények az ebadóról?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó ötlet ha újra bevezetik, vagy ennek hatására még több kutya kerül utcára?
2011. máj. 23. 20:15
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/151 anonim ***** válasza:
67%

Ja igen, és ha valakinek meg kell néznie hova kerül 3000 forint az éves büdzsében, attól azt hiszem teljesen jogosan kérdezem meg, hogy mi lesz, ha egyszer ne adj isten belemegy egy toklász a kutya fülébe, vagy felszakítja a mancsát. 3000 forint még a legalapvetőbb állatorvosi beavatkozásra is kevés. Egy kennelköhögés kezelése 15 körülre jön ki, már pedig azt bárkinek a kutyája elkaphatja.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi van, ha kialakul egy porckorongsérv, amit műteni kell, egy veseprobléma, amire speciális táp kell, vagy akármi.

Hogyan oldja meg az állatorvosi ellátást, akinek 3000 forint egy évben gondot okoz?

2011. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/151 anonim ***** válasza:
69%

Persze, csak az a baj, hogy biztos nem ennyi lesz az adó. Különben meg nem veszek denta stixet, a többi felsorolt dolgot sem fogyasztom. Én pl 24 ezerért ivartalanítottam az alig 10 kg-os kutyám. És már elnézést, hogy a 10 éves kutyámat nem vagyok hajlandó ivartalanítani, meg azt sem akivel kiállításra járok. Nem azért teszem mert úgy felvet a pénz hanem mert ezek a dolgomk az életem. De még adóra is nem futná. Vagy pedig igen, és akkor ülhetnénk egész életükben otthon. Az meg megintcsak bunkóság ha nem képesek elfogadni hogy nem mindenkinek menhelyi kutya kell/jó...

Mindig azokat büntetik akik normálisak, de azok akik nem, valahogy mindig kicsúsznak. Még az utcából sem kéne kimennem, hogy soroljam mennyi szebálysértést meg anyámkínját követnek el, de senkit nem érdekel. Engem meg tettlegességgel fenyegetnek mert zaj van ha kiviszem az utcára a kutyám? És a röhej az, hogy még igazat is adnának nekik, a fejem teszem rá. Amíg ez van addig semmi ilyesmi nem fog működni, mert a háznak sem lehet először a tetjét felépíteni a semmire!

2011. máj. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/151 anonim ***** válasza:
69%

Először is:

1 a betegség jó esetben nem állandó.

2 a betegség nem érinti az összes kutyát (mert mondjuk nekem 3 van és az azért már nem csak 3 ezer + még 4 a közeli családban akik ugyan nem velünk laknak, de mivel fiatal vagyok ezért az én pénzügyi helyzetemre is kihat).

3 a kutya egészsége sokkal fontosabb mint egy adó, amiatt lemondanák a kutyaiskoláról meg ezekről. De az adó kedvéért nem fogok

4 előbb is említettem, hogy azt 3 ezret hiszem ha látom...

2011. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/151 anonim ***** válasza:
64%

"Az éves díjat a tartás helye szerint illetékes önkormányzat szabja ki, az összege 2000-3500 forint között lehet. Abban az esetben azonban, ha az állat ivartalanított vagy chipezve van, már csak 500-1000 forintot kell fizetni. Ha pedig chipje van, és ivartalanított is, akkor nem kell ebadót fizetni. Mentesülnek továbbá a speciális feladatot ellátó kutyák (mentő-, segítő-, honvédségi kutya), valamint a menhelyi és a menhelyekről befogadott kutyák is. Egyedi elbírálás alapján mentességet is lehet kérni a díjfizetés alól, de maximum csak egy kutyára."


Gondolom chipje minden kutyádnak van így neked az idős és a kiállítási kutyádra együtt kell 1000-2000 forintot fizetned egy évben. Most ez tényleg sok?

2011. máj. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/151 anonim ***** válasza:
76%
Mondom, hiszem ha látom. Írni bárki írhat bármit. Nem sokkal ezelőtt valaki azt is bemásolta, hogy az ivartalanítás meg a chipezés ára lesz. Ami nálunk még alsó hangon is kb 8 ezer a (chip).
2011. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/151 anonim ***** válasza:
30%

Az ebadót pedig eddig is fizettük: bele van építve a veszettség elleni oltás árába.

Engem ne kényszerítsen senki, hogy fogadjak örökbe kutyát vagy ivartalanítsam a sajátomat. A pofátlanságnak is van határa. Képzésekről is volt szó a tervezetben. Kik tartanák? Én pl. városban élek, közel 20000 fős. Nem nagy, de nem is kis város. Itt pl. nincs kutyaiskola, nincs semmilyen lehetőség rá. Utazzak érte 40 km. A kutyafuttatóról pedig még álmodni sem merek. Előbb ezeket kellene eu-s szintre hozni, na meg a fizetéseket.

Nem a pénzel van a baj, hanem az elvekkel. Költök így is épp eleget állatorvosra, oltásokra, kutyakajára, fürdetőre, bolhaírtóra, kullancs elleni védekezésre. Nem tartom bezárva a kutyát, minden nap sétálunk és játszunk. És mindezek után még fizessek is. Lesz...om, hogy mennyi pénz naponta. Egyszerűen nem vagyok hajlandó még ezért is fizetni.

Akik rosszul tartják az állatot úgyis mentesülnek alóla, mivel hátrányos helyzetűek. Előbb az állatvédelmi törvény kellene betartatni. Meg nem a pénzbírságot emelni. Szerintem nem a 150 e Ft az az összeg ami nem visszatartó erejű(a mai fizetések mellett igenis sok pénz), hanem az hogy még börtönt se kap egyik se.

2011. máj. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/151 anonim ***** válasza:
76%

Hát nézd már meg a konkrét törvénytervezetet amiről vitatkozunk! olvass márutána, mielőtt beszélész:


"A tervezetben szereplő ebrendészeti hozzájárulás összeghatára 2000-3500 forint, mérsékelt ebrendészeti hozzájárulás esetén 500-1000 forint. Ez azt jelenti, hogy a legmagasabb mértékű ebrendészeti hozzájárulás kiszabásakor is havonta kevesebb, mint 300 forintot kell annak az ebtartónak fizetnie, aki nem kutyája megjelölésével vagy ivartalanításával, hanem az ebrendészeti feladatokat végző önkormányzat anyagi támogatásával kíván hozzájárulni a rendezett helyi ebtartási viszonyok kialakulásához. "


Innen le lehet tölteni: [link]

2011. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/151 anonim ***** válasza:
100%

Hát te meg nézd már meg ezt: www.maosz.hu/csatolt/javaslat1.doc


"4. Minden egyéb, 6 hónapnál idősebb kutya után fizetendő éves ebadó díja megegyezik a Magyar Állatorvosi Kamara által ajánlott közepes termetű nőstény kutyák ivartalanítási díjával - így motiválandó a gazdát, hogy inkább egyszer fizesse be az összeget a műtétre, mint évente ebadóként."


Akkor most mi is van?

2011. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/151 anonim ***** válasza:
100%
Amit te linkeltél, az nem egy mostani tövénytervezet, hanem a Maosz régebbi javaslata. Egyébként azzal is egyetértenék, de momentán nem azt terjesztették a parlament elé, hanem kemény 3000 Ft-nyi adóról beszélnek.
2011. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/151 anonim ***** válasza:
100%

a 08:46


Te meg azt értsd már meg hogy nem a kutyámtól sajnálom azt a 3e Ft-ot , hanem az államtól!(vagyis a politikusok zsebétől)Állítólag a befolyt pénz felét visszafordítják ivartalanításra stb-re , tegyük fel hogy igaz is de a többi pénzzel mi lesz ? Akkor már inkább veszek a kutyámnak abból valami játékot vagy felszerelést amit Ő vagy ÉN használok , nem pedig tömöm a politikusok amúgy is vastag pénztárcáját....

Chipezve vannak a kutyáim , de ivartalanítani nem fogom őket és nagyon örülnék ha nem is kényszerítenének ilyesmire.

2011. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!