Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem számít sok embernél...

Miért nem számít sok embernél nem kutyának az amelyiknek nincs törzskönyve?

Figyelt kérdés

Miért szidják le azokat akik törzskönyv nélkül vesznek kutyát. Miért muszáj a törzskönyv ? Nem minden ember szaporító , sőt nagyon kevés ilyen hely van , ez csak egy rögeszme szerintem hogyha olcsón van kutyus akkor nem szabad megvenni mert így meg úgy.

És akkor azokkal a kutyákkal mi lesz? Miért ítélik el az olyan kutyákat , akik nem fajtatiszták , és nincs törzskönyvük és nem menhelyiek hanem egy olyan gazdától vannak aki nem tenyésztő.

Miért baj ez ? Nekem 3 ilyen kutyusom van , és képzeljétek el , hogy semmi bajuk sincs pedig "szaporítótól" van mindegyik.


2012. febr. 14. 18:29
 61/104 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem tudtunk egyből mindent. Nekem is van sz..r helyről vett kutyám, 6 évesen kétféle öröklött szembetegsége is előjött, gyakorlatilag 2 hét alatt vakult meg teljesen. Most 9 éves, imádjuk, nem adnám semmiért. De pont a tapasztalat miatt óvunk mindenkit, hogy bizonytalan helyről, garancia nélküli kutyáért fizessen. Megint más dolog, ha megment valakit a menhelyről, mert akkor tisztában van vele, hogy akár ilyesmi is előfordulhat.
2012. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/104 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes kommentet.

Én most jutottam el odáig,hogy megvehetem a kiszemelt kutyust,akivel tenyészteni szeretnék. Természetesen kiállítások,szűrés, gondosan kiválasztott kan,stb.

Úgy gondolom,hogy minden alomban születnek kiváló,átlag,és átlag alatti kölykök (nem feltétlenül hibás,csak olyan "nem az igazi" ). Én úgy szeretném,hogy ezeket az átlag alattiakat,akik nem hibásak, de nem is hozzák küllemben a tökéletest,őket törzskönyvvel,de ivartalanítási kötelezettséggel potom összegért ( 30-40ezer ) adnám,ha pedig valami küllemhiba is becsúszik,azt még kevesebbért.

Mert így minőségi kutyához tudna az is jutni,aki nem tud százezreket fizetni,de nem is kell neki kiemelkedően szép fajtajellegű,típusos kutya,hiszen csak társnak szeretné.

Én ebben látom a megoldást.

Sok tenyésztőről hallottam,ahol 300ezer ft körül mozog egy kutyus, és hibásat se kapni nála 100ezer alatt.Én nem tudom,de én sem vennék hobbi célra, hibás kutyát ennyiért. De ha megkapnák ugyanezt a kutyát mondjuk 30 ezerért, megvennék,és nem egy szaporítótól hoznának. Persze tk,és ivartalanítási kötelezettség.

2012. febr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/104 anonim ***** válasza:
14%
Úristen... vannak itt nagyon beteg emberek.... és mindenki csak a saját igazát magyarázza. Ha valamilyen dolgot felhoznak, hogy tk-s kutyánál gond volt.. Ááá az nem tenyésztő az biztos szaporító... Ez vicc...:D Tudjátok mit?! Inkább lemegyek és játszok egy nagyot a kutyáimmal ti meg osszátok csak az észt...:D
2012. febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/104 anonim ***** válasza:
63%
Nos, szerintem a 62. az, akiről beszélünk, mint tenyésztő. Tudomásul veszi és számít rá, hogy nem minden utód lesz "tökéletes", és felelősen gondolkodik. És hidd el, nem ő az egyetlen. Így is lehet gondolkodni. Még egyszer: nem a tk a lényeg, hanem ami vele jár. És köszönöm a lepontozásokat, ezért írok ide ilyen szívesen :)
2012. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/104 anonim ***** válasza:

62-es válaszoló: Ez így mind szép és jó, hogy 30-50 ezerért adjunk egy hobbi kölyköt, na de az ugyanúgy kap törzskönyvet, ugyanúgy minőségi tápot eszik, ugyanúgy oltva, féreghajtva van és ami a legfontosabb, ugyanúgy törődünk és foglalkozunk vele, mint a kiállítási minőségű kölyökkel. 30 ezerből sajnos bárhogy is számoljuk nem lehet minőségileg felnevelni egy kölyköt, ingyen meg nyilván nem fogja senki elosztogatni az addig gondosan felnevelt kiskutyát.

Aki nem tudja vagy nem akarja rászánni azt a bizonyos összeget a minőségi, fajtatiszta kiskutyára, az hozzon menhelyről vagy fajtamentőktől, de szaporítótól semmiképp. A kutya élete során rengeteget kell rákölteni, többszörösét a megvételi árnak.

2012. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/104 anonim ***** válasza:
100%

11:52-es!

De igazad van, ezt én is így gondolom. Csak tudod országban élünk ahol a kutyatartása és gondozása is óriási feladatot jelent egyeseknek. Úgy tekintenek rájuk, mint a visszacserélhető ruhák, vagy kidobják őket mint egy megunt cipőt. Ez itt a lehető legnagyobb probléma! A sértő modort nem külön neked címeztem egyébként! Csak azt akartam kifejezni, hogy nem mindenki dobja el magától a kutyát, ha annak valami baja lesz. Nekem, ha menhelyi a kutyám, ha tk-s, ha nem, nekem ugyanúgy KUTYA ugyanúgy ÉLŐLÉNY akiért mindig és minden körülmények között vállalom a felelősséget. Ezt kellene Sok embernek belátnia. Természetesen megértem, az álláspontotokat, hogy olyan ne is vegyen kutyát aki csak minnél olcsóbban akarja, mert nyilván akkor a megfelelő életkörülményeket sem tudja biztosítani neki. De én azon a véleményen vagyok, hogyha valaki ennyire zsugori annak Semmilyen élőlény nem való, se menhelyi se törzskönyves. Remélem átlátható volt!

2012. febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/104 anonim ***** válasza:
87%

Istenem hogy lehet ennyit csak pénzről beszélni ilyen érző lényekkel kapcsolatban!!! Elromlott, visszavisszük? Ti normálisak vagytok?


Szaporító fogalma: aki a pénzt a kutya szocializálódása, egészsége stb elé helyezi. Szerintem...

Tehát minden tk nélkülis szaporító?

2012. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/104 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 62.válaszoló.

Theia!

Én az anya költségeit nem számolom bele az alomba,hiszen őt ígyis-úgyis megvenném,gondoznám,stb.

Egy kölyök 8 hét alatt nem igen kerül többe ennél, legalábbis nekem nem.

Az állatorvos 3000 Ft-ért olt, 2500-ért chippel,és minőségi,de olcsó kaját is be tudok szerezni.

Ha meg többe is kerül,akkor sem adhatok el egy "selejt" kölyköt egy kiváló kutyával egy árban. Legalábbis én így gondolom.

2012. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/104 anonim ***** válasza:
0%
Nem kedves utolsó. Az is szaporító aki tk-s kutyákat ad el de esetleg genetikai hibával adja tovább....:D Itt már lassan mindenki büdös szaporító csak egy két ember nem....:D Magyarul a genetikai selejtet ti is pénzért adjátok mint egy szaporító.....:D Ő is ugyan úgy foglalkozik vele meg pénzt költ rá és időt áldoz. Az a kutyus is a minőségi tápot eszi... És én pl személy szerint az ilyen kutyust ajándékba szoktam tovább adni egy oltással féreghajtással chipel és ivartalanítási kötelezettséggel. Na de bumm ugye én ezen is meggazdagszok....:D Mert egy pénz éhes szaporító vagyok:)
2012. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/104 anonim ***** válasza:
Igen, aki tk nélkül szaporít az nem tenyésztő. Mitől is lenne az?
2012. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!