Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem számít sok embernél...

Miért nem számít sok embernél nem kutyának az amelyiknek nincs törzskönyve?

Figyelt kérdés

Miért szidják le azokat akik törzskönyv nélkül vesznek kutyát. Miért muszáj a törzskönyv ? Nem minden ember szaporító , sőt nagyon kevés ilyen hely van , ez csak egy rögeszme szerintem hogyha olcsón van kutyus akkor nem szabad megvenni mert így meg úgy.

És akkor azokkal a kutyákkal mi lesz? Miért ítélik el az olyan kutyákat , akik nem fajtatiszták , és nincs törzskönyvük és nem menhelyiek hanem egy olyan gazdától vannak aki nem tenyésztő.

Miért baj ez ? Nekem 3 ilyen kutyusom van , és képzeljétek el , hogy semmi bajuk sincs pedig "szaporítótól" van mindegyik.


2012. febr. 14. 18:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/104 Mailerdeamon ***** válasza:
87%

Az igaz, hogy a farmernadrág is és a kölyök is egy termék, de ne felejtsd el, hogy egy átlagos farmernadrág előállítása nagyságrendileg fix x forintba kerül. A kínai eladja 2x áron, a Gucci meg eladja 20x áron. Ott sokszor csak a márkanevet kell megfizetni. Két fogorvos nyújthatja ugyan azt a minőséget eltérő áron attól függően, hogy hová pozicionálja magát, milyen a marketingstratégiája.


A kutyáknál ez nem így működik, mert egy mindenre szűrt, eredményes szülőktől származó, minőségi körülmények között felnevelt kölyök előállítása nagyon sokba kerül. Olyasmi ez, mintha a bizsu és az arany ékszer közül kellene választanod. Hasonlóan néznek ki, de teljesen nyilvánvaló, hogy az aranyért miért kérnek többet. Persze a drága kölyök is lehet beteg, de egyrészt a tenyésztő vállal garanciát, másrészt nagyságrendileg kisebb a betegségek valószínűsége, mint egy nem szűrt, nem oltott, nem féregtelenített ki tudja mitől származó kölyök esetében. Arról nem is beszélve, hogy nem biztos hogy rendelkezik a fajta jellegzetességeivel - ami ugye előnyös lenne ha egy adott fajta mellett tettük le a voksunkat.


Amúgy nekem sosem volt tk-s kutyám, de volt egy idegbeteg tk-s pulink, két szaporított pincherünk (ők 15 évig nem voltak betegek) és ezenkívül naponta dolgozok 15 keverékkel. Nem vagyok drága kutya párti, de ha már fizetünk, akkor a minőségért fizessünk, mert a kutya életminősége minden pénzt meg kell hogy érjen. Ha nem akarunk fizetni, hozzunk kutyát menhelyről. Tele vannak szaporítószökevényekkel.

2012. febr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/104 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, lehet rossz menhelyre járok, de itt csak nagyon keverékeket látok, néha becsúszik 1-1 mopsz vagy németjuhász, esetleg dobbermann de yorkit vagy csivit vagy egy szép bobtailt, esetleg sztafit még sose láttam... Te hova jársz?
2012. febr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/104 anonim ***** válasza:
13%
Vagy esetleg akik annyira mondják a tk-t kipótolnák az 50 000 ft-om a 160 000 ft-os áhított kutyára? Vagy esetleg hitelre adnak kutyát? Eltartani lesz pénzem, nem gond, Royal Canint fog enni, havi 1x állatorvos, kutyakozmetika, nem gond. Csak az a 110 000 ft különbség kellene... :D Értitek?
2012. febr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/104 Akiteki ***** válasza:
77%

21:45

Kilóg a lóláb!

Törzskönyv nélkül szaporítasz, aztán közlöd, hogy istentudja hány díjat nyert a kölyök. Miben? Fedettpályás távnézésben?

Miért olyan lehetetlen felfogni:

1. Aki akar egy szép és fajtatiszta kutyát, az vegye meg garanciával, papírokkal, ahogy egy tv-t vagy egy mosógépet. Akkor van hol reklamálni, ha nem stimmel valami.

2. Ha valaki csak akar egy lényt, akit lehet otthon simogatni, az hozzon ki menhelyről

De ne termeljük tovább a menhelyekre az utánpótlást!

Mint azt sokszor leírtuk (lehet hogy itt is, de mindent nem olvastam végig), az hogy megveszi valaki az olcsókutyát, csak azt eredményezi, hogy az illető vérszemet kap és még több almot fog gyártani vele.

Érdekes megfigyelni, hogy aki ezen az állásponton van, milyen jól meg tudja fogalmazni, a másik fele meg gúnyolódni bír. Szánalmas.

2012. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/104 Mailerdeamon ***** válasza:
63%

Az Orosházi Állatmentő Alapítványnál (is) vagyok ideiglenes befogadó. Nálunk most a 15-ből egy yorki, egy vizsla, egy kuvasz, egy labrador jellegű. De volt németjuhász, beagle, másik yorki, angol bulldog, komondorok, spániel, agár, argentin dog...

Galéria, ha érdekel: [link]


Azért is lehet itt ilyen sok fajtatiszta vagy kifejezetten típusos kutya, mert ők nem kóborkutyákat gyűjtenek, hanem bejelentés alapján rossz körülmények közül hozzák el a kutyákat és sokan a fajtatisztákat is így tartják (lásd yorki az udvarra láncra kötve, a beagle mint őrkutya, a szaporító által kirakott vak bulldog, vagy az egy négyzetméteren tartott agár esete), illetve ide kerülnek a komolyan sérült, beteg kutyák is, fajtára való tekintet nélkül.

2012. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/104 anonim ***** válasza:
72%

Anno törzskönyv nélkül vettem a rotimat. Volt egy betegsége, ami tavaly decemberben előjött, 10 nap alatt belehalt, 1 évesen, és 10 hónaposan. :( Törzskönyvvel ezek az örökletes betegségek 100%-osan kizárhatók.

15/L

2012. febr. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/104 anonim ***** válasza:
10%
Akiteki törzskönyv nélküli versenyről kategóriáról még nem hallottál? Szerintem mindkettőben vannak rossz emberek. És szerintetek a kutyáitok élvezik az állandó kiállításokat??? A kutya nem erre született. Hanem, hogy a kertben rohangáljon és hű társa legyen az embernek.
2012. febr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/104 anonim ***** válasza:
12%
Te ezt csak gondolod hogy kizárható. Tudod, mekkora úr a pénz? Kicsit adsz a dokinak és már minden szűrési papír rendbe is van...:) Nem egy megbízható világot élünk. Mindkettő helyről való vásárlás ugyan úgy lutri. Max. a százalékok más arányban oszlanak el. Tudod hány olyan embert ismerek aki anno kiváltotta a kennel nevet és vállalta a tenyésztői munkát? Ma mind kutyázik törzskönyv nélkül.Tapasztalat megvan a kutyái gyönyörűek és egészségesek. Ebben a világban nagyon kevés ember engedheti meg magának, hogy ilyen drága hobbia legyen.
2012. febr. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/104 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit adsz a dokinak és már minden szűrési papír rendbe is van."

Ja, átrajzolja a röntgenfelvételt photoshoppal, nem? Aaaaaa.

2012. febr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/104 anonim ***** válasza:
100%

azt azért ne felejtsük el, hogy a tenyésztők világa egy szűk, kicsi világ. és ha valami simli kiderül, akkor ott csúful borul a bili, mivel jó magyar virtus szerint a konkurenciája ki fogja teregetni a szennyesét.


szóval lehet, hogy vannak csalók, de hidd el, azok - főleg az internet adta nagy névtelen nyilvánosságban - kiderülnek előbb vagy utóbb. és aki nyitott szemmel és füllel jár a világban, és kérdez is néhányszor mielőtt kutyát venne, az tudni fog ezekről.

2012. febr. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!