Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem számít sok embernél...

Miért nem számít sok embernél nem kutyának az amelyiknek nincs törzskönyve?

Figyelt kérdés

Miért szidják le azokat akik törzskönyv nélkül vesznek kutyát. Miért muszáj a törzskönyv ? Nem minden ember szaporító , sőt nagyon kevés ilyen hely van , ez csak egy rögeszme szerintem hogyha olcsón van kutyus akkor nem szabad megvenni mert így meg úgy.

És akkor azokkal a kutyákkal mi lesz? Miért ítélik el az olyan kutyákat , akik nem fajtatiszták , és nincs törzskönyvük és nem menhelyiek hanem egy olyan gazdától vannak aki nem tenyésztő.

Miért baj ez ? Nekem 3 ilyen kutyusom van , és képzeljétek el , hogy semmi bajuk sincs pedig "szaporítótól" van mindegyik.


2012. febr. 14. 18:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 anonim ***** válasza:
27%

28-as vagyok!

A bevállalást nem csak így lehet értelmezni. Hanem pl én nem azért vettem tk-s nélkülit, mert szűkmarkú vagyok meg sajnálom rá a pénzt, mert igen nem volt rá pénzem, de fogtam magam és elmentem dolgozni, mind1, hanem azért, mert nem volt még meg a megfelelő tapasztalatom én NEM TUDTAM, hogy mi a különbség a szaporítók/tenyésztők között. Ennyi. De ugyanúgy mindent megkap a kutyám és meg is fog, inkább saját magamtól vonok meg vmit, csakhogy neki mindene meglegyen. Igyekszem megfelelően tartani/ápolni/nevelni. Amíg életben vagyok mind a tíz körmömmel kapaszkodom belé és soha nem hagynám szercsben! Szval ilyen is van, nem biztos, hogy mindenki azért vesz szaporítótól kutyát, mert sajnálja rá a pénzt! Úgyhogy nem kell mindenkit elküldeni a büdös francba ezért. Én bevállalom, hogy nem volt meg a kellő tapasztalatom, de ezzel együtt mindent vállalok ami a kutyámhoz "jár"!

2012. febr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/104 anonim ***** válasza:
Javítás: +cserben!
2012. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 anonim ***** válasza:
86%

A #23as vagyok (a Tesco-s példás) és még egyszer hangsúlyozom, én is a tk mellett vagyok, viszont megértem a másik oldalt is.

Tegyük fel, veszek egy kutyát tk-val, jön egy váratlan betegség, szerintetek szeretnék még egy kiskutyát ugyanattól a tenyésztőtől? Meghal, nembaj, kifizettem, van másik? Vagy jaj de jó, kifizeti a tenyésztő a csípőműtétet, örüljünk? Nem, már régen nem fog érdekelni, hanem az fog, hogy az életem része, a családtagunk beteg, Úr Isten!

Vannak persze a tk nélküli kutyák között is egyébként olyan egyedek, akik még közelebb állnak a standardhoz, mint tk-s társaik, sok ilyet látok. Nem betegek, a fajtának 100%-ig megfelelő standard kívül belül. Sajnos Magyarországon már ez sem garancia.

Támogatom a menhelyes dolgot is, de mégsem hozhatok a 6 éves kistestű kutyám mellé egy 5 éves nagytestűt a kedvelt fajtából, mert benne van a pakliban, hogy addig volt kutyám, inkább szeretnék egy kiforratlan kiskutyát.

Persze nagyon szélsőséges példákat hoztam fel, lehet újra lepontozni, mint a lisztesnél... :D:D

2012. febr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/104 anonim ***** válasza:
20%
Ha a kutyussal talán valami gond lenne akkor én is visszavenném egy szó nélkül. És ezt el is szoktam mondani. Ehhez szerintem nem kell nagy neves tenyésztőnek lenni egyszerűen csak szívvel rendelkező embernek.
2012. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 anonim ***** válasza:
21%
Törzskönyvről meg csak annyit, hogy anno állatorvos ajánlgatta, hogy 5000 ért szerez a kutyáimra díjnyertes kutya törzskönyvét... Úgyhogy ennyit a törzskönyv megbízhatóságáról:D
2012. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/104 anonim ***** válasza:
81%

A tenyésztéshez érteni kell. Olyan, mint egy szakma. (Én biztos, hogy vizsgához is kötném.)Kérdezem én, hogy ügyvédhez, orvoshoz elmentek úgy hogy nincs diplomája? Ugye, hogy nem? És ki is fizetitek, nem? Akkor miért teszitek meg ezt másban?

Egyszerűen nem értem meg, hogy az emberek a tárgyakat (mobilt, tv-t, autót) a kutya árának többszöröséért megveszik, de egy élőlényért sajnálják. Utálom ezt a felfogást.

2012. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/104 Mailerdeamon ***** válasza:

Az más, ha valaki még nem tudja, mi az, hogy szaporítás. Ezért kell ide is leírni akár századjára is, hogy megértsék. Legalább már valamennyire ismert ez a szó a köztudatban, kezdi érdekelni az emberek egy részét, hogy vajon miért olcsó az egyik és miért drága a másik.


A törzskönyv sok esetben valóban nem garancia, de azért az árból és a körülményekből lehet következtetni. Aki megnézi a szukát, annak az eredményeit, a tartási körülményeket, hogy hány kutya van, hány fajta, mit esznek, milyen szerződést ajánl a tenyésztő, stb, már közelebb jut az igazsághoz.


Menhelyről is hozhatsz kiskutyát, sajnos mindig van választék, sok esetben az anyjuk, néha apjuk ismert, de vannak fajtatiszták vagy fajtajellegűek is, főleg a növendékek között. Semmivel nem nagyobb rizikó mint egy olcsó kölyök, sőt.


Biztos van olyan szaporító is, akinek van szíve és visszaveszi a beteg kölyköt, de hogy a gazdinak onnan nem kell másik az tuti. És ha igazán van szíve, akkor elgondolkozik, hogy mitől beteg az a kölyök...

2012. febr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 anonim ***** válasza:
23%
Oké, ha ennyire eltértünk. Állatorvos és állatorvos közt is vannak nagy különbségek nemde? Árak, hozzáértés stb. Pedig mind a kettőnek megvan a diplomája. Én is voltam már fogorvosnál aki nagyon jól csinálta a dolgát, meg voltam olyannál is aki elég trehányul csinálta meg. MINDKETTŐNEK diplomája van. Akkor mondd meg miért van az, hogy az egyik jobb vagy rosszabb?? Ezt mindenre rá lehet húzni neharagudj. Nekem a 15.000 Ft-os farmernadrágom is kilyukadt ugyanúgy mint 2-3 ezer ft-os. TV-ből is tönkremehet a többszázezres. Miről beszélünk? Nem mindenből a legdrágább a legjobb.. Ez nagy igazság. Hogy még egy példával éljek a kozmetikumok. Hiába veszem meg a 2-3 ezer forintos sampont, ha ugyanazt tudja mint az 500 ft-os, csak a márkát kell megfizetni. Jó lehet neked, hogy te mindenből a csúcs kategóriásat veszed. Képzeld van akinek nem 25.000 000 Ft-os kocsija van, hanem "csak" 250.000 Ft-os. Na. Az már nem autó nyilván. Mind1 Leszögezném, hogy NEM hasonlítom az állatokat tárgyakhoz, csak ha már így elkanyarodtunk. Igen nem tk-s a kutyám, de emiatt nem fogom eldobni. Egyébként meg egy kutyának nem csak örökletes betegségei lehetnek. Egy tk-s is ugyanúgy megbetegedhet mint egy nélküli. Ezt nem lehet 100%-osan kiszámolni. Nem a szaporítókat akarom támogatni, csak rávilágítottam, hogy nem mindenki szűkmarkú, és nem kell mindenkinek letépni a fejét, mert nem tenyésztőtől vagy menhelyről vette a kutyáját!!!!!!
2012. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/104 anonim ***** válasza:
100%

24, ezt mintha én írtam volna :))

tényleg furák az emberek, ha azt mondanám, hogy Macbook eladó 15.000 Ft-ért, mindenki gyanúsan méregetné, hogy ez biztosan nem az, mert ennyi pénzért nem lehet kapni, de az teljesen nyilvánvaló számukra, hogy a 15.000 Ft-os yorkie is ugyanolyan jó, mint a 200.000 Ft-os kategória.

egyébként én sem gondolom, hogy a törzskönyv és a magas ár garancia mindenre, de normális helyeken felelősséget vállalnak az esetleges betegségekért, ugyanúgy, ahogy 200.000 Ft-os laptopot is csak garanciára vesz az ember, mert fújhatja, ha másnap tönkremegy (egyébként lehet, rossz a példa, mert még a legolcsóbb Mac is drágább ennél :))

2012. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/104 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés is jól összetűzte a véleményeket.
2012. febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!