Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem számít sok embernél...

Miért nem számít sok embernél nem kutyának az amelyiknek nincs törzskönyve?

Figyelt kérdés

Miért szidják le azokat akik törzskönyv nélkül vesznek kutyát. Miért muszáj a törzskönyv ? Nem minden ember szaporító , sőt nagyon kevés ilyen hely van , ez csak egy rögeszme szerintem hogyha olcsón van kutyus akkor nem szabad megvenni mert így meg úgy.

És akkor azokkal a kutyákkal mi lesz? Miért ítélik el az olyan kutyákat , akik nem fajtatiszták , és nincs törzskönyvük és nem menhelyiek hanem egy olyan gazdától vannak aki nem tenyésztő.

Miért baj ez ? Nekem 3 ilyen kutyusom van , és képzeljétek el , hogy semmi bajuk sincs pedig "szaporítótól" van mindegyik.


2012. febr. 14. 18:29
 51/104 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kutyát hurrogják le, hanem az embert. Természetesen az is kutya ugyanúgy, de a tenyésztés az egy kicsit komplikáltabb dolog, és nem csak annyi, hogy összeeresztek két kutyát, hogy na csináljatok kölyköket, hogy döljön a lé. Aki nem a kutya értékéért, és nem azért tenyészt, hogy egy nemes vonalat vigyen tovább az igenis szaporító, attól független, hogy nem egy egész szaporítótelepet tart fent. Szóval lényegében nem a kutya a probléma, hanem az ember aki eladja.
2012. febr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/104 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem túl van lihegve,bonyolítva a dolog. Amit évente versenyekre,kiállításokra,tagsági díjra költötök nyugodtan lehetne a kutyusra költeni. Én azt a 100.000 Ft-ot inkább a kutyáimra költöm. És aki törzskönyves kutyára vágyik megígérem, hogy hozzátok küldöm. Mint ahogy máskor is tettem. A nevetséges árból alkudni akart a hölgy de azért legyen törzskönyve meg a kiskutyát vessem diszplázia vizsgálat alá. Hol ott kicsi kutyának nem is csinálnak hanem a szülőké kell de neki az nem volt elég... Na az ilyen embereket hozzátok küldöm:) Szerintem aki komolyan akar vele foglalkozni az vegyen tenyésztőtől akinek otthonra házi kedvencnek kell nézzen szét alaposan és a legjobb helyről hozza el a kutyust. Akár menhelyről, akár szaporítótól. Én még mindig azt vallom inkább ezek a kutyusok is családba kerüljenek mint egy kereskedő kezébe.
2012. febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/104 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

"a legjobb helyről hozza el a kutyust. Akár menhelyről, akár szaporítótól"


Mikor értjük már meg, hogy a szaporítónál nincs jó helye a kutyának? Láttatok már igazi szaporítós szukát? Íme: [link]


Jó ha tudják az emberek hogy nagyon könnyen lehet, hogy az ő kicsi kutyájuk anyukája is így néz ki az eladó hátsó kertjében.

2012. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/104 Akiteki ***** válasza:
72%
Ja, bizony a törzskönyv nélküli verseny kategória az bizony nagy eredmény. Arra érdemes kutyákat gyártani. Pont a fedettpályás távnézés kategória. Nem kicsit nevetséges.
2012. febr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/104 anonim ***** válasza:
100%
13. vagyok, és kapkodom a fejem: ti egy nadrághoz, megy egy TV-hez hasonlítotok egy élőlényt??!!! Az a szerencsétlen állat ÉREZ, mint te, meg ő, meg én. Olyan helyen lakom, ahol szinte 0 a felelős kutyatartó. Ott tartunk, hogy a kutyák falkába verődve riogatják a járókelőket, nem egy embert már meg is támadtak. És nem keverékekről, meg menhelyi kutyákról van szó, az egyik legnagyobb falka tagjai: egy spicc, két rotveiler, két puli, egy am.staff.terr., egy német juhász. Mindegyik születési rendellenességgel, kivéve egy pulit, akivel nem törődik a gazdája. Azt már csak csendben jegyzem meg, mind szaporítótól van, nem messze van egy település, ahol havonta van élőállat vásár, nos, onnan, autók csomagtartójából vannak a kutyák, kis pénztárcájú emberek adtak ki ellenőrizetlen szaporulatokra horribilis összegeket (már ahhoz képest horribilis, hogy semmilyen papírja nincs a kutyának, csak jaj de szép, meg hogy néz rám, meg megnyalta a kezem, jajjjj )Nem tudom befogni, mert rám támadnak, ha kihívom a sintért, nekem kell fizetni /db-ra, ezt nem engedhetem meg magamnak, az önkormányzatnak sincs pénze elvitetni, a közelebbi menhelyekről meg nem jönnek ki, mert nincs kapacitásuk ennyi kutyát befogadni. Ha te "sok" pénzért megveszel egy kutyát, amelyiknek igazolni lehet a származását (+ sok minden mást, amit már kb. 100x leírtunk) nem fogod kitenni az utcára, ha difis, mert befektetted a pénzed, vigyázni fogsz rá, elviszed állatorvoshoz, ha beteg, jó minőségű étellel eteted, költesz rá. Ha pedig kiderül, hogy a kutya genetikai okokból problémás, a tenyésztő visszaveszi. De ugyanezt megteheted egy olyan kutyussal is, akit menhelyről hozol, megpróbálhatod szebbé tenni az életét, mert megérdemli, ha már szegénynek erre a világra kellett születnie, felelőtlenül. Akinek nincs rá pénze, ne vegyen kutyát!! Ha kutyust akar ingyen, igenis menjen a menhelyre ! Sokat hallom fiataloktól, hogy nem szülök gyereket, mert nincs meg a megfelelő anyagi fedezetem. De a kutyára igen? Egy kutyus is kerülhet havonta annyiba, mint egy gyerek!!!!!!!! Vegyétek már észre, hogy nem a tk a lényeg, hanem az, hogy felelősen tartsunk egy állatot, nem kell több beteg, elhagyott kutya!! És akik azon fáradoztak hosszú évtizedekig, hogy egy fajtát kitenyésztenek, olyanra, amit attól a kimondott fajtától elvárnak, mind kárba vész a munkája!!!! És garanciát csak és kizárólag tenyésztőnél kapsz!!!! Van nálam egy befogadott kutyus, egy csivava. A szemét szaporító már össze-vissza pároztatja a kutyákat, anyát a fiával, apát a kölykével, hogy a legkisebb utódokat produkálja. És ő egy kis selejt, rajta ütközött ki a belterjesség miatt egy csomó probléma: küllemhibás, fülhibás, színhibás, és a természetével is probléma van. Más alomnál ez a sok rossz dolog szétoszlik a kutyusok között, ő egyedül örökölt ennyit. S mivel így nem tudták eladni, agyon akarták ütni. Eladás= jön egy pasi, felvásárolja a kölyköket, és nem lehet tudni, hol, kinek adja el őket. A belterjesség miatt valószínűleg a többi kiskutyának is lesz ilyen-olyan problémája, de ez itt már soha nem derül ki. Felelős tenyésztőnél ilyen nincs!!!! Lehet egészséges egy kutya szaporítótól, meg aranyos, meg szép, de nem egy egész alom, és gondolj bele, a beteg, vagy nem kívánatos küllemű kutyák náluk hogyan végzik!!!!!!!! És ha valaki annyira, de annyira akar egy fajtatiszta kutyát, ismeri a fajta minden tulajdonságát, és passzolnának is egymáshoz, az ellátására is tudna fordítani, de nincs pénze rá, hogy megvegye, nem egy tenyésztő ad ingyen, vagy minimális pénzért (oltás, chipelés, ivartalanítás ára) kiskutyát, ivartalanítási kötelezettséggel, amennyiben valóban megfelelőnek tartja a gazdit.
2012. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/104 anonim ***** válasza:
100%

47.

1. A kutyám élvezi a kiállításokat. Már akkor fel van pörögve, mikor készülök és veszem elő a felvezető pórázát. És nincs minden hétvégén ott.

2. A kutya arra született, hogy a kertben rohangáljon? Mi van??? Szerintem ezt Te sem gondoltad komolyan...


Egyébként meg érdekes, hogy a szaporítók mellett állók milyen hülye indokokat tudnak felhozni a védelmük érdekében. Szánalmas...

2012. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/104 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó előtti!

Ezek szerint te képtelen vagy értelmezni? Én DIREKT leszögeztem, hogy nem hasonlítgatom az ÉLŐLÉNYT TÁRGYHOZ! Amit írtam arra volt válasz amiket JÓVAL előttem írtak, hogy TV-t meg kocsit se veszel papírok nélkül ennyi!! Úgyhogy a kirohanásodat azok után folytasd miután megtanultad, helyesen elolvasni és értelmezni amit írtam. AKKOR nem fröcsögnél itt teljesen feleslegesen!!!

Egyébként meg igenis sokan vannak akiknek fogalmuk sincsen a szaporítókról se a tenyésztőkről csak megveszik a kiskutyát amelyik megtetszett, nem MINDENKI jár ide a gyakorira, tájékozódni mielőtt kutyát vesz! Nem születik mindenki úgy, hogy mindent tud. Egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinek az a cél lebeg a szeme előtt, hogy a kiskutya minnél olcsóbb legyen. Amugy meg tudok egy csomó olyat is, hogy az ismerőseim is hozzáértés nélkül vásároltak szaporítói kutyát és nagyon szeretik jó helye van a kutyának és semmi baja nincs a mai napig. Nem mindenki dobja ki a kutyáját. De olyat is tudok akinek tenyésztőtől vett törzskönyves kutyája van és szerencsétlen kb le sincs sz.arva. Sétálni életében egyszer volt aztán annyi. Az ő gazdájának nem kellene felvilágosítás? Mert lehet, hogy a kutyavásárlás során körültekintő volt, de a KUTYATARTÁS-nál szerintem nulla tapasztalata van.

Hogy mindenkinek érthető legyen, minden irásommal arra akartam rávilágítani, hogy NE írjatok már le mindenkit akinek szaporított kutyája van egy szűkmarkú sze.métládára, mert nem mindenki ilyen. Rengetegen vannak akik olyanok mint én, hogy egyszerűen nem értettek hozzá és igen nem volt senki aki felvilágosított volna ennyi. Nem jöttem erre az oldalra tájékozódni azt se tudtam, hogy létezik. Nem mindenki direkt támogatja a szaporítókat. De ha már így alakult, így is mindent megteszek a kutyámért. Szóval csak annyit akartam, hogyha nem tudjátok, hogy kinek miért van olcsóbb kutyája ne tépjétek már le a fejét jogtalanul. Ne vegyetek mindenkit egykalap alá, nem kell egyből elitélni. Én is beismerem, hogy nem tudtam, hogy hogy megy a kutyavásárlás, nem segített senki így saját magamnak kell kitapasztalni utánna járni. Az is feldühít sokszor itt a gyk-n, hogy szinte mindennap látok olyat, hogy valaki föltesz egy kérdést és olyan szinten lehurrogják leszólják a szerencsétlent. Csak azért mert kérdezett. Pedig az még a jobbik eset. Szerintem ilyenkor normálisan is lehetne tanácsot adni(tisztelet a kivételnek!) nem csak nagyképű kioktató stílusban. Akkor lehet, hogy az illető is hajlana a változásra. Meg istenem. Legalább föltette azt a kérdést, legalább próbálkozik. Szerintem már ez is valami. Mind1. Én nem érzem magam kevesebbnek, ha normális hangnemben tisztelettudóan próbálok segíteni másnak akármilyen badarságot is kérdezett!

2012. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/104 anonim ***** válasza:
74%

Nálam minden kutya kutya, DE!!!!!!


Két féle létezik. Vagy hiperszuper tenyészetből vett, drága, de egészségileg, testfelépítésileg, jellemileg megfelelő, vagy INGYEN, ami lutri, de megmentek egy életet.

A kettő közt csak a hülyék vannak, akik szerint jó dolog támogatni egy szaporítót, aki arra teszi fel az életét, h halála ellesse a szukát és meggazdagodjon belőle.


Az én kutyám se tk-s, hanem megmentettem a biztos haláltól, ha 10-20 perccel később érkezek, akkor már nem él egyik se, megfullasztották volna őket.

2012. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/104 anonim ***** válasza:
51%
Ja és egyébként én nem a szaporítók mellett állok tévedés ne essék, csak elmondtam, hogy normális stílusban is lehet válaszolni és nem kell egyből le szánalmasozni, meg stb. Neharagudj én nem beszéltem így rólatok, a másik fele meg azért nem hiszem, hogy szánalmas vagyok, mert nem volt meg a megfelelő tapasztalatom. Senki sem születik úgy, hogy megvan. Mindenkinek tanulnia kell. Jó lehet nektek, hogy ti egyből tudtatok mindenről mindent. De az én kutyám nem fog az utcán kódorogni az biztos.
2012. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/104 anonim ***** válasza:
Kedves 57. Nem fröcsögök. Csak már 100x leírtuk ezeket, és 101. is van, aki megkérdezi. A tudatlanság nem baj. Azért a kirohanások, hogy tudatosítsuk az emberekben, hogy tájékozódjon, meg hogy felelősséggel tartson kutyát. Ok, igazad van. Meg különben is, de ha most nem kidobott, meg agyonvert kutyakölykökről lenne szó, hanem kukában végzett csecsemőkről, akkor is így gondolkodnának szerinted ezek az emberek? Én nem neked válaszolok, hanem a kérdezőnek, úgy, hogy megcáfolom egy másik válaszadó válaszát, ha szerintem az nem helyes. Nem ellened vagyok, hanem a véleményem mellett. Semmi olyan személyeset nem írtam, amivel bántottalak volna. Minden esetben egy kis életről döntenek, ezt kéne már végre figyelembe venni. Nap mint nap a szemébe kell néznem a saját kutyáimnak. Én megpróbálok megadni nekik mindent, szeretem és tisztelem őket, és fáj, hogy más árucikként gondol rájuk, csak a meggazdagodást látja bennük, a gyors pénzt. Az én kutyáimra agyonverés várt, mert éppen nem úgy sikerültek, ahogy kellett volna. Fajtatiszták, de "selejtesek". Teljes életet élnek fogyatékosan is, de ha mélyen és őszintén magamba nézek, meg sem kellett volna születniük. Nincs igazam?
2012. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!