Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem számít sok embernél...

Miért nem számít sok embernél nem kutyának az amelyiknek nincs törzskönyve?

Figyelt kérdés

Miért szidják le azokat akik törzskönyv nélkül vesznek kutyát. Miért muszáj a törzskönyv ? Nem minden ember szaporító , sőt nagyon kevés ilyen hely van , ez csak egy rögeszme szerintem hogyha olcsón van kutyus akkor nem szabad megvenni mert így meg úgy.

És akkor azokkal a kutyákkal mi lesz? Miért ítélik el az olyan kutyákat , akik nem fajtatiszták , és nincs törzskönyvük és nem menhelyiek hanem egy olyan gazdától vannak aki nem tenyésztő.

Miért baj ez ? Nekem 3 ilyen kutyusom van , és képzeljétek el , hogy semmi bajuk sincs pedig "szaporítótól" van mindegyik.


2012. febr. 14. 18:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 anonim ***** válasza:
22%

19:09-nek szerintem igaza van..


nekem sok ismerősöm vett szaporítottól kutyát és egyik se idegbeteg vagy bármi egyéb baja lenne..viszont amelyik ismim 100 ezerért vett egy francia bulldogot szűréssekkel ,tk-val stb az meg az egy éves kort nem élte meg mert kiderűlt hogy vmi örökletes baja van kb 5-6 hónap alatt a kutyára költöttek 200 ezer ft,100 volt a kutya kb 100 a gyógyszerek és kezelések ára (plussz a minőségi táp és az oltások)a kutya sajnos még így is elpusztult, szóval a tenyésztő se 100% , ők is vmi neves tenyésztőtől vettek kutyát, nah ennyit erről..

nyílván tenyésztőknél kevesebb a beteg kutya ,mit egy szaporítónál, de hallottam már olya tenyésztőről aki fertelmes körülmények között tartotta a kutyáit, de tk-t adott a kutyákhoz és a szűrései is megvoltak csak a kutyák szőre volt csomós meg koszos és büdös a kölyköké is..szóval nem biztos hogy mondjuk egy ilyen tenyésztőtől vennék kutyát..

2012. febr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/104 anonim ***** válasza:
89%

picit átmennék offtopicba - de annyira azért mégsem... :)


szóval miért vesz az ember fajtatiszta kutyát? mert talált egy fajtát, ami tetszik neki. miért tetszik? a fajta veleszületett tulajdonságai miatt, amik a golden retrievert golden retrieverré teszik, amik a border collie-t border collie-vá teszik, amik a beaglet beagle-lé, és így tovább.


no de ha ez így van, akkor miért pont a legolcsóbb, odafigyelés nélkül létrehozott, törzskönyv (tehát ismert származás) nélküli, versenyen soha meg nem méretett kutyát akarja megvenni? mitől beagle az a beagle, ha sem a levezetett családfája nincs meg (tehát akármi is lehet) és sem munka- sem kiállítási eredményei sincsenek, ergo hozzáértő szem nem látta, nem minősítette... az akkor csak egy foltos kutya, amire valaki rámondja, hogy bígli. de most komolyan, ez nem számít annak, aki annyira beaglet akar, hogy nem jó neki egy szerencsétlen kis menhelyi kutya, akit legalább megmenthet?


ha van egy fajta, amit szeretsz, aminek a tulajdonságaihoz ragaszkodsz (hisz elméletileg ezért veszel pont fajtatisztát), akkor miért pont a minőségével nem törődsz?


ha pedig nem ragaszkodsz ahhoz, hogy a biglid igazi, tiszta vérű bigli legyen (nem írom ki a többi fajtával, de képzeljétek hozzá), akkor miért nem jó egy mentett kutya? talán még rá hasonlító külleműt is találsz.

2012. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/104 anonim ***** válasza:
81%
6.! Megkérdezhetném, mi bajod van a falusiakkal? Menhelyről hoznak kutyát, aztán kidobják?? Nagyon remélem ,hogy csak félreírtál valamit! Én falusi vagyok. Három fajtatiszta kutyám van, mind mentett, én mentettem, mind a három sérült (fogyatékos), és mindhárom azért van nálam, mert a városi gazdájának, miután kiderült, hogy "selejtes", nem kellett... Egyiknek sincs törzskönyve, nem véletlenül betegek. Ellenőrizetlen állományból, tenyésztésből valók, génhiba miatt fogyatékosok. Bár soha nem volt még törzskönyvezett kutyám, "csak" olyan, akitől a "szegény szaporító" hibája miatt szabadulni akartak a hozzád hasonló gazdái. Mert olcsó kutya kell, de ha beteg, már nem. Úgyhogy 1. légyszíves válogasd meg, hogy beszélsz a falusiakról 2. gondolkodj egy kicsit, mielőtt hülyeségeket beszélsz. Mert lehet, hogy 10 ellenőrizetlen szaporulatból 1, akit te elvittél, az egészséges, de a másik 9 ilyen-olyan fogyatékkal éli le az életét.... persze, lehet, hogy 4 lába van, meg hall is, de amikor nekimegy a szomszéd gyerekének, akkor csak simán meghülyült, eszetekbe nem jut, hogy a felelőtlen szaporítás miatt ideggyenge.
2012. febr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/104 anonim ***** válasza:
95%

bírom, hogy ilyenkor előkerülnek a szabályt erősítő kivételek és vad kampányolásba kezdenek kompenzálandó az eddigi sérelmeiket... :)


erősíteném a nagy többséget: 1 darab szaporított kutyám volt, szegény többféle veleszületett betegségben szenvedett, korán meghalt... ismerősöm szaporítótól vett bulldogja egyrészt boston terrier küllemű, másrészt folyamatosan emésztési problémái vannak. távolabbi rokonoknál élő szaporított cane corso diszpláziás és messze van a standardtől.

a tenyésztőtől, átgondolt döntés után megvásárolt kutyáinkkal semmi problémánk, mind hozzák amit vártunk tőlük. de nem is rámutatással választottunk soha kölyköt, gondosan tanulmányoztuk a vonalakat, megnéztük a szülőket, stb. az összes kutyánk tenyésztőjével jó viszonyban vagyunk azóta is.

2012. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/104 anonim ***** válasza:
6%

Nekem is van most egy ilyen kutyám ami "szaporítótól" van. Nincsen vele semmi bajom. Szeretem...

Nem az első ilyen kutyám volt már egy pár ilyen!


Én se értem amúgy azokat akik emiatt leordítanak mindenkit. Ők ne vegyenek és kész.....

Én ugyan úgy imádom a kutyám!

2012. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/104 anonim ***** válasza:
95%

Leírták itt egy páran, hogy szaporítótól van a kutyájuk, és imádják. Vajon a fajtát is imádják?

Mert ha igen, akkor nem támogatnák, azt hogy hozzá nem értő emberek fognak egy szukát meg egy kant, és mindenféle hozzáértés, egészségügyi szűrés, ne adj isten tenyésszemle nélkül összehoznak pár almot.

2012. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/104 Akiteki ***** válasza:
100%

ma 19:09

Ne az elmaradott keletet vedd már példaként légyszíves!

Nem arrafelé haladunk, ahol nulla a kutyatartási kultúra és a kóbor ebek a városban falkába verődve vadásznak.

Pedig ha ez a szaporítás így megy tovább, akkor oda fogunk kilyukadni. És rengetegen támogatják anyagilag ezt a tevékenységet. Ha ezt nem bírják felfogni, talán meg kéne nézni kinek a készülékében van a hiba.

Nálunk nem kicsit fejlettebb országokban meg nincsenek petshopok (hálistennek ez nálunk is tiltott), de menhelyekre sincs szükség, mert az emberek nem üzletileg gyártják a kutyákat. Nézzünk inkább nyugatabbra, mondjuk a skandináv országokba. De még a németek is tőlünk importálják a menhelyi kutyákat.

2012. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/104 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Nem azzal van a bajuk hogy a kutyának nincs törzskönyve, hanem azzal, ha egy ilyen kutyáért súlyos összegeket fizetnek. Illetve az eladóval, aki ott veri át őket, ahol tudja. Ha ingyen adná fajtajellegűként (és nem fajtatisztaként törzskönyves szülőktől - de törzskönyv nélkül) nem lenne senkinek semmi baja.
2012. febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/104 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Én csak tegnap két "yorkival" kerültem kapcsolatba: az egyik 10 hetes, már vagy 100 ezret ráköltöttek orvosra, a kedves "tenyésztő" hetek óta nem veszi fel a telefont, a másik gyepiről került hozzánk, az egyik füle lóg, a másik áll és kétszer akkora mint a másik.


Amúgy elhiszem, hogy vannak gazdik szép, egészséges, tk nélküli "fajtatiszta" kutyával, ők szerencsésnek mondhatják magukat.

2012. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/104 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú, hogy ezt még mindig magyarázni kell, főleg, hogy ezek szerint elég sokat olvastál már itt ezzel kapcsolatban a gyk-n.

ma 19:29! Nagyon szépen összefoglaltad. Gratulálok. Ha ezek után sem érti a lényeget a kérdező, fölösleges rá több időt vesztegetni.

2012. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!