Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem számít sok embernél...

Miért nem számít sok embernél nem kutyának az amelyiknek nincs törzskönyve?

Figyelt kérdés

Miért szidják le azokat akik törzskönyv nélkül vesznek kutyát. Miért muszáj a törzskönyv ? Nem minden ember szaporító , sőt nagyon kevés ilyen hely van , ez csak egy rögeszme szerintem hogyha olcsón van kutyus akkor nem szabad megvenni mert így meg úgy.

És akkor azokkal a kutyákkal mi lesz? Miért ítélik el az olyan kutyákat , akik nem fajtatiszták , és nincs törzskönyvük és nem menhelyiek hanem egy olyan gazdától vannak aki nem tenyésztő.

Miért baj ez ? Nekem 3 ilyen kutyusom van , és képzeljétek el , hogy semmi bajuk sincs pedig "szaporítótól" van mindegyik.


2012. febr. 14. 18:29
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/104 anonim ***** válasza:
70%

Agyam eldobom... még jól meg is magyarázza, hogy ő mennyire jó ember, mert ötlet nélkül gyártja a kölyköket.

A kutya elletése - legyen szó tenyésztésről vagy szaporításról - csak és kizárólag a gazdák érdeke és felelőssége. A kutya köszöni szépen, jól elvan nélküle.

De amíg a tenyésztő ezt tiszteletben tartva csak arra igazán érdemes és egészséges kutyákat von tenyésztésbe, a szaporító csak a pénz kedvéért csinálja, vagy mert olyan aranyosak a kiskutyák.

Neki nem az az érdeke, hogy a szegény vevő olcsón is kapjon kutyát, hanem hogy tőle vegye meg, neki legyen rajta nyeresége, úgyhogy ez hülye duma...

2012. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/104 anonim ***** válasza:
23%
Kedves Sorstársaim! 13.,...stb. vagyok. Ha kifekszünk, akkor sem tudjuk meggyőzni őket. A drágalátos kérdező feltett egy kérdést, összeugratott x embert, és lelépett, egyszer nem fűzött hozzá semmit ahhoz, amit mi pro és kontra felsorakoztattunk, szóval baromira nem érdekli. Ezért tartanak itt szegény állatok, ahol.... No comment.
2012. febr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/104 A kérdező kommentje:

De minden hozzászólást elolvastam. Szerinted engem nem érdekel ? Akkor mégis miért írtam ki a kérdést ?

Én a véleményemet már leírtam minek veszekedjek ? -.-

2012. febr. 18. 14:06
 104/104 Hannkah ***** válasza:
70%

Nem olvastam el az összes választ, de leírom az én véleményemet, tapasztalatomat! Attól, hogy egy kutyának nincs törzskönyve még lehet tökéletes (vagyis hibátlan) és attól, hogy egy kutyának van törzskönyve még lehet hibás!!!

A MEOE és más külföldi hivatalok sem úgy adják a törzskönyvet, hogy vidd be a kutyát, megvizsgálják, hogy minden rendben van vele stb. hanem beviszel két törzskönyvet (azonos fajtából) és közlöd, hogy születtek kutyáid tőle és ők kiállítják a törzskönyveket. Vagyis a törzskönyvnek annyi jelentősége van, hogy elvileg a felmenőit látod, hogy kicsodák...de hát az a baj, hogy ma már "egy elemes kutyát is lehet törzskönyvezni" - egy híres tenyésztő szavait idéztem!

2012. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!