Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem számít sok embernél...

Miért nem számít sok embernél nem kutyának az amelyiknek nincs törzskönyve?

Figyelt kérdés

Miért szidják le azokat akik törzskönyv nélkül vesznek kutyát. Miért muszáj a törzskönyv ? Nem minden ember szaporító , sőt nagyon kevés ilyen hely van , ez csak egy rögeszme szerintem hogyha olcsón van kutyus akkor nem szabad megvenni mert így meg úgy.

És akkor azokkal a kutyákkal mi lesz? Miért ítélik el az olyan kutyákat , akik nem fajtatiszták , és nincs törzskönyvük és nem menhelyiek hanem egy olyan gazdától vannak aki nem tenyésztő.

Miért baj ez ? Nekem 3 ilyen kutyusom van , és képzeljétek el , hogy semmi bajuk sincs pedig "szaporítótól" van mindegyik.


2012. febr. 14. 18:29
 81/104 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen tökéletes szaporító vagy és ennyire imádod a kutyáid, valamint ennyire tökéletesek is, akkor miért jelentene problémát még +5.500 forint egy k...a törzskönyvért???

Esetleg valami még sincs annyira rendben???

2012. febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/104 anonim ***** válasza:
18%
Little Red mér vállalnám be ha nem így van?:D Előttetek nyitva a kapum bármikor eljöhettek megnézni őket!!!!! És az összes szűrési papírt szivesen bemutatom...:D Nem az 5000 Ft-os tkval van a bajom ha kérik természetesen kiváltom. Hanem azzal a temérdek pénzel amit elkérnek a kennelnévért a tagsági díjért és a versenyek nevezési díjáért.
2012. febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/104 anonim ***** válasza:
18%
NEM VAGYOK TENYÉSZTŐ! De nincs velük semmi gond. Egyszerűen nincs rá igény. Az emberek szegények.
2012. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/104 anonim ***** válasza:
71%

a kennelnevet egyszer kell kifizetni, a tagsági díj egyszer van egy évben, a törzskönyvet pedig szintén csak egyszer kell kiváltani a kutya életében, ráadásul az árban benne van a mikrochip is. külön bechippeltetni is kb ennyibe kerül, nemde? vagy a fene igényes szaporításodhoz az sem jár? ugye tudod, hogy törvénybe ütköző anélkül kutyát értékesíteni...?


kiállítási nev.díj pedig igen, drága, de vannak az eredmények eléréséhez más módok is: a tenyészszemlét pl. csak egyszer kell kifizetni, és ha valamilyen sportot űzöl a kutyáddal ott általában olcsóbb a nevezés.

vagy mégis valami bibi van velük, hogy se sportra se kiállításra nem alkalmasak...?

2012. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/104 anonim ***** válasza:

'Nem az 5000 Ft-os tkval van a bajom ha kérik természetesen kiváltom. Hanem azzal a temérdek pénzel amit elkérnek a kennelnévért a tagsági díjért és a versenyek nevezési díjáért.'


Na most akkor van kennelneved, vagy nincs? Ha nincs, akkor hogy váltod mégis ki?

Kiállításra nem kötelező járni.

Tagsági díj: 9.000.-

Tenyészszemle: 6.000.-

Tk: 5.500.-

Tényleg nem ér meg ennyit, hogy normálisan csináld?

2012. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/104 anonim ***** válasza:
Képzeld be vannak chipelve nem kell értük aggódni...:)És küllemileg is tökéletesek. Hisz ti magatok mondtátok hogy gyönyörűek ;) Na de én befejeztem... Annyit kértem ne általánosítsatok és férjünk meg egymás mellett. Nem hiszem, hogy túl sok szaporító akar veletek kompromisszumot kötni. Sőt én azt is elismerem, hogy rengeteg gusztustalan szaporító van de ilyen van tenyésztőbe is ezt ti is tudjátok. Én tisztelem amit csináltok és tiszteletbe tartom. Ennyi
2012. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/104 anonim ***** válasza:
51%
És ha már lesz egy normális állásom még azt is megígérem hogy kiváltom a kennelnevet, kifizetem a tagsági díjat és a törzskönyvet. Sajnos egyetem és napi 4 órás munkából ezt nem tudom finanszírozni. Mérlegelnem kellett. Kutyáim megfelelő ellátása mellett döntöttem.
2012. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/104 anonim ***** válasza:

ki írta, hogy gyönyörűek, és hol?


több ezer ember jár válaszolgatni az oldalra, többségük csak a cukisági faktor alapján ítéli egy ilyen kérdésnél... -.-'

én speciel nem szoktam ilyen kérdésekre válaszolni. ha a küllemi részére kíváncsi a T. Kérdező, akkor menjen el tenyészszemlére, csak akkor szoktam reagálni, ha valami hibát látok, amin még tud korrigálni, pl. kövérség, laza lábtövek, stb.

2012. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/104 anonim ***** válasza:
79%
Igen, mérlegelned kellett... választhattad volna azt is, hogy nem csinálod... De gondolom ez meg sem fordult a fejedben...
2012. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/104 anonim ***** válasza:
59%
Figyu már! Ha nincs kennelneved akkor hogy is szoktad kiváltani a tk-t? csak mert azt írtad, h kérés esetén kiváltod...Erre őszintén kíváncsi vagyok...
2012. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!