Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem számít sok embernél...

Miért nem számít sok embernél nem kutyának az amelyiknek nincs törzskönyve?

Figyelt kérdés

Miért szidják le azokat akik törzskönyv nélkül vesznek kutyát. Miért muszáj a törzskönyv ? Nem minden ember szaporító , sőt nagyon kevés ilyen hely van , ez csak egy rögeszme szerintem hogyha olcsón van kutyus akkor nem szabad megvenni mert így meg úgy.

És akkor azokkal a kutyákkal mi lesz? Miért ítélik el az olyan kutyákat , akik nem fajtatiszták , és nincs törzskönyvük és nem menhelyiek hanem egy olyan gazdától vannak aki nem tenyésztő.

Miért baj ez ? Nekem 3 ilyen kutyusom van , és képzeljétek el , hogy semmi bajuk sincs pedig "szaporítótól" van mindegyik.


2012. febr. 14. 18:29
 71/104 anonim ***** válasza:
18%
Nincs gond a szaporító jelzővel soha nem is mondtam magam tenyésztőnek. Nekem mások az elveim mint mondtam nem a fajtáért élek hanem a kutyákért. Soha nem is szerettem volna tenyésztő lenni. Nekem azzal van gondom h mocskos szaporító, büdös szaporító, nyomorult szaporító.... Szerintem nem kellene általánosítani
2012. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 anonim ***** válasza:
51%

"Nekem mások az elveim mint mondtam nem a fajtáért élek hanem a kutyákért."



WTF????????

2012. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 anonim ***** válasza:
0%
Minden tenyésztő azt mondja hogy a fajtába szerelmes és ebből szeretne még jobb vérvonalt lehozni. Na nekem a fajta tetszik és a kutyáimba vagyok szerelmes. Én nem azért tartok kutyusokat, hogy a fajtát erősítsem hanem, hogy hűséges társat adhassak az embereknek. Pl legutóbb egy házaspár volt nálam akinek nem lehetett gyereke. És ezért döntöttek a kutya mellett. Tenyésztők vannak elájulva a kutyustól. kutyasuliba jár és nagyon nagyon okos. Mai napig tartsuk a kapcsolatot pedig ennek már 3 éve.
2012. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/104 anonim ***** válasza:
100%

73.

Úristen... ezt Te sem gondolod komolyan?


A kutyáidba vagy szerelmes, nem a fajtába? Már ne is haragudj, de egy felelős tenyésztőnél mindkettő iránt szerelem van.


Persze, véletlenül sem azért szaporítasz, mert így kevesebb befektetésből több pénz lesz, mi?

2012. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/104 anonim ***** válasza:
100%

szerelmes vagy a kutyádba, ezért zsarolod le újabb és újabb almokkal?


ha szereted a kutyádat, akkor szeresd, add meg neki a legjobb életet, amit csak tudsz.

de minden vemhesség egy kockázat is egyben, lehúzza a szukát egészségileg, az ellés is lehet komplikált, rámehet akár a szukád! ez nem zavar a nagy szerelemben??? fedeztetések során (ha esetleg más kant is használsz, nem csak a legközelebbit), akkor betegségeket elkaphat, ez sem érdekel?


az megint más kérdés, hogy ezeket a hozzád érkező embereket pedig átvered, pénzt kérsz olyan kutyákért, amiknek az értéke egy menhelyi kutyáéval egyenlő.


elmondod nekik ezt az álszent dumát a nagy szerelemről, csak hogy neked fizessenek... ha tényleg csak a szerelem számít, akkor miért nem adod őket ingyen?


a tenyésztői munka arról szól, hogy imádunk egy fajtát, igen. de mindenki evidensnek érti, hogy ebbe az imádatba belefoglaltatnak a fajtát alkotó kutyák is! főleg a sajátjaink! de a tenyésztő nem kizárólag rózsaszín szemüvegen át látja a világot, és ha a szukája/kanja nem üti meg a fajtával szembeni elvárásokat, akkor nem tenyészt tovább vele. mert az nem viszi előre a fajtát, amit ő szeret.


a tenyésztésből kizárt "selejtek", amiket itt lesajnáltál pedig még mindig közelebb állnak a fajtához, mint a te kölykeid! ilyenformán igen, pénzt kérnek érte, és meg is érik az árukat, még akkor is, ha a színük, vagy a fejformájuk, vagy bármi más nem üti meg a mércét.

2012. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/104 anonim ***** válasza:
18%
Képzeld el nem azért szaporítok. Minden szűrési vizsgálata megvan a kutyának, szerződéssel szoktam odaadni, bármikor jöhetnek a vevők megnézni a kutyáimat. Sőt képzeld törzskönyvük is van a szukáimnak és a fedeztető kannak is. Royal tápot kapnak és az állatorvos már lassan családtag lesz mert minden héten itt van. És nem azért mert betegek a kutyusok hanem mindig megszoktam vele nézetni és kikérem a véleményét. Mire mindent kifizetek kb marad rajta 20.000 Ft plusszom. Fuu de meggazdagodtam... :D de mikor látom vissza videókat meg képeket a kutyáimról az megfizethetetlen érzés.
2012. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/104 anonim ***** válasza:
Ha a kutyáidba lennél szerelmes vagy egyáltalán a KUTYÁT mint fajt szeretnéd egy kicsit is... akkor menhelyekre járnál segíteni, kihoznál kutyákat, segítenél a kiközvetítésben és nem gyártanád az ismeretlen genetikájú kiskutyákat... ez nagyon rossz duma bocsi, mond azt simán, hogy szeretsz kiskutyázni és jó jön a plusz pénz, abban legalább több igazság lenne
2012. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/104 anonim ***** válasza:

tisztázzuk még egyszer, mert látom valaki rosszul definiálta a fogalmakat:


TENYÉSZTŐ: az, aki mindig jobbat és jobbat szeretne létrehozni, a minőségre, nemesítésre törekszik

SZAPORÍTÓ: az, aki csak a létszámot növeli, nem a minőséget


röviden, tömören.

2012. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/104 anonim ***** válasza:
56%
És az 5000 Ft-os tk már nem fér bele, mi? Hagyjuk már, inkább vallanád be h 1: vagy semmit se adsz meg a kutyádnak, 2:vagy egy tenyésszemlén elbukna, mert kurtára nem típusos és kívánatos a szaporítása
2012. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 anonim ***** válasza:
22%
Körülbelül 3 éven keresztül tanulmányoztam a szaporítani kívánt fajtát, sőt tudod ki tanított?! Az az ember aki köztük volt annak a pár embernek aki honosította itthon ezt a kutyafajtát. És képzeld azóta ő is visszaadta a kennelnevet mert nem hajlandó a MEOE-nak több 100.000 Ft-ot kifizetni. Egészségügyben dolgozom úgyhogy felismerem ha gond van, van telefon és tudok szólni az állatorvosnak. Ja és képzeld kapcsolatban állok az itteni menhely tulajdonosával és ha kiskutyák vannak besegítek azokat is elajándékozni és ideiglenes helyet kapnak nálam. Csak mert én olyan szar ember vagyok mert ti ezt mondátok:D
2012. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!