Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy olyan kutyának, amelyik...

Egy olyan kutyának, amelyik egy közel 1000 négyzetméteres kertben él szüksége van külön sétáltatásra?

Figyelt kérdés
A legtöbb ismerősöm panelban él és ki vannak akadva, amiért én nem sétáltatom a kutyákat. Úgy gondolom, hogy nincs rá szükségük, hiszen elég helyük van szaladgálni és játszani egymással, ráadásul szabadon. Nem hiszem, hogy jobban élveznék a "kötelező köröket" a háztömb körül pórázzal a nyakukban. Ti mit gondoltok erről?
2012. nov. 3. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:
2 alkalomra nem is lenne időm egy nap. Max. egyre, azt sem minden nap. Télen sötétben érek haza, olyankor már nem mennék ki velük, mert félek az utcán egyedül, meg hideg is van.
2012. nov. 3. 15:23
 22/76 anonim ***** válasza:
51%

Szerinted te vagy az egyetlen, aki télen sötétben ér haza? :D

Nem kérlek, én is sötétben érek haza, és kiviszem a kutyákat. És reggel fél 6kor megyek ki velük, amikor úgyszintén sötét van.

Ha ennyire lusta vagy, akkor kár kutyát tartanod. Csináltass egy riasztót, a kertbe meg tegyél egy ilyet: [link]

2012. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
35%
20-as! Irigyellek, hogy ennyi időd van.
2012. nov. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 A kérdező kommentje:
Van riasztó, de köszi a tippet. Amúgy biztos nem én vagyok az egyetlen, aki sötétben ér haza, de továbbra sem gondolom úgy, hogy nekem azért kéne az év minden napján fél 6-kor kelnem, hogy a kutyákat sétálni vigyem az 1000 négyzetméteres kertből pórázon, fegyelmezetten. Azt meg pláne nem gondolom, hogy nekem ki kéne mennem sötétben emiatt, amikor eszméletlenül parázok, és minden nesztől idegösszeroppanást kapok odakint.
2012. nov. 3. 15:44
 25/76 anonim ***** válasza:
53%
Hát tuti h nem lennék nálad kutya.....
2012. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 A kérdező kommentje:
Végig néztem a válaszokat és fontosnak tartom megjegyezni, hogy nem én pontozok le senkit. Attól, hogy nem egyezik a véleményem még nem teszem meg. Igaz fel sem pontoztam senkit, de negatívat sosem adok a saját kérdésemnél. És igazából nem is értem, miért van mindenki ennyire leponzotva, holott itt azok vannak többségben, akik engem hurrognak le, és sétáltatás mániások, mégis az összes válasz le van pontozva. Mindegy, a lényeg, hogy nem én voltam, még mielőtt érkezne egy ilyen válasz.
2012. nov. 3. 15:48
 27/76 anonim ***** válasza:
66%

20-as vagyok. Amíg nem volt kutyám, addig fél 7-kor keltem. Most fél 6-kor kelek.

Szerintem ennyi áldozatot illik hozni egy élőlényért. Akinek ezt magyarázni kell, az nem értette meg mit jelent a felelős állattartás.

2012. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 A kérdező kommentje:
Ha egy 35 négyzetméteres lakásban élnék, ahol a kutya nem tudja elvégezni a dolgát, megtenném érte ezt az áldozatot, hisz olyankor muszáj levinni, és ott a mozgástere sem túl nagy. De egy ilyen helyen, ahol szabadon végezheti a dolgát, szaladgálhat, nincs bezárva, van játéka, szétrághatja, egymással is játszhatnak, nem értem mi nem felelős állattartás ezen. Nem kínzom, nem éheztetem, elvégezheti a dolgát, mozoghat. Szerintem egy teljesen boldog környezetet és életet biztosítok nekik. Nem koszosak, nem alultápláltak, nem kartondobozból van a kutyaólja, nem moslékot kapnak, nincsenek bántalmazva, stb. Azért vagyok olyan borzalmas gazda (jó hogy nem külditek rám az állatvédőket kb.), mert nem kötöm őket egy másfél méteres pórázra, és nem kelek fel hajnalok hajnalán, hogy elvigyem őket sétálni. Értem. Sok gazdától elvennék az állatát akkor, ha ezen múlna. De ki tudja, hogy nálam vannak-e jobb helyen, vagy a 3 négyzetméteres kennelben a menhelyen.
2012. nov. 3. 16:05
 29/76 anonim ***** válasza:
75%

Az utcán vannak új szagok,ingerek,járművek,más emberek-kutyák . A kertben meg nem,akármekkora .

Azt kéne megérteni,hogy a kutya a barangoláshoz van szokva,felfedezéshez, ezért mindenféle kert csak olyan,mintha egy nagy kennel lenne neki. Te kapnál egy szép nagy házat+ udvart ,ahol kedvedre mozoghatsz és van kajád ,soha többé nem szeretnél kijönni a nagyvilágba? És ezt az érzést szorozd meg még 1000rel mert a kutya nem ember,és nem gondolkozik olyan módon mint mi.neki ösztönösen mehetnékje van és boldoggá teszi ha sokféle inger éri,új szagok stb.

És ez nem hit kérdése,hanem ez tény. Letagadhatjátok nyugodtan,attól ez még így marad . Bár szerintem ha csak az állat fajtáját és eredetét nézzük teljesen logikus miért van rá szüksége. Vagy te önigazolást keresel most ? leirták már mások is,hogy szüksége van rá igen. Te baromi okos vagy és az összes érv ellenére azt mondod,hogy nincs szüksége ,akkor minek kérdezted ? Majd legközelebb egy olyan kérdést írj ki,hogy kék az ég? ki mti gondol erről? és ha megmondják az igazságot kezdd el a hüyleséged,hogy nem is ,mert piros.

Az ostobasággal nem lehet mit kezdeni.

2012. nov. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
72%

és állatot nem azért tartunk,hogy el legyen,és jobban érezze magát mintha ütnék vernék vagy a menhelyen kínlódna,hanem optimális esetben a legjobbat akarja megadni neki az ember.

Vagy magyarázd meg egy fél lábúnak milyen baromi jó neki,másnak egy sincs.

2012. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!