Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy olyan kutyának, amelyik...

Egy olyan kutyának, amelyik egy közel 1000 négyzetméteres kertben él szüksége van külön sétáltatásra?

Figyelt kérdés
A legtöbb ismerősöm panelban él és ki vannak akadva, amiért én nem sétáltatom a kutyákat. Úgy gondolom, hogy nincs rá szükségük, hiszen elég helyük van szaladgálni és játszani egymással, ráadásul szabadon. Nem hiszem, hogy jobban élveznék a "kötelező köröket" a háztömb körül pórázzal a nyakukban. Ti mit gondoltok erről?
2012. nov. 3. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
67%
Az olyanok miatt mint te nem élvezetes sokszor a sétáltatás, mert a neveletlen, energiától őrjöngő kutyái úgy vicsorognak és ugatnak a kerítésnél mint a barmok. Talán, ha nem egész nap a kertben rohadna a környéken a kutyák 90%-a akkor nem visszhangzana az egész völgy. De nem fogok itt hosszan írogatni mindenfélét úgysem fogadnád meg. Amúgy pedig a kutyasétáltatók fele, pedig hozzád hasonlóan, mi a szarért póráz a neveletlen buksikára, aki aztán minden szembejövő kutyát meg akar ölni, a gazdája pedig csak próbál utána futni de buksika úgyis szarik rá.
2012. nov. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
72%

Röhej...ez most olyan, mintha feltetted volna a kérdést, hogy 2x2 ugye 5? mi megválaszoltuk kb. 20-an, hogy nem, nem annyi, de te megmagyarázod, hogy de bizony annyi.


Mi értelme volt a kérdés kiírásának?

2012. nov. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
84%
Te mit szólnál ahhoz ha egész életedbven egy luxuspalotában kéne ülnöd, és nem mozdulhatnál ki? A kutyának nem azért kell csak a séta hogy mozogjon meg dolgát végezze hanem azért hogy ingerek érjék. 15 évig ugyanabban a kertben élni baromi unalmas... Nekünk is hatalmas kertünk van mégis naponta egyszer elviszem sétálni a kutyáim. És tudod mit? Alig várják hogy kilépjenek a kertből! Szerintem ez elmond mindent. Pedig én még kutyaiskolába meg mindenféle helyekre is hordom őket, nem csak elengedem a kertben hogy szórakoztassák egymást. Nem kötelező kutyát tartani ha neked áldozat kivinni, a kutya érző lény nem egy élő riasztó. Az meg főleg gáz ha büszke vagy arra hogy még pórázt sem láttál. Hogy viszed őket orvoshoz? Gondolom az sem kell nekik. Mi van ha valamelyiknek sürgős segítség kell stb? Igen, ez felelőtlenség.
2012. nov. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 A kérdező kommentje:
Orvoshoz úgy viszem őket, meg a kötelező oltásokra is, hogy kinyitom a kocsiajtót, beugrik, becsukom az ajtót, és elviszem. Nagyjából 3 percen belül elalszanak, imádnak autózni, pedig nem sokat szoktak. Az orvos pedig kijön a kocsihoz és beoltja őket. Ha csak egyiküknek van baja, akkor őt ugyanígy szállítom el, a dokinál kiveszem a kocsiból és beviszem őt ölben.
2012. nov. 3. 16:39
 35/76 A kérdező kommentje:
Arra pedig már írtam választ korábban is, hogy miért tettem fel a kérdést. Nem azért, hogy megfogadjak minden tanácsot, amit írnak benne, csak mert kíváncsi voltam a véleményekre. Ettől még az én véleményem nem fog változni a témával kapcsolatban, nem is ez volt a kérdésem célja, hogy rá tudjanak venni a kutyasétáltatásra.
2012. nov. 3. 16:41
 36/76 anonim ***** válasza:
72%
szerintem 1000 nm nem olyan nagy. nekem 3 e nm a kertem, és mégis kiviszem őket minden nap egy jó nagyot futni a határba.
2012. nov. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem törvény írja elő hogy nem lehet kutyát csak úgy bedobni az autóba, hanem valami szállító kell neki vagy szíj. Arról már nem is beszélve, hogy mindig előállhat vészhelyzet. Pl belédmegy valaki, a kutya meg pánikban elrohan aztán még megfogni sem tudnák mert azt sem tudja mi az a póráz (sok ilyen eset van csak hogy tudd). Könyörgöm 2012 van! Ez olyan mintha te nem tudnál írni... Alap. Nem kell paranoiásnak lenni de amit meg lehet akadályozni, azt miért ne akadályozza meg az ember. Szerencsétlen kutya meg még a kocsiból sem léphet ki. Most komolyan, te hogy éreznéd magad ha így kéne élned?
2012. nov. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 A kérdező kommentje:
Várom a feljelentéseket ezek után, ha törvényt sértettem... :) Amúgy egy évben egyszer autóznak 3-4 km-t városon belül, ami úgy másfél-2 perc. Valóban nem vagyok paranoiás, meglepne, ha ennyi idő alatt történne valami olyan komoly baleset, melyben az autó is annyira roncsolódik, hogy bármi sérülést okozna a kutyának, illetve ahhoz is nagyobb kaliberű ütközés kell szerintem, hogy egy autónak kinyíljon az ajtaja/kitörjön az ablaka, hogy a kutya világgá szaladhasson... De igazatok van, tényleg én vagyok a szörnyeteg. Valószínűleg ezért ugrálnak körbe a kutyák folyamatosan, ezért nyalogatnak ahol érnek, és bújnak hozzám. Hallgatnak is rám, nem neveletlenek. Attól, hogy nincsenek sétáltatva még lehet velük foglalkozni udvaron belül is, bármennyire is idegen ez sokaknak ezekszerint...
2012. nov. 3. 17:09
 39/76 anonim ***** válasza:
74%
Köztudott, hogy a kutya még az őt verő kezet is képes megnyalni és szeretni. Ezt mindenki tudja. Az hogy a kutyád szeret nem azt jelenti, hogy tökéletes gazda vagy. Épp ez a jó a kutyában. Ezzel nem azt mondom, hogy te bántod a kutyáid. Arról nem is beszélve, hogy a hozzá nem értő ember sokszor félrefordítja a kutya viselkedését mert emberként gondol rá. Lehet, hogy amit te szetetetnek látsz valójában teljesen mást jelent kutyanyelven, pl dominanciát. Persze ettől még a kutyád szeret, csak nem biztos, hogy minden úgy van ahogy te képzeled. Sőt egy igazán jólnevelt kutya nem csinál ilyeneket amit leírtál. Csak el kéne tudni ismerni, hogy valamiben nincs igazad. Tartsd így a kutyáid ha neked így tetszik, de ettől még el kéne fogadni, hogy valamit rosszul csinálsz, és hogy nem az az agyalágyult aki kiviszi a kutyáját meg foglalkozik vele. Amúgy meg pár kommenttel ezelőtt még azt mondtad hogy kikészülsz minden nesztől...
2012. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 A kérdező kommentje:
Kikészülök minden nesztől, ha a sötétben egyedül kell sétálnom az utcán. Ott a sötétről volt szó. Ha sétálok az utcán és meghallom, hogy megrezdül egy bokor, akkor ott helyben képes lennék összeesni. Ezért nem sétálok soha, pláne nem egyedül sötétben.
2012. nov. 3. 17:16
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!