Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy olyan kutyának, amelyik...

Egy olyan kutyának, amelyik egy közel 1000 négyzetméteres kertben él szüksége van külön sétáltatásra?

Figyelt kérdés
A legtöbb ismerősöm panelban él és ki vannak akadva, amiért én nem sétáltatom a kutyákat. Úgy gondolom, hogy nincs rá szükségük, hiszen elég helyük van szaladgálni és játszani egymással, ráadásul szabadon. Nem hiszem, hogy jobban élveznék a "kötelező köröket" a háztömb körül pórázzal a nyakukban. Ti mit gondoltok erről?
2012. nov. 3. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
57%

"Azért tartom őket, mert jó házőrzők, aranyosak, jó hozzájuk kimenni a kertbe."


a házőrzés részre már reagáltak a többiek. a másik két jelzőhöz csak annyit: ennyivel tarthatnál kecskét is, vagy nyuszit, annak teljes élete lenne a kertben is.


nem célod, hogy jól tartsd a kutyáidat. ilyen hozzáállással kutyások közt ne keress szimpátiát vagy megértést.

2012. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 A kérdező kommentje:

# 47/51 tegnap 20:14: tacskók, elég kicsik, 1, 3 és 4 évesek. Szoktam velük foglalkozni de inkább nyáron, mikor jó idő van, hidegben nem sokat járok ki. A szüleim többet foglalkoznak velük, ők sokat kertészkednek kint ősszel és tavasszal, olyankor mindig ott vannak a kutyák körülöttük.


# 49/51 tegnap 21:35: "Ha félsz a sötétben, menj el nappal." - Már írtam, hogy télen sötétben érek haza, nem tudnám őket világosban vinni.


# 50/51 ma 07:49: Mert az a kutya, amelyik bevadulva, hörögve, magából kifordulva "repül" minden vendég felé, az nem szocializálatlan...


# 51/51 ma 09:00: Nem is keresem a szimpátiát és a megértést, mert nem mozgok "kutyás" körökben. Ja és volt nyulam is, de kint kellett tartanom, én meg a lakásba akartam volna nyuszit. Aztán végül elajándékoztuk.

2012. nov. 4. 18:44
 53/76 anonim ***** válasza:
66%

de ez bizony egy "kutyás" társaság, itt tetted fel a kérdést. nekik/nekünk fontos, hogy a kutyáink jól éljenek, ne csak vegetáljanak, és lehetőség szerint más kutyatulajdonosokat is erre buzdítunk.

a kérdésedre megkaptad a választ: igen, szüksége van a kutyának a kert méretétől függetlenül a sétákra.

2012. nov. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Hát, elég sok választ kaptál már, de azért én is hozzászólnék. Elég rossz az arányérzékem, szóval nem tudom, mennyi az az 1000 nm, de nekünk jó nagy dupla telkünk van, nem ismerek senkit, akinek ugyanekkora lenne. Két kutyánk van. Abból az egyik az enyém. Minden nap sétáltatom, amikor tudom. Direkt tettem hozzá, hogy amikor tudom. Hétfőn és kedden az egyetem miatt fél 6-kor kelek, és úgy, hogy ha azonnal készülődöm, és indulok, akkor kelek fél 6-kor, szóval a reggeli kutyasétáltatás nem megy, ha korábban kelek, le se fekszem. Aztán hétfőn és kedden én is úgy érek haza, hogy így tél kezdetén már sötét van, mert kb. 8-kor jövök haza. Szóval a hétfő-keddi séták elmaradnak, de a hét minden más napján megsétáltatom. Pedig gerincbeteg vagyok, és a lábam csontjai is fájnak, nem sétálhatok sokat. Mindez nem arról szól, hogy mekkora király vagyok, csak vázolni akartam, hogy mindenkinek vannak hasonló gondjai, az élet soha nem lesz tökéletesen alkalmas kutyatartásra: egyszer nem érsz rá, egyszer sokáig dolgozol, egyszer fáj a fejed, egyszer fúj a szél, egyszer sokat kell tanulnod. neked kell ideálissá tenned a körülményeket. Én megértem, ha félsz a sötétben, mert én is, illetve hát sötétben sétálni veszélyes is, nem látsz ugyanis semmit (bár viszonylagos sötétben én még el szoktam menni, csak nem egyedül). De hétvégén nem férne bele? Nincs egyetlen olyan nap sem, amikor korábban érsz haza?

Az én kutyám nem a legjólneveletebb kutya, sőt, hát igazából szegény nem az, de az igényeire oda szoktam figyelni. Mivel nem tudok sokat sétálni, ezért olyan kutyám van, aki kevesebbet igényli.

A kertedről: a kutya szerinted egyedül fut föl alá? Akármilyen nagy is a kert, a kutyának kell valami, ami MIATT futkározik, nem fut csak úgy. Vagy te úgy vezeted le a kilométer hiányodat, hogy a konyhában futkározol?

Télen alig mész ki hozzájuk a kertbe. Valami előszobába, vagy ilyesmi nem lehetne beengedni őket?: csak a közelséged miatt. Bár, ezt megértem, van, aki nem szereti az ilyesmit. Mi is csak odáig engedjük be, ahol még nincs szőnyeg (csak a sajátja).


Azt írod a kutya nem élvezni, hogy pórázzal a nyakán köröz a háztömb körül. El sem hiszed, hogy tudja élvezni az ilyesmit! Ez, oylan, mintha azt, hogy elmész moziba úgy írnám körül, hogy ülsz egy idegen helyen egy székben. Jó, hát persze, de azért ott történik más is. Hadd szaglásszon, ilyenek!

ha nem akarsz sétálni: én úgy oldom meg, hogy fáj a lábam, hogy egy kisvárosban élek, leviszem őket a rétre (egy hatalmas beépítetlen rész, ahova tilos építkezni, mert árterület). Na, ott aztán futhatnak, amíg a szem ellát. Nincs valami hasonló nálatok? Jó, ilyen hatalmas biztos nincs, de valami. Duna parton van, tehát ha mondjuk folyópart közelében laksz, akkor tuti van.

2012. nov. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 Szilvi & Argos ***** válasza:
66%

Na ez tipikus, hogy télen ki sem mész szerencsétlen kutyákhoz és a lakásba sem mehetnek be, pedig tacskók :O a -20-akban is kint vannak a kertben???

A Duna parton nálunk télen a hóban és egész nyáron megnő a szezonális kerti kutyát sétáltatók száma...ha a gazdi kimozdul, akkor a kutyáját is hozza, aki agresszív, behívhatatlan...vagy el sem engedik játszani, vagy az agresszívat pont hogy elengedik :(

Nyáron ugye eleve a kertben vannak sokat a kutyával plusz heti 2-3 séta...aztán jön a tél, a hideg, a suli, a sötét, a kutyához nem mennek a kertbe, a kutya nem mehet a lakásba, és a séták is elmaradnak...szerencsétlen kutya pedig nem érti, hogy a gazdi miért nem foglalkozik vele...szomorú...


A sötétben sétáláshoz. Kertes házban kinti-benti kutya van, már írtam...most egy vendégkutya is van nálam...a reggeli séta délre csúszott, háromnegyed óra ugra-bugra egy kutyafuttatóban...utána tvztem egész este, kaptak vacsit, gondoltam, séta elmarad...erre 23.15-kor!!! elindultunk a szomszéddal sétálni, meg persze a két kutya...a Duna partra!!! aztán a távolabbi lakótelepre és körben haza, másfél óra, 6 km, szuper klassz idő, még melegünk is volt...egy teremtett lélekkel sem találkoztunk, de szuper séta volt!

1.45-re értünk haza :)

2012. nov. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező! Miért, a hivatlan vendéget be kéne engednie? Nem golden ez, h mindenkivel jóban legyen. Ha kimegyek és kinyitom a kaput, h bejöhet az illető, akkor a kutya már csóvál is és körülrajongja. Magától megpróbál bejönni: ő baja, kinn van a harapós kutya tábla.
2012. nov. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:

Mért lettem lepontozva? jó, mondjuk mindenki le lett, a kérdező még nem felelt, ezért gondoltam, hogy egy válaszoló pontozott le. Én írtam a 2-vel ezelőtti hosszú választ.


"A Duna parton nálunk télen a hóban és egész nyáron megnő a szezonális kerti kutyát sétáltatók száma...ha a gazdi kimozdul, akkor a kutyáját is hozza, aki agresszív, behívhatatlan...vagy el sem engedik játszani, vagy az agresszívat pont hogy elengedik :( "


Ezt nekem írod, vagy a kérdezőnek? Mert ha nekem: az én kutyám nem agresszív, és kevesen sétáltatják ott a kutyájukat, és ha mégis, ez a Duna part nálunk olyan bazi nagy, hogy csak na, szóval nem "ömlesztve" vannak ott a kutyák. Van néhány, akikkel találkozunk többször, azokkal jóban vannak a kutyáink, a nagyobbik visszajön a nevére, akkor is, ha kutya van ott, a kicsit még tanítom erre.

2012. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 Szilvi & Argos ***** válasza:
48%

A kérdezőnek és úgy általában...hogy sokan csak jó időben sétáltatnak, télen ki sem mennek a kutyához a kertbe...


Örülök, hogy Te is lelkiismeretes kutyatartó vagy, csak így tovább!! :)


Na, én léptem... a délelőtti közel 2 órás, 8 km-es, esőben való séta után most is megyünk ki egy órácskára ;)

2012. nov. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 A kérdező kommentje:

Valóban nem én pontoztam le senkit, de ezt már írtam korábban is. Jó nektek, hogy ennyi időtök van amúgy kutyát sétáltatni. Én ma reggel 7-től két ZH-t írtam, így előtte éjjel inkább aludtam, mint a kutyasétáltatáson járjon az eszem. Nem mintha amúgy sétáltattam volna őket, de gondolom erre már magatoktól is rájöttetek.

Nálunk nincs semmi ilyen nagy terület, se folyó part. Kertvárosban élünk, de teljesen be van építve, 5 percre tőlünk már a belváros van nagy forgalommal, panelekkel, stb. A házban amúgy nincs olyan helyiség ahova be lehetne őket engedni, az egész földszint szinte egy légtér, csak boltívek vannak, ajtók nem, így a kutyák bejárnák az egész házat, ami nem lenne túl jó. Amúgyis ha egy kutyát elvisznek sétáltatni, az koszos lesz, de igazából a kertben is. Földes a lába, stb. Nekem nem lenne minden egyes séta után ingerenciám a csutakolásra, koszosan pedig ide nem jöhetnének be.

Attól, hogy te vígan sétálsz éjszaka a sötétben a szomszédoddal, más még nem biztos. Eleve soha nem sétálok, pláne nem kilométereket, a szomszédainkat meg nem is nagyon ismerem, csak látásból, ha látom őket kint a ház előtt, akkor odaköszönök. Nem hiszem, hogy bármelyikük értékelné, ha éjjel becsöngetnék, hogy gyerünk kutyát sétáltatni.

De amúgy bármit írtok, az az én véleményemet a témáról továbbra sem fogja megváltoztatni, ezt is írtam már. A kérdésem célja csak érdeklődés volt, nem az, hogy valaki rávegyen engem a kutyasétáltatásra, mert nem fog menni.

2012. nov. 5. 19:32
 60/76 anonim ***** válasza:
47%

Szomszéd? Teljesen egyedül élsz? Úgy képzeltem, van veled valaki.


Az, hogy a lakás egy légtér, nem jelenti, hogy a kutyának nem lehet megtanítani, hogy meddig szabad menni.


Tudom, hogy nem változtatsz, de azért leírtam.

2012. nov. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!