Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan chipeltetni kell...

Komolyan chipeltetni kell minden kutyát Magyarországon? Ha igen, akkor miért nem tájékoztat erről az önkormányzat?

Figyelt kérdés

Nagyon nem akarok most erre többezer forintot kiadni. Bár szerintem is hasznos dolog lenne, szerintem ilyen módon, hogy januártól chip nélkül bünti, ez azért durva.

Lehetne valami értelmesebb szabály.

Kapásból legalább az idős, 10 év feletti kutyáknál nem kellene kötelezővé tenni...

Időpontot illetően pedig igazán lehetne haladék a következő kutyaoltás idejéig...


A chip árán kívül még egy valag pénz kihívni az állatorvost, vagy megfizetni valakit, hogy vigyen el engem és a kutyámat autóval a 15 km-re lévő városba állatorvoshoz...


Nem is értem az egészet.


Mi van, ha megvárom a tavaszt, és eboltáskor kérek chipet az idős kutyámnak? Akkor még büntetést is kell majd fizetni? És az vajon mennyire rúg majd?



2012. nov. 29. 21:08
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/163 anonim ***** válasza:
75%

Arról, hogy nem kötelező kutyát tartani, meg hogy addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér:


igen ám, csak azt a bizonyos takarót egyre rövidítik! Így már egész más a helyzet. Ugyanis amikor valaki megvette vagy befogadta a kutyáját pl 15 évvel ezelőtt, akkor még elég hosszú volt a takaró, és felelősséggel vállalni tudta a kutyát. Ki gondolta volna, hogy ez lesz? Ilyen alapon gyereket se szüljön az, aki nem milliomos, mert hátha 15 éves korában olyan ritka, speciális betegsége lesz, és olyan műtétre lesz szüksége, amit csak Amerikában lehet gyógyítani valami új eljárással. Mindenre nem lehet felkészülni 100%-ig. Az ember nem arra számít, hogy ilyesmi bekövetkezik. A chipre sem számítottak az emberek (vagyis nem mind) 15-20 évvel ezelőtt. Mielőtt valaki belekötne az árba, hogy az amerikai gyógyítás több millió, a chip meg csak pár ezer: itt most nem az árak között vontam párhuzamot, hanem maga az "addig nyújtózkodj..." elvére írtam ezt. Ha meg valaki már csak összegömbölyödve kucorog ama "takaró" alatt, akkor bizony jogosan fellázadhat. Valóban ne vegyen fajtatiszta kutyát (se keveréket), aki nem tudja eltartani. De ne azokat a kispénzűeket szivassák már, akiknek szász éve megvan a kutyája. Be lehetett volna vezetni ezt a szabályt úgy, hogy csak a születendő kutyákra vonatkozzon. Igaz, akkor kitolódott volna ez az egész x évvel, de legalább a tömeges állat kidobásokat, gyilkosságokat is megelőzték volna vele. Bár úgy olvastam, hogy mint "járulékos kár" ők senkit nem érdekelnek.


És hogy nem kötelező? Meg nem fegyverrel kényszerítik? Aki most akar kutyát venni, azt leht, hogy nem. Na de akinek már megvan? Nyilván nem akar tőle megszabadulni! Tehát neki is "kötelező" a kutyatartás, ha úgy vesszük, csak éppen nem egy fegyveres őr kötelezi rá, hanem a lelkiismerete! Mivel ha vállalta, akkor igenis "kötelező".



Én nem találom a kérdést provokatívnak, ha valakinek más a véleménye, az már le sem írhatja, mert provokátor? Ha valakinek rosszul lett a kutyája a chipeltetés után, szintén nem írhatja le, mert hazudik? Elintézik azzal, hogy "nem attól van". Honnan olyan biztos benne? És ha nem attól, akkor mitől? A kutya továbbra is rosszul lehet, nem érdekes, csak a szócsatát nyerjük meg? Valaki kitalálja, hogy hinni akar a chipben, innentől kezdve elenged mindent a füle mellett, amit hall, és mindenkit ellenségként kezel, durván lehülyéz, aki rávilágít, hogy nem feltétlenül van igaza?


Lenne egy kérdésem a nagy állatbarátokhoz, de kérem, tényleg válaszoljatok igennel vagy nemmel:


Akik azt állították, hogy a kutyájuk rosszul lett közvetlenül chipelés után (és nem a kamutopicokra gondolok, hogy zöld lett tőle a kutya feje)... ilyen fórumok több helyen is vannak, nem csak itt. Szóval, miután leoltottátok, és csírájában elfojtottátok még a gyanúját is, hogy esetleg a beavatkozásnak köze lehet hozzá, tehát a vitát megnyertétek. (Most jön a kérdés): elégedetten hátradőltetek a "győzelmetek" tudatában, vagy azóta esetleg MEGKÉRDEZTE KÖZÜLETEK VALAKI, HOGY NA, MI ÚJSÁG A KUTYÁDDAL, JOBBAN VAN MÁR? (Akár privátban is.) FÜGGETLENÜL ATTÓL, HOGY MITŐL LETT ROSSZUL! Mert ha nem a chiptől, akkor is szenved a kutya! (A nagybetű nem kiabálás, csak kiemelés.) Mi a fontosabb, a győzelem illúziója, vagy az állatok? Szerintem erre is csak védekezés/támadás lesz a reakció, sajnálom, hogy ilyen emberek vannak, de mindegy, ez van.

2012. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/163 anonim ***** válasza:
74%

Csak arra reagálnék, hogy "Be lehetett volna vezetni ezt a szabályt úgy, hogy csak a születendő kutyákra vonatkozzon."


Ez kérlek szépen két és fél éve így van. Eredmény: sz@rnak rá az újdonsült gazdik és a szaporítók. Sajnos a fokozatos bevezetés nem működik.

Az egyre rövidülő takaróval maximálisan egyetértek!

2012. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/163 anonim ***** válasza:
29%
Bocsi, de a 21. században kutyát tartni már luxus. Keveréket is.
2012. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/163 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ellenőrizzék rendesen. A mostani szabályra is rengetegen sz@rnak, mégis ellenőrzésekkel fenyegetnek. Az állatorvosoknál nyilvántarott kutyák születési dátuma ott van a papíron, az alapján ellenőrizzék. Ez egy nagyon rossz szabály, teljesen átgondolatlan, kivitelezhetetlen, és főleg inkorrekt, és olyan, de olyan sokan vannak ellene, hogy az hihetetlen, valaminek történnie kell.
2012. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/163 anonim ***** válasza:
70%

Ellenőrizni is fogják, ne félj. Tudod miért? 2 okból is tudom, h fogják.

1: belsősök szóltak nekünk előre

2: csak a józan paraszti eszecskét elő kell venni. Szabálysértési bírság, 15ezer. Nem helyszínen fizetve máris 30. Kutyánként 15-30ezer bünti marha jó bevétel. Majd hülye lesz ezzel nem élni az állam.


És az is feltűnt, h 2 évente kötelező ebösszeírást tartani? Jövőre lesz az első, valszeg tavasszal, és máris megint megvan, h hol van és hol nincs chip.


Utolsó: Sokkal, de sokkal kevesebben vannak ellene, mint hinnéd. Jobb ha belerakatod a kutyádba a chipet, mert ha arra vársz, h "a jónép nyomására" visszavonják a törvényt, akkor jó sokáig kell majd várnod.

2012. dec. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/163 anonim ***** válasza:
35%

Én nem hiszek, hanem tudok. Rengetegen vannak ellene, azok is, akik most még nem adnak hangot a véleményüknek nyilvánosan, csak egymás közt. És nem várok a jónép nyomására. Csak gondolkozom. Ébreszteni nem lehet senkit, mert az ember magától ébred.


Az ellenőrzést arra értettem, hogy ha csak a nemrég született kutyákba kellene a chip, akkor azt lehetne ellenőrizni, ha akarnák.


Most őszintén, nem jobban megérné, ha x évet csúszna az egész, mert csak a fiatal kutyák kapnák meg, viszont nem lenne az a sok kirakott, megkínzott kutya, meg akikből kivágják majd a chipet? Miért lenne ez akkora tragédia? Miért kell ennyire agresszívnek és ellenségesnek lenni? A nagybetűs kérdésemre persze senki nem mer válaszolni. Ugyanis itt nem állatszeretetről van szó. Nagyon nem.

2012. dec. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/163 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kíváncsi vagyok, hogy kiken kezdik majd az ellenőrzést. Nyilván azokon, akik kiszolgáltatottak, tisztességes, csendes emberek, mert rajtuk lehet hatalmaskodni. A 20 tagú roma család 8 kutyájának összeírását biztos igyekeznek majd elkerülni. Nevetséges ez az egész. De aki ilyen ellenőri munkára vállalkozik, az sem ember.
2012. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/163 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és akit megbüntetnek 15 ezer forintra, azt is a kutya etetéséből veszik majd el. ;)
2012. dec. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/163 anonim ***** válasza:
80%

2 éve kötelező a kutyákat chipeltetni mielőtt gazdához kerülnek! ez alatt az idő alatt vajon hány kutya lett ténylegesen chipeltetve? szerintem töredéke vagy még annyi se.

Az meg, hogy a chiptől beteg lehet a kutya...Nekem az első almom 2003 ban volt chipeltetve és azóta még jó pár alomnyi kölyök kapott chipet nálunk 6 hetesen, és soha semelyiknek nem volt tőle baja. Ismerősei körömben szinte csak tenyésztők vannak és mind chipeznek a kicsik 6-8 hetes korában és soha még olyanról nem hallottam, hogy a kölyöknek bármi baja lett volna tőle. Ha pedig egy kölyöknek nem lesz tőle baja akkor had ne higgyem már el, hogy egy felnőtt kutyának bármilyen problémája is lenne tőle.


Nem állítom, hogy nem lesznek családok ahol ez problémát fog okozni, mert lesz ilyen és nem egy önkormányzat adja ingyen a chipet a helyi lakosoknak (nagyon helyesen).

Ezt a lépést most meg kell tenni, hogy hosszútávon normalizálódjon a kutyás kultúra az országban, egyszerűen már nem lehet halogatni és kész... már így is túl sok haladék volt ebben az ügyben, pont itt volt az ideje egy ilyen lépésnek.

2012. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/163 anonim ***** válasza:
35%
Azokat a kutyákat lehetne ellenőrizni, akik x dátum után születtek. Nekik lenne csak kötelező a chip. Akik már idősebbek, azok előbb-utóbb elhunynak, és így fokozatosan minden kutya chipessé válna, és aki nem akar chipeltetni bármilyen kutyát, az nem vállalkozna kutyatartásra. Lenne döntési lehetősége! Ez nagyon fontos! Így viszont nincs neki, mert kényszerítik egy olyan dologra, amit 10-20 éve még álmában sem gondolt. Talán nem készerítéssel meg ellenőrizgetéssel való fenyegetéssel kellene élni, hanem emberi módszerekkel. Ismerő még valakinek ez a szó: emberi?
2012. dec. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!