Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan chipeltetni kell...

Komolyan chipeltetni kell minden kutyát Magyarországon? Ha igen, akkor miért nem tájékoztat erről az önkormányzat?

Figyelt kérdés

Nagyon nem akarok most erre többezer forintot kiadni. Bár szerintem is hasznos dolog lenne, szerintem ilyen módon, hogy januártól chip nélkül bünti, ez azért durva.

Lehetne valami értelmesebb szabály.

Kapásból legalább az idős, 10 év feletti kutyáknál nem kellene kötelezővé tenni...

Időpontot illetően pedig igazán lehetne haladék a következő kutyaoltás idejéig...


A chip árán kívül még egy valag pénz kihívni az állatorvost, vagy megfizetni valakit, hogy vigyen el engem és a kutyámat autóval a 15 km-re lévő városba állatorvoshoz...


Nem is értem az egészet.


Mi van, ha megvárom a tavaszt, és eboltáskor kérek chipet az idős kutyámnak? Akkor még büntetést is kell majd fizetni? És az vajon mennyire rúg majd?



2012. nov. 29. 21:08
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/163 anonim ***** válasza:
44%

arra azért kíváncsi lennék, hogy ha ennyi sem fér bele a keretbe, hogyan fogod ellátni az időskori betegségeit, nyavajáit, amik folyamatos orvosi felügyeletet is igényelhetnek, gyógyszeres kezelést, nem évi egyszeri kiruccanást. vagy akkor jön majd a lelövetés?


másik kérdés, miből eteted, miből veszed meg neki a felszerelését, élősködő elleni védelmét, időskori vitaminját?


nem a zsebedben szeretnék turkálni, ne értsd félre, de az állattartás olykor költséges, és ezzel jár. kifogáshegyek azok vannak, de a nemakarásnak általában nyögés a vége.

2012. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/163 anonim ***** válasza:
44%

tegnap 23:34

Ollóztam neked egy beírást:

[link]

2012. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/163 anonim ***** válasza:
33%

1. A torvenyben megszabott chip ar a mi varosunkban a gyakorlatban 5500 es 7000 ft. Talan akkor lesz a kutyam chippelve, ha majd 3500 ft lesz.

2. Szerintem vard meg a tavaszt. Az eboltaskor amugy is ellenorizniuk kell.

3. A hulye torvenyeiket felul szoktak vizsgalni, ha eleg nagy az ellenallas.

2012. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/163 anonim ***** válasza:
25%

Ez nem hülye tv, csak te vagy hülye hozzá h felfogd a lényegét.


És kicsit utána kéne olvasni ennek a 3500-nak, h miért nem 3500. De mivel agyilag zokni vagy, így elmondom. A tv-ben az van, h 2500ért egy állami rendszerbe regisztrálnak. Cskahogy, az állami rendszer NEM LÉTEZIK! Államábcsi "elfelejtette" létrehozni. Egyelőre csak a petvetdata rendszer létezik, ahova a regisztrációs djí MINIMUM 762 Ft. Illetve az orvos előtte KÖTELES megvizsgáln ia kutyát, amiért felszámolhat vizsgálati díjaat. Szóval szép dolog ez a 3500, csak nem adottak hozzá a feltételek.


Érdekes, mikor nekem 5000 volt (akciósan, mert akkor adattam egy oltást is, így a végén több, mint 7000 Ft) a chip, akkor nem nyavajogtam. Pedig akkor még előírás se volt, hisz több, mint 1 éve chipes a kutyám.

2012. dec. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/163 anonim ***** válasza:
65%

Ez egy nagyon jó törvény és borzasztóan itt volt már az ideje. Most a bevezetésnél és az elején nehéz lesz... sok kutya fog utcára kerülni de hosszútávon meglesz ennek a maga haszna amikor tényleg rendesen beültetik majd a chipet az összes kutyába és ha valaki ki akarja dobi a kutyáját az autópálya szélén akkor ezt nem lesz képes megtenni mert a kutya nyomon követhető lesz.


Jelenleg én is szívom a fogam mert van 5 veterán kutya az udvaromban akiknek tetoválásuk van de chipjük még nincs szóval nem lesz olcsó mulatság nekem se... sajnos hiába egyedi azonosítás a tetoválás az nem számít (tény és való a chip megbízhatóbb és nem kopik le) szóval ez a minimum 17 ezer Ft nekem se hiányzott de ha kell hát kell és a 14 éves kutyába is be kell rakatni és pont... remélem az én 14 évesem még sokáig velem lesz :)

2012. dec. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/163 anonim ***** válasza:
24%
Little Red: én is ezt magyarázom mindig, hogy az a rendszer nem létezik, amit ígérnek, de az emberek valahogy képtelenek felfogni, hiába mondtam, hogy két hónapig voltam állatorvos mellett gyakorlaton, egyik fülükön be,másikon ki, mindig csak az van, hogy de nem ez lett megígérve és akkor jól elterelődik a téma arra, hogy mert az állatorvos milyen jól keres stbstb. Aztán amikor elmagyarázom, hogy azt a rendelőt fel is kellett szerelni, fizetni kell havonta érte, és tanulni kellett évekig, akkor utána már nem tudnak mivel érvelni csak hümmögnek magukban az emberek és szidják az orvosokat, hogy miért ennyi meg ennyi ez meg az..
2012. dec. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/163 anonim ***** válasza:
0%
Nem az állatorvos kér sokat, hanem mi keresünk keveset. Bár ez a lényegen nem változtat...
2012. dec. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/163 anonim ***** válasza:
39%
22:49-es! Igen, mindig mindenki hümmög, pedig én még sosem láttam olyat, h valaki fejéhez fegyvert tartottak volna, mondván, neki attól a naptól fogva kötelező kutyát tartani. Az emberek nem bírják megérteni, h addig kell nyújtózkodni, míg a takaró ér. De nem, nekik kutya kell, amit nem tudnak eltartani, plazmatévé kell hitelre, amit nem tudnak törleszteni, autó kell lízingre, amit nem tudnak fizetni, stb.
2012. dec. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/163 anonim ***** válasza:
65%

Mit "kutya kell"?! "Fajtiszta" kutya kell! Mert az nekik jár!

"Nehogymár csak a gazdagoknak lehessen fajtiszta kutyája! Jó nekem a 20e forintos goldi, az is ugyan olyan kutya mint a százezres! Mi nem urizálunk holmi pedigreevel!"

2012. dec. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/163 anonim ***** válasza:
38%
Ezt a kérdést azért írta ki a kérdező, mert tudja, hogy az ilyen chip ellenes kérdésekre rengeteg válasz jön. Ő meg jót röhög, ahogy az emberek ellenvéleménye találkozik. Aztán meg beír egy olyan választ, amire az emberek megint felkapják a fejüket, és vagy őt vagy a többi válaszolót szapulják...teljesen világos az egész. Már hónapok óta lehet olvasni ilyen kérdéseket, és már uncsi, hogy minden héten van egy ember, aki előadja itt a hattyú halálát, hogy "Jaj, nem értek semmit, győzzetek meg. Sík hülye vagyok..."
2012. dec. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!