Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem fajtatisztától lettek...

Ha nem fajtatisztától lettek a kölykei attól még lehet a későbbiekben fajtatiszta kölyke?

Figyelt kérdés
Van egy szibériai huskym. Decemberben tüzelt, be is zártam de a másik 5 hónapos kutya segitett neki kiszabadúlni, ráadásúl kirágta az ajtót is kettőt is tönkre tett, éjszaka elment csavarogni és csak reggel jött haza! Aztán megkötöttem láncra de azt is elszakitotta, utána megint megkötöttem! Tegnap előtt még bent a lakásba játszottam vele semmi baja nem volt erre tegnap este lettem figyelmes arra hogy kölykök vannak! Pedig észre sem vettem hogy vemhes, mert tüzelés után a mellbimbói amúgy is nagyok, a hasa sem igazán nőtt, meg náluk szokás az áll vemhesség! Attól mert most keverék kutyák lettek attól még lehet neki fajtiszta kutyája két-három ellés után ha fajtatisztával pároztatom?

2013. márc. 3. 16:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 sippara ***** válasza:
76%
Nem, nem vagyok tenyésztő (még :)). Csak egy bizonyos fajta szerelmese. Talán majd valamikor az elkövetkezendő tíz évben találok egy álom szukát, aki pont az "én típusom" és megfelelő előkészületek (rengeteg tanulás) után, ha ő is alkalmas rá, TALÁN tenyészteni is kezdek (amint rájövök, pontosan milyen kiskutyákat is szeretnék elérni testben, agyban, munkakedvben, külsőben :)). Az viszont elszomorít, amikor önjelölt szaporítók "összetesznek" két kutyát mindenféle válogatás, vagy utánanézés, szűrések, orvosi vizsgálatok vagy tenyészszemle nélkül - ugyanis így jutottunk el az agresszív goldenekhez és labikhoz, a lövésfélő vizslákhoz, és fél évesen járásképtelen német juhászokhoz. Ilyen szempontból pedig teljesen mindegy, hogy nyereségvágyból vagy felelőtlenségből hozod le az almot.
2013. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim ***** válasza:
27%
Apád az Idióta, hogy nem "ivartalanította" magát. Meg talán fazekas a mestersége, hogy ekkora köcsögöt sikerült csinálnia.
2013. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 sippara ***** válasza:
82%

Kiválóan ki is emelted már az első mondattal, hogy mi a gond a hozzáállásoddal. :)

A kutya NEM ember (és az ember sem kutya). Nem okoz neki örömet sem az utód kihordása, sem az ellés, sem a kölykök táplálása vagy felnevelése, sem maga az aktus.

2013. márc. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
10%
Mondta neked? Vagy honnan tudod okoska? Ja, tudjuk, az állat ösztön lény. Apád meg fazekas. Te tökéletesek gyöngye, Ó nagy tenyésztő. Majd javasollak a Nobel díjra.
2013. márc. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 sippara ***** válasza:
76%

Istenem :D komolyan ennyire közöd sincs a kutyatartás témához? Ugye autót nem vezetsz (a kutyázás alapján gondolom, kocsiról is csak promó képet láttál eddig)? Az a helyzet, hogy a makacs tudatlanságod ezzel a hozzászólásoddal elért egy olyan szintet, amikor azt kell mondjam, én itt fel is adom, ugyanis azt tanította édesapám, hogy ne álljak le hülyékkel vitatkozni, mert lehúznak a szintjükre és megvernek a rutinjukkal :)


Viszont te is "jó vagy valamire" (és itt most nem az elrettentő példára gondolok, bár annak IS tökéletesen beillesz): most sikerült bizonyítanod nekem, hogy gyereke és kutyája TÉNYLEG minden hülyének lehet.

2013. márc. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:
75%

84%-os válaszoló mégis hány éves vagy? A tizenéves kis tinik írogatnak így. Járj dühkezelési tréningre, pszichológushoz, de ne itt írogass ostoba, értelmetlen, trágár válaszokat!

És hogy a témához is hozzászóljak valamelyest, elkeserítő, hogy hozzád hasonló mocskos szaporítók léteznek és tarthatnak állatot!

2013. márc. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
4%

96-os!


Valószínűleg több élettapasztalatom van, mint itt bárkinek! Csak nem annyira bírom, ha valaki a szájára vesz. Én nem bántottam senkit, csak leírtam a véleményem, amire egyesek bunkó módon tudnak csak válaszolni, így hát az ő stílusában folytattam. Ennyi. Nem szokásom trágárkodni, de vannak olyan "emberek", akik kihozzák belőlem. Nem mintha neked is bármi közöd lenne hozzá! Mert te se épp a megfelelő hangnemet ütötted meg!

2013. márc. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
78%

én csak egész véletlenül tévejedtem errefele, de (tudom semmi közöm hozz!) azután a minősíthetetlen viselkedés után úgy döntöttem egy picit beleszólok én is. nem személyeskedem bár az a viselkedés megérne jópár mondatot amit az egyik sokat tapasztalt, fenőtt, jómodorú válaszoló produkált...


én csak felajánlanék egy linket, és azt hogy miután elolvasta bárki is legyen oly szíves és szálljon magába és jó alaposan gondolkodjon el hogy pontosan mégis melyik oszlop soraiba leírtak illenek rá, majd azután lehet megsértődni és tiszteletlenül viselkedni mert "ok nélkül" meg lett vádolva a szaporító jelzővel.


bárki akinek kiskutyái születtek és magát FELELŐSSÉGTELJES gazdának és TENYÉSZTŐNEK vallja, a bal oldal minden egyes pontjának igaznak kell lennie rá. ellenkező esetben tetszik, nem tetszik egy szaporító az illető. ezen meg lehet sértődni, lehet mocskolódni, ilyen olyan magyarázatokat gyártani (becsuszott, de szépek, nem kérek sok pénzt értük stb.) hivatalaosan akkor is egy szaporító lesz. tetszik, nem tetszik, ez a nagy igazság, A SZÁRAZ TÉNY! lehet észhez térni!


[link]

2013. márc. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!