Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem fajtatisztától lettek...

Ha nem fajtatisztától lettek a kölykei attól még lehet a későbbiekben fajtatiszta kölyke?

Figyelt kérdés
Van egy szibériai huskym. Decemberben tüzelt, be is zártam de a másik 5 hónapos kutya segitett neki kiszabadúlni, ráadásúl kirágta az ajtót is kettőt is tönkre tett, éjszaka elment csavarogni és csak reggel jött haza! Aztán megkötöttem láncra de azt is elszakitotta, utána megint megkötöttem! Tegnap előtt még bent a lakásba játszottam vele semmi baja nem volt erre tegnap este lettem figyelmes arra hogy kölykök vannak! Pedig észre sem vettem hogy vemhes, mert tüzelés után a mellbimbói amúgy is nagyok, a hasa sem igazán nőtt, meg náluk szokás az áll vemhesség! Attól mert most keverék kutyák lettek attól még lehet neki fajtiszta kutyája két-három ellés után ha fajtatisztával pároztatom?

2013. márc. 3. 16:33
 21/98 A kérdező kommentje:
De birom az ilyen okostojásokat akik bele szólnak a másik életébe! Mi közötök van hozzá? Semmi! és ha nosrmális választ nem tudtok adni akkor nem kell válaszolni! Egyébként nem csak én tettem fel ilyen kérdést de mivel oda sem érkezett normális válasz igy gondoltam felteszem én a mostani helyzet miatt, de itt sem sok ember van aki esetleg anélkűl tudna válaszólni hogy bunkózna! Főként azok akik nem ismerik a fajtát, azok magyaráznak! Mint emlitettem, ha valaki tud olvasni akkor gondolom olvasta hogy a fajtánál szokás az állvemhesség, nálunk már volt ilyen, és akkor is ilyen volt! De nem magyarázkodok én nektek mert úgysem fogjátok fel a dolgokat! Mert azt gondoljátok hogy ti tökéletesek vagytok, mert ti mindent precizen csináltok stb...
2013. márc. 3. 21:47
 22/98 A kérdező kommentje:
egyébként meg nálunk igen is van ilyen, hogy elviszik és vagy örökbe fogadják vagy náluk marad! Utána néztem a dolgoknak és semmi baja, lehet fajtatiszta kölyke! ugyhogy ennyit erről!!
2013. márc. 3. 21:50
 23/98 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el minden eddigi hozzászólást, úgy hogy lehet, hogy valaki már leírta ezt egyszer.

Szóval akkor lehetnek fajtatiszta kölykei, ha a kölyköket tk-eztetni tudjátok. A szuka tk-es? Tenyészszemle meg van? Kiállítási eredmények? Szűrések? Ha nem, akkor a kölykei csak keverékek lesznek. A tk nélküli kutya keveréknek számít, nincs mese vagy kivétel. Hiába néz ki úgy mint egy fajtatiszta kutya, nem tudod bizonyítani, hogy valóban minden felmenője husky volt (valószínűleg nem is volt az).

2013. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 A kérdező kommentje:
Utolsó mint irtam még csak most ellett elsőnek szóval NEM vagyok szaporitó! törzskönyves apától és anyától van a kutyám!!! Szóval fajtatiszta! Pfff...de minek is irjam le 100szor olyannak aki nem tudja értelmezni azokat amit irok! És könyvem is van róluk amiben minden meg van az állvemhességről is meg másról is csak ez nem amit feltettem kérdést!
2013. márc. 3. 22:11
 25/98 anonim ***** válasza:
85%
de azt még mindig nem irtad hogy a te kutyádnak van e TK-ja. mert ha nincs akkor bizony nem számít fajtatisztának.
2013. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 anonim ***** válasza:
100%
Én pont most szeretnék huskyt, leírnád, hogy melyik kennelből van a kutyád? És hogy mennyiért vetted?
2013. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/98 A kérdező kommentje:
mivel van interneted igy te is utána tudsz nézni, egyébként meg nálunk a polgármester is segit az ilyen helyzetben! hogy amelyik kutya nem kell azt elviszik olyan helyre ahol örökbe is fogadhatják. Egyébként meg nem hiszem hog te tartanál 7 kutyát a helyemben!
2013. márc. 3. 22:38
 28/98 A kérdező kommentje:
Nem én vettem hanem úgy kaptam! Bocsi! De ha a neten szét nézel ott biztos vannak mert én is sokáig nézelődtem a neten utána! Na jolvan én itt lezártam a témát aki valamait akar az a válaszaimban megtalálja a további meg nem érdekel, mert csak szó szót követ, és szerintem a kérdésen kivűl semmi közötök a többihez!
2013. márc. 3. 22:43
 29/98 A kérdező kommentje:
a gyengébbek kedvéért leirom még egyszer hogy van mindene a kutyámnak chip nélkül, amit a hónapban fogok neki betetetni! Mi közöd van egyébként neked hozzá?
2013. márc. 3. 22:57
 30/98 anonim ***** válasza:
100%
Nagy hozzáértésedhez csak annyit említenék, hogy az álvemhesség nem fajtafüggő.
2013. márc. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!