Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem fajtatisztától lettek...

Ha nem fajtatisztától lettek a kölykei attól még lehet a későbbiekben fajtatiszta kölyke?

Figyelt kérdés
Van egy szibériai huskym. Decemberben tüzelt, be is zártam de a másik 5 hónapos kutya segitett neki kiszabadúlni, ráadásúl kirágta az ajtót is kettőt is tönkre tett, éjszaka elment csavarogni és csak reggel jött haza! Aztán megkötöttem láncra de azt is elszakitotta, utána megint megkötöttem! Tegnap előtt még bent a lakásba játszottam vele semmi baja nem volt erre tegnap este lettem figyelmes arra hogy kölykök vannak! Pedig észre sem vettem hogy vemhes, mert tüzelés után a mellbimbói amúgy is nagyok, a hasa sem igazán nőtt, meg náluk szokás az áll vemhesség! Attól mert most keverék kutyák lettek attól még lehet neki fajtiszta kutyája két-három ellés után ha fajtatisztával pároztatom?

2013. márc. 3. 16:33
 61/98 anonim ***** válasza:
75%

Aki nem teheti meg, az ne tartson kutyát. Ennyi. Mikor fogják már fel a csökött agyú emberek, h a kutyartásban a véteálr a legolcsóbb? A 100.000 nem drága egy kutyáért. Amikor 20ért megveszi, aztán a dokinál otthagy fél millát, az nem baj?


A saját kutyámmal tudok legjobban példálózni:

roti-nj mix, úgy hozam el INGYEN, h TUDTAM h beteg lesz. Így is lett. Vagy táplálékkiegészítőket kap folyamatosan, vagy mehetünk az orvoshoz kétoldali csípőműtétre, negyed milla akciósan. Aztán vagy tud majd rendesen járni, vagy nem.

Idős korára mindenképp meg kell majd műteni, félre is van rá rakva a pénz. És azt is TUDOM, h izületes is lesz. Fel vagyok rá készülve.


Baromira nem mindegy, h egy kutya lesántul, szívszaggatóan nyüszít a fájdalomtól (ami nagyon erős fájdalmat jelent, hisz a kutyák jó fájdalomtűrők, nem nyafognak csak úgy) és a gazdi nézi és tárogajta a kezét, vagy rohan azonnal dokihoz, ahogy én is tettem.

2013. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 anonim ***** válasza:
86%
Azt meg válaszold már meg nekem, h mióta nem nevelhető egy felnőtt kutya, csak egy kölyök?
2013. márc. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 sippara ***** válasza:
71%
Elárulom, hogy "zsebből" a kutyatartók legtöbbjének nem lenne pénze egy fajtatiszta kutyára. Azonban az ember beleszeret egy fajtába, és elkezd félretenni. Nem egy kölyök árát, hanem mondjuk annak a kétszeresét, számítva az orvosi és egyéb költségekre. Azt mondtad, három évig kerestél olcsón kutyát. Ha csak havi ötezer forintot félretettél volna (ami egy hónapban általában elmegy egy kutyára, táp, játékok, orvosi ellátás, élősködők elleni védekezés, jutalomfalat, táplálékkiegészítő, suli formájában), a harmadik év végén vehettél volna egy nagyon jó, nagyon szép, makk egészséges kiskutyát, teszemazt százezer forintért, és még mindig maradt volna nyolcvanezer forintod a kölyök elhozására, ellátására, nevelésére. Nem a szánkat kell jártatni, hanem szépen félretenni, mert sok kicsi sokra megy és a végén álomkutya lehet belőle - ez a különbség a fajta szeretete és aközött, hogy "tetszik és KELL".
2013. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 A kérdező kommentje:
Most akkor erre lehet vissza vezetni azt hogy ilyenkor jó az ha valaki olcsóbban megkaphatja...már irtam! És igen azért szerintem 2-3 éves kutyákat te már nem fogsz tudni betanitani szobatisztának mintha kölyökként neveled és kölyök kora óta melletted van,(van benne tapasztalatom mert nem ez az első kutyám) és még sorolhatnám! Tudnék példát irni! Lehetne ezeket is firtatni! Egyébként nem tudom hogy mi titkolni való van abban amit kérdeztem tőled hogy ennyire nem mondod meg, de a te dolgod, én csak kiváncsiságból kérdeztem!
2013. márc. 6. 18:56
 65/98 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted. Nem jó, ha megkapja olcsóbban, mert úy nem olyan kutyát kapo, csak azt hiszi. Egy jó husky nem lesz genetikaliag sz@r, egy szaporított szinte tuti.

A kedves szaporítók miatt van lövésfélő vizsla, félős roti, agresszív labi, stb.


Nem szégyen, ha valakinek nincs pénze. akkor kettő dolog lehetséges: gyűjt és idővel megveszi álmai kutyáját, vagy elmegy egy menhelyre/gyepire/fajtamentőkhöz és hoz egy kutyát.


De ha nincs pénz,e miből állja a kutyával járó költségeket?


És nekem ne mondd már h nem lehet nevelni egy idősebb kutyát, mert megeszem a kalapom. 2 éves kerti szukát kettő nap alatt szobatisztává neveltem és egy óra alatt lábnál jött a pórázzal.

2013. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 sippara ***** válasza:
81%
Hat éves, addigi életét kertben, napi egy tíz perces sétával leélő kutyát vitt egy közeli barátom be panelba. Szobatiszta, más kutyákkal is jó fej, emberekkel is haverkodós, pacsiosztó "mindenkikutyája" lett belőle. Akkor szerintem ennyit a hozzáértésedről :)
2013. márc. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
85%

Na még egy öngól hogy nem értesz a kutyákhoz.

Én egy hónap alatt megtanítottam alap trükköket és a sétáltatást egy 7 éves nagytestűnek akivel nem igazán volt foglalkozva, azon felül hogy jól volt tartva.

És csak úgy lesnek utánam a divatkutyafajtások, szinte hallom ahogy mondják ahogy kicsit messzebb mentem:

-Jé ez a kutya milyen szépen megy a pasi mellett, pedig nagyobb és vadabbnak néz ki mint az enyém, mégis milyen szépen sétál ennek ellenére.

Itt a városban ahol sok kutyát sétáltatnak, legtöbbször kis testűeket, szinte látom ahogy sokkot kapnak hogy az enyém a maga 50 kilójával udvariasabban és jobban viselkedik mint az 5 kilósok, akik őrjöngve ugatják.

Na ennyit erről.


A másik amivel teljesen egyetértek hogy akinek nincs pénze egy rendes "minőségi" kutyára az ne vegyen semmilyet sem, akkor sem ha olcsó.


"Most akkor erre lehet vissza vezetni azt hogy ilyenkor jó az ha valaki olcsóbban megkaphatja...már irtam!"


Amit te így olcsóbban megkapsz az szaporított valószínűleg, mert egy jó tenyésztő biztos hogy eltudja adni az összes kutyáját, mert úgy tervez almot hogy előre körbe kérdez kinek kéne, és csak úgy áll neki ha tuti lesz rá vevő.

Nem véletlen van ott sok oldalon hogy kiskutyák előjegyezhetők.


Az a baj hogy azaz embertípus (aki sajnos kiteszi az ország egy jelentős hányadát) akit a kérdező is képvisel az ennyire egyszerű és korlátolt hogy úgy sem fogja megérteni az olcsóbb nem jobb.

Nem képesek 1 lépéssel előregondolni, vagy tervezni, vagy összefüggéseket keresni.

Az amit most megvesz az olcsón annak majd később issza meg a levét és fizet ki majd többet, de az nem számít mert nem egyszerre történik meg és nem veszi észre hogy az első hülye spórolós döntése miatt szív később is, csak a jelen pillanatban él, észre sem veszi az összefüggéseket ami két hülye döntése között eltelik vagy okozódik.

Hogy ha esetleg a jelenben lenne előrelátóbb akkor nem lenne problémája a jövőben, és szép múltat tudhatna így később maga után.


Kérdező neked is sincs egy eredeti gondolatot csak más írásából akarsz mentségeket találni a saját hülyeségeidre hamisan, miközben amikor ténylegesen rákérdezünk egy-egy dolgodra arra meg nem válaszolsz, pedig nem nagy dolgok, de azt mégis elvárod hogy más meg a munkahelyét felfedje előtted, előtted aki egy ismeretlen random szaporító és még arra sem hajlandó önmagáról információt kiadni hogy van-e tk.-ja a kutyájának vagy nincs (valószínűleg nincs).


Vedd már észre hogy senki sem ért veled egyet, akkor valószínűleg benned lesz a hiba, ráadásul meg is tudjuk indokolni hogy miért.

Etikailag teljesen kifogásolható vagy.


"Egyébként meg nem otthon voltam a kutyával hanem elutaztam és akkor történt ez, csak amikor hazajöttünk rá egy hónapra ellett!"


Most ezt nem teljesen értem, hol voltál te ellés előtt 2 hónappal?

1 hónapig távol voltál?

Ki vigyázott addig a kutyára?

Ezt az alapján mondom hogy egy kutya 2 hónapig vemhes.

Hazajöveteledkor volt már 1 hónapos, tehát elutazásod előtt 1 hónappal vemhesült.

Te akkor nem voltál már otthon, 1 hónapig nem voltál otthon?

2013. márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
52%

hogy a kérdező megértse:


a te kutyáid amiket szaporítással akarsz létrehozni: kínai cipő


amit egy tenyésztő valóban tenyésztéssel hoz létre kis kutya: mondjuk Deichmanos cipő.


a kínai cipő sokkal olcsóbb, mégis ha még vigyázol is rá max egy évet bír. (utána már leválik a talpa szétmegy a varrás - vagy kidobod vagy viszed cipészhez)


a D-s cipő nagyon drága, de 3-4 évet, megfelelő gondozással akár többet is kibír mig az első sérülések megjelenek.


Akinek nincs pénze az veszi a kinais cipőt, mert tényleg kinek van pénze több 10ezret kidobni egyszerre, csak éppen mondjuk 10 éves intervallumban többet költ a kinaira mint a D-s cipőre.

2013. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 A kérdező kommentje:

"Most ezt nem teljesen értem, hol voltál te ellés előtt 2 hónappal?

1 hónapig távol voltál?

Ki vigyázott addig a kutyára?

Ezt az alapján mondom hogy egy kutya 2 hónapig vemhes.

Hazajöveteledkor volt már 1 hónapos, tehát elutazásod előtt 1 hónappal vemhesült.

Te akkor nem voltál már otthon, 1 hónapig nem voltál otthon?"

2013. márc. 7. 16:44
 70/98 A kérdező kommentje:

Én Decembeben elutaztam! És februárban érkeztem haza! De a kutya mellettem volt csak éjszaka szökött el! Szerintem mindenki tudja hogy egy kutya 2 hónapig vemhes!

Te akkor nem voltál már otthon, 1 hónapig nem voltál otthon? Amikor elutaztam akkor lett vemhes mivel akkor kezdett tüzelni amikor már nem voltunk itthon, és mivel itthon magas a kerités, nincsen kan kutya igy valószinűleg máshonnan nem lehettek a kölykei!

A többire hogy választ adjak, megint csak kitérek arra hogy egy kérdést tettem fel és arra kértem választ, és nem azt kértem hogy avatkozzatok bele vagy akármi más! Szerencsére itt a környéken nem egy tenyésztő van, és volt szerencsém beszélni velük! Csak az az érdekes hogy teljesen ellent mond a ti véleményetekkel!

2013. márc. 7. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!