Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem fajtatisztától lettek...

Ha nem fajtatisztától lettek a kölykei attól még lehet a későbbiekben fajtatiszta kölyke?

Figyelt kérdés
Van egy szibériai huskym. Decemberben tüzelt, be is zártam de a másik 5 hónapos kutya segitett neki kiszabadúlni, ráadásúl kirágta az ajtót is kettőt is tönkre tett, éjszaka elment csavarogni és csak reggel jött haza! Aztán megkötöttem láncra de azt is elszakitotta, utána megint megkötöttem! Tegnap előtt még bent a lakásba játszottam vele semmi baja nem volt erre tegnap este lettem figyelmes arra hogy kölykök vannak! Pedig észre sem vettem hogy vemhes, mert tüzelés után a mellbimbói amúgy is nagyok, a hasa sem igazán nőtt, meg náluk szokás az áll vemhesség! Attól mert most keverék kutyák lettek attól még lehet neki fajtiszta kutyája két-három ellés után ha fajtatisztával pároztatom?

2013. márc. 3. 16:33
 51/98 anonim ***** válasza:
100%

Little Red nem arról beszél h a nálad született kölykök túlélési esélyeit vetted el, hanem azoknak a már megszületett, menhelyeken élő kutyákét, akik helyett tőled visznek... És mi rá a garancia h ők nem szaporítják tovább véletlenül. Könnyen kiszámolható ha matekból nem buktál meg, h pár év alatt 1 kutya véletlen 6os almából hány felesleges kutya lesz még... és ez csak egyetlen egy!!

Ha matekból leérettségiztél és egy logikai intelligencia tesztet nem 100 pont alatt fejezel be, akkor ezeket az összefüggéseket könnyű lenne belátni. Hisz egy fecske ugyan nem csinál nyarat, de sok kicsi sokra megy....

2013. márc. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
100%
Én nap mint nap gazdit keresek elhagyott/kidobott/nem tervezett kutyáknak, mivel államentő vagyok.
2013. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 A kérdező kommentje:
Szerintem rengeteg olyan van akinél leellik a kutya és elajándékozza szerintem abban semmi rossz nincs! Értem amit mondasz! De most ezt úgy irod mintha te sosem követnél el hibát mintha te hibátlan lennél! Még mindig jobb hogy szerintem az hogy oda adom valakinek mintsem hogy bántsam őket vagy az utcára dobjam, és akkor tényleg a túlélési lehetőségei nulla lenne! Most történt elsőnek ilyen, nem pedig ötödjére! Egyébként meg nem otthon voltam a kutyával hanem elutaztam és akkor történt ez, csak amikor hazajöttünk rá egy hónapra ellett! Tavaly még az utcáról is fogadtam be kutyát, ami ugyan úgy keverék volt, rettenetesen nézett ki, és éhen volt! Rendbe tettem és találtam neki gazdát! Nem kell szerintem egyből leoltani a másikat mert hibás valamiben, szerintem te se vagy hibátlan ahogyan senki sem!
2013. márc. 5. 21:10
 54/98 A kérdező kommentje:

Arról meg megint nem tehetek hogyha szaporitják, az már szerintem nem az én dolgom hogy ki mit szaporit, nem csak a kutyáknál van igy, úgyan igy van akár a macskánál is!

Little Red hol dolgozol ha megkérdezhetem?

2013. márc. 5. 21:13
 55/98 anonim ***** válasza:
88%

Arról meg megint nem tehetek hogyha szaporitják,



nem tehetsz, csak éppenséggel te is azt akarsz

2013. márc. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 A kérdező kommentje:
Hmm...már megint ide jukadunk ki!? Már nem érdekel! És akkor mi van? Én nem minden évben meg minden kétévben akarom hogy elljen utódokat! És éppen nem feltétlenül a pénz miatt(már csak azért irom mert utána lehet ezt hoztad volna fel)!!! Sokak imádják ezt a fajtát, akár csak én! Sokan szeretnének ilyen kutyát csak nem mindenkinek van rá 50.000 forintja vagy több! Én annyiból szerencsésnek érzem magam hogy szülinapomra megkaptam!Meg is akarták tőlem venni, de nekem nem 50.000 forintot ér, mert én nem tudnám pénzben felszámolni a kutyát ez az egyik, másik meg semmi pénzért nem adnám, akármennyit is kinálnának érte! Amit kiszerettem volna ebből hozni az csak annyi hogy tudod nem egy olyan ember van aki ingyen keresgéli a fajtát, sajátmagam olvastam mivel én vagy 3 éven keresztűl böngésztem a kutyáról hátha találok valahol olcsóbban! Milyen jól esne talán annak aki soha nem teheti meg hogy 50.000 ki dobjon egy kutyáért, mondjuk akár ingyen vagy akár sokkal de sokkal olcsóbban? És nekem is maradna pár darab, mert egy alomnyit lehet meg hagynék mondjuk 2-3 év múlva amikor már minden rendben működik. Szóval szerintem nem az a baj hogy szaporitva van, hanem hogy ész nélkül, és utána leszarják az egészet!! Lehet ott szaporitani, csak okosan kell csinálni és ésszel nem égbe világba szaporitani, mert azokat gondozni is kell!!!
2013. márc. 5. 22:05
 57/98 anonim ***** válasza:
100%

Látom h nem vagy te rossz szándékú, meg buta de sajnos nagyon tudatlan vagy ilyen téren, vagy ha jobban tetszik keveset tudsz...


Aki szeret egy fajtát az ott kezdi, h a fajta nemesítése érdekében kezd tenyésztésbe/szaporításba (mely utóbbi szóhasználat arra utal, h egy kutyából több lesz). Ehhez a tevékenységhez ismerni kell a felmenőket, azok betegségeit, a különböző vérvonalakat, tisztában kell lenni a szukánk gyengeségeivel, azzal, h azt milyen adottságú kannal tudom kompenzálni, és nem utolsó sorban kell tenyészcél - mit szeretnék látni a megszületett utódokban, milyen tulajdonságokat, azt tudni kell h hogyan lehet elérni. Ezek nélkül a dolgok nélkül amit csinálnak egyesek az csak ész nélküli szaporítás, a fajta érdekeinek a tudatos leszarása. És mondhatja bárki h mennyire szereti ezt a fajtát, ha egyébként meg a tetteivel pont az ellenkezőjét teszi (és rosszabb h még nem is tud róla... de a legrosszabb ha tisztában van vele de leszarja)

Azt döntsd el te magad h melyik kategóriába tartozol... nem tisztem megítélni.


A másik meg ez a jótékonykodjunk, szép dolog, adjunk ingyen kutyát olyanoknak akinek nem lehet blabla... De...két dolog. Ha szereted a fajtát (és ugye azt írtad), akkor a fent leírtak szerint csinálod. Ám ez belekerül némi pénzbe - ami kölykönként nem 50ezer... Ettől természetesen lehetsz tök jó fej és odaadhatod az így megszületett kölyköket ingyen vagy minimális összegért a rászorulóknak. De ahogy írod h "nem mindenkinek van kidobni való 50.000 Ft-ja egy kutyára"... Nos aki szerint egy olyan kutyára aki az örökletes betegségektől a legnagyobb eséllyel mentes, jó idegrendszerű és kinézetben is maximálisan hasonlít a kiszemelt és szeretett fajtára, tehát aki szerint egy ilyen kutyára pénzkidobás 50 ezret (vagy annál többet költeni) annak ingyen sem adnék. Arra nem bíznám rá jó szívvel a nálam született kölyköt, mert az az ember lesz az aki nagy eséllyel mondja majd a felmerülő problémakor h nincs kidobnivaló 50 ezrem műtétre. (mert vis major helyzetek mindig vannak sajnos). Valamint aki szerint pénzkidobás 50 ezret (vagy többet) kutya vásárlásra költeni, az nem tiszteli a fajtát. Annak az számít h legyen egy xy fajtának kinéző kutyája amiről azt mondhatja h xy fajta. Gőze sincs igazából h milyen az a fajta.... :o( Nem tudom érted-e h mire akarok kilyukadni??


Ebben a pár mondatban talán kaptál némi képet arról h mit és hogyan kéne és elindít benned valamit, ami afelé visz el, h átgondold h amit te tenni szeretnél, az senkinek nem jó, de legfőképp a fajta szívja meg...

láttál már lövésfélő (köznapibban: hangos zajoktól félő) vizslát, mindentől remegő yorkit, labradort aki nem tudott fél évesen lábraállni a dp-tól, goldent aki nem ment be a vízbe és nem röpült az eldobott labda után...és még sorolhatnám. Ezek mind mind a hozzá nem értő, de magukat fajtaszerető embereknek mondó SZAPORÍTÓK voltak, akik butaságból, tudatlanságból, kapzsiságból hozzájárultak egy fajta elcseszéséhez. Ilyen szeretnél lenni?

2013. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, csak épp nem árulom el :) Akinek tudni kell itt, az tudja is :)

Tagja vagyok országos szervezetnek is és helyi egyesületnek is.

2013. márc. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Miután változatlanul nem kaptunk választ arra az egyszerű kérdésre, hogy van-e a kutyának törzskönyve, azt hiszem feltételezhetem, hogy nincs. Ebből következően a kérdésre roppant egyszerű a válasz, sosem lesznek a kutyádnak fajtatiszta kölykei.
2013. márc. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 A kérdező kommentje:

"Valamint aki szerint pénzkidobás 50 ezret (vagy többet) kutya vásárlásra költeni, az nem tiszteli a fajtát."


Akkor úgy fogalmazom hogy van aki "nem teheti meg" hanem mondjuk csak 10 vagy 20.000 forintja lenne rá, de ugyebár tudjuk hogy ritka eset ha találunk ilyen olcsóért, ha mégis akkor az nagy valószinűséggel már nem kölyök(én mondjuk annak idején azt is bevállaltam volna mert nem vagyok egy türelmetlen fajta) , és azt már nevelni sem lehet, és csak hogy felemlitsem azt a kb 3 évet amig kutattam a kutya után, éppen ha lett is volna akkor baromi messze tőlünk! Úgy gondolom ezt a témát még nagyon sokáig lehetne boncolgatni!

2013. márc. 6. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!