Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem fajtatisztától lettek...

Ha nem fajtatisztától lettek a kölykei attól még lehet a későbbiekben fajtatiszta kölyke?

Figyelt kérdés
Van egy szibériai huskym. Decemberben tüzelt, be is zártam de a másik 5 hónapos kutya segitett neki kiszabadúlni, ráadásúl kirágta az ajtót is kettőt is tönkre tett, éjszaka elment csavarogni és csak reggel jött haza! Aztán megkötöttem láncra de azt is elszakitotta, utána megint megkötöttem! Tegnap előtt még bent a lakásba játszottam vele semmi baja nem volt erre tegnap este lettem figyelmes arra hogy kölykök vannak! Pedig észre sem vettem hogy vemhes, mert tüzelés után a mellbimbói amúgy is nagyok, a hasa sem igazán nőtt, meg náluk szokás az áll vemhesség! Attól mert most keverék kutyák lettek attól még lehet neki fajtiszta kutyája két-három ellés után ha fajtatisztával pároztatom?

2013. márc. 3. 16:33
 31/98 anonim ***** válasza:
95%

Én még annyit tennék hozzá, hogy ha azt hinném hogy a kutyám állvemhes, elvinném orvoshoz, hogy segítsen rajta, de ezt te nyilván nem tetted meg, különben kiderült volna hogy valójában vemhes.

Lehet, hogy gyakorlatban fajtatiszta kutyák lesznek, de hivatalosan csak fajtajellegű keveréknek fognak számítani. Így nem leszel jobb, mint egy szaporító.

Nem azt mondta senki, hogy tartsd meg a kiskutyákat, csak ez az elvitetés elég gyanús. Ha már a te kutyád szülte, addig igazán nálad maradhatnának, amíg nem találsz nekik gazdát.

2013. márc. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 sippara ***** válasza:
80%
Tudod, ha törzskönyves, ergo fajtatiszta lenne a kutyád, lenne benne chip. Ez sajnos egy olyan tény, amit nem tudsz kikerülni. Nincs benne chip, viszonylag fiatal kutya, tehát nem lehet törzskönyves. Innentől kezdve bármilyen kannal is teszed össze, az csak szaporítás.
2013. márc. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim ***** válasza:
82%
na, látjátok, így megkaptam a választ, hogy honnan van. Csak máshogy tettem fel a kérdést..egyébként nem, nem kell husky, csak kíváncsi voltam honnan van..
2013. márc. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező most gondold már végig amit mondunk, nem azért tesszük mert bunkók vagyunk és bántani akarunk.


Azt gondolod magadról tudsz tenyészteni?

Sorolom az ellentmondásokat, amik alapján sokan bírálnak téged.

-Hogy tudott a kutyád kiszökni a kennelből, elszakítani láncokat?

-Tudtad hogy kiszökött, ergó tuti bekapta a legyet mert ha más nem majd ő megy be egy kanhoz, hidd el, kevés kan fog elhajtani egy tüzelő szukát.

-Nem veszed észre hogy vemhes, nem foglalkozol az álvemhességel.

-Alap biológia sem megy, egy spermium hogy a bánatba tudná átkódolni a szuka génállományát?

Képzelem hogy miből alakulhatott ki ez a gondolat, és egy szabolcsi eldugott faluban 20 évvel ez előtt még el is fogadnám hogy valaki elhiszi ezt, de könyörgöm ezt egy érettségi után is lehet tudni, vagy csak simán az emberi biológiából amit azért már csak ismersz.

-Elviteted a kölyköket majd lesz velük valami... még véletlen sem te intézed a te sarad.

0 felelősség vállalás, majd valaki elintézi helyetted, és bemeséled magadnak hogy jó helyük lesz.

-Még most sem írtad le egyértelműen hogy tk van-e illetve szűrések, szemle.

-Már most azon jár az eszed hogy szaporítod.


Megfelelsz a klasszikus szaporító leírásának, sőt ne haragudj de te még buta is vagy melléje.

Szerinted mi ez amit csinálsz ha nem szaporítás, ezért kapod a bántásokat, mert még azt sem veszed észre mekkora rosszat csinálsz, és nem érted miért bántunk téged, és neked áll feljebb.


Nézd, nem felvágásból de csak hogy értsd.

Van huskym, tenyésztőtől tk-s, fogjuk rá képbe vagyok az alapvető emberi és állati biológia folyamatokkal és anatómiával.

Hál'Istennek sok ésszel és egy nagy adag erkölcsi tartással áldott meg az Úr (és szerénységgel), de még nekem sem jutna eszembe szaporítani pedig megtehetném, de nem teszem mert avval csak ártanék ennek a fajtának amit nagyon szeretek.

Tudok mindent ami ehhez kéne, de mégsem teszem mert meghagyom ezt a tisztet annak aki magáénak érzi, mert én nem.


Ezt azért írtam le hogy gondold végig saját magadban.

Ha nem változtatsz magadon, akkor egy felelőtlen buta szaporító maradsz vagy leszel.

Ha rám hallgatsz és szereted a kutyádat akkor bocsánatot kérsz tőle amiért rossz gazdája voltál, és ezentúl nem fogod se őt se mást véletlen vagy direkt elletni.


Építesz neki egy kutyabiztos kennelt azaz első.

Másodjára pedig elviszed lemozgatni, mert csak az a kutya ér rá álvemhesnek lenni, aki unatkozik.

Az a kutya akinek kivannak elégítve az igényei nem fog ilyen dolgokat produkálni.

És minden fajta kutya lehet álvemhes, a huskyra csak azért lehet jobban jellemzőbb mert több levezetni való energiája van, és ez a lenem vezetett többlet tud frusztrációként ilyen dolgokat produkálni.


Látod erre még nem is gondoltál ügye, pedig tök logikus.

Ismerd meg a kutyádat, és ha jót akarsz neki, békén hagyod.

2013. márc. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
91%

"úgykaptam a kutyát bocsi nem tudom honnan van"


akkor mi is az a minden ami meg van a kutyádnak a chipen kivül?


csak azért hogy értsd:


"A törzskönyvnek tartalmaznia kell a kutya minden fontos adatát. A születési idejét, hol és kinél született, milyen számon regisztrálták és az egyedi azonosítójának (chip vagy tetoválás) számát is. Tartalmaznia kell a kutya szüleinek valamint azok őseinek adatait legalább 4 generációra visszamenőleg. "


vagyis ha lenne törzskönyve nem csak hogy a kenel nevét tudnád de még a szülei nevét is....


de feltételezem a te kutyád is csak egy szaporítótól van, akik ugyanugy rámondták a kutyájukra hogy tk-s mint ahogy te mondod...


tk nélkül viszont a kutyád nem fajta tiszta- tk nélkül nem tudsz tenyészteni csak szaporítani


mellesleg tilos kutyát láncon tartani - még ideiglenesen is.

2013. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
94%

A polgármesteri hivataloknak,polgármestereknek SINTÉRREL van szerződésük.Igen,szerencsés kutyát onnan is örökbe fogadnak.A szerencsétlenebbeket(ebből van több)14 nap után lealtatják.Csak ezt pont egy ilyen IQ-titánnak nem fogják reklámozni,mint te vagy.

Mert te beszopod a meséket is.Igaz,az a legkönnyebb.

2013. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 Valletta ***** válasza:
71%
Nem olvastam végig, csak az utolsónak mondom: nem csak gyepmesterrel lehet szerződése az önkormányzatnak, hanem menhellyel is, nálunk is a menhely vállalta a kóborkutyák begyűjtését.
2013. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
92%

Én olyan menhelyről nem tudok,akik rohannának a hülyeségből szaporított keverék alomért.Már csak azért sem,mert ha elterjed,hogy ilyeneket megszabadítanak a felelőtlenségük következményétől ingyen,mások is nyugodtan engedni fogják szaporodni a kutyáikat.

Nagyon ritka az,ahol menhely látja el a gyepmesteri feladatokat,bár minden faluban így lenne!

2013. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy helyeseltél! Na ugye hogy létezik olyan amiről beszélek!! Más is itt mondja! De az olyanok akik ilyen okosoknak tartják magukat mint ti most meglátszik mennyi eszük van! SEMMI! Nézz már körül a neten egy kicsit alaposabban és akkor te is találsz menhelyeket! Kicsit normálisra forditva a dolgokat, szerintem normálisan tettem fel a kérdést akkor nem bunkó válaszokat kéne irni, vagy nem tanultatok illemet szerintem! Már bocsánat a kifejezésért(akinek nem inge ne vegye magára) de szerintem ha az utcán kérdeznek valamit tőletek vagy a szüleitek akkor is igy beszéltek?! Nem tudom mit firtatjátok az egészet! Másrészt szerintem közötök nincs a dologhoz, a kérdést eltekintve! Veszekedhettek itt felőlem,meg irkálhattok dolgokat, engem nem igazán érdekel, csak magatokat minősititek vele! Szerintem rosszat nem tettem azzal hogy feltettem a kérdést!
2013. márc. 4. 22:53
 40/98 anonim ***** válasza:
100%
a kérdés feltevésével valóban nem csináltál rosszat. Amit a kutyáddal akarsz csinálni: nah, az a rossz.
2013. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!