Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem fajtatisztától lettek...

Ha nem fajtatisztától lettek a kölykei attól még lehet a későbbiekben fajtatiszta kölyke?

Figyelt kérdés
Van egy szibériai huskym. Decemberben tüzelt, be is zártam de a másik 5 hónapos kutya segitett neki kiszabadúlni, ráadásúl kirágta az ajtót is kettőt is tönkre tett, éjszaka elment csavarogni és csak reggel jött haza! Aztán megkötöttem láncra de azt is elszakitotta, utána megint megkötöttem! Tegnap előtt még bent a lakásba játszottam vele semmi baja nem volt erre tegnap este lettem figyelmes arra hogy kölykök vannak! Pedig észre sem vettem hogy vemhes, mert tüzelés után a mellbimbói amúgy is nagyok, a hasa sem igazán nőtt, meg náluk szokás az áll vemhesség! Attól mert most keverék kutyák lettek attól még lehet neki fajtiszta kutyája két-három ellés után ha fajtatisztával pároztatom?

2013. márc. 3. 16:33
 41/98 A kérdező kommentje:

"Nem én vettem hanem úgy kaptam! Bocsi! De ha a neten szét nézel ott biztos vannak mert én is sokáig nézelődtem a neten utána!"



Ha tudnál normálisan másolni akkor igy másoltad volna ki!

Azt egy szóval sem irtam hogy "nem tudom honnan van" ahogyan te! Nem kell kavarni, meg ferditeni a dolgokat!

2013. márc. 4. 23:01
 42/98 A kérdező kommentje:
Ne akarj már helyettem dönteni hogy mi jó és mi nem és hogy mit csináljak! Mert már megint csak bele avatkoznál! Ha a kérdésemre normálisan válaszoltál, vagy volt egy normális válaszod is a kérdésre azt meg köszönöm, de további kommenteket nem kérek, és beleszólásokat sem!
2013. márc. 4. 23:04
 43/98 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

Kedves krdező!


A menhelyek nem kevés társadalmi támogatással működnek. Nagyon sok ember áldoz pénzt és időt arra, hogy azok a szerencsétlen állatok, akik többek között ilyen körülmények között jönnek a világra, az életre esélyt kapjanak. Ezeknek az embereknek a munkáját köpöd szembe a hozzáállásoddal.


De hogy a kérdésedre röviden válaszoljak: ha nincs a kutyádnak törzskönyve, akkor sosem lesznek fajtatiszta kölykei, legfelejebb fajta jellegű keverékei. Ha nem viszed kiállításokra és tenyésszemlékre, akkor sosem leszel tenyésztő, legfejebb szaporító.

Hogy miért? Mert a fenti alkalmaknak az a célja, hogy a tenyésztéssel foglalkozók megismerjék a tenyésztésbe vont állatokat, és a sajátjuknak kiválasszák a legmegfelelőbb párt, hogy a lehető legjobb minőségű almot tudják produkálni. Ez a tenyésztés.

Amikor két azonos fajtájú kutyát összeresztenek, és az azonos fajtán kívül semmi kritérium nincs, és a cél csak az, hogy szaporulat keletkezzen, az a szaprítás.

2013. márc. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 Andizsuzsi ***** válasza:
84%
tenyészszemlére
2013. márc. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 Valletta ***** válasza:
89%
Kérdező, szerinted a menhelyen olyan nagyon jó dolguk van a kutyáknak, hogy érdemes nekik kölyköket gyártani? Ha még nem tetted volna meg, nézz körül személyesen... egyébként melyik településen laksz, ha szabad tudni?
2013. márc. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ki helyeselt neked?

Senki !

Pont arról beszélnek hogy vagy elaltatják őket, vagy ha szerencséd van akkor egy menhely befogadja őket de ez a ritka eset.

És ha ez is történik akkor meg szembe köpöd az ottaniakat, mert ők azért dolgoznak hogy minél kevesebb kutya legyen gazdátlan, erre te a nyakukba szabadítottál egy alomnyi kölyköt a hülyeségeddel.

Oda csak végső esetben lenne szabad kerülnie egy kutyának, te meg egyből minden felelősség vállalás nélkül egyből kiadtad a kezeid közül a kölyköket, akár mehetnek a levesbe is felőled.

Na én az ilyet jól megbüntetném, ha még egyszer rápróbálna a szaporításra kötelezővé tenném számára az ivartalanítást vagy elvenném a kutyáját.

Te úgy vagy veled hogy sz.rsz a világra nem érdekelnek se a kölykök, se a menhely minden felelősség vállalás nélkül éled tovább az életed próbálod magad itten magad meggyőzni meg felmentést találni, de nem fogsz hiába próbálkoztál itt előbb, senki sem írt ilyet, és még ha valami csoda folytán minden kölyök sora rendeződik (ámen) akkor se veregesd a vállad mert nem a te érdemed volt, te semmit sem tettél értük, sőt...


És még te akarsz tenyésztő lenni?

Egy szánalom vagy ember, büdös szaporító az lennél max.

Meg egy 10 éves szintjén mozogsz hogy ennyire nem érzed mi helyes és mi nem.

2013. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem hogy mi közötök van hozzá!!! Egyébként csak úgy tudatom hogy már vannak jelentkezők az összesre úgyhogy az összesnek lesz gazdája! Nekem ne magyarázzál, hogy mit tegyek, majd én azt eldöntöm! Neked esetleg 10 éves a szinted hogy egy normális választ nem tudsz irni! Nem a véleményeteket kértem, és nem is azt hogy szóljatok bele szerintem, csak egy kérdésre választ! De néhányan még mindig olvasni nem tudnak!!!
2013. márc. 5. 16:46
 48/98 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keressél még vagy 2 millió gazdt, mert épp annyi gazdira váró kutya van Magyarországon. Te most épp vetted el 5-6 kutyától a túlélés lehetőségét.
2013. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 A kérdező kommentje:
Nem vettem el a túlélési lehetőségeiket! 10 hetes korukban már el lehet ajándékozni! És mivel már találtam gazdikat igy majd oda adom őket! Tudod sokan inkább kiskorukban megölik őket mintsem hogy megpróbálnának valamit csinálni velük, én nem ezt választottam, hanem azt hogy valakinek oda ajándékozzam akinek szüksége van rá, vagy szeretne kiskutyát! Lehet hogy még egyet meg is tartok! Mindegyiknek lesz helye az biztos!
2013. márc. 5. 17:40
 50/98 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel te is kereshetnél annak a több mint 2 millió kutyának gazdit nem?
2013. márc. 5. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!