Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem fajtatisztától lettek...

Ha nem fajtatisztától lettek a kölykei attól még lehet a későbbiekben fajtatiszta kölyke?

Figyelt kérdés
Van egy szibériai huskym. Decemberben tüzelt, be is zártam de a másik 5 hónapos kutya segitett neki kiszabadúlni, ráadásúl kirágta az ajtót is kettőt is tönkre tett, éjszaka elment csavarogni és csak reggel jött haza! Aztán megkötöttem láncra de azt is elszakitotta, utána megint megkötöttem! Tegnap előtt még bent a lakásba játszottam vele semmi baja nem volt erre tegnap este lettem figyelmes arra hogy kölykök vannak! Pedig észre sem vettem hogy vemhes, mert tüzelés után a mellbimbói amúgy is nagyok, a hasa sem igazán nőtt, meg náluk szokás az áll vemhesség! Attól mert most keverék kutyák lettek attól még lehet neki fajtiszta kutyája két-három ellés után ha fajtatisztával pároztatom?

2013. márc. 3. 16:33
 11/98 anonim ***** válasza:
81%
az ötös válaszoló te voltál kérdező.
2013. márc. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 anonim ***** válasza:
84%
Jól olvastad. Ne is próbálkozz ezután fedezéssel, mert ki tudja, milyen kölykök születnek? Aztán habokra fizeted a fedeztetési díjat, a törzskönyvezést, mert még hasonlóak sem születnek, mint a szülők.Aztán úgy nem is tudsz pénzt csinálni belőlük.
2013. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 A kérdező kommentje:
Nem értem most mért akadtatok ki ennyire, meg hogy mért kezdtek új téma boncolgatásába, de akkor adok választ rá! Értek a tenyésztéshez, másrészt nem olyan nehéz az! Nálunk van olyan hogy el lehet vitetni az olyan kutyákat amik nem kellenek, és olyan helyre viszik őket ahol örökbe fogadják, ha meg nem akkor ott maradnak és foglalkoznak vele!!! Nem ölném meg őket, azért nekem is van szivem, csakis jó helyre adom!!! Másrészt tenyésztőtől van!!! Teljesen eltértek a tárgytól, na de mindegy!!!
2013. márc. 3. 17:18
 14/98 Valletta ***** válasza:
85%

Húha, érdekes kérdés! o.O


De kérdező, van törzskönyve a kutyádnak? Mert csak úgy lehet ám tenyészteni.

2013. márc. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 A kérdező kommentje:
Had döntsem már én el azt hogy ivartalanitom vagy sem, mert igazából szerintem semmi közötök hozzá, az meg csak egy dolog szerintem hogy megkérdeztem, szerintem senkinek nem ártottam vele!Nem fogom ivartalanitani! És nem azt nem vettem észre hogy ellik, mivel éjszaka folyamán ellett le valószinű hogy nem tudtam mivel éjszaka aludni szoktam, másnap vettem észre! Egyébként ,meg tudja az kinek szólt az előbbi! Egyébként meg szerintem ti sem tartanátok hét kutyát, mivel 6-ot ellet+meg még ott az anyja! Aki tudott normálisan válaszolni annak köszi!
2013. márc. 3. 17:35
 16/98 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

"Értek a tenyésztéshez, másrészt nem olyan nehéz az!"


Egy frászt értesz hozzá. Biológiai ismereteid nullád, nem vetted észre, hogy a kutyád, aki a tüzelés alatt többször is meglógott vemhes (fel sem merült benned ennek a lehetősége), és ha jól gondolom, azóta sem látta állatorvos. Te nem tenyészteni, szaporítani akarsz.


Ami a kiskutyákat illeti, 8 hétig az anyjuk mellett van a helyük, és féreghajtva, parvo ellen beoltva, csipelve kereshetsz nekik új gazdát.

2013. márc. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
98%

értesz a tenyésztéshez hát persze!


már ne is haragudj de én nem értek a tenyésztéshez mégis észre vettem ismerösömék kutyáján hogy hasas! (amit mellesleg ugy fogadtak be egy nénitől hogy papir volt az ivartalanitásról) nem is hittek nekem csak mikor már leelett a kutya...


másrészt a fajta mentők nem azért vannak hogy az olyan idióták mint te ellesék össze vissza a kutyáikat hogy aztán ők megdolgozzanak azért hogy szegény kölyköknek jobb életük legyen!


harmadrészt ha értenél a tenyésztéshez nem tennél fel ilyen kérdést.


negyed részt tudnád hogy a kicsiknek nem csak addig van szükségük az anyukra amig szopnak!


sajnálom szegény kutyáidat, remélem ha legközelebb megszökik akkor egy normális ember befogadja

2013. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

Nagyon nagy valószínűséggel sajnos már a következő fedeztetésnél már nem lesznek fajtatiszták a kiskutyák :o(( Sajnos ezt nagyon elrontottad h nem figyeltél eléggé a kutyádra.

2013. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:21


(y)

2013. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok olyan állatvédő szervezetről,akikkel csak úgy el lehet vitetni a tulajdonos hülyesége miatt megszületett felesleges keverék kiskutyákat "jó helyre",és esetleg addig tartják,míg élnek,ha nem lesz nekik gazda.

Így elvinni felesleges kiskutyákat a sintér szokott.Sokszor olyan mesével,amit a kérdező leírt.Közben a kutyák meg le vannak altatva 14 nap után.

2013. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!