Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az ha valakinek Pit...

Miért van az ha valakinek Pit bull-ja van azt leszolják h csak menőzni kell neki meg hogy most ez a divat?

Figyelt kérdés
Nem azért de sokan nem is tudják mennyivel jobb egy Amstaff meg egy Pit bull mint pl: egy német juhász.. mert sokan csak leszolják h jajj véreb mert harci kutya és hogy akkor biztos ember evő.. hát nem az ! De miért kell ennyire elítélni ezt a kutya fajt? És miért szolják le azokat akiknek van?
2013. ápr. 8. 09:01
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/104 anonim ***** válasza:
71%
Értem. Elfogadom ezt a más értékrend dolgot, csak valahol mégis veszélyesnek tartom. Kutyások vagyunk, az emberek 80%-nak biztos olyan kutyája van, amire fizikailag veszélyes kehet egy pit. És amilyenek a kutyások, szeretnek összejárni, ismerkedni, suliba vagy közös kirándulásokra járni, mert hasonló az érdeklődési körünk. Ehhez képest van 1-2 fajta, és gazdája, ami kilóg a sorból. Mert velük figyelni kell, nem lehet közösen kirándulni, nem lehet bandázni, nem lehet teszem azt egy kocsiba közösen bepakolni a kutyákat és elmenni egy hosszú hétvégére. Számomra ezért ellentmondásos ez az egész, mert szerintem jó a kutyás közösségbe tartozni, és ebbe yorkitól újfullandiig mindenki benne van - és csak pár fajta van, akikkel jobb ezt nem megtenni, mert az ember mondjuk félti a saját kutyája egészségét/életét. És én ezt nem tartom jónak. A pit meg annyira azért nincs hermetikusan eltárva tőlünk, hisz mind láttunk már ilyen kutyát. Szóval van is meg nincs is... Nekem ez a problémám ezzel az egésszel.
2013. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/104 anonim ***** válasza:
54%

Pites gazda! [link]


Olyan ismerős volt a kép..

2013. ápr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/104 anonim ***** válasza:
71%

akkor veszélyes, ha a gazda nem látja át a saját kutyája természetét és ráerőltet olyan viselkedést, ami a kutyától idegen. akkor történhetnek balesetek, illetve akkor, ha túl nagyot akar fogni, de nem képes arra, hogy ilyen típusú kutyát kézben tartson. ez egy létező probléma, egyébként nem csak pittel. én veszélyesebbnek tartom azt a fajta pitest, aki meg van győződve róla, hogy Hektorka senkit sem bánt, majd egyszer csak mégis... annál, aki tudja, hogy a kutyája határai mások, mint az átlag, és eleve odafigyel rá. ugyanis ez utóbbi még időben észre tudja venni a közelgő bajt és leállítani a kutyáját, esetleg szétszedni a verekedő ebeket, míg az előbbi fel sincs készülve a krízisre és lehet, hogy csak sikítva állna a verekedő kutyája fölött, majd menhelyre adná, esetleg lealtatná azzal, hogy "megbolondult".

egy fajta létjogosultságát megkérdőjelezni csak azért, mert fizikai képességeiből adódóan veszélyes lehet, elég meredek dolog. ennyivel ellenezhetjük a közép-ázsiai juhászkutyát is, hisz az főleg ember ellen van használva manapság, vagy ha tovább megyek a (magyar) agarat, aminek a fő feladata tradicionálisan élő állatok elfogása és megölése. a probléma nem a fajtákkal van, hanem azzal, ha a tulajdonos nincs tisztában a kutyája karakterével és a fajta sajátosságaival. egy jó ösztönű agár összefogdoshatja a környék összes macskáját, egy jó ösztönű KÁJ az utcafrontot is a saját területeként őrzi, és egy jó ösztönű jagdterrier fölássa a kertet egy egér után.


az, hogy te és az ismerőseid szerettek összejárni a ti dolgotok, nem biztos, hogy ez mindenkire igaz. én speciel nem járok mindenféle találkozókra, van néhány kutyás barátunk (akik kutyátlanul is a barátaink) akikkel összejárunk, tréningezünk, kirándulunk. a pites válaszoló is írta, hogy a kölyökkora óta ismert kutyákkal elvan a sajátja. de az is lehet, hogy kutyátlan emberekkel jár el nyaralni vagy sétálni. nem tudhatod. ahogy írta, elkerüli a konfliktusokat, így tőle nem kell féltened a kutyádat. legfeljebb akkor, ha a tiéd visszahívhatatlan, de ha visszahívhatatlan, akkor szvsz ne engedd el. mert ugyan így tüzelő szukát befedezhet, vagy autó elütheti, stb.

kocsiba pedig eleve csak ketrecben lehet kutyát szállítani, úgy meg csak a csomagtartó mérete szabhat határt, hogy hány doboz fér bele. egymástól elválasztva akár 3-4 pitet is tehetsz egy kombiba :)

2013. ápr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/104 anonim ***** válasza:
54%

Te 80 -as, most analógiával élve arról győzködsz engem mint rockert, hogy milyen jó a discoban szeletelni.


Biztos jó. Azoknak akik szeretik. Nekem a metálzene a jó, én rockkoncerten érzem jól magam. Ezzel nem azt mondom hogy ez jó az meg xar, hanem hogy nekem ez tetszik, másnak meg más.


Nekem a kutyázásnál a teljesítmény számít, a verseny, eszerint választottam kutyát, ezért létezünk, élünk együtt, így vagyunk egy csapat.


Neked meg arra kell a kutya mert van egy kutyás társaságod és azokkal szeretsz közös programokon résztvenni.


A kutyázás más szegmenseit szeretjük. Szerintem ez nem baj, sőt.


A baj az hogy valaki nem ahhoz választ kutyát, amit akar csinálni vele.

2013. ápr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/104 anonim ***** válasza:
82%
Hát persze, végülis az a megoldás, hogy kikerüljük egymást, valóban. Csak akkor tényleg ne csodálkozzanak a pitesek, hogy a köznép leharcikutyázza őket meg veszélyesnek tartja - hiszen azok. Akkor ez nem sztereotípia, hanem ez az igazság. Amúgy azt a KÁJ-t is veszélyesnek tartom, aki kitámad az utcára, és azt az agarat is azonnal kutyasuliba vinném, aki csak egyszer is megpróbálkozik egy macska kinyírásával. Amúgy az én kutyámat nem féltem, behívható, egyszerűen csak bevallom, én is átmegyek sz utca túloldalára, ha pitet látok és nem lennék a szomszédja sem. Sokszor mondják, hogy ez előítélet, de úgy tűnik, nem az, hanem részemről is józan óvatosság. És még valami: ha ez az egész így van, mégiscsak valahogy ellenőrizni kellene, hogy ki tarthat pitet, és hogy megfelelő tudással rendelkezik ehhez?...
2013. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/104 anonim ***** válasza:
23%

ha az utca túloldalára nem is feltétlen szükséges átmenni, de illik visszahívni a sajátod és megkérdezni a gazdát, hogy szeret-e az övé más kutyákkal játszani. de speciel úgy gondolom, hogy minden idegen kutyánál ez lenne az etikett.


nem azt mondtam, hogy az utcára kitámad a KÁJ, hanem hogy sajátjának érzi, ezért fokozottan kell arra ügyelni, hogy ne jusson ki a kapun. sokan, akik ilyen fajtát vesznek nem veszik ezt figyelembe, és a standard válasz a "miért szökik a kutyám?" kérdésre általában az, hogy vidd sétálni és ivartalanítsd. holott egy ilyen fajtánál ez benne van a pakliban, csak meg kell erősíteni a kerítést.

az agárnak meg ugyan úgy ösztönileg része a macska elfogása, mint a labradornak az apport. ha elviszed kutyasuliba mi történik? kiölik belőle ezt az ösztönt? maximum elfojtják benne, ami hatalmas stresszt okoz szerencsétlen állatnak. ugyanaz a képlet igaz rá, mint a kutyázós pitre: tudomásuk kell venni és ekként tartani a kutyát. figyelni a horizontot és csak akkor elengedni pórázról az agarat, ha biztos nincs kint semmilyen más állat. ázsiát meg nem tartunk drótkerítéses udvarban, pitet meg nem engedünk labdázó kutyusok közé a parkban. ennyire egyszerű.


és igen, jó lenne, ha csak felelősségteljes, a kutya irányítására képes emberek tartanának kutyákat, de nem szűkíteném ezt le a pitre. ott van még a roti, ami szintén kemény jószág, ráadásul ember ellen is éles tud lenni, a német juhászkutyák a harapási statisztikák vezetői, és az összes pásztorkutya képes arra, hogy emberben kárt tegyen. de egyszer már megbukott a fajta-alapú korlátozás, és amíg nem lép szintet a magyar kutyatartási kultúra, addig esélytelennek látom, hogy ennek a problémának hatékony megoldása legyen.


és azt is ki merem jelenteni, hogy ez az uniformizálásra törekvés, illetve az "olyan lesz amilyenre nevelik" elv hangoztatása is nagyon-nagyon káros erre a jelenlegi helyzetre nézve. nem abban látom a rizikót, hogy az ember veszélyes fajtát vesz, hanem ha minden alap nélkül úgy gondolja, hogy tarthatja ugyan úgy, mint egy veszélytelent.

mondom ezt úgy, hogy egyik kedvenc fajtám a pit, és jelenleg pásztorkutyát tartok.

2013. ápr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/104 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen értem, és igazad van. Csak emiatt csomó ember, aki eleve a kutyát nem szereti, utálja a kutyákat és csomó kutyás rosszban van a másik kutyással, ami röhej, mert kb majdnem mindenkinek baja van valakivel. Közösségben élünk, erre mai megoldást kellene találni. Egyébként én külföldön élek, ráadásul faluban, és érdekes, hogy itt nincs ilyen típusú probléma. Az egész környéken nem ismerek különösen veszélyes kutyát, van kettő, akivel a saját kutyáim nincsenek jóban, de ennyi. Senki sem retteg a kutyáktól, és nem kell félni, hogy hol milyen a kerítés. Pedig sok helyen egyáltalán nincs kerítés. Egy db veszélyes amstaff mix van 50 km-es körzetben, az is a menhelyen. Én ennek az okát a sokkal jobb szocializációban látom, de mondjuk az is igaz, hogy pittel én még nem találkoztam az egész országban. Roti és juhászkutyák vannak, malinois és nj főleg.
2013. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/104 anonim ***** válasza:
54%

A 77%-os pites gazda jól felsült a belinkelt képpel. Miért jó valakinek az hogy ismeretlenként hazudozik tök ismeretlen, idegen embereknek?


Röhej.

2013. ápr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/104 anonim ***** válasza:
54%
Többek között az ilyenekért nem tudom elviselni a "harci kutyás" gazdákat :D jól elvannak az én ambuljaim a spánielekkel meg hasonlókkal ^^
2013. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/104 anonim ***** válasza:
54%
Az 76%-os Dogo canariós gazda volt... csak a pontosság kedvéért. :)
2013. ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!