Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az ha valakinek Pit...

Miért van az ha valakinek Pit bull-ja van azt leszolják h csak menőzni kell neki meg hogy most ez a divat?

Figyelt kérdés
Nem azért de sokan nem is tudják mennyivel jobb egy Amstaff meg egy Pit bull mint pl: egy német juhász.. mert sokan csak leszolják h jajj véreb mert harci kutya és hogy akkor biztos ember evő.. hát nem az ! De miért kell ennyire elítélni ezt a kutya fajt? És miért szolják le azokat akiknek van?
2013. ápr. 8. 09:01
 51/104 anonim ***** válasza:
69%

"Áruld el kérlek, komolyan érdekel: számodra miért nem fontos a szocializáció? Mi lenne számodra a hátránya, miért nem szereted? Nem tudok rájönni az okra, ezért kérdezem."


Lásd előző válasz.


Nem akarok a kutyámból egy autista lelki nyomorékot csinálni azon az áron hogy el lehet engedni idegen kutyák közé. Arra sincs igényem hogy veregessem a saját vállam hogy igen, a pitem együtt labdázik a réten vadidegen kutyákkal, mert "megneveltem".


Otthon is látom amikor ki vannak engedve a többi más fajta kutyával hogy többnyire nem játszanak velük. Elvannak magukban, bóklásznak, mászkálnak és ezt a többi kutya tiszteletben tartja.


Szóval az hogy én a kutyám személyiségét ennyire lebontom, az a többi egyéb tulajdonsága rovására is menne, melyekre nekem ahhoz a sporthoz is amit űzök velük, illetve az életben is szükségem van.


Ja, nem azt mondtam hogy nem fontos a szocializáció. Az összes kutyám - a pitek is - tökéletes pórázfegyelemmel bírnak, IPO szinten engedelmesek, bárhova be tudok velük menni mert kora kölyökkoruk óta szoktatva lettek hozzá.


A piteknél az a nem fontos hogy idegen kutyák jelenlétét a maguk pár méteres körzetében elfogadják.


De ha én el tudom fogadni azt hogy a ti kutyátok boldog attól hogy idegen kutyákkal együtt bandázhat, akkor ti miért nem tudjátok elfogadni azt hogy az enyéimnek nincs erre igényük?

2013. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/104 anonim ***** válasza:
71%

"Nem iazán, ha te megtettél mindent hogy ne történjen baleset."

"Mondom, ha te megtettél mindent hogy a baleset elkerülhető legyen, akkor nem talál."


Első kérdés mi lenne. Volt rajta póráz? Nem. Ja hát akkor kérem...Ha bántana, megölne egy kutyát "jobb" esetben karantén, elveszik tőlem, rosszabb esetben elaltatják. Én szeretem a kutyám és nem akarnám, hogy miattam vagy bárki más miatt ő szenvedjen.


"Szerintem meg nem kötelező ezt eltűrni egy kutyának sem. Egyébként pit is volt már olyan aki ezt eltűrte, mindenféle szocializáció nélkül. "


Nem kötelező, de én elvárom, mert pl. egy yorkinak vagy bármi más hasonló kutyának elég egy idegből oda harapás és vége van. Láthatóan nem idegesítik ezek a dolgok,az ő harapásukat egyébként sem nagyon érzi. Rá szoktam szólni a gazdára, hogy jobb lenne ha megnevelné a kutyáját, vagy fogja meg vigye el, mert zavar és inkább én intézzem el a dolgot mint a kutyám.


"Mitől durvább? Mert nagyobb? Hagyjuk már...És melyik kanári? Dogo canario vagy presa canario? Mert az se mindegy..."


Mert mivel fogó kutyának használták ahonnan a neve is ered,többek között kóbor kutyák kiirtására is és egymással is harcoltatták őket, ugyan úgy megvan benne a "harci szellem" csak ehhez kicsit nagyobb tömeg és izomzat párosul mint a pit-nek. Mivel az FCI Dogo Canarionak fogadja el és nem engedélyezi a Presa Canario elnevezést így Ő Dogo.


"Ez a "több mint négy évig harcoltatták", kérdés hogy kik."


Nem tudom és nem is érdekel,megrohadhat az összes ilyen "ember".


"De érdekes, én a pitemmel még ilyen szituba nem keveredtem sose hogy idegen kutyáról kellett leszednem, valamint egy kutya se került miatta orvoshoz. Pedig az enyém úgymond nem szocializált..."


Akkor eddig szerencséje volt a kutyádnak és másokénak is akik veletek találkoztak. Addig jár a korsó a kútra...


"Nekem meg nem gáz ha elkerülnek, sőt az a gáz hogy nem kerülnek el, hanem oda akarják engedni a kutyájukat hogy hadd játsszanak és az istennek se értik meg azt hogy ez a kutya az övékkel nem játszani akar."


Én szeretem a kutyámat, szeretem, hogy játszik más kutyákkal. Nem azért vettem ilyen kutyát, hogy keménykedjek vele és "érinthetetlen" legyek. Én azért küzdök minden nap, hogy ne kerüljenek el, ne vegyék ölbe visongva a kutyájukat, ne ítéljék el az enyémet. Most már eljutottunk oda, hogy kb. 20 db rendszeres játszópajtása van és azok a gazdák is "kampányolnak" az én kutyám mellett és biztosítják a kétkedőket, hogy egész nyugodtan engedjék oda hozzá a kutyájukat, mert tényleg nem bánt. Sajnos ha csak én mondom akkor nem hiszik el.


Diesel23! Igen van, hogy földhözbaxa, ennyit megengedek, nekem az a lényeg, hogy nem bántsa őket. A kicsikhez nem nyúl, de pl. amikor egy németjuhász meg akarja hágni dominanciából azt nem kell, hogy eltűrje, erre már én is azt mondom. Amíg nem bántja a másik kutyát, nem idegesíti fel magát addig szabad kezet kap, tudja jól, hogy mi az ami elég.

2013. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/104 anonim ***** válasza:
69%
Az hogy igénylik e játékot nem fajta függő hanem egyed.. azért mert a tieid nem igénylik attól még lehetnek a fajtán belül mások akik igen.
2013. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/104 anonim ***** válasza:
54%

"Elvileg mindenhez lehet szocializálni... csak rajtad múlik. Nekem az ambullom van, ugye ezek bikalefogó kutyák voltak elég sok ideig.. se lóval se szarvasmarhával se birkával nem volt baja."


A bikalefogás meg falkamunka.


"Gyere őrmezői kutyaiskolára van egy kutyaterápiás pit :D Többek között ő is segített helyre hozni az én agresszíó problémákkal küszködő ambullomat és képzeld el nem ölte meg pedig csak 4hónapos volt.."


Ez valami tükrös baromság? 4 hónapos agresszióproblémás kutya? WTF?


"De találkoztam már kőbányán is olyan pittel aki nem akart kutyát ölni.. csak odafigyelés kérdése, ha van egy megfelelő életmód programod a kutyának és oda figyelsz az ösztönkezelésre akkor megoldható... persze ez mind sok munka és idő."


Tükrös vagy, ugye?


Nos elárulok egy apróságot a pitekről. Vannak köztük ún. "hideg" kutyák. Ez a kifejezés pites körökben azt jelenti hogy nem indul el kutyákra. Ilyeneket találni még harci kennelekben is.


Itt van pl. ő.


[link]


Nos, az ő anyja


[link]


volt ennek a hideg kutyának a klasszikus példája, minden szocializélgetés nélkül nem ment kutyákra, még egy uszkárnak is lefeküdt (kutya gazdájától tudom).


A szülei, testvérei meg a kölykei meg mentek, mint a gép.

2013. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/104 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem szocializáltság annyit jelent, hogy nem tesz kárt más élőlényben (se macskában, se baromfiban, se más kutyában, se emberben). Nem kell szeretnie más állatokat, de nem okozhat bennük kárt (maximum kifejezetten parancsra). Érdekes, hogy ennyire szentírásnak veszik általában a fajták - egy speciális célra kifejlesztett - tulajdonságait. Mert ugye tudjátok, hogy mire tenyésztették a pitbull őseit? A XVIII. században patkányfogásra, majd kutyaviadalokra. Erre lett szelektálva. Na most, a XXI. században normális ember már nem akar kutyaviadalokon részt venni. Akkor mégis, mi a fenének van szükség erre a tulajdonságra? Nem ezer éves fajta ez, miért ne lehetne úgy nevelni, szelektálni, hogy nem kutyák ellen, hanem mondjuk súlyhúzásra használom az ösztöneit, a testfelépítését? A kutya igényeit kielégítem vele, a teljesen felesleges tulajdonságát meg egyszerűen kiveszem belőle.
2013. ápr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/104 anonim ***** válasza:
54%

"Első kérdés mi lenne. Volt rajta póráz? Nem. Ja hát akkor kérem...Ha bántana, megölne egy kutyát "jobb" esetben karantén, elveszik tőlem, rosszabb esetben elaltatják."


Ez nem így van. Jogász vagyok, tudom, hozhatok jogszabályhelyet is ha kéred.


"Nem kötelező, de én elvárom, mert pl. egy yorkinak vagy bármi más hasonló kutyának elég egy idegből oda harapás és vége van. Láthatóan nem idegesítik ezek a dolgok,az ő harapásukat egyébként sem nagyon érzi. Rá szoktam szólni a gazdára, hogy jobb lenne ha megnevelné a kutyáját, vagy fogja meg vigye el, mert zavar és inkább én intézzem el a dolgot mint a kutyám."


Én is le tudom tilt


"Mert mivel fogó kutyának használták ahonnan a neve is ered,többek között kóbor kutyák kiirtására is és egymással is harcoltatták őket, ugyan úgy megvan benne a "harci szellem" csak ehhez kicsit nagyobb tömeg és izomzat párosul mint a pit-nek. Mivel az FCI Dogo Canarionak fogadja el és nem engedélyezi a Presa Canario elnevezést így Ő Dogo."


A marha és vaddisznó lefogás falkamunka, ergo ez a fajta jóval inkább falkakutya mint a pit, a kóborkutya-gyilkolászás se 1:1 -ben történt. A harcoltatásról meg annyit hogy nem mindegy milyen szabály szerint.


"Nem tudom és nem is érdekel,megrohadhat az összes ilyen "ember"."


Ha megrohadt volna, nem lenne ilyen kutyád.


"Akkor eddig szerencséje volt a kutyádnak és másokénak is akik veletek találkoztak. Addig jár a korsó a kútra... "


Nem csak szerencse. Odafigyelés. Körültekintés. Óvatosság.


"Én szeretem a kutyámat, szeretem, hogy játszik más kutyákkal. Nem azért vettem ilyen kutyát, hogy keménykedjek vele és "érinthetetlen" legyek."


Én se azért, súlyhúzásra járok velük.


"Én azért küzdök minden nap, hogy ne kerüljenek el, ne vegyék ölbe visongva a kutyájukat, ne ítéljék el az enyémet. Most már eljutottunk oda, hogy kb. 20 db rendszeres játszópajtása van és azok a gazdák is "kampányolnak" az én kutyám mellett és biztosítják a kétkedőket, hogy egész nyugodtan engedjék oda hozzá a kutyájukat, mert tényleg nem bánt. Sajnos ha csak én mondom akkor nem hiszik el."


Téged ez tesz boldoggá. Mást meg más. Fogadd el.


"Diesel23! Igen van, hogy földhözbaxa, ennyit megengedek, nekem az a lényeg, hogy nem bántsa őket. A kicsikhez nem nyúl, de pl. amikor egy németjuhász meg akarja hágni dominanciából azt nem kell, hogy eltűrje, erre már én is azt mondom. Amíg nem bántja a másik kutyát, nem idegesíti fel magát addig szabad kezet kap, tudja jól, hogy mi az ami elég."


De gondolom nem mered felügyelet nélkül egyedül hagyni egy ilyen hágós németjucival, ugye?


Na ennyit a szocializélésről...:-DDD

2013. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/104 anonim ***** válasza:
54%

"Szerintem szocializáltság annyit jelent, hogy nem tesz kárt más élőlényben (se macskában, se baromfiban, se más kutyában, se emberben). Nem kell szeretnie más állatokat, de nem okozhat bennük kárt (maximum kifejezetten parancsra)."


Miért ne? Múltkor megfogtak egy patkányt az udvarban, hát bevallom, rájukdícsértem...


"Akkor mégis, mi a fenének van szükség erre a tulajdonságra? Nem ezer éves fajta ez, miért ne lehetne úgy nevelni, szelektálni, hogy nem kutyák ellen, hanem mondjuk súlyhúzásra használom az ösztöneit, a testfelépítését? A kutya igényeit kielégítem vele, a teljesen felesleges tulajdonságát meg egyszerűen kiveszem belőle."


A gameness kell a súlyhúzáshoz is, az edzhetőség, a tiszta fej, az akaraterő szintén.


De ha megfigyeled a mondioringes, ipos malikat, németjucikat, a szolgálati kutyákat, azok is kutyáznak, némelyik jobban mint egy pit.


Valamit valamiért...

2013. ápr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/104 anonim ***** válasza:
71%

A fiatalabbik ambullomal bementünk az oviba. ő az első 5 perc után úgy gondolta hogy itt az ideje az ovi kiírtásának.. neki is ált szerencsénk volt hogy egy 40kilós ovisnak esett neki elsőnek.


A bikalefogás ezeknél azért nem volt akkora falkamunka többnyire ketten voltak..


Nem akarok túlságosan okoskodni nem értek kifejezetten a pitekhez, azt tudom hogy kutya.. és mint olyan vannak szükségletei aminek meg kell nyilvánulnia játékban is.. hiszen le kell valahol vezetnie a fölös energiáit és ki kell valahogy mutatni a dominanciáját. Azt tudom hogy én láttam már boldog pitet aki játszott és nem szenvedett tőle hogy játszania "kell" persze mondjuk a magyar pit állomány eléggé el van korcsosulva..

2013. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/104 anonim ***** válasza:
54%
amúgy meglepően kulturált beszélgetés született ebből a témából ami itt nem szokás :D főleg ha a pitek kerülnek szóba ^^
2013. ápr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/104 anonim ***** válasza:
54%

Igen, meglepően jó olvasni titeket! Ügyesek vagytok!!! Ti tényleg vitáztok és nem vitatkoztok! :)

Csak így tovább...

2013. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!