Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az ha valakinek Pit...

Miért van az ha valakinek Pit bull-ja van azt leszolják h csak menőzni kell neki meg hogy most ez a divat?

Figyelt kérdés
Nem azért de sokan nem is tudják mennyivel jobb egy Amstaff meg egy Pit bull mint pl: egy német juhász.. mert sokan csak leszolják h jajj véreb mert harci kutya és hogy akkor biztos ember evő.. hát nem az ! De miért kell ennyire elítélni ezt a kutya fajt? És miért szolják le azokat akiknek van?
2013. ápr. 8. 09:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 anonim ***** válasza:
18%

"23-as: mert ha nem csak az udvarodban tartod a pited, ne adj isten, kiszökik"


Nem tud kiszökni.


"vagy elmennél vele kirándulni az erdőbe és szembe jön egy másik kutya, akkor nem jó, ha a szocializálatlan kutyád bántja a másikat"


Mint írva volt, szocializálva lett, attól még hogy kutyázik, engedelmes (IPO szinten van az engedelmessége), szóval amíg ki nem tör a bunyó, le tudom, hívni a másik kutyáról és pórázra tudom tenni. Ha meg a pórázon lévő kutyám szájába bemászik a másik kutya, az az ő gazdája hibája.


"És mert elég rossz dolog, ha mindig a normális gazdinak kell megvédenie a saját kutyáját a szocializálatlan, kutyákra veszélyes pittől."


A normális gazdi el tudja hívni a kutyáját a szocializálatlan, veszélyes pit közeléből, hisz a kutyája engedelmes és hallgat rá, így tudja a legjobban megvédeni tőle. Ha meg a kutya nem megy hozzá vissza, akkor meg a gazdi nem normális.


"(Ez a megjegyzésem kizárólag az általad feltett kérdésre vonatkozik, a normális pittel, staffal semmi bajom! Számomra az a normális kutya, amit el lehet engedni más kutyák között úgy, hogy egyiknek se lesz baja.)"


Más a mércénk. Én meg nem gondolom úgy hogy a tökös, domináns kutyámnak el kell viselnie idegen kutyákat a közelében.

2013. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/104 anonim ***** válasza:
54%

90kiló kutyát sétáltatok póráz nélkül úgy hogy általában megdicsérnek hogy milyen jól neveltek.. Talán ha 3szor hallottam rossz szót. Napi két órát sétálunk kb.


És ránézésre az enyémek se azok a tündibündi kutyák ^^

2013. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 anonim ***** válasza:
78%
31-es: sajnos, az ilyen felfogás miatt van rossz híre ezeknek a kutyáknak :( pont te táplálod az előítéleteket. Ez van.
2013. ápr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/104 anonim ***** válasza:
18%

Arra célzol hogy az olyanok miatt akik tárgyilagosan kezelik a kutyáikat, tisztában vannak a tulajdonságaikkal és a képességeikkel, ezáltal felkészülnek a rázós helyzetekre? Mert azt vállalom.


De gondolom te vagy az aki nem vállalja azt hogy a hozzád hasonlók miatt, akik szabadjára engedik a neveletlen kutyáikat akiket aztán nem tudnak visszahívni, alkották meg a póráztörvényt? Pedig ez van.

2013. ápr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 anonim ***** válasza:
69%
Azért mert azt hiszik hogy a pitbull csak menőzésből, a csivavát csak divatból tartja valaki, pedig vannak normális gazdik is
2013. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/104 anonim ***** válasza:
69%
Két kutyám van és én védem meg őket, nem ők engem. Remélem, nem találkozunk össze sehol ;)
2013. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/104 anonim ***** válasza:
54%
Kedves kérdező! A lényeg, hogy te jól bánsz a kutyáddal. De figyrlj rá, hogy ha te megértést vársz mások részéről, akkor próbáld te is megérteni azokat a kutyásokat, akiknek olyan fajta kutyájuk van, akik neked nem tetszenek. Próbáljunk meg együtt élni, minél kevesebb gondot okozva egymásnak. Legalább a kutyások tartsanak valamennyire össze, azokkal szemben mondjuk, akik meg minden kutyást utálnak fajtára való tekintet nélkül.
2013. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 anonim ***** válasza:
24%

Ha össze is találkozunk és baj lesz azt csak magadnak köszönheted.


Mert én meg tudom fogni és vissza is tudom hívni a kutyámat.

2013. ápr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/104 anonim ***** válasza:
65%
23-as! Tudod mi a baj a "tökös, domináns" pit/amstaffal? Az, hogy nem tud különbséget tenni a kutyák között...mert ha egy vacsogó yorki megy oda hozzá ugyanúgy ráhergeli magát mintha egy másik amstaffal vagy nagyobb testű kutyával állna szemben. Az én kutyám levegőnek nézi a tőle kisebb domináns vagy bármilyen indíttatásból agresszív kutyákat, mert tisztában van az erejével és nem érzi szükségét fitogtatni azt. Nagyon szeretem azt az érzést, hogy nyugodt vagyok amikor póráz nélkül megyünk, játszunk, mert ha hirtelen feltűnik egy idegen kutya, akit nem veszek észre időben akkor sem lesz balhé, pedig gyakran a másik gazda azt se tudja hol a kutyája csak látta, hogy kb. merre szaladt el és közben meg nálunk köt ki. Attól még nem lesz tökös a kutyád, hogy domináns :D Az én kutyám nem dominálja le a többieket, de nem tűri a legkisebb tappancsolást sem a hátán, ha a másik kutya közel azonos méretű vele. Viszont ő csak annyit csinál ilyenkor, hogy egy laza váll mozdulattal felhemperíti a kutyát és ráfog úgy a nyakára, hogy nem sebez és a másik kutya száját egy nyüsszentés nem hagyja el, de tudja abban a pillanatban, hogy most megölhetné és ennyi elég. Nem kell, hogy elszálljon az agya ahhoz, hogy megmutassa ki a főnök. Na én az ilyen kutyákat szeretem. Ja és az nem elég ha csak addig tudod visszahívni amíg ki nem tör a bunyó. Van amikor az enyém is verekedésbe keveredik, általában amstaffal, mert ha ők bekattannak akkor nem elég egy ráfogás, hanem vissza kell harapni, de bármikor azt mondom elég, akkor abbahagyja, csak áll miközben a másik sz.rrá pörgeti magát, hogy hiába tépi a nyakát nem ér el vele semmit és szégyenszemre a gazdájának kell már lerángatni róla, mert nem hallgat a szóra, le se tojja mit mond neki a gazda. Szerintem ez nem tökösség...
2013. ápr. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/104 anonim ***** válasza:
69%
39-es: pontosan. Az a kutya nem visszahívható, akinek csak addig tudsz parancsolni, amíg a másik kutya a közelébe se megy. De épp ez a lényeg: az ilyen "tökös" gazdák és kutyáik miatt fél egy csomó ember az amstafftól, mert nem akar balhét, és ezért nagy ívben kikerüli őket, ettől viszont minden amstaff/pit gazdának rossz, annak is, aki rendesen le tudja hívni a kutyáját akár egy acsargó yorkiról. És akinek a kutyája miatt a többi kutyás nem fog egy utcával odébb közlekedni, ha meglátja őket.
2013. ápr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!