Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az ha valakinek Pit...

Miért van az ha valakinek Pit bull-ja van azt leszolják h csak menőzni kell neki meg hogy most ez a divat?

Figyelt kérdés
Nem azért de sokan nem is tudják mennyivel jobb egy Amstaff meg egy Pit bull mint pl: egy német juhász.. mert sokan csak leszolják h jajj véreb mert harci kutya és hogy akkor biztos ember evő.. hát nem az ! De miért kell ennyire elítélni ezt a kutya fajt? És miért szolják le azokat akiknek van?
2013. ápr. 8. 09:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/104 anonim ***** válasza:
18%

"mert ha egy vacsogó yorki megy oda hozzá ugyanúgy ráhergeli magát mintha egy másik amstaffal vagy nagyobb testű kutyával állna szemben."


És miért is nem hívja vissza a gazdája a yorkit?


"Az én kutyám levegőnek nézi a tőle kisebb domináns vagy bármilyen indíttatásból agresszív kutyákat, mert tisztában van az erejével és nem érzi szükségét fitogtatni azt."


Egy darabig. Amíg a másik kutya bele nem kap a lábába mondjuk...


"Nagyon szeretem azt az érzést, hogy nyugodt vagyok amikor póráz nélkül megyünk, játszunk, mert ha hirtelen feltűnik egy idegen kutya, akit nem veszek észre időben akkor sem lesz balhé, pedig gyakran a másik gazda azt se tudja hol a kutyája csak látta, hogy kb. merre szaladt el és közben meg nálunk köt ki."


Én meg nem szeretem azt az érzést hogy más hülye kutyájára nekem kell vigyáznom.


"Attól még nem lesz tökös a kutyád, hogy domináns :D"


Nem írtam ilyet hogy attól tökös hogy domináns, olvas, értelmez...


"Az én kutyám nem dominálja le a többieket, de nem tűri a legkisebb tappancsolást sem a hátán, ha a másik kutya közel azonos méretű vele. Viszont ő csak annyit csinál ilyenkor, hogy egy laza váll mozdulattal felhemperíti a kutyát és ráfog úgy a nyakára, hogy nem sebez és a másik kutya száját egy nyüsszentés nem hagyja el, de tudja abban a pillanatban, hogy most megölhetné és ennyi elég."


A te kutyád nem pit.


"Nem kell, hogy elszálljon az agya ahhoz, hogy megmutassa ki a főnök. Na én az ilyen kutyákat szeretem. Ja és az nem elég ha csak addig tudod visszahívni amíg ki nem tör a bunyó. Van amikor az enyém is verekedésbe keveredik, általában amstaffal, mert ha ők bekattannak akkor nem elég egy ráfogás, hanem vissza kell harapni, de bármikor azt mondom elég, akkor abbahagyja, csak áll miközben a másik sz.rrá pörgeti magát, hogy hiába tépi a nyakát nem ér el vele semmit és szégyenszemre a gazdájának kell már lerángatni róla, mert nem hallgat a szóra, le se tojja mit mond neki a gazda. Szerintem ez nem tökösség..."


Hagyd már hogy nem ér vele semmit, akkor elég vattaszájú kutyákkal találkoztál eddig.

2013. ápr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/104 anonim ***** válasza:
18%

Egyébiránt az fajtajelleg hogy verekedéskor nem áll le. Ezt századok szelekciója rögzítette nagyon szoros rokontenyésztéssel. Ahogy az is fajtajelleg hogy nem adja fel. Ennek a neve gameness.


Az is fajtajelleg hogy egy szociális analfabéta, nem képes értelmezni többek között a megadás jeleit, nem adja le és nem veszi azokat és verekedés előtt se borzol, pózol, stb., hanem egyből ugrik.


Szóval elvárni tőle azt hogy beengedhető legyen egy idegen kutyákból álló társaságba ugyanolyan nonszensz mint elvárni egy másfajta kutyától a gamenesst.

2013. ápr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/104 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező! Ezt írod: "Nyugodtan mondhattok tudatlannak és egyéb meg leszoltok h leszólok másokat csak ezzel az a baj h ti is ugyan ugy leszóltok másokat mint most engem..."


Erre szeretnék reflektálni, méghozzá azzal hogy bemásolom mit írta az első válaszoló és te mit válaszoltál rá.


Ezt írta az első hozzászóló:

"én nem szólmo le, sztem cukik.

én a yorkisokat és a csivavásoakt szólom le,na azok a buta,divat,túltenyésztett kutyák!!"


Erre te: "Na igen,számomra a yorki meg a csivava nem kutya . :D "



Innentől kezdve HITELTELEN vagy, és KÉPMUTATÓ mert te elvárod hogy téged ne szóljanak le, tehát "oda" működjön a dolog, de "vissza" már nem kell, te bárkit, bármilyen kutyát leszólhatsz. A kérdésed így nem őszinte, és ezért sokakból ellenszenvet váltottál ki. Egy igazi kutyás ember nem szól le más fajtákat, max nem tartaná őket mert nem illik hozzá, stb, de nem szidja, bántja, hülyézi le őket, csak azért mert az életben már találkozott neveletlen példánnyal. Sajnos az emberek többsége nem neveli a kutyáját, és ez fajtától független jelenség.


Lehet hogy te jól nevelted a kutyád, ezt én nem tudhatom, de ezzel a nyilatkozásoddal hogy " a csivava meg a yorki nem kutya" ne várj túl sok kedves választ. A kérdésed pont az "elfogadásról ill el nem fogadásról" szól, erre te benyögsz egy ilyet.... Hát jogosan támadnak téged.


Mondom ezt én úgy, hogy nem vagyok csivava, se yorki gazda.

2013. ápr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/104 anonim ***** válasza:
74%

"És miért is nem hívja vissza a gazdája a yorkit?"


Azért mert nagyon sok kutya neveletlen, nem visszahívható, de ez nem tartja vissza a gazdáit attól, hogy elengedje sajnos, de ha az én kutyám megöli egyértelműen én illetve a kutyám lesz a hibás, már csak azért is mert "harcikutya".


"Egy darabig. Amíg a másik kutya bele nem kap a lábába mondjuk... "


Nem csak a lábába, hasába,oldalába belekapnak,ahol elérik két lábra állva :D


"Én meg nem szeretem azt az érzést hogy más hülye kutyájára nekem kell vigyáznom. "


Ezt én sem szeretem, de ez van. Nem akarom, hogy bármilyen fogást találjon akárki a kutyámmal kapcsolatban, sem jogilag sem sehogy máshogy. Éppen elég az előítélet, nem kell, hogy ez alátámasztva is legyen.


"Nem írtam ilyet hogy attól tökös hogy domináns, olvas, értelmez..."


Tény, hogy nem szó szerint ezt írtad, de a két szót együtt használtad úgy, hogy nekem az jött le, hogy szerinted a kettő együtt jár.


"A te kutyád nem pit."


Valóban, az enyém Kanári szigeteki ami durvább mint egy pit, mindenféle téren.


"Hagyd már hogy nem ér vele semmit, akkor elég vattaszájú kutyákkal találkoztál eddig."


Az lehet, de amikor erre a gazdáik rájönnek akik addig verték magukat a kutyájukra, hogy milyen kemény na azokat a pofákat nem felejtem el amit bevágnak :D

Egy kutya azért volt aki biztosan nem vattaszájú, mert 4 évig harcoltatták, amit nem élt volna túl ha nem elég kemény, most már jó helyen van, de azok az évek nem múltak el nyomtalanul és bepróbálkozott az én kutyámmal, de ő sem jutott sokkal többre mint a többiek, se földre nem került az enyém, se fájdalomnak jelét nem adta, nem lett olyan sérülése amivel orvoshoz kellett volna menni.


Bár én nyugodt vagyok, de ha kistestű kutyám lenne én is elkerülnék minden pit-est, pont az olyan gazdák miatt Te, akik vattaszájúnak hívja az olyan kutyákat akik nem tudják érdemben bántani a másikat. Ezért ítélik el az egész fajtát, tekintet nélkül a normális gazdákra és jól nevelt kutyáikra :/ Ezért gáz, hogy az én kutyámat is a legtöbben pitnek, amstaffnak nézik és nagy ívben kerülnek el.

2013. ápr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/104 anonim ***** válasza:
0%

"Azért mert nagyon sok kutya neveletlen, nem visszahívható, de ez nem tartja vissza a gazdáit attól, hogy elengedje sajnos, de ha az én kutyám megöli egyértelműen én illetve a kutyám lesz a hibás, már csak azért is mert "harcikutya"."


Nem iazán, ha te megtettél mindent hogy ne történjen baleset.


"Nem csak a lábába, hasába,oldalába belekapnak,ahol elérik két lábra állva :D "


Szerintem meg nem kötelező ezt eltűrni egy kutyának sem. Egyébként pit is volt már olyan aki ezt eltűrte, mindenféle szocializáció nélkül.


"Ezt én sem szeretem, de ez van. Nem akarom, hogy bármilyen fogást találjon akárki a kutyámmal kapcsolatban, sem jogilag sem sehogy máshogy. Éppen elég az előítélet, nem kell, hogy ez alátámasztva is legyen."


Mondom, ha te megtettél mindent hogy a baleset elkerülhető legyen, akkor nem talál.


"Valóban, az enyém Kanári szigeteki ami durvább mint egy pit, mindenféle téren."


Mitől durvább? Mert nagyobb? Hagyjuk már...És melyik kanári? Dogo canario vagy presa canario? Mert az se mindegy...


"Az lehet, de amikor erre a gazdáik rájönnek akik addig verték magukat a kutyájukra, hogy milyen kemény na azokat a pofákat nem felejtem el amit bevágnak :D "


Biztos vicces volt.


"Egy kutya azért volt aki biztosan nem vattaszájú, mert 4 évig harcoltatták, amit nem élt volna túl ha nem elég kemény, most már jó helyen van, de azok az évek nem múltak el nyomtalanul és bepróbálkozott az én kutyámmal, de ő sem jutott sokkal többre mint a többiek, se földre nem került az enyém, se fájdalomnak jelét nem adta, nem lett olyan sérülése amivel orvoshoz kellett volna menni."


Ez a "több mint négy évig harcoltatták", kérdés hogy kik.


De érdekes, én a pitemmel még ilyen szituba nem keveredtem sose hogy idegen kutyáról kellett leszednem, valamint egy kutya se került miatta orvoshoz. Pedig az enyém úgymond nem szocializált...


Bár én nyugodt vagyok, de ha kistestű kutyám lenne én is elkerülnék minden pit-est, pont az olyan gazdák miatt Te, akik vattaszájúnak hívja az olyan kutyákat akik nem tudják érdemben bántani a másikat. Ezért ítélik el az egész fajtát, tekintet nélkül a normális gazdákra és jól nevelt kutyáikra :/ Ezért gáz, hogy az én kutyámat is a legtöbben pitnek, amstaffnak nézik és nagy ívben kerülnek el.

2013. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/104 anonim ***** válasza:
23%
Nekem meg nem gáz ha elkerülnek, sőt az a gáz hogy nem kerülnek el, hanem oda akarják engedni a kutyájukat hogy hadd játsszanak és az istennek se értik meg azt hogy ez a kutya az övékkel nem játszani akar.
2013. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/104 anonim ***** válasza:
71%
Áruld el kérlek, komolyan érdekel: számodra miért nem fontos a szocializáció? Mi lenne számodra a hátránya, miért nem szereted? Nem tudok rájönni az okra, ezért kérdezem.
2013. ápr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/104 anonim ***** válasza:
78%

Keves 42es gameness ida vagy oda a pieteket is lehet szocializálni... igenis el lehet tőle várni hogy megtegye amit kér a gazdája. Amit te mondasz olyan elven a hajtó kutyááktól nem lehetne elvárni hogy ne hajtsanak meg mindent.. vagy a retriverektől nem lehetne elvárni hogy ne hozzanak minden szirszart a gazdához..


Igenis lehet szocializálni a piteket és igenis el lehet várni tőlük hogy békésen el legyenek más kutyákkal..

Az hogy a te kutyád nem játszani akar más kutyákkal az a te töketlenséged és csak annak a jele hogy nem ilyen kutyát kellet volna választanod..


Nem tudom már kíírta nem fogom visszakeresni.. Az se normális hogy a te kutyád nem fitogtatja az erejét, de ha valaki csúnyán néz rá földhözbaxa a és a nyakát fogja.. Az enyém a múltkor 1-2 percig türte hogy egy bullterier tépi a nyakát.. és várta hogy segítsünk. Hozzáteszem még a bullterieres csaj féltette a kutyáját hogy nehogy bepöccenjen az enyém.. tudom ez egy másik véglet, de inkább legyen ilyen.

2013. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/104 anonim ***** válasza:
67%

Az "igenis" helyett légy szíves hozz fel példákat olyan pitekről akiket el lehet engedni több idegen kutya közé.


Akár jöhet ide is: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3918684-pit-b..


A "szocializáció" szó ahogy itt használják egy buzzword. Kérdés hogy mihez szocializálni? Baromfihoz? Lóhoz? Haszonállathoz? Idegen emberhez? Másik kutyához? A Szabadság-szoborhoz? Mert mindenhez nem lehet, nem is hiszem hogy cél. Valamint ahogy írtam, a pitjeim a többi saját kutyáimmal együtt vannak felügyelet mellett, ezek más fajta kutyák, ivaros kanok és szukák vegyesen. Ennyi a legtöbb amit el lehet érni velük. Én ismerem a fajtát, rendszeresen részt veszek pites rendezvényeken - mielőtt valaki hülye betalál, ezek legális rendezvények - és ott egy pit sincs amelyik a többi idegennel annyira bandázni akar. Egyszerűen nincs rá igényük. Ha meg lerombolod annyira a kutya személyiségét, hogy arra kényszeríted hogy minden idegen kutyát fogadjon el, azzal az ösztönei ellen dolgozol, ezáltal lelkileg megnyomorítod. Persze nagyon sok mindenkinek ez a kényelmes hogy igen, el lehet engedni a kutyát mert nem csinál bajt, de az ne ezt a fajtát válassza.

2013. ápr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/104 anonim ***** válasza:
71%

Elvileg mindenhez lehet szocializálni... csak rajtad múlik. Nekem az ambullom van, ugye ezek bikalefogó kutyák voltak elég sok ideig.. se lóval se szarvasmarhával se birkával nem volt baja.


Gyere őrmezői kutyaiskolára van egy kutyaterápiás pit :D Többek között ő is segített helyre hozni az én agresszíó problémákkal küszködő ambullomat és képzeld el nem ölte meg pedig csak 4hónapos volt..

De találkoztam már kőbányán is olyan pittel aki nem akart kutyát ölni.. csak odafigyelés kérdése, ha van egy megfelelő életmód programod a kutyának és oda figyelsz az ösztönkezelésre akkor megoldható... persze ez mind sok munka és idő.

2013. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!