Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az ha valakinek Pit...

Miért van az ha valakinek Pit bull-ja van azt leszolják h csak menőzni kell neki meg hogy most ez a divat?

Figyelt kérdés
Nem azért de sokan nem is tudják mennyivel jobb egy Amstaff meg egy Pit bull mint pl: egy német juhász.. mert sokan csak leszolják h jajj véreb mert harci kutya és hogy akkor biztos ember evő.. hát nem az ! De miért kell ennyire elítélni ezt a kutya fajt? És miért szolják le azokat akiknek van?
2013. ápr. 8. 09:01
 81/104 anonim ***** válasza:
0%
Nem fikázásképpen, de a te kutyád meg a Curto kutyák küllemben úgy különböznek egymástól, mint a pit a staffordtól.
2013. ápr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/104 anonim ***** válasza:
78%

eltekintve a stílustól nem értem mi a gond a pites válaszolóval...

foglalkoztatja a kutyáját, otthon a saját falkájában szociális életet is él, más kutyákra nem hagyja, hogy veszélyt jelentsen, és tiszteli a fajtát abban a formában, amiben létrehozták.

és abban is egyet értek vele, hogy ahányszor előkerült a "szocializált pit" (hozzátenném, hogy szerintem itt mindenki hibásan értelmezi a 'szocializálás' kifejezést) és felmerül a kérdés, hogy azok valóban felnőtt és valóban igazi pitek voltak-e, akkor sosem érkezik válasz. pedig a fajta kedvelőjeként figyelni szoktam az ilyen kérdéseket.


sajnos azt látom, hogy a modern kutyázás ma már azt jelenti, hogy uniformizáljuk a kutyáinkat labi-beagle szintre, hogy senkinek se árthasson, és ha valakinek véletlenül keményebb kutyája van, és nem akarja tökéletes romba dönteni az ösztönvilágát, az rögtön "keménykedik" meg "szocializálatlan" a kutyája. pedig mennyivel jobb lenne a kutyáknak - és pláne a fajtáknak - ha képesek lennénk a fajtáinkat a helyükön kezelni, megmaradnának a régi értékeik. helyette viszont ivartalanítás van (amire még Korom is azt mondta, hogy barbarizmus!), és azonnali skarlát jegy festés minden olyan kutyára, amelyik nem szereti a többi kutyát. de kérdem én, hol van az megírva farkaséknál, hogy az idegen falkával találkozva rögtön partiba kell lenni mindenkivel...?

a rendőrkutyák (az elfogókutyák) sem járnak a parkba más kutyákkal hancúrozni, sőt, még idegen embernek sem hagyják magukat simogatni. cserébe viszont egy lövöldöző embert is leterítenek. ismerek több IPO-s szintű kutyást, versenyzőt, kiképzőt, sőt, még rendőrségi szolgálati kutya-kiképzőt is, a malik között pl. teljesen elfogadott, mondhatni átlagos hogy kutyáznak. pedig azok malik, nem pitek... sőt, a minap egy tereléssel foglalkozó tréner is mondta, hogy maliból eddig csak két véglettel találkozott: ami ölte a birkát és ami nagyon ügyesen terelte. az első esetbe tartozó kutyák sem voltak idegbetegek, neveletlenek, vagy rosszak, egyszerűen csak annyira más irányba ment el a szelekciójuk, hogy a terelés már nem fért bele a repertoárba.

2013. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/104 anonim ***** válasza:
78%
De kérlek, mondd meg, miért érték az, hogy egy kutyát illegális kutyaviadalokra tenyésztettek ki? Speciális fajta, az tény, mert a többi említett kemény kutyát legalább munkára tenyésztették ki. A pit az egyetlen, amit teljesen értelmetlen, öncélú, semmiféle hasznot nem hozó illegális szerencsejátékra tenyésztettek ki. Hol van ebben az érték, a megóvandó fajtajelleg?
2013. ápr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/104 anonim ***** válasza:
0%

Az a gond hogy sokak fejében az a képzet él hogy a kutyáknak az a non plus ultra ha vadidegen kutyákkal csapathatnak a parkban. Ugyanis a kérdés elment abba az irányba, hogy ellenkezik-e azzal hogy "ösztönlényként" szeretem a kutyámat, hogy nem kezelem úgy a sétát hogy "beengedem egy rakás másik kutya közé, mert az a kutyaélet"-fílingre.


Egy kutya ösztönvilágának része az is, hogy nem más falkához húz, hanem a sajátjához, illetve nem játszadozik ukkmukkfukk idegen kutyákkal, neadjisten domináns, ivarérett kanokkal csak úgy minden szíre-szóra. Szóval én nem érzem ezt a dolgot ellentétesnek.

2013. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/104 anonim ***** válasza:
0%

"Hol van ebben az érték, a megóvandó fajtajelleg?"


Neked sehol.

2013. ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/104 anonim ***** válasza:
71%
És neked? Komolyan. Magyarázd el. Hidd el, tanulunk belőle.
2013. ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/104 anonim ***** válasza:
54%

"De kérlek, mondd meg, miért érték az, hogy egy kutyát illegális kutyaviadalokra tenyésztettek ki? "


véleményem szerint az érték az, amit végül létrehoztak ebből. nem véletlen az, hogy munkában, sportban nem a staffordshire terrier, hanem a pit bull az, ami jobban teljesít és a pit bull az, amelyiknél kevesebb örökletes betegség fordul elő. a pit a stafford "munka vonala" maradt. és ahogy a többi fajtánál is, úgy ennél is őrizendők az e célú értékei. nyilván nem a más kutyákkal szembeni harc, mert az egészséges ember számára nem jelent semmit, de az tagadhatatlan, hogy az erre irányuló szelekció magával hozott egy olyan tulajdonsághalmazt, ami kitűnő sportkutyákat eredményezett. gondolok itt az anatómiára, az ösztönkészletre, és egyéb olyan tulajdonságaira amik a fejében leledzenek.

én azért örültem a legalizációnak, mert így végre mód nyílhat arra, hogy univerzális sport kutya legyen a pitből, és fennmaradjon úgy egy "munka vonal", hogy végig legális sportokat űzünk velük. a stafford erre nem alkalmas, vagy legalábbis csak nagyon-nagyon kis százalékuk.

2013. ápr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/104 anonim ***** válasza:
54%

Nézz meg pl. egy súlyhúzó versenyt és hasonlítsd össze az ottani piteket a staffordokkal.


Meg fogod látni.

2013. ápr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/104 anonim ***** válasza:
69%
87-88: köszönöm. De akkor a kutyákkal szembeni agressziót ti is csak járulékos rossznak tekintitek, nem? Amúgy a súlyhúzás is olyan, hogy pusztán az emberi szórakoztatásra menő sport, lwgalábbis az a különbség, amire itt a pi-amstaff között utaltok, gondolom az, hogy a pit akkor sem adja fel, ha kvázi már beledöglik, és mindezt az emberek szórakoztatására... Hát nem tudom. Kíváncsi lennék, hogy milyen munkára, hasznos dologra lehetne átfordítani ezt a tulajdonságát úgy, hogy az se a kutyáknak ne okozzon kárt, se másokra ne legyen veszélyes.
2013. ápr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/104 anonim ***** válasza:
78%

járulékos tulajdonságnak tekintem, nem pedig járulékos rossznak.

ahogy írtam volt, a most épp felfelé ívelő malinois fajta egyes vonalai is elindultak ebbe az irányba, egyszerűen nem szempont, hogy a kutya falkában tartható-e vagy sem. még csak nem is szelektáltak erre! pusztán nem figyeltek oda erre a tulajdonságra. mert vannak ilyen emberek, akiknek ez nem számít. ők nem feltétlenül rosszak, egyszerűen csak más az értékrendjük. és amíg az ilyen ember felismeri a kutyája természetét és nem veszélyes a környezetére, addig nem értem mi a gond vele.

másoknak meg az nem számít, hogy a kutyájuknak mennyire erős a terelőösztöne, mert pl. soha a büdös életben nem akarnak juhnyájat tartani, vagy akár csak sportból terelni, vagy aki pásztorkutyát tart, az kénytelen tudomásul venni, hogy a kutyája nem fog vele apportozni. ne uniformizáljuk a kutyákat.


a súlyúzás meg ugyanannyira a közönségnek szóló sport, mint a dog dancing, a frizbi vagy az agility, vagy akármelyik másik. a sport az sport, versenyek vannak, közönség van, és egy együtt dolgozó csapat.

aminek gyakorlati haszna van, azt munkának hívják (terelés, szolgálati munka, vadászat, stb). munka célokra eddig vaddisznóhajtó pitet láttam, illetve szolgálati célokra is használják.

2013. ápr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!