Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az ha valakinek Pit...

Miért van az ha valakinek Pit bull-ja van azt leszolják h csak menőzni kell neki meg hogy most ez a divat?

Figyelt kérdés
Nem azért de sokan nem is tudják mennyivel jobb egy Amstaff meg egy Pit bull mint pl: egy német juhász.. mert sokan csak leszolják h jajj véreb mert harci kutya és hogy akkor biztos ember evő.. hát nem az ! De miért kell ennyire elítélni ezt a kutya fajt? És miért szolják le azokat akiknek van?
2013. ápr. 8. 09:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 A kérdező kommentje:
9-es , igen leszólom a yorkit ne is haragudj mert volt vele dolgom.. és igen a gazdája hibája h milyen a kutya, de egy kutyának akkor sem szabad azt hinni-e hogy ő a főnök semmilyen helyzetben senkivel! És a kistestü kutyák nagyon agresszivak mert kisebbségi komplexusuk van..
2013. ápr. 8. 10:12
 12/104 anonim ***** válasza:
76%

Ha megharapott a németjuhász az csak és kizárólag a te hibád...

Nem biztos hogy nem lesz bajod a staffal meg a pittel se sőt. egy éves még, gyerek azt se tudod mi lesz belőle :D Ha egy németjuhásszal nem tudtál bánni akkor nem hiszem hogy sok jó dolog fog kisülni ebből a két kutyából..


És én tartom hogy mindig inkább legyen elítélve ezek a kutyafajták, mint sztárolva...

Nekem a két ambulom póráznélkül sétál.. imádják őket az emberek mert olyanok mint két macska. Én meg 10körömmel küzdhetek azért hogy ne legyen ilyen kutyájuk.. Közel nem látják hogy mennyi munka van abban hogy így viselkednek.


A staffod tud sétálni hogy viselkedik más kutyákkal? Azonos ivarúakkal hogy játszik? ... Találkoztam mi nap egy bullterierrel játszottak egyszer elkattant és el kezdte tépni az enyémet... a játék hevében egyszer csak robbant egyet. Az enyémnek elég vastag a bőre meg gyűrödt is hogy hogy csak felszíni sérülés lett.. hozzá teszem hogy a bullterier gyönyörűen viselkedett addig a pillanatig behívható meg minden... ilyenek ezek a kutyák és ezt nem szabad elfelejteni.

2013. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/104 anonim ***** válasza:
73%
A kiskutyák nem azért agresszívak mert kissebségi komlexusuk van.... azért olyanok mert nem kutyaként vannak kezelve, nem bánnak velük megfelelően. A legtöbb dolog nem a kutya hibája hanem a gazdáé. A nem megfelelő kutyaválaszásé, és a nem megfelelő bánásmódé, a nem megfelelő szocializációé stbstb..
2013. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/104 anonim ***** válasza:
73%

"9-es , igen leszólom a yorkit ne is haragudj mert volt vele dolgom.. és igen a gazdája hibája h milyen a kutya, de egy kutyának akkor sem szabad azt hinni-e hogy ő a főnök semmilyen helyzetben senkivel! És a kistestü kutyák nagyon agresszivak mert kisebbségi komplexusuk van.."


Fogalmad sincs a kutyatartásról, kutyanevelésről. Az utolsó válaszoló szépen megfogalmazta. Nem írom le még egyszer. Az hogy egy-két yorkival rossz tapasztalatod volt, nem jelenti azt hogy az összes yorki a földön neveletlen, rossz! Hidd el nem vagy te Isten, hogy minden kutyát ismerj a földön. Szállj le egy kicsit...

és olvasgass a neten hogy mi az hogy "szocializáció, falkavezér, kutya nevelés, kutya tanítása, stb" mert nem igazán érted a dolgokat.

2013. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/104 anonim ***** válasza:
74%
7-es vagyok! Bizony Diesel-nek teljesen igaza van. Nekem kanári szigetekim van és aki ezen fajtán belül csak az én kutyámat ismeri le vannak döbbenve, hogy milyen kutya mert ők hallomásból nem ilyennek ismerik. Mondták már, hogy de kár, hogy nem ismerték hamarabb,mert akkor az amstaff helyett inkább ilyet vettek volna, na de majd a következő kutyájuk ilyen lesz. Neee mert ha az amstaff el lett rontva akkor ő is el lesz és az még rosszabb, mert még a staffit még megtartják valahogy a pórázon, de egy kanári simán elhúzza őket a "célpontig". Sajnos senki nem fogja fel mennyi energia és nevelés kellett ahhoz, hogy így viselkedjen, nem magától lett ám ilyen...szinte elhanyagolható milyen fajta egy kutya csak a nevelésen múlik a viselkedése.
2013. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/104 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy az én hibámból harapott meg be lett fogadva már felnőtt volt mikor hozzánk került! Még csak nem is játszásból tette hanem jöttek hozzánk és kimentem a kapuhoz és elkapta a kezem..na de most mondok egy más példát engem kiskoromba 2szer harapott meg kutya mind a két alkalommal német juhász :D szóval...?! A legjobb haveromnak a németjuhásza rendőr kiképzést kaptt járak kutya suliba bekattant és a gyerek mostoha apjának a lábán elég csúnya sérüléseket okozott csak mert le akarta venni a nyakörvét ez is biztos csupán véletlen volt :D


Lehet hogy lenne vele gond, de nem hagyok rá semmit ami miatt azt hihetné hogy neki szabad akarata van és azt tehetné amit akar ha valami rosszat csinál le tiltom és nyugton van! Sétálni az amsaffom porázzal és anélkül is okos mert nem húz nem akar elszaladni a lábam mellet sétál ha póráz nélkül van max 2 méterre megy el tőlem és első szóra jön! A pit aki még csak 3 hónapos az összes parancs szót tudja kitünően sétál szintén pórázzal és anélkül is!

A staffi a vele egyidős hímekkel és nőszényekkel is egyaránt jól elvan még egy gyanus jele sincs annak hogy bálhézni akarna. El hiheted nagyon sok munkám van bennük és nagyon oda figyelek hogy sokat legyenek idegen emberek társaságába és idegen kutyák társaságába is hogy legyenek szocializálva ;)

2013. ápr. 8. 10:31
 17/104 A kérdező kommentje:

"Fogalmad sincs a kutyatartásról, kutyanevelésről. Az utolsó válaszoló szépen megfogalmazta. Nem írom le még egyszer. Az hogy egy-két yorkival rossz tapasztalatod volt, nem jelenti azt hogy az összes yorki a földön neveletlen, rossz! Hidd el nem vagy te Isten, hogy minden kutyát ismerj a földön. Szállj le egy kicsit...

és olvasgass a neten hogy mi az hogy "szocializáció, falkavezér, kutya nevelés, kutya tanítása, stb" mert nem igazán érted a dolgokat."


Fogalmam sincs a kutya tartásról ? Hmm oké :D ha Te mondod biztos így is van ;) biztosan te olyan okos ember lehetsz hogy ismeretlenül tudod hogy ki mennyit ért a kutya tartáshoz ..! Nincs igazam?! Mondta valaki is egy szóval h én istennek képzelem magam? Nem mondtam h minden kutya fajt ismerek ;) képzeld kellő képpen tudatába vagyok a kutya nevelés szocializáció és egyéb fogalmag/dolgokkal kapcsolatban csak hogy nyugodt legyen a lelki ismereted ;)

2013. ápr. 8. 10:39
 18/104 anonim ***** válasza:
67%

A megnyilvánulásaidból nyilvánvalóan kitűnik, hogy gondok vannak a felfogásoddal és a tudásoddal. Nem mondanám, hogy teljes egészében, inkább csak részletekkel.


Például azt mondod, hogy a yorkik azért rossz kutyák, mert egyik kutyának sem lenne szabad - a gazda viselkedésétől függetlenül - kezelhetetlennek lennie, utána viszont leírod, hogy te mindent megteszel azért, hogy a te kutyáid engedelmesek legyenek. Szóval akkor hogyisvanez?


Vagy a németjuhász: igen divatos fajta. Rengeteg a szaporított, s külön vált a küllem meg a munkavonal. A szaporított kutyák között pedig sok az ideggyenge - én simán el tudom képzelni, hogy a befogadott nj-d meg a haverod kitudjahonnanvan kutyája ideggyenge volt.


De azért a munkavonalas nj-k nem véletlenül alkalmazhatóak az élet szinte minden területén - mellettük csak a mali áll meg.

2013. ápr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/104 A kérdező kommentje:

Nem lenne szabad a kutyának ön fejünek lenni, makacsnak ön törvényünek nem szabad hogy azt higgye hogy ő a falka vezér.


Az én nj-om tutti ideg gyenge volt! befogadott kutya volt nem tudom a múltját nem ismerem a kutya vérvonalát hogy milyenek voltak az ősei, de a haverom kutyája törzskönyves , kenelből hozták a kutyát,de az is lehet hogy nem volt rendesen kiszűrve a kutya anyja apja szaporítás előtt vagy nem tudom,de amint említettem rendőrségi kiképzés és rendszeres kutya iskola mellet harapott.. szóval el is van keseredve a család,de ugyan úgy velük van most ő náluk az úr mert nem akarják hogy megint harapjon.. bár én úgy gondolom ha egy kutya arra vetemedik hogy megharapja a gazdáját az nem először fordult elő(bár ezt csak én gondolom így)

2013. ápr. 8. 11:04
 20/104 anonim ***** válasza:
41%
Haha. Vicces, hogy azt várod el, hogy ne ítélkezzenek fölötted, mikor te ugyanazt teszed. Az a baj, hogy a megfelelő kutyázáshoz is kell egy intelligenciaszint, ami neked nem az erősséged:)
2013. ápr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!