Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az ha valakinek Pit...

Miért van az ha valakinek Pit bull-ja van azt leszolják h csak menőzni kell neki meg hogy most ez a divat?

Figyelt kérdés
Nem azért de sokan nem is tudják mennyivel jobb egy Amstaff meg egy Pit bull mint pl: egy német juhász.. mert sokan csak leszolják h jajj véreb mert harci kutya és hogy akkor biztos ember evő.. hát nem az ! De miért kell ennyire elítélni ezt a kutya fajt? És miért szolják le azokat akiknek van?
2013. ápr. 8. 09:01
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/104 anonim ***** válasza:
71%
92-es és 98-as! Nem felsültem, vártam már ezt,most el is magyarázom. Nem tudom azt konkrétan megmagyarázni, hogy miért, nem szívesen raknám ki ilyen oldalra a saját kutyám képét. Akinek küldtem a képet, a vita többek között arról is szólt, hogy le vattaszájúzta azokat a piteket akikkel eddig találkoztam és ő biztos volt benne, hogy egy valóban harcedzett pittel 100%, hogy nem bírna el az én kutyám. Nem ismeri sem az én kutyámat, se azokat a kutyákat, de kőbiztos véleményt alkotott, ráadásul írt egy kennelről aminek az volt a lényege, hogy hasonlítsam össze azokat a kutyákat az enyémmel, mert azok mennyivel keményebbek. Ezt, hogy keményebbek nem írta le szó szerint, de érződött rajta, vissza lehet olvasni. Szóval, hogy az én kutyámat ne kelljen kirakni, de a valóságot tükrözze így addig kerestem a fajtán belüli képeket, amíg nem találtam olyan kutyát, amelyik olyan méretű, izomzatú, kialakítású mint az enyém. Maga az "arca" pofija nem teljesen olyan, sőt a színe sem, de a lényeg a testalkaton volt. Én meg vagyok győződve róla, hogy ő elintézne egy pitet, ha hagynám, bármilyen pitet. Nem akarom kipróbálni, nagyon nem így neveltem a kutyám, amint az írásaimból is kiderül de valaki tök ismeretlenül ne szólja már le a kutyám. Kiraktam a képet és le is írtam, hogy most már fikázhatja, mert most már van miről véleményt alkotni. Ha akkor úgy rakom ki a képet, hogy itt egy kutya ami olyan mint az enyém, akkor tipikusan az a válasz, hogy jaj persze, biztos nem is ilyen, miért nem rakod a sajátodról a képet. Így inkább úgy dönöttem, hogy ezt a fölösleges vita részt elkerüljem, hogy megvárom, míg akad valaki aki észreveszi a dolgot.Mert ha nem veszi észre senki akkor nem kell ezzel b.szkódni. Ja és nem pites vagyok, ezt nem tudom miért írta a 92-es...
2013. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/104 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként akárhonnan is nézzük, valahol ebben a - egyébként meglehetősen színvonalas - vitában már régóta jelen van az a kérdés is, hogy kinek van keményebb kutyája (azaz egy elméleti dogo vs pitbull meccs is folyt itt).

Ez számomra azért furcsa, mert ha valaki alapból úgy neveli a kutyáját, hogy ne kerüljön összetűzésbe más kutyákkal, akkor nem tök mindegy ez?

De itt is látszik, hogy valójában minden "harci kutya" gazdában benne van ez is, még ha nem is akarják valójában kipróbálni. A fajta régi hivatását (ha tiltott és nem szép dologról van is szó) a gazdák értékelik, ha másban nem, a külső dolgokban.

Én pl még sose gondolkoztam el rajta, hogy a mudim lenyomna-e harcban egy bordert, mert ez ebben az esetben nem érték.

2013. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/104 anonim ***** válasza:
18%

"Akinek küldtem a képet, a vita többek között arról is szólt, hogy le vattaszájúzta azokat a piteket akikkel eddig találkoztam és ő biztos volt benne, hogy egy valóban harcedzett pittel 100%, hogy nem bírna el az én kutyám."


És egy kép ezzel mit bizonyít? Amúgy így képről is megmondom: az a kutya amit feltettél, komoly harchoz túl nehézkes. 2-3 percet bírna, utána a seggén venné a levegőt. Ha ezalatt a 2-3 perc alatt találna fogást, akkor lenne esélye, amúgy nem. Hasonlítsd már össze csak küllemben a Curto kutyákkal...


"Nem ismeri sem az én kutyámat, se azokat a kutyákat, de kőbiztos véleményt alkotott"


Már megint csak szerinted. Vagy a te kutyád bőre kevlárszövet amit nem lehet átharapni? Haggyá má...


"ráadásul írt egy kennelről aminek az volt a lényege, hogy hasonlítsam össze azokat a kutyákat az enyémmel, mert azok mennyivel keményebbek. Ezt, hogy keményebbek nem írta le szó szerint, de érződött rajta, vissza lehet olvasni."


Látod az itt a baj hogy azzal vitatkozol amit érzel és nem azzal amit írok. Arra céloztam itt hogy Curto nem csak küllem alapján szelektál. Ezért is kérdeztem meg hogy a kutyád dogo canario vagy presa canario.


"Én meg vagyok győződve róla, hogy ő elintézne egy pitet, ha hagynám, bármilyen pitet."


Legyél. Érzésekkel nem lehet vitatkozni mert mindenki azt érez amit akar.

2013. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/104 anonim ***** válasza:
0%
szerintem azért szolják le a pitbullos gazdikat mert nem értenek a pitbullokhoz anyit tudnak róluk hogy harcikutyák és veszélyesek ám egy pitbull mindenben jobb az öszes többi kutyánál-nagyon okos kutyák nagyon erösek és szivosak bátorságuk és kitartásukkal szemben semmien fajta kutya nem veheti fel a versenyt ha egy gazda jól bánik egy pit bullal -a pitbull az életét if feláldozza a gazdájáért .nagyon játékos a gyrekeket imádja --de semien fajta kutyával nem tanácsos összeengedni mert egy pitbull nem ismer vereséget inkább az életét veszti mint hogy vereséget szenvedjen bátran választjátok a pitbullt ö egy igazi kutya
2014. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!