Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az ha valakinek Pit...

Miért van az ha valakinek Pit bull-ja van azt leszolják h csak menőzni kell neki meg hogy most ez a divat?

Figyelt kérdés
Nem azért de sokan nem is tudják mennyivel jobb egy Amstaff meg egy Pit bull mint pl: egy német juhász.. mert sokan csak leszolják h jajj véreb mert harci kutya és hogy akkor biztos ember evő.. hát nem az ! De miért kell ennyire elítélni ezt a kutya fajt? És miért szolják le azokat akiknek van?
2013. ápr. 8. 09:01
 71/104 anonim ***** válasza:
54%
Ideidéznéd pontosan amit írtam? Úgy lenne korrekt, akkor azzal tudnál vitatkozni amit írtam és nem azzal amit gondolsz hogy írtam.
2013. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 anonim ***** válasza:
0%

"te leírtad, hogy normális ember nem ővzik hobbiból a kutyájával"


Ehhez képest azt írtam hogy nem arra használja az öv -t hogy javítsa a kézbentarthatóságot, szóval azzal vitatkozz pls. amit írtam...

2013. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 anonim ***** válasza:
71%

külön külön kötsz bele a mondataimba... akármennyire akarod a pitek is csak kutyák. Semennyivel nem több mint egy yorki.


A dominanciával kapcsolatban meg annyit hogy idegen kutyákkal kapcsolatban kell kimutatni.. sőt a meglévő falkában is meg kell tartania a helyét. ami nem megy azzal hogy csúnyán néz.. És mivel nincs ráírva hogy pittbull vagyok féljetek ezért idővel a falkatársak be fognak próbálkozni. De kicsit beleuntam a mostani beszélgetésbe. Az a baj hogy te úgy állítod be a piteket mintha külön faj lenne pedig csak egy kutya ez is.


Igen láttam játszani pitet.. az enyémmel játszott akivel akkor találkozott először... ez két külön kutyával történt. Akivel amúgy találkoztam azok antiszoc paraszt kutyák voltak akik messziről támadni akartak..


A korcs pit állományt meg arra értem, hogy többnyire szaporított hulladék kutyák mind... 1-2 kivételtől eltekintve.. eléggé megtépázta a fajtát a szaporítási tilalom anno...

2013. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/104 anonim ***** válasza:
71%

"Nem erre értettem, hanem ha a pórázon lévő kutyád sérülést okoz egy önsétáltató kutyának."


Szerintem nem voltam félreérthető, ha az én kutyámon sem volt póráz és úgy okoz sérülést akkor büntethető lenne. Pedig már kezdtem megörülni, hogy tényleg van valami jogszabály erre is... :D


"A tied se visszahívható, légy megnyugodva ha már folyt a vére, amiket meg eddig leírtál az csak nyálazás volt, nem bunyó."


Ha ezt arra érted és ezzel védekezel, hogy ha a te kutyád vagy az én kutyám vére folyik egy összetűzésben akkor nem visszahívható. Már ne haragudj, de ha a te pit-ed egy kisebb kutyára rámegy csak mert idegen kutya és nem kötelessége eltűrni, akkor a te kutyád vére biztosan nem fog folyni tehát visszahívható kellene legyen. Az én kutyám vére még sosem folyt, de ahhoz több kellene mint egy pit. Ha olyan helyzet lenne, hogy már a vére folyik,ha mondjuk több pit egyszerre támadná nem is akarnám visszahívni, amíg nincs kiiktatva a másik kutya a gazda által vagy általam, hát védje meg magát. De amíg nem kerül ilyenre sor, csak egy-két dominánsabb kutya produkálja magát vagy 1 db pit szerencsétlenkedik vele addig tudom mit várhatok el tőle és tudom, hogy ki- ill. behívható.


"Utolsó tagmondattal bizonyítottad hogy falkamunka. Köszönöm."


Nem is azt mondtam, hogy nem falkamunka, hanem azt, hogy függetlenül hányan voltak az ösztön és az indíttatás meg volt bennük. Tehát ilyen alapon én sem várhatnék el semmit a kutyámtól.


"Csak nem ebben a formában."


Lehet, hogy nem pont így nézne ki, de nagyon hasonlóan, na bumm.


" "Ma is tenyésztik őket és a tenyésztők pedig nem harcoltatnak."

Irema Curto kennel? Nemonddmá... "


?? Én nem találtam semmi olyan dolgot ami arra engedne következtetni, hogy harcoltatva vannak azok a kutyák. Nem is értem ezt a reagálást. De lehet csak én vagyok ennyire hülye.


"Volt már ilyen, nem lett belőle bunyó."


Hát mint már írtam ilyen hozzáállással csak szerencse, meg a korsós hasonlat.


"Indokold meg. Akár kutyával, akár kutya nélkül miért vagyok köteles a másik kutya társaságát elviselni?"


Nem vagy köteles, de akkor ne zavarjon, hogy azt mondom szeretnél "érinthetetlen" lenni.


"Nálunk is más a helyzet...:-DDD "


Csak nem úgy mint nálunk. Szerintem te is tudod, hogy arra értettem, hogy neked az egyik érved a szocializálás elutasítására, hogy az udvaron se játszik a többi kutyával azért mert ő erre nem vágyik, akkor ennyi erővel kiindulhattam volna én is ebből a viselkedésből és az én kutyám is antiszoc lenne.


"Az enyémet meg láthatóan nem teszi boldoggá az idegen kutya jelenléte."


Fentebbi válaszom + nem lett hozzászoktatva és nem tudja helyesen kezelni a helyzetet.


"Nálam meg a labda, a frizbi, a lógás, röviden az edzés és a versenyfelkészülés fáraszja le. Akkor meg egyedül vagyunk és rohadtul nem számít hogy más kutyákkal agresszív-e."


A lógás kivételével ezeket mi is csináljuk, de ha valami miatt pár napig nem megyünk ki játszani az látszik rajta és már alig várja, hogy a többiekkel nyomuljon. De a te kutyád ezt az érzést nem ismeri, így nem is hiányzik neki.

De ha tudná, hogy van ilyen,neki is hiányozna.


"Hidd el, előbb-utóbb szükséged lesz egy ásóra."


Hidd el ismerem a kutyámat, tudom, hogy mire számíthatok tőle és nem lesz szükségem ásóra. Nem kevés munka, energia van benne és légyszíves ne is hasonlítsd egy kiszámíthatatlan, antiszoc, nem kézben tartható kutyához...mert azokhoz kell ásó.

2013. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/104 anonim ***** válasza:
54%

"külön külön kötsz bele a mondataimba... akármennyire akarod a pitek is csak kutyák. Semennyivel nem több mint egy yorki."


Minden fajtát másra tenyésztettek, ezáltal más tulajdonságaik alakultak ki.


"A dominanciával kapcsolatban meg annyit hogy idegen kutyákkal kapcsolatban kell kimutatni.. sőt a meglévő falkában is meg kell tartania a helyét. ami nem megy azzal hogy csúnyán néz.. És mivel nincs ráírva hogy pittbull vagyok féljetek ezért idővel a falkatársak be fognak próbálkozni."


Azért vannak együtt csak felügyelettel. Egyébként nem próbálkoznak.


"De kicsit beleuntam a mostani beszélgetésbe. Az a baj hogy te úgy állítod be a piteket mintha külön faj lenne pedig csak egy kutya ez is."


Nem külön faj, csak épp a kutyák között egy szociális analfabéta, mert olyanra tenyésztették.


"Igen láttam játszani pitet.. az enyémmel játszott akivel akkor találkozott először... ez két külön kutyával történt. Akivel amúgy találkoztam azok antiszoc paraszt kutyák voltak akik messziről támadni akartak.."


Pedje annak a "pitnek"? Vagy netán keverék esetleg?


"A korcs pit állományt meg arra értem, hogy többnyire szaporított hulladék kutyák mind... 1-2 kivételtől eltekintve.. eléggé megtépázta a fajtát a szaporítási tilalom anno..."


Most nagy butaságot írtál. A szaporítási tilalom nem osztott, nem szorzott. Egyrészt feketén is ment, megy a game. Másik meg hogy nagyon sokan tartották őket mint staffordot, stafford tk. -val, a kutya se ellenőrzött utána. Harmadik meg hogy az nem hozott be külföldről, aki nem akart.


Nem a szaporítási tilalom tépázta meg a fajtát, hanem hogy minden hülyének az kellett - tudod tiltott gyümölcs - és ezért mindenféle hulladékokat szaporítottak össze. Ez az expresszes 30 ezres kategória.


De aki akar és utánajár, az tud jó kutyát szerezni mert még mindig vannak akik tiszta vérben tartják és odafigyelnek a párosításokra. Ráadásul az ADBA is már törzskönyvez Magyarországon, ami nem annak a jele hogy olyan xar az állomány.

2013. ápr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/104 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem nem voltam félreérthető, ha az én kutyámon sem volt póráz és úgy okoz sérülést akkor büntethető lenne. Pedig már kezdtem megörülni, hogy tényleg van valami jogszabály erre is... :D "


Póráztörvényről hallottál már?


"Ha ezt arra érted és ezzel védekezel, hogy ha a te kutyád vagy az én kutyám vére folyik egy összetűzésben akkor nem visszahívható. Már ne haragudj, de ha a te pit-ed egy kisebb kutyára rámegy csak mert idegen kutya és nem kötelessége eltűrni, akkor a te kutyád vére biztosan nem fog folyni tehát visszahívható kellene legyen."


Nem disztingvál méret alapján.


"Az én kutyám vére még sosem folyt, de ahhoz több kellene mint egy pit."


Hehehe...a te kutyád 5 perc után a seggén venné a levegőt, a pit meg akkor kezdene belemelegedni. Ha nem hiszed, vannak ilyen videók a neten, megnézheted őket, bírja a pit nagyobb súly ellen is. És ezek készített kutyák, nem kanapényomatékok...


"Ha olyan helyzet lenne, hogy már a vére folyik,ha mondjuk több pit egyszerre támadná nem is akarnám visszahívni, amíg nincs kiiktatva a másik kutya a gazda által vagy általam, hát védje meg magát. De amíg nem kerül ilyenre sor, csak egy-két dominánsabb kutya produkálja magát vagy 1 db pit szerencsétlenkedik vele addig tudom mit várhatok el tőle és tudom, hogy ki- ill. behívható."


Több pit nem hinném hogy egyszerre menne, de kívánom hogy ne tapasztald meg. Tényleg.


"Nem is azt mondtam, hogy nem falkamunka, hanem azt, hogy függetlenül hányan voltak az ösztön és az indíttatás meg volt bennük. Tehát ilyen alapon én sem várhatnék el semmit a kutyámtól."


A falkamunkával arra céloztam hogy a te kutyád közömbössé tétele idegen kutyákhoz jóval kisebb munka mint egy pit esetében.


"Lehet, hogy nem pont így nézne ki, de nagyon hasonlóan, na bumm."


Nem a küllemre céloztam.


"?? Én nem találtam semmi olyan dolgot ami arra engedne következtetni, hogy harcoltatva vannak azok a kutyák. Nem is értem ezt a reagálást. De lehet csak én vagyok ennyire hülye. "


Na, érzed te...


"Hát mint már írtam ilyen hozzáállással csak szerencse, meg a korsós hasonlat."


Ennyi éven keresztül nem hinném hogy szerencse, persze azért fel vagyok készülve.


"Nem vagy köteles, de akkor ne zavarjon, hogy azt mondom szeretnél "érinthetetlen" lenni."


Hogy érted az "érinthetetlent"? Ha úgy hogy nem szeretném hogy mások zavarnának, akkor igen. Ezért is megyek ilyenkor oda ahol nagyon kicsi az esély hogy idegen kutyával találkozom.


"Csak nem úgy mint nálunk. Szerintem te is tudod, hogy arra értettem, hogy neked az egyik érved a szocializálás elutasítására, hogy az udvaron se játszik a többi kutyával azért mert ő erre nem vágyik, akkor ennyi erővel kiindulhattam volna én is ebből a viselkedésből és az én kutyám is antiszoc lenne."


De én nem csak ebből indultam ki.


"Fentebbi válaszom + nem lett hozzászoktatva és nem tudja helyesen kezelni a helyzetet."


Nem lett? 20 hónapos koráig jártunk egy városi kutyafuttatóba. Ott nőtt fel. 1 éves koráig nem kutyázott. Azután is csak az idegen kanokat nem viselte el, akik mellett felnőtt, azokat meg igen. De mint mondtam, nem elvárás hogy viselje el az idegen kutyákat.


"A lógás kivételével ezeket mi is csináljuk, de ha valami miatt pár napig nem megyünk ki játszani az látszik rajta és már alig várja, hogy a többiekkel nyomuljon. De a te kutyád ezt az érzést nem ismeri, így nem is hiányzik neki."


Mint fentebb írtam, ismeri. De megkérnélek rá hogy ne uniformizáld a kutyákat. Emberek között is van olyan aki magánakvaló meg olyan is aki csak tömegben érzi jól magát, illetve a két véglet közti széles skála. Kutyák esetében dettó.


"De ha tudná, hogy van ilyen,neki is hiányozna."


És ha sárga lenne és csilingelne, ő lenne a villamos.


"Hidd el ismerem a kutyámat, tudom, hogy mire számíthatok tőle és nem lesz szükségem ásóra. Nem kevés munka, energia van benne és légyszíves ne is hasonlítsd egy kiszámíthatatlan, antiszoc, nem kézben tartható kutyához...mert azokhoz kell ásó."


Attól még hogy munkát tettél bele, az ösztönei még megvannak...

2013. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/104 anonim ***** válasza:
71%

Egyre kevésbé tudsz érvelni, eddig sem győztél meg ezután sem fogsz. Ha te antiszoc kutyára vágysz, így nevelted, így szereted csináld. Nekem más elvárásaim vannak én nem a harciassága miatt választottam ilyen fajtát, sajnos az ilyen külsővel rendelkező kutyákhoz ez hozzá tartozik, de mint én is bizonyítom ezen lehet segíteni. Van aki nem akar. Nyilván nem bírná olyan sokáig a harcot, mint egy olyan kutya akinek ebből áll az élete, mert nincs ehhez hozzászokva, viszont ha fogást találna rajta és ő is így állna a dologhoz és semmilyen tényező nem gátolná a harcot akkor lehet nem tartana sokáig. Az az egy azért érdekelne, hogy az Irema Curto kennelnél mit kellene észrevennem?

Ezzel be is fejeztem a vitát.


Egyébként a kérdező hová tűnt? :D

2013. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/104 anonim ***** válasza:
0%

"Egyre kevésbé tudsz érvelni, eddig sem győztél meg ezután sem fogsz."


Tévedsz, én nem téged akarlak meggyőzni, csak tárgyilagosan akarok beszélgetni a kedvenc fajtámról. Amibe a fajtát nem ismerőkkel végzett vita is beletartozik.


"Ha te antiszoc kutyára vágysz, így nevelted, így szereted csináld."


Te, itt a gyiken aki szocializált pitről beszélt (szocializált = eltűri az idegen kutyák jelenlétét), és miután megkérdezte tőle valaki hogy az a kutya milyen vonal, mi a pedje, mindig úgy eltűnt, mint szüzesség a kuplerájban. A pit kutyázós vagy nem kutyázós mivolta genetika, nem nevelés. Mint írtam korábban, kinevelni ki lehet belőle, de azzal kiveszel belőle minden mást, amitől pit. Akkor meg minek? Akkor legyen inkább staffordod.


"Nekem más elvárásaim vannak én nem a harciassága miatt választottam ilyen fajtát, sajnos az ilyen külsővel rendelkező kutyákhoz ez hozzá tartozik, de mint én is bizonyítom ezen lehet segíteni."


Én se a harciassága miatt, hanem az edzhetősége és az egyéb belső tulajdonságai miatt, ami csomaghoz a harciasság is elválaszthatatlanul kapcsolódik. Segíteni meg mint írtam fentebb lehet, de milyen áron? Ezen az áron nem is kell ilyen kutya.


"Nyilván nem bírná olyan sokáig a harcot, mint egy olyan kutya akinek ebből áll az élete, mert nincs ehhez hozzászokva, viszont ha fogást találna rajta és ő is így állna a dologhoz és semmilyen tényező nem gátolná a harcot akkor lehet nem tartana sokáig."


A videók nem igazán ezt mutatják...


"Az az egy azért érdekelne, hogy az Irema Curto kennelnél mit kellene észrevennem?"


Nézd meg a kutyákat és hasonlítsd össze őket a sajátoddal. Mondjuk...


"Ezzel be is fejeztem a vitát."


Ahogy érzed.

2013. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/104 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy én is szeretném megköszönni az értelmes vitát, nagyon sokat tanulok ebből a beszélgetésből a pitek gazdáiról, szóval hasznos is! Tudjátok, mit nem értek még? Szóval a pitbullt ugye tényleg kutyaviadalokra, emberek szórakoztatására tenyésztették ki. Remélem, eztel nem bántok meg senkit, de ugye a kutyaviadal nem az IQ betyárok hétvégi szórakozása, a saját korában is megvolt ennek a maga kicsit bűnöző-kicsit illegális közönsége. Ezért valahogy értem a sok suttyót, akit ez lenyűgöz, már itt azokra gondolok, akiknek ma tipikusan nem jól nevelt kutyájuk van, és csak státuszszimbólumnak tartják - na ezek a gazdák számomra a régi kutyaviadalok nézőinek a leszármazottai. Azt is megértem, akit a kutya erős felépítése, külseje vonz, nyilván erős, tekintélyt parancsoló kutya. Ez is oké. De tényleg nem értem, hogy egy mai, iskolázott (azt írtad, jogász vagy, ugye?) embernek miért szükségesek ezek a tulajdonságok a kutyában? Amúgy, ha jól tudom, a súlyhúzás is tiltott bizonyos országokban és az állatvédők is tiltakoznak ellene. Szóval mégis, egy intelligens, jogász ember azt a tulajdonságát szereti legjobban a kutyájának, amit a suttyó bűnöző kutyaviadalosok miatt alakítottak ki... Hogy lehet ez? :)
2013. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 anonim ***** válasza:
54%

Na mivel a kenneles dolog érdekelt, erre még reagálnék... Hasonlítsam össze? Ennyi?? Hát így látatlanban jól leszóltad a kutyámat.Külső alapján az én kutyám kicsit durvább. Tessék itt egy kép. [link]

Most már fikázhatod.

További jó szórakozást, beszélgetést, vitát mindenkinek :)

2013. ápr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!