Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ismeri Kun Beátrix németju...

Aki ismeri Kun Beátrix németjuhász tenyésztőt az meséljen róla. Megbízható?

Figyelt kérdés

Már beszéltem vele, és igen meglepődtem mikor elkezdte mondani az árakat.


Kb pontosan idézem ezt írta


"Az árak teljesen különbözőek. Most van két kislány,az ordas 40000,-ft a rajzos 50000,-ft,törzskönyv nélkül. De van egy ordas 1 éves szuka 30000-ért és egy fekete 20000,-ért is. Törzskönyvezettek 80000,-ft-tól kezdődnek."


Ha ő elismert tenyésztő, akkor oda adhatja törzskönyv nélkül a kutyákat? ezzel kicsit elbizonytalanított engem legalábbis.


Nagyon szépek a kutyái de jó sok van belőle megszámoltam összesen vagy 19 xD


Aki esetleg jobban ismeri őt, az írja le nekem, mennyire megbízható, főleg hogy felajánlotta, hogy törzskönyv nélkül is adja olcsóbban.



2013. júl. 8. 09:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
79%
Kedves utolsó, részben igazad van, másrészt meg a kérdező azoktól kért tanácsot, akik ismerik ezt a tenyésztőt, viszont egyetlen ilyen hozzászólás érkezett. A többiek ismeretlenül ítéltek, ugyanúgy, ahogy a kedves kérdező is. Most ha valaki tájékozódni akar róla, az egy ismerős pozitív vagy a több őt nem ismerő negatív véleményére fog hallgatni? Hajlok arra, hogy inkább az utóbbiakra, pedig ez egyáltalán nem biztos, hogy reális és igazságos. Akik nem ismerik, a leírtak alapján ítélnek valakiről, hogy tenyésztő vagy nem, akik ismerik, azok például tudhatják, hogy mik a főbb tenyésztési alapelvei, és hogy azok esetleg nem egyeznek a konvencionális kiállítás-küllem vonaléval, márpedig a tenyésszemlék is azon az elven működnek. De kérdem én, vannak karaktertesztek például? A munkaeredmények számítanak? Az egészségi szűrések, szó se róla, valóban fontosak.
2013. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim válasza:
86%
Én ismerem Beát személyesen. Nagyon-nagyon tudom ajánlani. Gyönyörűszép kutyusom van tőle, aranyos, kedves, mozgékony, jó kondiban lévő 1 éves kan (ivartalanított, mert nem szaporítok). A kiállítás része nem érdekel a dolognak, sose volt ez a célom, én társat kerestem, és vettem Beától, társ is lett belőle. A kutyái 10-11 évesen is olyan kondiban vannak, mint egy 3 éves kutya, ami nagyon ritka német juhászoknál. A hosszú szőrű német juhász (ónémet juhász) egyébként sokkal erősebb alkatú, ellenállóbb fajta, mint a "sima" rövid szőrű. Csak ajánlani tudom. Meg kell fizetni, de én inkább megfizettem, mint utána állatorvosra költsem ugyanazt a pénz.
2013. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
82%
Az egyik legjobb tenyésztő! Miért baj, h sok kutyája van? De nem 2x2 kennelekben élnek, hanem nagy területen, külön tóval a kutyáknak, szocializáltak, életerős kutyák. Nem a csapott hátúak, aki ilyet keres, az ne Beától vegyen kutyát. De aki nem kiállítási kutyát szeretne, hanem egy egészséges, erős és kiegyensúlyozott társat, annak szívből ajánlom. Nekünk kettő is van Tőle, azért merem kijelenteni, hogy megbízható ember. Olyannyira, hogy szereti tudni a későbbiekben hogyan fejlődik a kiskutya. Bármilyen kérdéssel fel lehet hívni, ha valamiben nem biztos a gazdi.
2013. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
31%
Még egy kérdés, miért baj, h árul TK nélkül kutyát?????? Akinek nem kell papír, annak olcsóbb ez tök természetes. Ha a fagyihoz nem kérsz olyan édes pálcikát, minek dugná bele az eladó és fizetteti ki Veled, ha nem kéred??? Ez a TK mizéria agyrém. Minek az, ha nem viszed kiállításra, nem tenyésztesz a kutyával? A TK nem garancia semmire sehol sem!
2013. júl. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim válasza:
70%

Kettő NJ kutyánk van Beától, úgy gondolom, ez már önmagáért beszél. Mehettünk volna máshova is tájékozódni az első találkozáskor, nem tettük, melyet azóta sem bánunk. Amit akkor és azóta is láttunk/látunk a kutyáinkban, az teljes mértékben bennünket és Beát igazol/igazolja.

Minden bizonnyal ettől az érzéstől a kedves kérdező most egy életre megfosztotta önmagát.


A TK megléte és vagy hiánya nem kizáró és nem felróható ok, éppen ellenkezőleg, felkínálja a lehetőséget, mellyel a vásárló dönti el, szüksége van egy papírra avagy nem.

A sok klaviatúra-huszár meg minden valóságalapot nélkülözve alkot véleményt (ha még csak vélemény volna), írogat ész és tapasztalat nélkül.

2013. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim válasza:
80%
Nekem is van "Bea-kutyám" mi több 1 héten belül 2 lesz. Nem, nem a klasszikus kiállítási vonal, ha valaki arra vágyik, más tenyészetet keressen. Ha viszont társat,sport-társat, jelző-kutyát szeretnél, akkor meg kell látogatnod a tenyészetét. Igen sok kutyája van, nem úgy mint a kutyagyáraknak. Több szuka, több kan, a nyugdíjasok, a kedvencek, az éppen kölyökkorba lévők. Igen falka-szerű tartásban élek a kutyák, saját tóval és hatalmas hancúr hellyel. Lehet, hogy a neten sok-sok infot szerezhetsz, de amit a honlapján képeket találsz az csak ízelítő a kutya-paradicsom mindennapjaiból. Nem a fotó kedvéért ugranak csoportosan a tóba a kutyák és nem a fotó kedvéért nézik rajongással a botot, játékot, és a gazdájukat. Egy 2x2-es kennelben tenyésztett állatról mikor látsz ilyen képeket? Pórázzal a nyakán, szerte-szana húzott lábakkal fényképezik őket. Ha kiegyensúlyozott, erős idegrendszerű, aktív és kezelhető Német juhászt szeretnél, akkor érdemes személyesen megnézni a kínálatot. Ja! és hogy miért van nem kifejezetten eladó korban lévő kutyája? Pl. mert a rosszul bánó gazdáktól, ha lehet inkább vissza veszi a kölyköt, mintsem hagyja hosszú éveken át méltatlanul tartott körülmények közt élni.
2013. júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
37%
Ha tényleg olyan jó tenyésztő lenne, akkor nem adná törzskönyv nélkül a kutyáit! Vagy ha nem a kiállítási vonalt tartja, akkor az feljogosítja? Mert mindenki ezzel jön. Mi ezzen olyna nagy szám, dicsőség? Sok ember van aki egy fajta munkavonalát szereti. Ez egy hülye indok, mert a törzskönyv nélküli kutyái ugyanúgy elkallódnak, kiesnek a rendszerből, senki nem tud majd róluk smemit, hogy hányszor, kivel szaporítják és végül ugyanúgy lerontják az állományt mint "széthúzott lábú" kiállítási egyedek. Erre nem gondol senki?
2013. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim válasza:
84%
Nekem már 10 éves a kutyám, aki Bea tenyészetéből származik. Mindenkinek ilyen kutyát kívánnék ha lehetne. Egészséges, gyönyörű, és tökéletes kutya.
2013. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
67%

"Ha tényleg olyan jó tenyésztő lenne, akkor nem adná törzskönyv nélkül a kutyáit! Vagy ha nem a kiállítási vonalt tartja, akkor az feljogosítja?"

A hivatalos törzskönyvezés ma Magyarországon a küllem-központú tenyészszemlékhez kapcsolódik. Ha valaki ebbe nem fér be - pl. mert a kutyái kicsi méretesebbek, vagy a küllem szerint színhibásak (pl. nagyobb fehér folt van rajtuk, vagy homokszínűek, most épp ez jutott eszembe) - attól függetlenül, hogy munkára kiválóak, ugyanúgy nem fogják megkapni a tenyészthetőséget, hiába ismert a származásuk. Ezek után, én úgy tudom, a kölykeik csak felülbélyegzett törzskönyvet kaphatnak, ami jóval drágábbá teszi a törzskönyvezést.

Ha ekkor a tenyésztő inkább a kutyáira költi azt a pénzt, és nem vált ki törzskönyvet, amennyiben ezt a vevői nem igénylik, az lehet, hogy nem dicsőség, de nem is feltétlenül elítélendő dolog. Lehet, hogy egy ilyen törzskönyv árából például újabb betegségre szűret.

2013. júl. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, nem tudom hogy megtaláltad e a honlapját, én igen. Ugyan nem találtam meg a törzskönyvet, szűréseket mégis azt mondom érdemes megnézni. Ahogy a kutyáiról ír sok mindent elmond, egy személyes beszélgetés a helyszinen talán mégtöbbet. Böngészges az oldalon:-)

[link]

2013. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!