Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ismeri Kun Beátrix németju...

Aki ismeri Kun Beátrix németjuhász tenyésztőt az meséljen róla. Megbízható?

Figyelt kérdés

Már beszéltem vele, és igen meglepődtem mikor elkezdte mondani az árakat.


Kb pontosan idézem ezt írta


"Az árak teljesen különbözőek. Most van két kislány,az ordas 40000,-ft a rajzos 50000,-ft,törzskönyv nélkül. De van egy ordas 1 éves szuka 30000-ért és egy fekete 20000,-ért is. Törzskönyvezettek 80000,-ft-tól kezdődnek."


Ha ő elismert tenyésztő, akkor oda adhatja törzskönyv nélkül a kutyákat? ezzel kicsit elbizonytalanított engem legalábbis.


Nagyon szépek a kutyái de jó sok van belőle megszámoltam összesen vagy 19 xD


Aki esetleg jobban ismeri őt, az írja le nekem, mennyire megbízható, főleg hogy felajánlotta, hogy törzskönyv nélkül is adja olcsóbban.



2013. júl. 8. 09:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
100%

A www.kunbea.hu oldal vagy az FB-n:


[link]

2013. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 anonim ***** válasza:
92%
Kedves előttem szóló,a kérdező pontosan ismeri a beírt linket,hiszen az ott váltott privát levelezésünk tartalmának egy részletét másolta be ide,mint írta is "idézte"
2013. júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:
70%
Értem.
2013. júl. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos nem tudom hogyan kell válaszolni közvetlen valaki kommentjére,de a 2. oldalon utolsó hozzászóláshoz fűznék pár sort,melyben a honlapom lett belinkelve és javasolva,hogy egy személyes beszélgetés nem ártana.

Jelzem,ez már nem jöhet létre,mert én az ilyen embereket, mint a kérdező, messziről elkerülöm,nemhogy egy kiskutyám életét bízzam rá.

Ami a honlap tartalmát illeti,felesleges lenne teletömni hivatalos adatokkal,felmenőkkel,szűrésekkel,bármi hasonlókkal. Az általam keresett gazdák kiválasztásában egyetlen dolog játszik szerepet,mégpedig az önzetlen szeretet. Ezt keresik és kapják is meg a kutyáimtól és én is csak olyan családokat választok részükre,ahol ezt feltehetően viszont megkapják maradéktalanul. Tehát mivel nem tenyésztésre és nem kállításokra szánom a kölykeimet,így nincs jelentősége az ősöknek papíron,sokkal inkább fontos benyomás a személyes kontaktus a kutyáimmal,ami alapján eldöntheti az érdeklődő,hogy szeretne-e egy hasonló mentalitású és kinézetű kutya tulajdonosa lenni a jövőben.

2013. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem meg van egy hivatalos standard, és ha a kutya abba beleillik akkor tartozik az adott fajtához. Vannak más fajták is, ahol szétvált a kiállítási és a munkavonal, ne találj már ki olyanokat, hogy szegény munkavonalú kutyákat nem lehet törzskönyvezni. Ez mellébeszélés! Legfeljebb nem lesznek a kiállítás bajnokai. De ugyanúgy törzskönyvezik őket is ha megvannak a feltételek. Nekem színhibás kutyám van. Ettől még ugyanúgy jár neki a törzskönyv hiszen egy tenyészetben született, csak kiállításra nem viszem és nem tenyésztem tovább. Minden kutyának jár a törzskönyv aki tenyészetben született és a gazdája megtette a megfelelőlépéseket, akkor is ha rosszul néz ki vagy hibás.

Ha meg a tenyésztőnek olyan fontos, hogy hova kerülnek a kutyái, akkor nem lennének olyanok akiktől vissza kell venni. A drágább ár és a törzskönyv a kutyát is védi. A 100 ezer forintos állatot kevésbé fogják kidobni mint a 20 ezer forintosat.

2013. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 anonim ***** válasza:
42%
Ja és attól még mert betartjuk a standardot és nem "kicsit nagyobb" meg "kicsit más színű" de azért jó az tutira, még nem lesz rögtön küllemkutyánk.
2013. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim válasza:
82%

Nekünk is van kutyánk Beától. Azt gondoljuk, hogy a kutyái otthon olyan alapokat tanulnak meg kicsi korában, ami nagy mértékben megkönnyíti az gazdi életét. Valamilyen intelligenciát hoznak magukkal. Mi pl. tapasztaltuk, hogy alapból tudta a kis kutyánk, aki nem lakásban él, hogy hogyan kell a lakásban viselkedni, és ha pl. pisilni kell, azt jelzi, és visszatartja akkor is, ha még hosszú ideig bent kell maradni. Eszébe sem jutott soha, hogy rágcsálja a cipőinket, papucsainkat. Nagyon okos és tanulékony, még pici korábban megtanulta a nagyobb kutya mellett az alapvető parancsokat, tehát nem kellett külön megtanítani. Nekünk az a véleményünk, hogy Bea jól felkészíti a kutyáit az életre!

És ha valakinek nem kell a törzskönyv, mert nem akár kiállításokra járni, akkor minek fizesse meg az árát? Az miért baj?

Még valami: Beát bármikor lehet felhívni, ha kérdések merülnek fel, ő mindig segít.

2013. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:
17%
Akinek nem kell törzskönyv az menjen menhelyre. Rengeteg német juhász van meg fajtamentők is. Ha meg az nem tetszik akkor igenis tessék kifizetni a rendes árát és törzskönyveset venni.
2013. júl. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
82%

Na, szuper! Ez az oldal is segít kiszűrni a "tuti-hogy-soha-az-életben-nem-lesz-Bea-kutyád" típusú emberecskéket, aminek viszont mi, Bea-kutyások végtelenül örülünk.

Még a végén elfogadnád Bea önzetlen segítségét,meghívást a falka-buliba, és élőben is élvezhetnénk jellemedet.

Nem neked, a többi olvasónak elmondom, nekem 3 fantasztikus kutyám van Tőle, 2 hónapostól 4 évesig, és mindegyiknek más az apja, de sok kantól még így sincs kutyám, akiktől Beánál kölykök születtek.

Annak ellenére vettem Tőle a legfiatalabb kutyámat, hogy az első 2, Tőle származó kutyámmal már szaporítottam is magamnak, így most 4 tagú a falkám.

Mindegyikük gyönyörű, egészségesek, olyan fokon intelligensek, hogy szellemi felfrissülés rájuk nézni némelyik okos hozzászólás után,vagyis valóban nem valók mindenkinek.

Nem kell rajta megsértődni, sem győzködni egymást ízlésekről, módszerekről. Ez van. Vannak A Bea-kutyások, vannak, akikből lehet, és vannak, akik erre alkalmatlanok.

Ők kínlódnak és hoznak fel megcáfolhatatlan érveket, de a lényegről, a Bea-kutyákról fogalmuk sem lesz soha, és ez nagyon jó így.

2013. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
70%
Ismerve Beát, még így is áron alul adja a kiskutyákat. De versenyképesnek kell lenni a sok 20ezres kategóriájú kutyák mellett. Az az elhivatottság, amit a német juhászkutya fajtával szemben mutat, az példaértékű lehetne. Ott, ahol a kutyák megtanulják kicsi korban egy falka törvényeit, be tudnak illeszkedni egy nagyobb csoportba minden gond nélkül a későbbiekben, mindamellett megkapják a lehető legjobb élelmet, gondoskodást és orvosi ellátást, nem hiszem, hogy meg kellene kérdőjelezni egy egész élet munkáját. Persze, ehhez meg kellett volna ismerni, de egyszerűbb ismeretlenül rosszindulatú feltételezésekbe bocsátkozni. Sajnálhatod, hogy ebből kimaradsz már kedves kérdező.
2013. júl. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!