Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ismeri Kun Beátrix németju...

Aki ismeri Kun Beátrix németjuhász tenyésztőt az meséljen róla. Megbízható?

Figyelt kérdés

Már beszéltem vele, és igen meglepődtem mikor elkezdte mondani az árakat.


Kb pontosan idézem ezt írta


"Az árak teljesen különbözőek. Most van két kislány,az ordas 40000,-ft a rajzos 50000,-ft,törzskönyv nélkül. De van egy ordas 1 éves szuka 30000-ért és egy fekete 20000,-ért is. Törzskönyvezettek 80000,-ft-tól kezdődnek."


Ha ő elismert tenyésztő, akkor oda adhatja törzskönyv nélkül a kutyákat? ezzel kicsit elbizonytalanított engem legalábbis.


Nagyon szépek a kutyái de jó sok van belőle megszámoltam összesen vagy 19 xD


Aki esetleg jobban ismeri őt, az írja le nekem, mennyire megbízható, főleg hogy felajánlotta, hogy törzskönyv nélkül is adja olcsóbban.



2013. júl. 8. 09:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 48-as!

Nem hibáak a Bea kutyái, hanem nem a általad favorizált standard kutyák. Rohadt nagy a különbség. Mint ahogy az alőzőekben is leírták, mennyi emberi balfékelés áldozata lett sok kutya, mire a hülye standard szabályokat megalkották, és mai napig ezzel tömik a hülye kutyavásárlókat. Nem lehet síelni a kutya hátán, már szar.

Remélem nincs kutyád, még a végén megvádolnak azzal, h felmerült benned valaha is az összevissza szaporítás, mert kb ez jött le a szövegedből, h akinek fajta kutyája van, az szaporítani akar.

Vannak, akik a pénzt látják a kutyák szaporításában és mindenen keresztül el is érik a céljaikat, és vannak olyanok, akik élnek-halnak a kutyáért és ezt másokkal is szeretnék megosztani. De ez lehet macska, hal, madár vagy éppen pingvin. Tökmindegy. Miért kell minden kutyával foglalkozó embert egy kalap alá venni?

2013. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
23%

Kedves utolsó, mégegyszer elmondom, NEM favorizálok semmilyen német juhászt, mert NEM szeretem a fajtát. Nekem aztán tök mindegy, hogy show kutya vagy munka. Nekem nem kell egyik sem. A szabályokat viszont "favorizálom". Ha valaki annyira szereti a fajtát, és úúgy sajnálja, hogy hova fajult, akkor tegyen valamit azért, hogy megváltozzanak a szabályok és a standard, ne sutyiban szaporítgassa a kutyákat hozzértés nélkül! Amúgy meg mióta lesz attól egészséges egy kutya, hogy borjú méretű? Ha nem is lejt a háta, ez akkor sem természetes.

Utolsó előtti: én meg Ferrarit akarok, de sajnos nincs rá pénzem! Ez van! Nem lesz Ferrarim. Mindenkinek azt kell megvennie, amit meg tud fizetni! Ha annyira imádod a fajtát, akkor miért nem mentesz meg egyet a menhelyről, tele van, és a német juhász mentők is tele vannak segítségre váró kutyákkal!? Ja hogy az már nem elég jó, menő stb? És én vagyok az aki lenézi a szaporított kutyákat.

2013. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
68%
Naah kezdődik... ments meg egy mentett kutyát, miért veszel drága pénzért kutyát???
2013. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
27%
Drága pénzért oké venni, törzskönyvvel. 20 ezer nem drága pénz. Én sem akarok menhelyi kutyát. Ki is fizetem azt amit a törzskönyvért kérnek és nem fogok egy szaporítót sem támogatni.
2013. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
72%

Ajánlom mindenki figyelmébe a köv videót:

http://www.youtube.com/watch?v=SRU8UdMnssU


Ne tessék elfelejteni, hogy eredetileg a német juhászkutya muunkakutyának lett kitenyészve. Vagy is erős, izmos, kitartó. stb. ezt fűszerezték a későbbiekben az inteligenciával többek között. Ne menjünk bele a részletekbe, sok duma van erről a neten. A mai csapotthátú németek kevésbé alkalmasak munkakutyának. Persze tisztelet a kivételnek. Kisebb izomzat, nem megfelelő testfelépítés, fáradékonyabbak és a csontozatuk sem az igazi. Nem hiába 30 kiló körüli a STANDARD. azok a tenyésztők, akiknek jobban tetszik a régi típusú német juhászkutya, az miért ne próbálhatná fent tartani ezt a felépítésű kutyát? Van aki külön ezt keresi, és szerencsére lehet még találni ebben az országban. Sajnos egyre kevesebbet, mert a többségi elnyomás miatt lassan felülkerekedik a STANDARD tenyésztésű KÜLLEMkutyák.

2013. júl. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 71%-os!

Honnan vetted, hogy találomra került össze a 2 kutyám, és hogy elkényeztetem őket? Ez odafigyelés, ami minden családtagnak jár.

Ha valaha találsz ilyen kutyát kóborolni, vagy menhelyen,kérlek, azonnal szólj!

2013. júl. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
100%
2013. júl. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
64%

"A szabályokat viszont "favorizálom". Ha valaki annyira szereti a fajtát, és úúgy sajnálja, hogy hova fajult, akkor tegyen valamit azért, hogy megváltozzanak a szabályok és a standard, ne sutyiban szaporítgassa a kutyákat hozzértés nélkül!"

Ad 1) Egy magyar tenyésztő ugyanvajon mégis hogyan érhetné el, hogy a német fajta kutyájának a németek által írt német standardje megváltozzon?

Max annyit tehet, hogy megőrzi azokat az értékeket, legalábbis próbálja, amik a standardtől nyugodtan végleg elveszhetnének.

Ad 2) Kun Bea nem sutyiban szaporít, nem is szaporít, hanem tenyészt.

Ad 3) Pláne nem hozzáértés nélkül. Utóbbi két állítást mindenki leellenőrizheti, csak el kell menni hozzá, megnézni a falkáját, beszélgetni vele.

Ad 4) Az eredeti kérdés az volt, hogy megbízható-e. Nos, az, mert ha valaki elad egy kutyakölyköt hobbi célra, nem pedig kiállításra, akkor az alap elvárások, hogy a kutyus egészséges legyen testileg-lelkileg, legalábbis egy átlaggazdi ezt várja el, és hogy a neki, hozzá megfelelő temperamentumú kutyát ajánlják a számára. Sem ebben, sem pedig anyagi tekintetben Bea nem fog becsapni senkit, az általa eladott kutyák megérik az árukat, efelől semmi kétség, és ha a vevő akarja a törzskönyvet, akkor törzskönyvvel viheti őket.

A többi pusztán teológiai vita a fajtáról, ráadásul nem is biztos, hogy minden hozzászóló hozzáértő is.

2013. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 A kérdező kommentje:

huh.. köszönöm a válaszokat, és én is válaszolnék pár sorban.


Egy szóval sem említettem, hogy csapott hátú német juhászt keresek, mert nekem meg azok nem tetszenek, olyan rendellenesen néznek ki beállítva, ezért esett a választásom Beáékra, mert gyönyörű kutyái vannak.


Mivel a távolság köztem és közte elég húzós, ezér nem tehetem meg találomra, hogy lemegyek és beszélek vele, meg ha már ott vagyok akkor megnézem a kutyáit, stb... durván egyébként 99,9km oda és vissza az már rögtön 200km...


Ezért bátorkodtam megkérdezni azoktól, akik ismerik is, hogy érdemes-e jobban megismerni őket. A törzskönyvre visszatérve.. ha már annyi pénzt kiadnék érte, akkor járjon is hozzá / én így vagyok vele /.


A többihez nem tudok hozzá szólni, mert vannak akik nem ismerik, és úgy alkottak véleményt, ami annyit tesz, hogy szinte én sem ismerem.

Viszont aki meg ismeri, ő nem mondana rosszat, mert tőle lett egy családtagjuk.


Nehéz eset, mert aki nem ismeri azt érezheti amit én, viszont az is igaz, hogy pénzből élünk, ezért fontolóra veszem, hogy válasszak-e tőle kutyát.


+ Aki írta hogy mentsek meg inkább egyet, pont mellé keresek egy játszótársat. 1.5 évesen fogadtam örökbe, vas hordóhoz volt leláncolva, hal gerincével etették szegényt,

és mikor sikerült elkapnia egy tyukat az udvarban a drága gazdi leakarta lőni, ezért egy 1 méteres szalaggal kikötötte a fához, és vissza ment a puskájáért. Szerencsére az állatvédők a közelben voltak, és néhány szomszéd látta is, mikor elviszik, s megmentették. ;)

Csont soványan került hozzám, itt is vannak róla a képek

[link]

[link]

és ilyen lett nálam pár hónap alatt. 

[link]

[link]

2013. júl. 9. 23:00
 60/88 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont aki meg ismeri, ő nem mondana rosszat, mert tőle lett egy családtagjuk. "

Kedves kérdező, nekem nem lett tőle kutyám, nem is német juhászom van, mégis többször beírtam róla pozitívan. És hidd el, hogy ha egy tenyésztő nem megbízható, akkor azt azok is megmondanák, akiknek tőle lett kutyájuk.

2013. júl. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!