Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ismeri Kun Beátrix németju...

Aki ismeri Kun Beátrix németjuhász tenyésztőt az meséljen róla. Megbízható?

Figyelt kérdés

Már beszéltem vele, és igen meglepődtem mikor elkezdte mondani az árakat.


Kb pontosan idézem ezt írta


"Az árak teljesen különbözőek. Most van két kislány,az ordas 40000,-ft a rajzos 50000,-ft,törzskönyv nélkül. De van egy ordas 1 éves szuka 30000-ért és egy fekete 20000,-ért is. Törzskönyvezettek 80000,-ft-tól kezdődnek."


Ha ő elismert tenyésztő, akkor oda adhatja törzskönyv nélkül a kutyákat? ezzel kicsit elbizonytalanított engem legalábbis.


Nagyon szépek a kutyái de jó sok van belőle megszámoltam összesen vagy 19 xD


Aki esetleg jobban ismeri őt, az írja le nekem, mennyire megbízható, főleg hogy felajánlotta, hogy törzskönyv nélkül is adja olcsóbban.



2013. júl. 8. 09:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
28%
Hogy pontosabb legyek * semmi közöm a német juhászhoz, a kérdéshez meg levelezésekhez. Mint ahogy a többi huszonx válaszolónak se. Tudod te egyáltalán mi ez az oldal?
2013. júl. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
19%
Akkor meg minek szólsz bele???
2013. júl. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
28%
Mint leírtam, azért, mert bárkinek joga van válaszolni, akkor is ha neked nem tetszik és mert nem kell ahhoz szeretni a német juhászt, hogy tudjam milyen egy jó tenyésztő.
2013. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
14%
A kérdező a kérdésben említett személy ismerőseinek a véleményét kérdezte.
2013. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
89%
A kérdező egy féreg, privát levelezést megosztani ez a másik fél bizalmával való visszaélés. Ismerősöm arany koszorú mester tenyésztőtől vett német dogot törzskönyvvel, a kutya csípő diszpláziás, színhibás, az első lábai is görbék. Ezért a kutyáért 150 ezret fizettek. Közölték a tenyésztővel, hogy van egy "kis" gond a kutyával a tenyésztő le se sz@rta őket. A törzskönyv egy papír ami chippel együtt valóban 5000ft-ot ér. De a törzskönyvnek nem az előállítási költsége adja az értékét hanem, a felmenők akik közt vannak európa vagy világbajnokok is illetve, hogy az egyik legjobb tenyészetből hozta be a kutyát külföldről és annyira egyedi a vérvonala, hogy az országban nincs még egy belőle. Januárban kiutaztam finnországba egy kan kutyáért az országban csak nekem van ilyen vérvonalú kutyám. Van jó pár almom tőle, a kiskutyák értéke törzskönyvvel 250-300 ezer ft. Van olyan kutya aki persze kiállításon nem állja meg a helyét és azt nem fogom odaadni törzskönyvvel 80 ezerért mert nem akarom, hogy holmi kitudja hogy letörzskönyvezett vidéki korccsal bűn ronda kutyákat hozzanak le az én egyedi vérvonalú kutyámmal. Ha a vevő tartani fogja velem a kapcsolatot akkor a kutya ivartalanítása után megkaphatja a törzskönyvet, mert minden kutyához kiváltom. De kedves kérdező ezt a tenyésztő is elmagyarázta volna neked, ha a kibeszélése helyett, inkább megkérdezted volna tőle. Nem állok ismerettségbe a tenyésztővel, csak már elegem van a tk mizériából, sok tk-es kutya még csak nem is hasonlít az adott fajtára, és az utca sarki keverék jobban hasonlít a fajtához. Valaki pedig lehúzta a tenyésztő kutyáit mert nem szerinte nem szépek. Esetleg küllembíró? Mert ha nem akkor, semmi joga hozzá, hogy mások kutyáját bírálja!
2013. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim válasza:
76%
Összefoglalva, akik ismeretlenül jöttek, sokan mocskolódtak, aki ismeri Beát és van Tőle kutyája mind dicsérte és maximálisan elégedett.....le lehet szűrni a lényeget.
2013. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 71%-os!

Ezt írod: Vagy szerinte jó dolog továbbszaporítani őket csak hogy "legyen még egy"?

Látom, tudsz olvasni, írni is, csak a lényeget nem érted, de ne keseredj el, sokan vagytok.

Van egy szülőpár nálam, így bármikor szaporíthatok, akármennyi kutyát, mások és a magam kedvére, láthatom megszületni, felnőni őket anélkül, hogy tartanom kellene Beával a kapcsolatot, vagy Hozzá kéne fordulnom, ha ilyen típusú kutyákkal szeretném leélni a hátralévő életem.

Mégis hoztam egy új kis családtagot Beától, mégis szinte napi kapcsolatban vagyunk. Igazi tenyésztő, nemesítő, aki örömét leli abban, amit csinál, aki képes kitartani az elképzelései, elvei mellett, és nem utolsó sorban, akinél boldogok a kutyák. Igazi megszállott. Szegényebb lennék, ha nem ismerhettem volna meg.

Sokat köszönhetek Neki, rengeteg feledhetetlen, felemelő érzést. Ha szül a kutyám, mellettem fekszenek, velünk, mellettünk növekednek, fejlődnek az első néhány hétben,hogy azonnal ott legyek, akár jó, akár rossz történik. Ebben az időszakban minden nekik van alárendelve, később, ahogy önállósodnak, függetlenednek, már csak szimplán szeretett családtagok.

Nem "csak, hogy legyen még egy" ahogy te írod, hanem ezért az érzésért, de ha te csak ennyit látsz egy kutyában, hogy hányadik darab, akkor úgysincs olyan fokú érzelmi intelligenciád, amivel képes lennél felfogni ezeket.


Nem ismered Beát, de ez a kisebbik hibád, a súlyosabb, hogy nem tűnik fel a kérdésfeltevésben megbúvó( mások számára ordító) sunyiság, aljasság, rosszindulat. Ebben nem láttál kivetni valót, és ez mindent elmond rólad.

2013. júl. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, azzal, hogy engem támadsz, nem bizonyítasz semmit. Egyik normális tenyésztő sem akarja, hogy a kutyáját szaporítsák. Akármilyen luxuskörülmények között tartod a kiskutyákat nem vagy hozzáértő, ezért csak ártasz a fajtának. A tenyésztés nem arról szól csupán, hogy két kutyát összerakunk találomra aztán elkényeztetjük a kölyköket.

21:51 mert szerinted ha törzskönyv nélkül adja őket oda, olcsón akkor nem szaporítják összevissza? Akkor sokkal jobban. Szép dolog, hogy nálad ivartalanítási kötelezettség van, de az említett tenyésztőnél nyilvánvalóan nem, hisz a fenti levélben nem írta, és most is válaszolt egy nagyon hozzáértő kedves vásárlója, aki már tovább is szaporította a tőle származó kutyákat...

Azt pedig senki nem mondta, hogy csúnyák a kutyái. Az őt védők jöttek azzal, hogy hibásak a kutyái, de legalább egészségesek és jól dolgoznak! Erre mondtam, hogy egy fajta legyen igenis olyan ahogy a standardban leírják, még akkor is ha nem tökéletes kinézetű.

2013. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, még talán a második hozzászóló mondta, hogy a kutyái nem széépek. Ami pedig a standardot illeti, sajnos sok kutyafajtánál a standardet úgy variálták az évtizedek során, hogy az a fajtának egyáltalán nem tett jót. A német juhásznál például ilyen klasszikus a süppesztett far, ami szerintem nem is szép, de ez az én szubjektív véleményem. Viszont nem egészséges és ez biztos. Valamikor a belga juhásznál is próbálkoztak hasonlóval, az eredmény az volt, hogy az állomány 75%-a csípődiszpláziás lett, aztán vissza is variálták a standardet és visszamentették a fajtát azokból az egyedekből, akik még a régi értékeket képviselték. Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy ha egy standard eredményeként romlik az állomány egészsége illetve eredeti célra való felhasználhatósága egy juhászkutyánál ugye, akkor talán nem azt kellene hangoztatni, hogy nem az számít, hanem a standard. A standardet emberek alkotják, az emberek hibázhatnak. Azt, hogy mi az egészséges testfelépítés például, azt a természet alakítja és a hibák el fognak tűnni, mert kevésbé életképesek.
2013. júl. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 Kozo Mária válasza:
70%
Hát tényleg jó olvasni olyan emberek véleményét akik nem is ismerik Beát!!!!Fantasztikus!!! Azt hiszem szeretne jó pár ember kutya lenni Beánál:) Nekem nincs kutyám, de Beát ismerem, becsülöm, és szeretem. Azt láttam nála mindig, hogy az állatai az elsők, és inkább megvon magától mindent, de azok a kutyák nem vizes kenyéren élnek!!!!! Azt javaslom aki szeretné látni, hogyan "szaporít" az vegye a fáradságot és menjen el megnézni! Egyúttal vigye az állatvédőket is magával!!!!!! Felháborító hogy néhány pihent agyú miket össze tud hordani, egy olyan emberről akiről inkább példát vehetne! Ha olyan gyönyörű kis csapotthátú bonsai némethjuhászt keresel akkor ne menj Beához, mert nála olyan nem születik. Nála méretes , erős, egészséges kutyák vannak:) Ennek a dolognak is van két oldala: Attól hogy valaki nem tudja megfizetni a törzskönyvet attól még nem rossz ember!!! Ha kicsit kevesebb a pénzed akkor már ne is reménykedj abban hogy olyan "társad" lehet az életben, aki gyönyörű, kedves,és fajtiszta? Netán egy ónémetjuhász? Egy állatorvosi kezelés elég sok pénzbe kerül, még akkor is ha csak oltásról van szó.Attól hogy kevesebbet keresek, lehet hogy egy ilyen kutyát még be tudok vállalni, és bizony számít, hogy törzskönyvre költök, vagy egy szuper kutyaházra... Ha nincs törzskönyve egy kutyának akkor az már csak valami hulladék lehet egy szaporítótól? Nem kell szerintem rögtön köpködni valakit, főleg ha a saját szemeddel nem láttad még mit nyújt azoknak a kutyáknak, és a gazdi jelölteknek. Azok a kutyák jobban élnek mint sok-sok ember.Úgy szereti őket ahogy más a gyerekeit! Nem lestrapált, folyton ellő állatok. Külön gonddal választja ki minden alomhoz a szülőket. Ha kell kapcsolatot keres az ország másik végében is. Arról nem beszélve, hogy nagyon szép típusú kutyát képvisel! Nála nem találsz kis satnya, beteg állatokat.... Na itt be is fejezem mert a butaság mindig elszomorít, és nagyon elragadtattam magam:)
2013. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!