Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ismeri Kun Beátrix németju...

Aki ismeri Kun Beátrix németjuhász tenyésztőt az meséljen róla. Megbízható?

Figyelt kérdés

Már beszéltem vele, és igen meglepődtem mikor elkezdte mondani az árakat.


Kb pontosan idézem ezt írta


"Az árak teljesen különbözőek. Most van két kislány,az ordas 40000,-ft a rajzos 50000,-ft,törzskönyv nélkül. De van egy ordas 1 éves szuka 30000-ért és egy fekete 20000,-ért is. Törzskönyvezettek 80000,-ft-tól kezdődnek."


Ha ő elismert tenyésztő, akkor oda adhatja törzskönyv nélkül a kutyákat? ezzel kicsit elbizonytalanított engem legalábbis.


Nagyon szépek a kutyái de jó sok van belőle megszámoltam összesen vagy 19 xD


Aki esetleg jobban ismeri őt, az írja le nekem, mennyire megbízható, főleg hogy felajánlotta, hogy törzskönyv nélkül is adja olcsóbban.



2013. júl. 8. 09:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
33%

Ha elhivatott lenne, akkor nem adogatná őket törzskönyv nélkül, hogy aztán ki tudja mi legyen belőlük. Az, hogy van pár jó tulajdonsága nem teszi mindjárt tökéletessé ha mellette nagy hibákat követ el. Ez kb olyan mint azt mondanám: " Én jó szülő vagyok, mert nem verem a gyerekem, de éheztetni szoktam!" A jó tenyésztő nem a versenyt nézi, hanem azt, hogy miképpen tudja még jobbá tenni a fajtát. Ha nincs kereslet akkor egyáltalán nem hoz le almot, nem hogy olcsón adja őket.

Amúgy meg 60%-os, ráhibáztál sosem lesznek tőle kutyáim, ugyanis teljesen hidegen hagy a német juhász mint fajta! :) A tenyésztés elvei viszont mindan fajtánál ugyanazok.

2013. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
59%

Még jobbá? Mihez képest?

Nos emellett kikérem magamnak és a törzskönyvezés nélküli kutyáim gazdáinak a nevében,hogy "ki tudja mi lesz belőlük"

Sok embernek nincs olyan jó dolga és felhőtlen boldogsága,mint azoknak a kutyáknak!

2013. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
71%

És a te gyerekednek van arról papírja, h normális szülei vannak?? Mert nem hinném, h ezen múlik, hogy 18 éves kora után mérnök vagy fegyenc lesz belőle......

És tévedsz, mert nem egyformák a kutyatenyésztés elvei.

2013. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
64%

Akkor Ő bizony jó tenyésztő, kedves 71%-os.

A törzskönyvtől még nem lett egy kutya sem jobb, de még a származásában sem lehetsz biztos, papír ide vagy oda.

Amúgy a kérdés azokhoz szólt, akik ismerik Beát...

2013. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
63%

"Ha elhivatott lenne, akkor nem adogatná őket törzskönyv nélkül, hogy aztán ki tudja mi legyen belőlük. "

Kedves 31-es, olvastad a hozzászólásokat előtted? Mert ha igen, akkor feltűnhetett volna, hogy Bea kapcsolatot tart minden eladott kölyke gazdájával, vagyis meg fogja tudni, hogy mi lesz belőlük. Ha törzskönyvet is ad melléjük, az mennyiben nagyobb garancia etekintetben?

2013. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
20%

Nem tűnik fel nekik, ezért sincs Bea-kutyájuk.

Na, mentem, szellemi felfrissülni. :-)

2013. júl. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
26%

'Annak ellenére vettem Tőle a legfiatalabb kutyámat, hogy az első 2, Tőle származó kutyámmal már szaporítottam is magamnak, így most 4 tagú a falkám.' Igen, ennyire figyel rájuk. Vagy szerinte jó dolog továbbszaporítani őket csak hogy "legyen még egy"?

Kedves 60%-os, te meg tanulj meg olvasni, azért nincs ilyen kutyám mert nem szeretem a német juhászt. :) Nem tudom hogy ragozzam, hogy megértsd. A jó tenyésztő pedig igenis, minden fajtában ugyanattól lesz jó tenyésztő.

2013. júl. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
65%
Már csak arra válaszolj, h akkor miért kérdezted meg, h mi mennyibe kerül, ha nem is szereted a német juhászkutyát????? És milyen elvek alapján osztasz meg magánlevelezést a másik fél beleegyezése nélkül?????
2013. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
73%
Figyeljetek, ezer ilyen vita volt már, olvasatok utána miért kell a törzskönyv. Bár nem valószínű, hogy meggondoljátok magatokat. Csak annyit mondok, hogy a "papír" 5500 Ft, Tehát nem attól lesz több 10 ezer forinttal több a kutya. Vagy mit gondolsz, ez hogy működik? A 80 ezrest palotában tartod ahol mindent megkap a 20 ezrest meg az ólban? Minden kiskutyára ugyanannyit kell költeni amíg el nem lehet vinni, tehát nem lehetne köztük különbség a papír miatt ami pár ezer.
2013. júl. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
30%
Neharagudj, de te tudsz egy netes oldalt értelmezni? Én egy válaszoló vagyok. Semmi közöm a német juhászhoz. Válaszoltam egy kérdező kérdésére, aki érdeklődött az árak iránt. Amihez minden jogom megvan.
2013. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!