Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak olyan emberek...

Miért vannak olyan emberek akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat, csak úgy az utcán? Még ha mezőn, vagy ilyesmi.

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt is rátámadt egy az én kutyámra. Egyszerűen nem értem. Az ilyen miért nem megy zárt területre? Telefonálgat, a 10 éves gyerek ott botorkál mögötte a kutya pedig 20 méterrel előtte... Sarokról fordultak ki, nem tudtam volna elkerülni.

De ez nem az első eset. Volt olyan akinél még póráz sem volt. És ezek nem kis ölebek, vagy menyét nagyságú kutyák. goldenem van, és volt amelyik egy fejjel magasabb volt nála. Senkinek aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, nem fordult még meg az fejében, hogy bármikor bekattanhat valami a kutyájánál és rátámad egy másik kutyára, vagy még rosszabb, egy emberre?


Amúgy nem is tudom, nem vezették be végül, hogy csak pórázzal lehessen kutyát sétáltatni.

Mit csináljak? Mennyek ki önvédelmi eszközzel kutyát sétáltatni. Tanácsolták, hogy engedjem el a kutyát ha rátámad egy másik, de akkor meg mi van ha az elkapja?



2013. aug. 8. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:

A másik meg még az utána következő primitív gazda. (Itt már tényleg tisztelet a kivételnek.)

Valamelyik szót sem szólva továbbmegy. Van amelyik az én kutyám okolja, és van amelyik pedig továbbsétál, és annyit mond, hogy boccs...

2013. aug. 8. 15:13
 12/69 anonim ***** válasza:
14%

Hát én konkrétan pórázt sem viszek a sétákhoz.

És nem azért mert felelőtlen vagyok.

Azért sétáltatom póráz nélkül, mert így sokkal jobb neki, sokkal boldogabb kutya. És keményen megdolgoztam érte, hogy ezt megtehessem. Meg van nevelve, nem bánt soha senkit. Egészen biztos vagyok benne, hogy nem fog csak úgy bekattanni.


Szerintem folyamatosan pórázon sétáltatni egy kutyát, konkrétan állatkínzás.

2013. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
100%
Utálom az ilyen "az én kutyám jólnevelt, még pórázt se viszek" gazdit. Remélem egyszer megértitek, h azzal, h nem mindenhol engeditek el a kutyát, azzal a kutyát is véditek.
2013. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
100%
#12 a.biztonsági övet se kapcsold be...ugyis minden baj csak a másikkal történhet...
2013. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:

Én is szoktam póráz nélkül vinni, de csak bizonyos szakaszokon kapcsolom le a pórázról, ahol tudom, hogy nem nagy a forgalom, mert még nem 100%-os a dolog. Más kutyákra nem megy rá, no meg figyelek. A gazdinak kell (ha tudja) hamarabb észrevenni a lehetséges zűrös helyzeteket és visszacsatolni a pórázt, stb.


Nem, nem fordul meg a fejemben, hogy bekattan és rátámad bárkire. Miért is tenné? Nem egy vadállattal sétálok, hanem a kutyámmal. Nem beszélve arról, hogy aki eljut arra a szintre, hogy póráz nélkül is hallgat rá a kutya, annál nem kell attól tartani, hogy gondol egyet és megtámad bárkit.


Az más dolog, hogy sétáltatás közben, akár pórázon, akár anélkül, nem telefonálgatni kellene és az utcán a kutya nem menjen méterekkel a gazdája előtt, mögött... De alapból nem a póráz kell, hogy a gazdája mellett tartsa a kutyát és az nem azért van, hogy azzal vonszoljuk, vagy irányítsuk.

2013. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 A kérdező kommentje:
Szerintem a póráztól semmi baja nem lesz a kutyának. Nem egy darab láncot nevezünk póráznak. Vannak kihúzható pórázok, de egy kötél póráztól sem lesz semmi baja a kutyának. A fő az, hogy a nyakát ne irritálja, vágjon bele a nyakörv...
2013. aug. 8. 15:30
 17/69 anonim ***** válasza:

Én is elengedem bizonyos helyeken. A póráz sosem feszül meg, szóval igazából olyan, mintha ott sem lenne. De nem is ad egy kis biztonságérzetet, a szembejövőknek meg nagyon is sokat.


Konkrétan láttam már olyat, h gazdi sétál át a kutyával a zebrán, idióta autós nem áll meg, gazdi hátébb megy, a kutya nem követi, kutya pukk a kerekek alatt. Pórázzal meg hátra lehetett volna rántani.

2013. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:

Én is parázós vagyok, és nem azért mert "hülye gazdi hülye kutyával" eset áll fönn. Alapból ilyen a természetem, ezért pontosan a Little Red által felhozott példa/példák miatt nem lófrálunk póráz nélkül.

Az is igaz, hogy más, JÓL NEVELET KUTYÁT, ÉRTELMES GAZDÁVAL sokszor sóvárogva nézek, de mivel nem vagyok keménykedős ezért kihagyom:)

2013. aug. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:

Nem támogatom hogy mindenki mindenhol póráz nélkül menyen mindenhova.. de nálunk kertvárosban pl a séta 80-90%ban simán el tudom engedni a kutyát.. persze ha kell megkötöm.. ha látom hogy valaki jön szembe behívom lábhoz. De nem fogom csattogtatni folyamat a karabínert.. a hülyék már nem érdekelnek ki tudnak kerülni kerüljenek ki.


Hmm eddig is benne volt ? :D

Amúgy meg értem én hogy törvény.. de pont ebben az országban mindenki xarik rá. már annyi hülyeség miatt van megköttve a kezünk hogy sokkal többet veszünk semmibe, mint ha kevesebb lenne..

Ez elég nehezen értelmezhető lett nem tudom normálisabban leírni ^^

2013. aug. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
......jah és még valami: ha telefonáló embert látok poroszkálni tuti, hogy alaposan szétnézek, hogy hol a kutyája, mert az esetek 90%-ában gázos emberek...
2013. aug. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!