Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak olyan emberek...

Miért vannak olyan emberek akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat, csak úgy az utcán? Még ha mezőn, vagy ilyesmi.

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt is rátámadt egy az én kutyámra. Egyszerűen nem értem. Az ilyen miért nem megy zárt területre? Telefonálgat, a 10 éves gyerek ott botorkál mögötte a kutya pedig 20 méterrel előtte... Sarokról fordultak ki, nem tudtam volna elkerülni.

De ez nem az első eset. Volt olyan akinél még póráz sem volt. És ezek nem kis ölebek, vagy menyét nagyságú kutyák. goldenem van, és volt amelyik egy fejjel magasabb volt nála. Senkinek aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, nem fordult még meg az fejében, hogy bármikor bekattanhat valami a kutyájánál és rátámad egy másik kutyára, vagy még rosszabb, egy emberre?


Amúgy nem is tudom, nem vezették be végül, hogy csak pórázzal lehessen kutyát sétáltatni.

Mit csináljak? Mennyek ki önvédelmi eszközzel kutyát sétáltatni. Tanácsolták, hogy engedjem el a kutyát ha rátámad egy másik, de akkor meg mi van ha az elkapja?



2013. aug. 8. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 zsuzsabazsa ***** válasza:

Itt mindenki a saját kutyáját hozzá fel példaképnek, köztük én is. Ez így is van rendjén.

Ha valakinek megfelel a pórázon való sétáltatás miért ne tehetné. Nem feltétlen igaz az, hogy két pórázon sétáltatott kutya összekap egymással a póráz végett. Abban az esetben igaz, ha az egyik kutya nincs vagy nagyon ritkán van kutyák közt és nem volt módja kutyákkal játszani ill az elcsépelt szót használva szocializálódni.

2013. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezt mondom, hogy ha a gazdi nyugodt, és nem feszül a póráz, akkor a kutya is nyugodt lesz.


Amúgy a gumis futórészen futni, elég kényelmes, kényelmesebb, mint betonon. Azt hiszem belvárosban is vannak ilyen futó részek, azok lehet kicsit "zsúfoltabbak", mondjuk manapság nem látok túlságosan sok futót. :)

2013. aug. 10. 12:06
 63/69 anonim ***** válasza:
És mi van azokkal akiknek nincsen kertjük?
2013. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 A kérdező kommentje:
Ha panelra gondolsz, egy kutyának az nagyobb szenvedés bezárva lenni kis szobákba, mint pórázon sétálnia...
2013. aug. 10. 13:50
 65/69 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hehe, a kutyám most nyáron alig teszi be a lábát a lakásba. Télen viszont a napi két sétát, kb. 3 órát leszámítva lakásban volt. Köszönte szépen, végig aludta a napot-éjszakát :)

Kertben is csak fekszik...maximum házat őriz...ezt tehetné kennelben is akár :) Nem a kertben-lakásban mozog, hanem sétán: úszik, labdázik, frizbizik, bringa mellett fut, akadályt ugrik, szánkót húz, stb...

2013. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 A kérdező kommentje:

A kutyák eltérőek.

A mi kutyánk nyáron a 35+ fokokban bent van végig a lakásban. Viszont télen nagyon elemében van. Nagyon szereti a havat. Az én kutyámmal lehet játszani, labdázni, stb. az udvaron, nem kell neki kint lennie ahhoz... Sétáltatva naponta van. Havonta 2-3-szor elmegyünk külterületre, mezőre autóval, ahol póráz nélkül lehet, de akkor is van, hogy csak mellettem sétál, esetleg lefekszik a magas fűbe.

2013. aug. 10. 19:43
 67/69 anonim ***** válasza:

labdázni frizbizni a kertben sem tudok. Először is mert a garázs miatt sok a beton a füves rész meg erre nem elég..


Kutya futtatók ugye erre jók lennenek.. csak amelyik elég hosszú az túl keskeny.. amelyik meg elég széles az meg túl rövid bármelyikhez is.. az ottani kutyák mienségéről ne is beszéljünk.


Tényleg nem támadásként.. remélem egyszer összefutunk és megkérdezed hogy mit képzelek magamról. és akkor szóban mindent el tudok magyarázni és meg tudok mutatni.

Nekem még csak az szólt be aki hisztis vagy hülye... Amúgy sok ember tökre értékeli azt hogy behívom láb mellé a kutyát mikor jön szembe... legalább valaki oda figyelt rá(csak rá külön... ez ebben a világban már lassan nagy szó. és ez jól esik az embereknek) vagy csak simán mosolyognak hogy mert jól esik nekik ilyen kutyát (esetleg kutya gazda párost látni)

Amúgy nekem sokkal több összetűzésem van mostanában a kutya tulajokkal... mivel mindenki abból indul ki amilyen az ő kutyája. és a csökött agyának felfoghatatlan hogy nem minden kutya olyan gyökér mint az ővé(bocsi a megfogalmazásért friss élmény :D).. röviden ennyi erről lehet vitatkozni nap estig pro és kontra úgy se jutunk semmire.


Én rábeszélni nem fogok senkit és nem is akarok, hogy engedje el a kutyáját mert nagyon veszélyes tud lenni, de aki elengedi és jól csinálja azt bíztatni fogom rá... aki meg látványosan hülye hozzá és közveszélyes annak meg szólni fogok mint eddig...

2013. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 A kérdező kommentje:

Még egy dolog. Nyugtass meg, hogy azért nem emberekkel teli közterületen frizbiztek és labdáztok, hanem legalább olyan helyen ahol nincsenek nagyon emberek, mert lehet másként zavarná a járókelőket. :P Csak vicc, mivel valószínűleg jó kutyatartó vagy, ezt Te is tudod.


Távol álljon tőlem, hogy keményen lecsesszek valakit azért mert nincs a kutyája pórázon, addig ameddig a kutyája nem jön nekem, vagy az én kutyámnak. ;) Itt sem szidom az embereket, csupán rávilágítani próbáltam, hogy a póráz nélküli sétáltatás nem biztos, hogy a legjobb ötlet, ha mindenki szempontjából nézzük. Én nem is mondom, hogy ezt nem értékelem, mert amúgy sem lehet mindenkit meggyőzni arról, hogy pórázon legyen a kutyája (legalábbis nagyon úgy látszik).

Gondolom ezzel engem is legyökereztél, jól gondolom? :D Nem a saját kutyámból indulok ki, hanem a rossz élményekből, ha arra gondolsz, hogy miért örülnék ha a kutyák pórázon lennének...

Én örülnék ha mindenki aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, lenne olyan normális, mint Te és a kutyád, de sajnos mindketten tudjuk, hogy ez soha nem lesz így. Tényleg egy részletes teszthez kéne kötni, ki sétáltathatja a kutyáját póráz nélkül. Akik átmennek kapnak egy "bizonyítványt", akik nem mennek át, és továbbra is így sétáltatják a kutyájukat, azokat durván büntetni.


Igazad van, itt éjjel nappal próbálhatjuk meggyőzni a másikat, amúgy sem fog menni. Igen, egyszer lehet összefutunk. Ha meghallom, hogy valaki kutyáját Diesel-nek hívják, majd konzultálok vele. :D

2013. aug. 10. 21:54
 69/69 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kutyám is imád télen a hóban ugrálni, hólapátoláskor, de csak ekkor!!! magában labdázik :) Az összes labdáját előszedi, mindegyikkel játszik.

Ilyenkor szoktunk labdakeresőset játszani.

Nyáron nem kezdeményen játékot, csak alszik...a meleg miatt.


Kutyafuttatókban itt nálunk labdázni azt nem igen lehet...két futtató van csak akkora, hogy ha megküldöm a labdát KICSIT, akkor nem landol a kerítés túloldalán. Amint van bent kutya, nem lehet labdázni, mert elveszik és nem adják vissza, gazdi sem tudja elvenni a kutyától. Vagy éppen a gödrök és aknakupacok miatt balesetveszélyes a dolog!


Mi közterületen játszunk :) Nyilván nem az utcákon, hanem a Duna-parti réteken. Itt vannak emberek, különösen most nyáron...több is, mint kéne. Arra figyelünk, hogy a kutyák ne kerüljenek túl közel senkihez. Mikor gyakorlunk, frizbizünk, úsztatunk, kisebb-nagyobb nézőközönség szokott összegyűlni :)

Csak az szól be, aki pórázon is utálja a kutyákat ;)


A vizsgáztatással való pórázmentességet szorgalmazza egy híres kutyaiskola is egyébként.


Az idióta gazda neveletlen kutyája MINKET IS ZAVAR!!!

Például ma úsztatás közben egy horgász kis méregzsákja állandóan jött felénk ugatva...párszor elzavartam, szerencsére nem jött vissza. De bringázó kisgyerekek felé is ment így ugatva-morogva...EZ AZ, AMI FELHÁBORÍTÓ

2013. aug. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!